Riot

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » ndz mar 23, 2014 12:03 pm

No, Riot i jeszcze Manilla Road fason trzymają od lat!
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Riot

Postautor: voivod' » ndz mar 23, 2014 12:15 pm

no akurat Manila Road po Spiral Castle nie trzyma fasonu ni ch***

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » ndz mar 23, 2014 2:37 pm

"Gates Of Fire" dla mnie dobry, "Voyager" jeszcze lepszy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5916
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Riot

Postautor: Adrian S.O.S. » wt maja 27, 2014 3:52 pm

"Gates Of Fire" dla mnie dobry, "Voyager" jeszcze lepszy.
o tak! Voyager bardzo przyzwoity :) Ciekawy jest dla mnie też After Midnight Live. brzmi dobrze, biorąc tym bardziej pod uwage to, ze to material z 1979 roku z przed wydania pierwszej plyty Invasion. Mysterium słuchałem, ale nie wydaje mi sie choć w połowie nawet tak udana jak Voyager. Wole o wiele bardziej wracać do Playground Of The Damned.

Riot - bo to o nich temat w końcu, ostatnio katuje Nightbreaker i Sons Of Society. Żałuję, ze tak je swego czasu zaniedbałem, bo to na prawde dobre płyty, na pewno nie tak dobre jak Fire Down Under czy Thundersteel, ale w porządku. Wolę tego słuchać niż nowych pozycji Iron Maiden, Judas Priest czy nawet Saxon. Szkoda jedynie, ze na tych ostatnich Riotach tak często zmieniano skłąd. Inaczej moze byłoby jeszcze lepiej :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » wt cze 03, 2014 7:03 pm

A tymczasem Riot potwierdził swój przyszłoroczny kwietniowy występ na Keep It True Festival. Skład obiecujący - At War, Exciter, Fist, Blaspheme, Heathen's Rage, Leatherwolf.....

Obrazek
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Riot

Postautor: widman » pn sie 04, 2014 8:46 am

Obecnie katuje "Immortal Soul", który, co przyznaje z ręką na sercu dopiero teraz nabyłem (wcześniej znałem ze 3 kawałki). Płyty nie wyjmuje z odtwarzacza już trzeci dzień. Naprawdę w 2011 roku Tony Moore, Don Van Stavern, Bobby Jarzombek, Mark Reale (z Mike Flyntz na drugiej gitarze) zeszli się jeszcze raz, żeby po 23 latach od pamiętnego "ThunderSteel" nagrać wyśmienity album. Naprawdę powala mnogość pomysłów. Kompozytorsko ta płyta to podręcznik jak operować wokalem, żeby był traktowany jak osobny instrument, partie wokalne są idealnie wpasowane w melodie. Melodyjne refreny zapadające od razu w pamięć, nawiązanie do postaci Johnnego (w "Still Your Man"..)... Chylę czoła przed takim dziełem. Nie mówię tego tylko dlatego, że bardzo lubię Riot ale, że to naprawdę świetny heavy/speed metalowy album. Szkoda, że dziś kompletnie bez echa i sam ubolewam, że posiadam go od niedawna... :(:(
Wiem, że nie powinno się tego pisać, ale taki Judas Priest po reaktywacji w klasycznym składzie nagrywał jakby miał zatwardzenie, a Riot po 23 latach wchodzi do studia i przywala prosto w ryj i człowiekowi chce się słuchać i słuchać a niestety jakieś "Angel of Retribution" czy "Redemeer of Soul" już AŻ tak nie zachęcają. Nie wspominam o "Nostradamusiku". Bez kozery, wielka to kapela była, do dziś pięknie hołdując zmarłemu Markowi pojedynczymi koncertami....

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » pn sie 04, 2014 9:49 am

No właśnie, ludzie wyczekują na nie wiadomo co ze strony i tak już wyczerpanej z pomysłów kapeli, na jakieś Judasiki i Iron Maideniki, a ostatni Riot każdą z ostatnich pozycji tamtych kapel obraca w pył. Szkoda, ze ta kapela jest tak u nas niedoceniana i dzieciory tylko Iron Maiden, Dio, Manowar, Ozzy'ego i Judas Priest znają. Kapele, które tak na prawdę już od dawna nic do powiedzenia i startu do takiego Riota nie mają, bo "Immortal Soul" to na prawdę wielka rzecz na scenie heavy metalowej.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5916
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Riot

Postautor: Adrian S.O.S. » pn sie 04, 2014 12:07 pm

Również bardzo lubię i bez dwóch zdań Redeemer Of Souls nie ma w ogóle startu do Immortal Soul. Judas Priest to akurat marka o wiele większa niz Riot, więc ludzie zawsze to beda kupowali i słuchali, bez względu na to jaka ta płyta bedzie. A Redeemer Of Souls jest po prostu przeciętna. Ale z resztą ja nie wiązałem wygórowanych oczekiwań z wydaniem tej płyty. Wole Immortal Soul nowojorskiego Riot, który siedzi trochę na uboczu tego wielkiego biznesu i wydaje solidne heavy metalowe płyty.
Najlepsze z Immortal Soul to według mnie Wings Are For Angels, Insanity, Immortal Soul oraz otwierający Riot.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9807
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Riot

Postautor: krusejder » wt sie 05, 2014 12:11 am

Riot trwa; będzie nowa płyta i trasa. Obawiam się jednak, że są za drodzy jak na polski rynek, na którym prawie nikt ich nie zna :///
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Riot

Postautor: widman » wt sie 05, 2014 1:09 pm

Nowe wcielenie Riot to RIOT V. W nim na pewno Don Van Stavern, ale na pewno inny wokal, inna perkusja.
Płyta ma być, fakt. Trasa - być może.
A co do koncertu w Polsce to raczej nie cena, a mała znajomość, mało medialny zespół, a wreszcie oni mało koncertowali ogólnie w Europie, raczej Japonia i USA, w Europie od czasu do czasu festiwale.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » wt sie 05, 2014 1:50 pm

Wydanie płyty przez Riot czy jak wolicie Riot V to ostatnia rzecz, której oczekiwałem. Ja raczej sceptycznie podchodzę do tego typu zabiegów. Grali koncerty - fajnie, ale po co teraz płyta? Choć akurat w ich przypadku raczej nie można mówić o jakimś komercyjnym bądź marketingowym chwycie. Bo po pierwsze - muzyka pewnie będzie taka jaka była, a po drugie Riot pieniędzy wielkich się nigdy nie dorobił i wątpie żeby chłopaki liczyli na to, ze akurat teraz się dorobią :) Ze starego składu jest Don Van Stavern i Mike Flyntz, którzy wraz z Markiem Realem przez lata stali na straży riotowego dźwięku. "Immortal" i "Until We Meet Again" są dedykowane Markowi właśnie. O Wokal się nie boje bo z tego co słyszałem z youtubowych bootlegów video to koleś nieźle się dopasował do kapeli.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9807
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Riot

Postautor: krusejder » pt wrz 19, 2014 5:29 pm

Unleash The Fire jest już gdzieniegdzie dostępne i jest to bardzo zacna płyta :dance:
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » pn wrz 22, 2014 10:34 pm

Unleash The Fire jest już gdzieniegdzie dostępne i jest to bardzo zacna płyta :dance:
Ja jak zwykle boje się po to sięgnąć, nie wiem czemu.... ale już tak mam z nowymi płytami większości grup, tym bardziej w zmienionym totalnie składzie....
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5916
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Riot

Postautor: Adrian S.O.S. » sob lis 01, 2014 8:01 pm

w opinii z Riot sprawa wygląda tak:

Rock City - 7,5/10
Narita - 6,5/10
Fire Down Under - 10/10
Restless Breed - 7/10
Born In America - 9/10
Thundersteel - 10/10
The Privilege Of Power - 8/10
Nightbreaker - 7/10
The Brethren Of The Long House - 6/10
Inishmore - 6,5/10
Sons Of Society - 9/10
Through The Storm - 6/10
Army Of One - 9/10
Immortal Soul - 8/10
Ostatnio zmieniony wt lis 07, 2017 6:45 pm przez Adrian S.O.S., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14757
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Riot

Postautor: LukaSieka » sob lis 01, 2014 11:28 pm

Rock City - 8,5/10
Narita - 8/10
Fire Down Under - 10/10
Restless Breed - 8/10
Born In America - 9/10
Thundersteel - 10/10
The Privilege Of Power - 9/10
Nightbreaker - 7/10
The Brethren Of The Long House - 6/10
Inishmore - 6/10
Sons Of Society - 7/10
Through The Storm - 5,5/10
Army Of One - 7/10
Immortal Soul - 8/10
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Riot

Postautor: widman » sob lis 01, 2014 11:49 pm

Rock City - 9/10
Narita - 7,5/10
Fire Down Under - 10/10
Restless Breed - 9/10
Born In America - 10/10
Thundersteel - 10/10
The Privilege Of Power - 9/10
Nightbreaker - nie słyszałem całego materiału
The Brethren Of The Long House - nie słyszałem płyty
Inishmore - nie słyszałem płyty
Sons Of Society - nie słyszałem płyty
Through The Storm - nie słyszałem płyty
Army Of One - nie słyszałem płyty
Immortal Soul - 10/10
_________________

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5916
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Riot

Postautor: Adrian S.O.S. » pn lis 03, 2014 1:02 pm

widman szczerze polecam zapoznać sie z tymi płytami, których nie słyszałeś, bo na prawde dużo tracisz :) Najbardziej rekomenduje Sons Of Society i Army Of One :)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9807
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Riot

Postautor: krusejder » pn lis 03, 2014 2:41 pm

hm - ja też znam tak słabo większość Riotów z lat 90tych, że nie czuję się kompetentny, by je ocenić. Ale posłucham, najpierw z YT :)

Dzięki!
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7291
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Riot

Postautor: widman » pn lis 03, 2014 11:08 pm

widman szczerze polecam zapoznać sie z tymi płytami, których nie słyszałeś, bo na prawde dużo tracisz :) Najbardziej rekomenduje Sons Of Society i Army Of One :)
No, będę musiał nabyć. Coś tam zdawkowo słuchałem "Nightbreaker" i mimo, że nie jest to coś strasznie wybitnego to trzyma poziom. Mark zresztą był bardzo dobrym kompozytorem.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5916
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Riot

Postautor: Adrian S.O.S. » śr lis 05, 2014 2:47 pm

Nightbreaker to bardzo solidna plyta, ale idzie odczuć tam już zmiany składu. Zdecydowanie mniej stylu z Thundersteel i Privilege Of Power, wiecej troche nowych u Riotów rzeczy.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości