Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

4 do wyboru waszym zdaniem najlepsze debiutydoom metalowe

Trouble "Trouble"
6
8%
Saint Vitus "Saint Vitus"
6
8%
Pentagram "Pentagram"
6
8%
Pagan Altar "Volume 1"
8
11%
Witchfinder General "Death Penalty"
2
3%
Candlemass "Epicus Doomicus Metallicus"
8
11%
Solitude Aeturnus "Into the Depths of Sorrow"
7
10%
Mercy "Mercy"
0
Brak głosów
Count Raven "Storm Warning"
3
4%
The Obsessed "The Obsessed"
1
1%
Cathedral "Forest of Equilibrium"
5
7%
My Dying Bride "As the Flower Withers"
3
4%
Anathema "Serenades"
4
6%
The Gathering "Always..."
1
1%
Katatonia "Dance of December Souls"
1
1%
Unholy "From the Shadows"
1
1%
Disembowelment "Transcendence into the Peripheral"
1
1%
Thergothon "Stream from the Heavens"
2
3%
Skepticism "Stormcrowfleet"
0
Brak głosów
Memento Mori "Rhymes of Lunacy"
1
1%
Iron Man "Black Night"
0
Brak głosów
Penance "The Road Less Travelled"
0
Brak głosów
Solstice "Lamentations"
1
1%
Internal Void "Standing on the Sun"
0
Brak głosów
Funeral "Tragedies"
0
Brak głosów
Sleep "Volume One"
0
Brak głosów
Electric Wizard "Electric Wizard"
2
3%
Acid King "Zoroaster"
0
Brak głosów
Novembers Doom "Amid Its Hallowed Mirth"
0
Brak głosów
Forsaken "Evermore"
0
Brak głosów
Spirit Caravan "Jug Fulla Sun"
0
Brak głosów
Reverend Bizarre "In the Rectory of the Bizarre Reverend"
1
1%
Krux "Krux"
1
1%
Inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3136
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Djuk_416 » czw wrz 26, 2019 11:29 am

Pallbearer
Obrazek
Tej trójki jeszcze nie słuchałem.
Polecam. Jest troche lżejsza ale ma to tez swój urok

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3538
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Felcio » sob mar 21, 2020 7:43 pm

Tak zerkam i myślałem ze na forum bedzie większym poparciem cieszyć się debiut Anathemy, My Dying Bride, Katatonia czy Cathedral, The Gathering

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Adrian S.O.S. » sob mar 21, 2020 8:46 pm

Nie dziwi mnie tak bardzo taka a nie inna sytuacja. Trouble, Saint Vitus, Pagan Altar, Pentagram, Candlemass, Solitude Aeternus to zespoły bardziej zakorzenione w tradycyjnym graniu spod znaku Black Sabbath a tutaj fanów tej grupy nie brakuje

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz kwie 12, 2020 11:49 am

[img] Mam totalnie głęboko w dupie czy ktoś powie że to White Christian Metal czy inaczej. Trouble to klasyka i coś niesamowitego!
To że Trouble ma cytaty zaczerpnięte z biblii wcale nie znaczy że to christian metal :) Oni sami w wielu wywiadach temu zaprzeczali i mówili że bliżej im do Mercyful Fate i Venom niż do Saint, Guardian, Sacred Warrior i Bloodgood
Czwarty raz czytam książkę Głośno Jak Diabli i moge rzucic parę wypowiedzi na ten temat:

"Nigdy nie byliśmy chrześcijańskim zespołem, w żadnym wypadku. Było tam trochę dobrego przesłania, a Eric zaczął czytać Biblie i używał z niej co fajniejszych cytatów. Ale żadnemu z nas nie przyszło do głowy, że zostanie nam przyklejona taka etykieta. Gdy przyklejono nam łatkę pt. "white metal", to na prawdę nam nie pasowało. To znaczy wiesz, braliśmy dużo kokainy i paliliśmy zioło - wszyscy poza Bruce'em Franklinem - gitarzystą. Byliśmy rockowcami, stary. Nie świętoszkami. Wychodziliśmy, upijaliśmy się, podrywaliśmy dziewczyny i robiliśmy rzeczy, które robią rockowcy. Właśnie tak żyliśmy. W życiu codziennym nie interesowała nas ideologia chrześcijańskie i te wszystkie przykazania. Raczej byliśmy tego zaprzeczeniem". Rick Wartell (Trouble)

"Na pierwszy rzut oka można było się trochę trudno domyślić, po której stronie barykady stoimy. Ale wierzcie mi, nigdy nie mieliśmy nic wspólnego z zespołami pokroju Sacred Warrior, Stryper, Mortification i taką postawą. Głosiliśmy raczej inne treści. Chodzi nam o co innego. Ale też nie mieliśmy zamiaru nikogo pouczać, nawracać czy zachęcać do jakiejkolwiek wiary. To osobista sprawa każdego człowieka. Wiem, że w naszych utworach występowały symbole, które kojarzą się z chrześcijaństwem i niektóre teksty są cytatami z Biblii. I tu właściwie wszelkie podejrzenia i skojarzenia powinny się skończyć... Zaczynaliśmy przygodą z rockiem od Coven, Black Widow i Black Sabbath. Więc nic dziwnego, że zawsze ciągnęło mnie do tych złych rzeczy i zachowań nie idących w parze z tym co głosi doktryna chrześcijańska."
Jeff Olson (Trouble)

"W pewnym momencie na prawdę zaczęło nam przeszkadzać to, że tak często kojarzono nas z zespołem z nurtu christian metal. Dlatego też po czwartej płycie doszedłem do wniosku, że z cytatami z Biblii koniec. "Manic Frustration" było nowym rozdziałem w dotychczasowej karierze Trouble. Wraz z tym albumem skończyły się te głupie skojarzenia z chrześcijańskim metalem." Eric Wagner (Trouble)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Bon Dzosef » czw wrz 03, 2020 11:18 pm

Tak zerkam i myślałem ze na forum bedzie większym poparciem cieszyć się debiut Anathemy, My Dying Bride, Katatonia czy Cathedral, The Gathering
Gathering to ogólnie mocno niedoceniony i jakiś taki zapomniany zespół.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Dreamdeath
-#Invader
-#Invader
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 22, 2019 10:38 am

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Dreamdeath » śr lis 16, 2022 11:44 pm

Candlemass "Epicus Doomicus Metallicus"
Solitude Aeturnus "Into the Depths of Sorrow"
Pentagram "Pentagram"
Anathema "Serenades"

każda z tych czterech pozycji to kompletnie inna szkoła "doomowania" i to jest piękne! Wiele osób kojarzy doom z graniem na jedno kopyto. Czyli jak najwolniej i prosto (czytaj - mało ciekawie) a niekiedy na doom metalowych płytach dzieje sie o wiele wiecej niż na niejednym super technicznym krążku

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2423
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Najlepszy debiuty - DOOM METAL

Postautor: Sadek » czw lis 17, 2022 12:01 am

Saint Vitus
Pentagram
The Obsessed
Cathedral

Wszystkie ww. świetne.
Jeszcze z innych pozycji wartych odnotowania, to z doom-death: Winter, dISEMBOWELMENT, w sumie Asphyx też możnaby podczepić pod to.
No i do tego debiuty innych funeral doomowych kapel typu: Evoken, Mourning Congreagation, Ahab (The Call of the Wretched Sea 10/10), Shape of Despair itp. Najbardziej porąbaną (w pozytywnym sensie) kapelą z kolei jest Esoteric.


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość