The Parchment - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
18
41%
9
8
18%
8
8
18%
7
3
7%
6
3
7%
5
1
2%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
2
5%
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Bon Dzosef » wt kwie 12, 2022 11:34 am

już nawet nie koledzy, co biznesmeni
Gdyby tak było to graliby na siłę krótkie rockery.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Jerzy Urban
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 05, 2022 5:23 pm
Skąd: Łódź - Wawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Jerzy Urban » wt kwie 12, 2022 11:51 am

już nawet nie koledzy, co biznesmeni
Gdyby tak było to graliby na siłę krótkie rockery.
Wiesz, ja sadzę, zer oni już nie czuja i nie słuchają takiej muzyki. Z reszta Adrian Smith o tym mówił wprost w wywiadach promujących album Smith/Kotzen. Harris siedzi w progresach i starym hard rocku lat '70tych. Stary hard rock, rock'n'roll to działka Gersa, McBraina i Murraya. Najbardziej za metalem jest Dickinson. Można oczekiwać, że dowodem tego będzie jego solowa płyta, podobnie jak było w minionych latach.

Także prywatnie muzycy IM oddalili się od typowego heavy metalu, co tłumaczy fakt iż z biegiem czasu krótkie, przebojowe, metalowe kawałki wychodziły im niezbyt fajnie.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3363
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Siwy » wt kwie 12, 2022 1:56 pm

Solowe projekty panów Adriana i Harrisa z ostatniego dziesięciolecia nie były niczym szczególnym. Primal Rock Rebelion jak dla mnie nuda, British Lion nuda, Smith/Kotzen też nuda. Maiden z tego okresu nuda. Niestety panowie się wyprztykali już z ciekawych pomysłów na muzykę, ale czy z tego powodu mają nie nagrywać? Moim zdaniem nie, bo to co wydają nie jest takie całkiem złe (wiem, że pewna część tego forum i nie tylko uważa że jednak jest złe) i daje jakąś chwilową radość ze słuchania całkiem dużej liczbie fanów. Wierzę też, że dla samych muzyków to jednak jest jakaś frajda, bo gdyby tak nie było, to przeszliby już na emeryturę.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » wt kwie 12, 2022 2:02 pm

już nawet nie koledzy, co biznesmeni
Gdyby tak było to graliby na siłę krótkie rockery.
widzisz, a ja właśnie odnoszę wrażenie, że łatwiej im się pisze te dłuższe kawałki z intro/outro/akustyk/3 solówki niż właśnie te zwarte, krótkie rockery. W sensie, taki dłuższy kawałek jak oni piszą to dość łatwo pokleić z niezależnych części i jakoś to będzie pasować - np Death Of The Celts.
Albo np melodia z intro do Time Machine na akustyku, która nigdzie później się nie pojawia.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Bon Dzosef » wt kwie 12, 2022 2:33 pm

już nawet nie koledzy, co biznesmeni
Gdyby tak było to graliby na siłę krótkie rockery.
Wiesz, ja sadzę, zer oni już nie czuja i nie słuchają takiej muzyki. Z reszta Adrian Smith o tym mówił wprost w wywiadach promujących album Smith/Kotzen. Harris siedzi w progresach i starym hard rocku lat '70tych. Stary hard rock, rock'n'roll to działka Gersa, McBraina i Murraya. Najbardziej za metalem jest Dickinson. Można oczekiwać, że dowodem tego będzie jego solowa płyta, podobnie jak było w minionych latach.

Także prywatnie muzycy IM oddalili się od typowego heavy metalu, co tłumaczy fakt iż z biegiem czasu krótkie, przebojowe, metalowe kawałki wychodziły im niezbyt fajnie.
Na pewno już tego nie czują, zresztą trudno się po 50 latach nie znudzić. Dlatego zamiast próbować komercyjnie nagrywają to co im siedzi. I bardzo dobrze.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » wt kwie 12, 2022 2:42 pm

No pewnie i mi to nie przeszkadza w ogóle.

Dużo osób ma wrażenie, że większość z tych nowych rzeczy jest po prostu niedokończona i gdyby tak naprawdę, solidnie do tego usiedli z dobrym producentem, to byśmy mieli super płytę.
Ostatnio zmieniony wt kwie 12, 2022 3:38 pm przez Geri666, łącznie zmieniany 1 raz.

Jerzy Urban
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 05, 2022 5:23 pm
Skąd: Łódź - Wawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Jerzy Urban » wt kwie 12, 2022 3:04 pm

No pewnie i mi to nie przeszkadza w ogóle.

Dużo osób ma po prostu wrażenie, że większość z tych nowych rzeczy jest po prostu niedokończona i gdyby tak naprawdę, solidnie do tego usiedli z dobrym producentem, to byśmy mieli super płytę.
Dobry producent, który zna się na takim brzmieniu to by był strzał w "10". Tylko skąd wziąć Martina Bircha 2?

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » wt kwie 12, 2022 3:39 pm

Dobry producent, który zna się na takim brzmieniu to by był strzał w "10". Tylko skąd wziąć Martina Bircha 2?
To już chyba nie ten etap kariery. To trzeba było zrobić 10-15 lat temu. Teraz faktycznie to już schyłek, chłopaki grają i sprawiają fanom przyjemność. Nic nie muszą. Trudno.

Jerzy Urban
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 05, 2022 5:23 pm
Skąd: Łódź - Wawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Jerzy Urban » wt kwie 12, 2022 3:53 pm

Dobry producent, który zna się na takim brzmieniu to by był strzał w "10". Tylko skąd wziąć Martina Bircha 2?
To już chyba nie ten etap kariery. To trzeba było zrobić 10-15 lat temu. Teraz faktycznie to już schyłek, chłopaki grają i sprawiają fanom przyjemność. Nic nie muszą. Trudno.
Żeby tylko koncerty były ok. Ciekawe, czy zdecydują się na zmianę Nicko?

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Parchment - opinie

Postautor: sajki » wt kwie 12, 2022 4:05 pm

A po co drugi Birch? Mało to świetnych producentów na rynku?
Ale tak jak Geri napisał- to nie ten etap kariery. Jeśli za parę lat wydadzą nową płytę, to ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości kto będzie jej producentem?
Poza tym ja nie uważam, że dobry producent uratowałby Srajjutsu. Tam jest za wiele złego żeby dało się naprawić. Trzebaby zburzyć i postawić wszystko na nowo przy zupełnie innych założeniach, z których nowy producent to tylko jeden z wielu elementów.
Tylko po co? Zobaczcie na oceny z recenzji, zobaczcie opinie fanów. Tym, którym się ten nowy szajs nie podoba jest dosłownie garstka.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Michał » wt kwie 12, 2022 4:08 pm

Dobry producent, który zna się na takim brzmieniu to by był strzał w "10". Tylko skąd wziąć Martina Bircha 2?
To już chyba nie ten etap kariery. To trzeba było zrobić 10-15 lat temu. Teraz faktycznie to już schyłek, chłopaki grają i sprawiają fanom przyjemność. Nic nie muszą. Trudno.
Żeby tylko koncerty były ok. Ciekawe, czy zdecydują się na zmianę Nicko?

Kilka lat temu byłby za wymianą jeśli nie będzie dawał rady.
Obecnie gdzie mi już tak nie zależy na oglądaniu ich to bym wolał żeby zeszli ze sceny wszyscy razem
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Jerzy Urban
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 05, 2022 5:23 pm
Skąd: Łódź - Wawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Jerzy Urban » wt kwie 12, 2022 4:10 pm

A po co drugi Birch? Mało to świetnych producentów na rynku?
Ale tak jak Geri napisał- to nie ten etap kariery. Jeśli za parę lat wydadzą nową płytę, to ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości kto będzie jej producentem?
Poza tym ja nie uważam, że dobry producent uratowałby Srajjutsu. Tam jest za wiele złego żeby dało się naprawić. Trzebaby zburzyć i postawić wszystko na nowo przy zupełnie innych założeniach, z których nowy producent to tylko jeden z wielu elementów.
Tylko po co? Zobaczcie na oceny z recenzji, zobaczcie opinie fanów. Tym, którym się ten nowy szajs nie podoba jest dosłownie garstka.
Też masz rację, generalnie ludzie są zadowoleni.

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 343
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » wt kwie 12, 2022 5:15 pm

A po co drugi Birch? Mało to świetnych producentów na rynku?
Ale tak jak Geri napisał- to nie ten etap kariery. Jeśli za parę lat wydadzą nową płytę, to ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości kto będzie jej producentem?
Poza tym ja nie uważam, że dobry producent uratowałby Srajjutsu. Tam jest za wiele złego żeby dało się naprawić. Trzebaby zburzyć i postawić wszystko na nowo przy zupełnie innych założeniach, z których nowy producent to tylko jeden z wielu elementów.
Tylko po co? Zobaczcie na oceny z recenzji, zobaczcie opinie fanów. Tym, którym się ten nowy szajs nie podoba jest dosłownie garstka.
Też o tym pisałem. Nowe albumy zbierają pozytywne opinie , koncerty z reguły mają albo wyprzedane albo zapełnione w 80% procentach , o każdej trasie jest głośno i również opinie są pozytywne.Hajs się zgadza, wysoka popularność jest podtrzymana. Zespół jest przekonany o swojej zajebistości i z pewnością nie ma zamiaru nic zmieniać.

Czy dobry producent by coś tu poradził ? Może by zasugerował że te dłużyzny to przesada, może udało by mu się skrócić ten album do 1cd no i wreszcie może ogarnął by te brudne brzmienie. Na same kompozycję raczej wpływu by nie miał , nie na tym etapie.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Jerzy Urban
-#Invader
-#Invader
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 05, 2022 5:23 pm
Skąd: Łódź - Wawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Jerzy Urban » wt kwie 12, 2022 6:47 pm

A po co drugi Birch? Mało to świetnych producentów na rynku?
Ale tak jak Geri napisał- to nie ten etap kariery. Jeśli za parę lat wydadzą nową płytę, to ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości kto będzie jej producentem?
Poza tym ja nie uważam, że dobry producent uratowałby Srajjutsu. Tam jest za wiele złego żeby dało się naprawić. Trzebaby zburzyć i postawić wszystko na nowo przy zupełnie innych założeniach, z których nowy producent to tylko jeden z wielu elementów.
Tylko po co? Zobaczcie na oceny z recenzji, zobaczcie opinie fanów. Tym, którym się ten nowy szajs nie podoba jest dosłownie garstka.
Też o tym pisałem. Nowe albumy zbierają pozytywne opinie , koncerty z reguły mają albo wyprzedane albo zapełnione w 80% procentach , o każdej trasie jest głośno i również opinie są pozytywne.Hajs się zgadza, wysoka popularność jest podtrzymana. Zespół jest przekonany o swojej zajebistości i z pewnością nie ma zamiaru nic zmieniać.

Czy dobry producent by coś tu poradził ? Może by zasugerował że te dłużyzny to przesada, może udało by mu się skrócić ten album do 1cd no i wreszcie może ogarnął by te brudne brzmienie. Na same kompozycję raczej wpływu by nie miał , nie na tym etapie.
Dokładnie tak jest, Maidenom na rzuceniu świata na kolana już nie zależy a to co osiągnęli może być powodem do dumy.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Cold » śr kwie 13, 2022 12:05 am

Po pierwsze primo: Senjutsu nikt i nic nie musi ratować, bo to niezła płyta; nie rewelacyjna, nie bardzo dobra, ale dobra - choćby w porównaniu do słabiutkiej TFF czy mocno średniawej TBOS.
Po drugie primo: chyba Stefan jest już za stary i za wygodny, by użerać się z nowym producentem.
Po trzecie primo: wracając do głównego tematu - fajne gitarki w tym The Parchment 8)

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 343
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » śr kwie 13, 2022 12:22 am

No wracając do tematu to ten utwór jest dla mnie jeden z najlepszych na senjutsu.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » śr kwie 13, 2022 7:39 am

Dużo ostatnio gada się o tym kawałku na forum. Aż go sobie posłuchałem przy śniadaniu. Czuję się parszywie po odsłuchu. Idę zrobić drugą kawę i załączę sobie coś ze złotych lat 80tych, bo jak tego nie zrobię, będę mieć zły dzień w pracy.

Trochę odsłuch poprawił mi ten teledysk, ale wolałbym go chyba oglądać z inną muzyką w tle.

https://www.youtube.com/watch?v=sTcRa6kA2f8
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1566
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Parchment - opinie

Postautor: beaviso » śr kwie 13, 2022 2:37 pm

Dobrze, że jest inny niż typowe patatajki, a jednak Maiden słucham ze względu na patataje :)
Nie wiem czemu, ale Parchment luźno kojarzy mi się z To Tame A Land - a ten jest przykładem utworu, który wielu uwielbia, a ja... Nie słyszałem ani razu od kilkunastu lat i nie mam potrzeby.

M.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12062
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Parchment - opinie

Postautor: gumbyy » śr kwie 13, 2022 3:02 pm

Nie wiem czemu, ale Parchment luźno kojarzy mi się z To Tame A Land
Bo autoplagiacik jest właśnie z tego kawałka ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » śr kwie 13, 2022 3:05 pm

kochane autoplagiaciki:

https://www.youtube.com/watch?v=_y3o4okKXMU - Tame od 0:57
https://www.youtube.com/watch?v=dt8uqyirQvM - Parchment od 2:00


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości