Winylowe reedycje 2014

Rarytasy, rzadkie wydawnictwa, bootlegi - wszystko dla kolekcjonerów Iron Maiden!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Lipa » śr sie 16, 2017 9:34 pm

Mam pytanie. Czy lepiej kupić reedycje z 2014 czy Picture Disc? Praktycznie są w tej samej cenie. Pozdrawiam.

filip
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 394
Rejestracja: sob cze 22, 2013 3:03 pm
Skąd: Głubczyce

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: filip » śr sie 23, 2017 10:57 am

Picture zawsze gorszej jakości dźwięku, wszystkie czarne wznowienia- i US i Europa brzmią b.dobrze, oczywiście to subiektywna opinia.

Deleted User 7916

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7916 » sob kwie 17, 2021 1:33 am

jesli jestes kolekcjonerem i nie brak Ci miejsca na polce- bierz w ciemno

Deleted User 7859

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7859 » sob kwie 17, 2021 8:51 pm

jesli jestes kolekcjonerem i nie brak Ci miejsca na polce- bierz w ciemno
Ja pird***le ,odpowiadasz na post spęd 4 lat????

Deleted User 2259

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 2259 » sob kwie 17, 2021 9:00 pm

jesli jestes kolekcjonerem i nie brak Ci miejsca na polce- bierz w ciemno
Ja pird***le ,odpowiadasz na post spęd 4 lat????
Pijany był, co sie czepiasz chłopaka.

Deleted User 7916

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7916 » sob kwie 17, 2021 9:05 pm

jesli jestes kolekcjonerem i nie brak Ci miejsca na polce- bierz w ciemno
Ja pird***le ,odpowiadasz na post spęd 4 lat????
moze kogoś innego zainspiruje do kupna...

Deleted User 7916

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7916 » sob kwie 17, 2021 9:25 pm

Wielmożny Lordzie Trafalgarze ,proszę się nie unosić

Deleted User 7859

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7859 » sob kwie 17, 2021 9:29 pm

BTW polichlorek winylu,popularny winyl jest koloru białego,i takie gadki że picture disc jest gorszej jakości od czarnego(który nomen omen też jest barwiony),wzbudza u mnie pusty śmiech.
Ps.
Mów mi tak jeszcze

Deleted User 7916

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7916 » sob kwie 17, 2021 9:40 pm

BTW polichlorek winylu,popularny winyl jest koloru białego,i takie gadki że picture disc jest gorszej jakości od czarnego(który nomen omen też jest barwiony),wzbudza u mnie pusty śmiech.
Ps.
Mów mi tak jeszcze
Szanuję za wiedzę,pozdro

Deleted User 1499

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 1499 » pn kwie 19, 2021 3:22 pm

BTW polichlorek winylu,popularny winyl jest koloru białego,i takie gadki że picture disc jest gorszej jakości od czarnego(który nomen omen też jest barwiony),wzbudza u mnie pusty śmiech.
Ps.
Mów mi tak jeszcze
Niby tak jest tak jak piszesz jednak osobiście mam tylko 2 picture disc i brzmią przeciętnie tj. IM i Killers. Oby dwie płyty strasznie szumią i smażą także jest coś na rzeczy. Na forum vinyl.net też był o tym temat i gość wrzucił coś takiego:

Na odwrocie okładki każdej z nowych płyt IM widnieje napis, że: "jest to picture disk i jakość nagrania może być pogorszona". W momencie najechania igły na powierzchnię płyty z obrazkiem słychać szum, który jest obecny do końca płyty. A więc po kolei:
Iron Maiden - pierwsza płyta, brzmi bardzo ładnie i nie miała żadnych wad + szum
Killers - najgorzej wydana płyta (już wersja CD brzmiała średnio), ale samo wykonanie winyla jest liche: na 2 stronie jest moment, gdzie przez sekundę dźwięk jest baaardzo zniekształcony.
The Number of the Beast - w moim egzemplarzu nie zauważyłem i nie usłyszałem wad. Szkoda jedynie, że mówiony wstęp do piosenki tytułowej wtapia się w ten niefajny szum. W dziurce na środku płyty był nadlany kawałek plastiku, który musiałem obciąć skalpelem.
Piece of Mind - brzmieniowo dobrze (poza szumem), ale wykonanie winylu kuleje. Środek i dziurka płyty nie są idealnie na "środku", a więc ramię przez cały czas tańczy od lewej do prawej.
Powerslave - brzmienie i wykonanie płyty OK. Mogę się przyczepić jedynie do okładki. Wygląda jak zeskanowana z jakiegoś starego obrazka, bo poskanowały się jakieś brudy, włoski, kurze (widać to na jasnych elementach okładki). Środek lekko poza środkiem i ramię gramofonu minimalnie tańczy.
Live After Death - 2 płytki, wykonane OK i brzmieniowo też OK. To moja ulubiona płyta, więc poprzez okulary sentymentu nie mam się do czego przyczepić.
Somewhere in Time - brzmi najlepiej z wszystkich płyt (poza szumem). Na drugiej stronie, pierwszym kawałku jest babol - utwór zwalnia na ok.

Jak widać u niego też był problem z szumem. Czy to zasługa PD ? Nie wiem, mam sporą kolekcję w większości starych wydań i nie spotkałem się z takim smażeniem przy 30 letniej płycie co przy nowej.

Ogólnie zauważyłem że reedycje brzmią raz lepiej raz gorzej a epokowe wydania są mimo wszystko lepiej wydane.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12062
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: gumbyy » wt kwie 20, 2021 12:21 am

Z PD mam debiut i "SiT" i brzmią one ok. Nic nie skwierczy i nie ma innych atrakcji. Mam też single "The Wicker Man" i "The Number..." i też nie mam z nimi problemów.
www.MetalSide.pl

Deleted User 7916

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 7916 » czw kwie 22, 2021 2:42 pm

BTW polichlorek winylu,popularny winyl jest koloru białego,i takie gadki że picture disc jest gorszej jakości od czarnego(który nomen omen też jest barwiony),wzbudza u mnie pusty śmiech.
Ps.
Mów mi tak jeszcze
Niby tak jest tak jak piszesz jednak osobiście mam tylko 2 picture disc i brzmią przeciętnie tj. IM i Killers. Oby dwie płyty strasznie szumią i smażą także jest coś na rzeczy. Na forum vinyl.net też był o tym temat i gość wrzucił coś takiego:

Na odwrocie okładki każdej z nowych płyt IM widnieje napis, że: "jest to picture disk i jakość nagrania może być pogorszona". W momencie najechania igły na powierzchnię płyty z obrazkiem słychać szum, który jest obecny do końca płyty. A więc po kolei:
Iron Maiden - pierwsza płyta, brzmi bardzo ładnie i nie miała żadnych wad + szum
Killers - najgorzej wydana płyta (już wersja CD brzmiała średnio), ale samo wykonanie winyla jest liche: na 2 stronie jest moment, gdzie przez sekundę dźwięk jest baaardzo zniekształcony.
The Number of the Beast - w moim egzemplarzu nie zauważyłem i nie usłyszałem wad. Szkoda jedynie, że mówiony wstęp do piosenki tytułowej wtapia się w ten niefajny szum. W dziurce na środku płyty był nadlany kawałek plastiku, który musiałem obciąć skalpelem.
Piece of Mind - brzmieniowo dobrze (poza szumem), ale wykonanie winylu kuleje. Środek i dziurka płyty nie są idealnie na "środku", a więc ramię przez cały czas tańczy od lewej do prawej.
Powerslave - brzmienie i wykonanie płyty OK. Mogę się przyczepić jedynie do okładki. Wygląda jak zeskanowana z jakiegoś starego obrazka, bo poskanowały się jakieś brudy, włoski, kurze (widać to na jasnych elementach okładki). Środek lekko poza środkiem i ramię gramofonu minimalnie tańczy.
Live After Death - 2 płytki, wykonane OK i brzmieniowo też OK. To moja ulubiona płyta, więc poprzez okulary sentymentu nie mam się do czego przyczepić.
Somewhere in Time - brzmi najlepiej z wszystkich płyt (poza szumem). Na drugiej stronie, pierwszym kawałku jest babol - utwór zwalnia na ok.

Jak widać u niego też był problem z szumem. Czy to zasługa PD ? Nie wiem, mam sporą kolekcję w większości starych wydań i nie spotkałem się z takim smażeniem przy 30 letniej płycie co przy nowej.

Ogólnie zauważyłem że reedycje brzmią raz lepiej raz gorzej a epokowe wydania są mimo wszystko lepiej wydane.
Mi się wydaję, że źródłem szumu jest taśma.

Deleted User 8107

Re: Winylowe reedycje 2014

Postautor: Deleted User 8107 » śr lip 06, 2022 9:10 pm

Ktoś mi powie, czy były jakieś wznowienia na winylu po 2014? i które są najlepsze? mam kilka 1st press, ale jakoś nie uzbierałem całości i myślę nad tym by zacząć zbierać od nowa wszystkie studyjne, tylko z nowszych wydań. Najbardziej interesują mnie oczywiście płyty z lat 80.


Wróć do „Dla Kolekcjonerów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości