10 lat minęło...

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomadosław
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 314
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 9:10 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Nomadosław » pn kwie 08, 2013 11:46 am

Nomad (we wszelkich wcieleniach - pozdro szefie :)).
heh dzięki,a tych wcieleń było całkiem sporo

Jak dla mnie Sanktuarium to głównie lata 2005/2006 i trzy duże wydarzenia wokół których forum żyło, koncert Iron Maiden w Chorzowie, zlot w Łodzi z 2006 r. oraz A Matter of Life and Death. Wtedy faktycznie każdemu wejściu na forum towarzyszyły duże emocje, zaglądało tu sporo osób i każdy post spotykał się z odpowiedzią, często szybszą niż 5 minut.
Ja na Sanktuarium natrafiłem jakoś w kwietniu/maju 2003 r. i przyznam, że często by czytać forum biegałem do kawiarenki internetowej, również pamiętam użytkowników, którzy wtedy tu pisali, ale bardziej po awatarach, była bezzębna babcia pokazująca fuck off, był Kazik w bluzie z kapturem, małpa, Chuck Schuldiner z gitarą itd.
Pamiętam dobrze dyskusje na temat setlisty z Wrocławia 2003 r. mojego pierwszego koncertu Iron Maiden i raczej nie były pozytywne. Bardzo wtedy żałowałem, że nie mam możliwości po koncercie z nikim się spotkać z forum.
Reguralnie zacząłem zaglądać tu na przełomie 2004/2005 r. a konto założyłem jakoś 2 miesiące przed koncertem w Chorzowie. Pierwsze miesiące pisania miały naprawdę klimat, może to głupie i naiwne ale wtedy faktycznie wyczuwalna była jakaś więź między fanami, nawet w internecie.
Jak dla mnie forum zupełnie "zdechło" w okolicach 2007 r. , liczba osób które rezygnowały z pisania zaczęła przewyższać "świężą krew" , forum wyraźnie traciło swój pierwotny profil. Teraz sytuacja od 2010 r. gdzieś jest trochę lepsza bo był tu moment totalnego zastoju, ale raczej o powrocie do świetności nie ma mowy.
Ja nikogo o to nie oskarżam, bo jest to dośc naturalne, dzisiaj 20-latków jest mniej niż z 7 lat temu, wiadomo ludzie dorośli, mają mniej czasu, niektórzy nie słuchają już Iron Maiden. Do tego fora nie są zbyt popularne, z roku na rok mamy coraz więcej nurtów muzycznych, coraz mniej osób interesuje typowe fanowanie danej kapeli, bardziej ludzi interesuje bycie fanem własnej osoby ;)- popularne portale społecznościowe.
No cóż, co epoka to obyczaje.

Dodam też, że czasami sytuacje z forum doprowadzały mnie do szału, nie zawsze było fajnie, nieraz nawet spotkani ludzie z forum, którzy tu mnie wyśmiewali na żywo byli o dziwo bardzo mili ;) ale trudno, było minęło. W pewnym momencie życia była to dla mnie duża rozrywka i sposób na komunikowanie się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. W pewnym momencie postanowiłem robić coś podobnego na własną ręke i na dużo mniejszą skalę i też mam satysfakcję, że dzięki własnemu fanclubowi poznałem około 20 osób i z większością mam szczęśliwie kontakt do dziś ;)

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Matek » pn kwie 08, 2013 3:02 pm

nieraz nawet spotkani ludzie z forum, którzy tu mnie wyśmiewali na żywo byli o dziwo bardzo mili
Krzysztof, Ty też na żywo nie jesteś taki... stanowczy w poglądach :)

ps. Widziałem Cię ostatnio przy Muzeum Narodowym :) Myślałem, że już się wyniosłeś z Wrocławia.

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: 10 lat minęło...

Postautor: kobi » pn kwie 08, 2013 4:48 pm

Kobi -> to chyba zdobyłem piwko, bo pominięcie mnie w gronie zasłużonych zraniło me uczucia. :P
o cholera, sorki, piwko oczywiście do odebrania jak będziesz gdzieś w okolicy :cool: z tego miejsca oficjalnie dorzucam do listy Lauranę Kanan, S1, real_aliena, Marqa, Clansmana i Żelaznego (zanim się upomną o piwsko, w końcu mamy kryzys :lol: ;-) ).
Pamiętam również, że swego czasu funkcjonował czat Sanktuaryjny, również i tam toczyły się zarówno śmieszne, jak i poważne dyskusje.
Czat był fajny, ludzie się zgadywali na forum na konkretną godzinę i były prowadzone dyskusje "live", zwykle działo się sporo :)
Podsumowując spędziłem na forum setki godzin i mimo, że już tyle tu nie przesiaduję, to jednak wciąż regularnie (co dwa-trzy dni) rzucam okiem co w trawie piszczy. :)
U mnie podobnie, mam wielki sentyment do tego miejsca i mimo, że sam niezbyt się udzielam i Maiden od dawna bardzo rzadko słucham to lubię sobie tu zajrzeć :)

Nomad z tych avatarów które opisujesz to wydaje mi się, że babcię miał Krokodyl_DG a małpę gość o nicku Czarny. W ogóle z Tobą pamiętam śmieszną sytuację, jak wszyscy się nakręcili przed zlotem w Leśniczówce (po koncercie w 2005) że będzie obecny Rycerz, no i byłeś, ale jak tylko przyszedłeś to Ci się zasnęło przy barze na cały zlot :lol: wiem że byłeś wtedy bardzo zmęczony (chyba dzień wcześniej byłeś na koncercie w Pradze?), ale trochę osób było zawiedzionych że nie dane im było pogadać z legendą ;-)
Pierwsze miesiące pisania miały naprawdę klimat, może to głupie i naiwne ale wtedy faktycznie wyczuwalna była jakaś więź między fanami, nawet w internecie.
Faktycznie ludzie mieli jakieś takie luźniejsze podejście do wszystkiego, fajne czasy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 10, 2013 8:58 pm przez kobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Nomadosław
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 314
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 9:10 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Nomadosław » pn kwie 08, 2013 5:42 pm

nieraz nawet spotkani ludzie z forum, którzy tu mnie wyśmiewali na żywo byli o dziwo bardzo mili
Krzysztof, Ty też na żywo nie jesteś taki... stanowczy w poglądach :)

ps. Widziałem Cię ostatnio przy Muzeum Narodowym :) Myślałem, że już się wyniosłeś z Wrocławia.
no narazie jeszcze nie, ale prawdopodobnie niebawem to nastąpi, 9 lat w jednym mieście to już chyba w sam raz

nie, nie byłem w Pradze niestety, ale zmęczony faktycznie bardzo byłem, bo dzień wcześniej nie miałem praktycznie spania a w Chorzowie jak imbecyl byłem już o 6 rano, wypiłem dosłownie jedno piwo ohydne z plastikowego kubka i poszedłem spać w najlepsze

tak, tego Czarnego pamiętam, też był użytkownik o nicku Kubik podajże (ten od Chucka w avie), Krokodyla też pamiętam, jak i Likipikiego, który pochodzi w sumie z moich stron ale nigdy go nie poznałem, fajne posty pisali Metalofil i taki gość ze Stalowej Woli, którego nicka nie pamiętam...ogólnie klimat był jednak Ironowski mimo tego, że większość osób miała do sprawy większy dystans ode mnie

Awatar użytkownika
Ascot
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 939
Rejestracja: pt mar 15, 2013 9:19 am

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Ascot » pt kwie 26, 2013 6:45 pm

Kobi -> to chyba zdobyłem piwko, bo pominięcie mnie w gronie zasłużonych zraniło me uczucia. :P
o cholera, sorki, piwko oczywiście do odebrania jak będziesz gdzieś w okolicy :cool: z tego miejsca oficjalnie dorzucam do listy Lauranę Kanan, S1, real_aliena, Marqa, Clansmana i Żelaznego (zanim się upomną o piwsko, w końcu mamy kryzys :lol: ;-) ).
:evil:

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 409
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Zygi » ndz cze 23, 2013 12:46 am

Tak sobie patrzę i widzę, że właśnie dziś mi mija 10 lat obecności na tym forum :)

Futrzak
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: czw lip 24, 2003 1:42 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Futrzak » ndz cze 30, 2013 8:11 pm

W późniejszym okresie doszły nie mniej barwne postaci - Artur, Szajba, Futrzak
Propsy! Fajne czasy były!

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mimski » pn wrz 23, 2013 1:24 pm

A ja się dziś zorientowałem, że mi strzeliła dycha. Matko córko... jaki ja już stary jestem. W weekend sobie to uświadomiłem, a teraz się dobiłem.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: 10 lat minęło...

Postautor: kobi » pn wrz 23, 2013 8:55 pm

W późniejszym okresie doszły nie mniej barwne postaci - Artur, Szajba, Futrzak
Propsy! Fajne czasy były!
Fuuutrzak :mrgreen: sorki, dopiero teraz zobaczyłem Twojego posta, nie patrzyłem do tego tematu. Co tam u Ciebie zią, jak się żyje?

Mimski mam to samo, przeraża mnie z lekka jak ten czas zadupia... 10 lat, niemal 1/3 mojego życia a zleciało... ale co tam, my ciągle piękni, młodzi i tróó :twisted:

Ślązaki drogie, jak się ktoś będzie mieć zamiar przetoczyć przez Katowice to dajcie znać, zrobi się jakieś piwsko i powspomina stare czasy \m/

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mimski » wt wrz 24, 2013 6:50 pm

A pamiętacie Sanktuarianki? :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 10 lat minęło...

Postautor: vyrus » wt wrz 24, 2013 8:09 pm

Właśnie, jaka jest przyczyna ich braku? :)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mimski » wt wrz 24, 2013 8:13 pm

I tak byś nic nie wygrał. :P
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Deleted User 804

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Deleted User 804 » wt wrz 24, 2013 9:34 pm

W sumie można by spróbować. Co prawda i tak wiadomo kto wygra w kategorii największy spamer, ale inne mogą być niespodzianką :)

Podjąłby się ktoś poprowadzenia(utworzenie tematów z propozycją kategorii, później nominacjami i na końcu z ankietami)?

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 10 lat minęło...

Postautor: vyrus » wt wrz 24, 2013 10:15 pm

I tak byś nic nie wygrał. :P
Co za cham :B Teraz przynajmniej wiemy, którą Sanktuariankę Ty zgarniesz :razz:
W sumie można by spróbować. Co prawda i tak wiadomo kto wygra w kategorii największy spamer, ale inne mogą być niespodzianką :)

Podjąłby się ktoś poprowadzenia(utworzenie tematów z propozycją kategorii, później nominacjami i na końcu z ankietami)?
Ok, ja mogę poprowadzić tą zabawę. Ktoś chętny do pomocy? Deleted User 804, wydziesz podforum czy do kawiarnii z tym?
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Deleted User 804

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Deleted User 804 » śr wrz 25, 2013 1:02 am

W sumie można oddzielny dział, tylko kategorie muszą być jakieś sensowne by ie było nagrody za skasowanie połowy forum jak ostatnio :mryellow:

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mimski » śr wrz 25, 2013 11:57 am

Można zrobić temat, gdzie będzie dyskutowana kwestia kategorii, nagród oraz nominacji i późniejszego głosowania, a przede wszystkim terminów do kiedy można zgłaszać kategorie do kiedy można zgłaszać kandydatów, jak będą liczone głosy itd.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Michcio » czw wrz 26, 2013 6:57 pm

Jakby nie patrzeć, to wesołe 10 lat. Sporo wspólnych wypadów: zlot u Ździcha 2005 !!! wyjazdy na kocnerty do Niemiec, Czech, Węgier. Sporo poznanych osób i znajomości po dziś dzień. Dalej przeglądam forum, ale bardziej z przyzwyczajenia aniżeli treści ;)

Awatar użytkownika
Władysław_Warneńczyk
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 462
Rejestracja: śr sty 19, 2011 8:10 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Władysław_Warneńczyk » czw wrz 26, 2013 9:17 pm

chciałbym wygrać konkurs na najoryginalniejszy avatar...
mam szansę czy muszę spamować rodziną sympatycznych perliczek, żeby wygrać?

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Budziol » pt wrz 27, 2013 12:18 am

i jak ruszamy z tymi sanktuariankami?
Akurat koniec roku się zbliża, można założyć temat z propozycjami kategorii :)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: 10 lat minęło...

Postautor: hipcio_stg » pt wrz 27, 2013 8:22 am

Temat wisi już od środy ;)
viewtopic.php?t=11281


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość