Nowy album w 2015

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Rattlehead
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: pn mar 03, 2014 11:14 am
Skąd: Wrocław

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Rattlehead » śr mar 19, 2014 7:45 pm

Może panowie doszli po prostu do wniosku, że jeśli mają wydać coś na poziomie ostatniej płyty, to po prostu lepiej jak nie wydadzą nic...
Gdyby co rok zmieniali set i grali większość "rarytasów" z lat '80 i z kolejnych lat niegrane kawałki, to jak dla mnie nie musieliby już nic nowego nagrywać... ;-)
Zgadzam się w obu kwestiach, a najlepsze jest to, że to co napisał Mr. M po ostatnim przecinku, spokojnie można by napisać w trybie oznajmującym i bez odmiany słowa 'musieć'. ;-)

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Budziol » pn cze 30, 2014 12:16 pm

http://metalhammer.teamrock.com/news/20 ... lasto-2015
Jesli to prawda to jednak w 2015 nie odpuszczaja Europy, ME part4?;-)
Czy bestof z jednym nowym kawalkiem? Bo nowa plyta jak ich znam jak zawsze we IX:-)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Emilio » pn cze 30, 2014 12:28 pm

Przecież ze 2 tygodnie temu Bronek wylewał wiadra pomyj na Glastonbury :P
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Nowy album w 2015

Postautor: RALF » pn cze 30, 2014 1:03 pm

Powinien się raczej przymknąć i mnie nie zadziwi jeśli tam zagrają, bo Meta przecież pokazała że można...

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Dejavu » pn cze 30, 2014 1:49 pm

A mnie zdziwi biorąc pod uwagę wypowiedzi Bronka. Moim zdaniem plotka.

Drake

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Drake » pn cze 30, 2014 2:20 pm

Przecież ze 2 tygodnie temu Bronek wylewał wiadra pomyj na Glastonbury :P
Zapłacą mu ile chce, to zagra wszędzie :razz:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Budziol » pn cze 30, 2014 2:21 pm

Zrodlo dosc wiarygodne MH

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1816
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Nowy album w 2015

Postautor: wojteq » pn cze 30, 2014 3:26 pm

LOL, byłoby zabawnie. Może tym razem to jednorazowy występ, bo ileż można męczyć Maiden England....

Awatar użytkownika
Truskawa
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 312
Rejestracja: wt sie 07, 2012 11:57 pm
Skąd: Murowana Goślina

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Truskawa » pn cze 30, 2014 3:31 pm

Co do nowego albumu, to ja myślę, że Ironi nas zaskoczą. Udowodnili już, że potrafią. Spodziewam się powrotu do krótszych, klasycznych kompozycji i płyty na wzór Brave New World.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Nowy album w 2015

Postautor: krusejder » pn cze 30, 2014 4:11 pm

Co do nowego albumu, to ja myślę, że Ironi nas zaskoczą. Udowodnili już, że potrafią. Spodziewam się powrotu do krótszych, klasycznych kompozycji i płyty na wzór Brave New World.
ECH TA MŁODOŚĆ, UFNA I NAIWNA :)))

Aczkolwiek dla nas BNW to raczej degeneracja niż wzór czegokolwiek ;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7518
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Saimon1995 » pn cze 30, 2014 4:17 pm

Co do nowego albumu, to ja myślę, że Ironi nas zaskoczą. Udowodnili już, że potrafią. Spodziewam się powrotu do krótszych, klasycznych kompozycji i płyty na wzór Brave New World.
Też chciałbym w to wierzyć, ale pewnie czeka nas przerabianie patentów znanych z ostatnich trzech albumów. No chyba, że Stefek da dojść do głosu Adrianowi, który pomysły ciekawe zapewne ma (vide Primal Rock Rebellion).

Co do Glastonbury. Po koncercie Mety (podobno większość nie chciała, a oglądałem stream'a i ludziska się bawili jak nigdy i każdy refren odśpiewany został :cool:) wszystko jest możliwe. Choć te gadania Bruce'a wszystko by wykluczały. Ale jak wiadomo - kasa misiu kasa. :mryellow:

Awatar użytkownika
Truskawa
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 312
Rejestracja: wt sie 07, 2012 11:57 pm
Skąd: Murowana Goślina

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Truskawa » pn cze 30, 2014 4:38 pm

Aj, żebyście się nie zdziwili. :)
A dla mnie Brave New World ustępuje jedynie Siódmemu Synowi.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Nowy album w 2015

Postautor: remi » pn cze 30, 2014 6:16 pm

W tym roku, Maiden naprawdę wypada świetnie na żywo. Widocznie krótsza trasa i więcej kilkudniowych odstępów miedzy gigami dobrze robi muzykom.

Z ręką na sercu można przyznać, że jeśli chodzi o występy na żywo - to nie jest to jeszcze równia pochyla w dół ;)

Co do 2015 - obstawiam tylko Amerykę Płn. jak w 2012. Gdyby zrobili coś na kształt roku 2010 (duża trasa po Ameryce plus kilka festiwali w Europie) - byłbym totalnie, pozytywnie zaskoczony. O ile w przypadku koncertów halowych można mówić śmiało o "wysyceniu" rynku gigami ME w Europie, o tyle w przypadku festiwali jak Soni czy RaR - IM zawsze będzie motorkiem sukcesu.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Pierre Dolinski » pn cze 30, 2014 7:45 pm

Co do nowego albumu, to ja myślę, że Ironi nas zaskoczą. Udowodnili już, że potrafią. Spodziewam się powrotu do krótszych, klasycznych kompozycji i płyty na wzór Brave New World.
ECH TA MŁODOŚĆ, UFNA I NAIWNA :)))

Aczkolwiek dla nas BNW to raczej degeneracja niż wzór czegokolwiek ;)
Prędzej spodziewałbym się kolejnego 80 minutowego albumu z tą różnicą, że wypełni go jeden utwór z 10 minutowym intrem i będący streszczeniem starotestamentowych Lamentacji Jeremiasza gdzie 20 dwudziestowierszowych zwrotek będzie śpiewanych szesnastozgłoskowcem a refreny będą składały się z 3 słów powtarzanych po 10 razy. Bruce na użytek tego albumu podszlifuje język starohebrajski i będziemy mieli do czynienia z dziełem na miarę The X Factor.

Amen.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Emilio » pn cze 30, 2014 9:23 pm

a refreny będą składały się z 3 słów powtarzanych po 10 razy
I tak by nie przebiło słynnego: "Don't you think I'm a savior
Don't you think I could save you
Don't you think I could save your life!" :P

Ja tam się przyzwyczaiłem do stylu muzycznego z AMOLAD i TFF, więc kontynuacja tego tropu mi odpowiada :)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
HolyDiver
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 107
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 11:18 pm
Skąd: Warszawa

Re: Nowy album w 2015

Postautor: HolyDiver » pn cze 30, 2014 11:37 pm

A jeszcze co do przyszłych tras. Często twierdzicie, że nie będzie historycznej z lat 90. Wasze przypuszczenia, czy któryś z panów oficjalnie to powiedział? Ja mam na nią nadal nadzieję ;-)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Dejavu » wt lip 01, 2014 12:25 am

HolyDiver - niestety, ale na którymś koncercie w maju Bruce mówił, że jest to ostatnia trasa historyczna. Też miałem dużą nadzieję na trasę związaną z latami dziewięćdziesiątymi, ciągle liczyłem, że te wszystkie opinie, że takiej trasy nie będzie są przesadzone i może jednak zrobią coś takiego, ale skoro Bruce już mówił, to szans raczej nie ma. Bardzo szkoda, nagrali tyle świetnych kawałków w tamtych latach. Warto byłoby przypomnieć o nich i pokazać poprzez taką trasę, że lata 90 wcale nie były jakąś czarną dziurą w ich twórczości.

Co do nowego albumu - jeśli będzie stylową i brzmieniową kontynuacją kierunku z TFF, to będę bardzo zadowolony. Liczę na dużo długich kawałków, dużo pomysłów Adriana i jedną perełkę od Dave'a :)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Szajba » wt lip 01, 2014 2:44 am

październik-listopad 2014 - komponowanie
styczeń-marzec 2015 - studio
kwiecień-maj 2015 - mastering
czerwiec-sierpień 2015 - trasa po USA i Kanadzie - 1-2 nowe kawałki, kilka z ostatnich płyt + best of
sierpień/wrzesień 2015 - premiera albumu
listopad/grudzień 2015 - trasa halowa po UK (taki był początkowy plan po wydaniu TFF)
I kwartał 2016 - trasa po Ameryce Płd, Azji i Australii
lato 2016 - Europa
wydaje sie legitymacyjne :B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Nowy album w 2015

Postautor: WICKER MAN » wt lip 01, 2014 10:56 am

Raczej nie wyobrażam sobie Maiden na Glastonbury w 2015 - zwłaszcza, że w przyszłym roku będą koncertować z nowym materiałem i wszystko wskazuje na to, że ominą Europę (max liczyłbym na 10-12 koncertów jak w 2007 czy 2010)... Nie sądzę, żeby organizatorzy zgodzili się na występ IM z setem innym niż "best of"... Idealną okazją byłaby właśnia trasa Maiden England, a więc chyba Eavis rozpoczął ewentualne starania o występ IM nieco za późno. :B
Obstawiałbym, iż "metalowym" headlinerem Glastonbury w 2015 będzie AC/DC, których muzyka na pewno bardziej pasuje na mainstreamowy festiwal aniżeli Maiden... ;)

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Michał » wt lip 01, 2014 2:58 pm

Mnie w sumie najbardziej zastanawia wygląd nowej okładki :mryellow:, czy będzie to dalej coś podobnego do brzydactwa z TFF czy coś bardziej przyjemnego :P.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość