Death Of The Celts - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
2
5%
9
3
7%
8
2
5%
7
7
17%
6
7
17%
5
1
2%
4
2
5%
3
5
12%
2
3
7%
1
6
15%
0
3
7%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » śr wrz 01, 2021 11:11 pm

Serio. On w moim odczuciu nadaje się co najwyżej do wspomagania usuwania złogów z przewodu pokarmowego.
Wyjątkowo nędzna kompozycja.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Budziol » śr wrz 01, 2021 11:21 pm

Ostro dostało się temu kawałkowi :)
Słychać bardzo z początku DoD, a od 1,20 jeszcze bardziej :)
Ale potem jest dobrze, moze bez sensu porównywać go z Clansmanem :)

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 01, 2021 11:30 pm

Ale potem jest dobrze, moze bez sensu porównywać go z Clansmanem :)
+1

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 01, 2021 11:32 pm

moze bez sensu porównywać go z Clansmanem :)
Przecież to totalna zrzynka z tego kawałka. Z oczywistym cytatem od 8 minuty :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » śr wrz 01, 2021 11:34 pm

moze bez sensu porównywać go z Clansmanem :)
Przecież to totalna zrzynka z tego kawałka. Z oczywistym cytatem od 8 minuty :lol:
Gumbyy ma info od partnerki Bruce'a o ctrl+c ctrl+v tabulatury Clansmana - sprawdzone źródło. :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 01, 2021 11:35 pm

moze bez sensu porównywać go z Clansmanem :)
Przecież to totalna zrzynka z tego kawałka. Z oczywistym cytatem od 8 minuty :lol:
Gumbyy ma info od partnerki Bruce'a o ctrl+c ctrl+v tabulatury Clansmana - sprawdzone źródło. :)
Serio? :lol: Słabe to było :D

Luzik, ciesz się nowatorskim numerem od IM :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » czw wrz 02, 2021 1:09 am



Przecież to totalna zrzynka z tego kawałka. Z oczywistym cytatem od 8 minuty :lol:
Gumbyy ma info od partnerki Bruce'a o ctrl+c ctrl+v tabulatury Clansmana - sprawdzone źródło. :)
Serio? :lol: Słabe to było :D

Luzik, ciesz się nowatorskim numerem od IM :lol:
Gumbyy, Maiden korzysta ze sprawdzonych patentów nie od dziś. Przykład pierwszy z brzegu: nie było mnie jeszcze na świecie a ten zespół już był znany z galopów. To nie jest tak, że każda płyta z poprzedniego millenium była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, a na TBOS i Senjutsu masz wyjątkowe skupisko autoplagiatów.

Tam gdzie Ty słyszysz badziewie tam ktoś inny słyszy album roku - i nawet jeśli Twoim zdaniem taka osoba absolutnie nie zna się na "hejwi metalu", to koniec końców kładzie się ona spać w lepszym nastroju od Ciebie. :) Wrzuć sobie na luz i odpal Powerslave'a albo inny klasyk.

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5571
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Sardi » czw wrz 02, 2021 1:25 am



Gumbyy ma info od partnerki Bruce'a o ctrl+c ctrl+v tabulatury Clansmana - sprawdzone źródło. :)
Serio? :lol: Słabe to było :D

Luzik, ciesz się nowatorskim numerem od IM :lol:
Gumbyy, Maiden korzysta ze sprawdzonych patentów nie od dziś. Przykład pierwszy z brzegu: nie było mnie jeszcze na świecie a ten zespół już był znany z galopów. To nie jest tak, że każda płyta z poprzedniego millenium była wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju, a na TBOS i Senjutsu masz wyjątkowe skupisko autoplagiatów.

Tam gdzie Ty słyszysz badziewie tam ktoś inny słyszy album roku - i nawet jeśli Twoim zdaniem taka osoba absolutnie nie zna się na "hejwi metalu", to koniec końców kładzie się ona spać w lepszym nastroju od Ciebie. :) Wrzuć sobie na luz i odpal Powerslave'a albo inny klasyk.

Byku, ale sprawdzone patenty, a autoplagiaty to dwa różne światy. Pewne motywy są wręcz 1:1 zwalone z Clansmana. Gdyby chodziło o tą samą strukturę, a nie niemal te same nuty to pewnie nie byłoby rozmowy
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: gumbyy » czw wrz 02, 2021 9:24 am


Tam gdzie Ty słyszysz badziewie tam ktoś inny słyszy album roku - i nawet jeśli Twoim zdaniem taka osoba absolutnie nie zna się na "hejwi metalu", to koniec końców kładzie się ona spać w lepszym nastroju od Ciebie. :) Wrzuć sobie na luz i odpal Powerslave'a albo inny klasyk.
Nie mów mi co mam robić i o czym pisać. Masz z tym problem, no trudno.

Fajne rady dajesz, ale to działa w 2 strony. Ty słyszysz album roku, a ktoś inny badziewie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » czw wrz 02, 2021 10:15 am


Tam gdzie Ty słyszysz badziewie tam ktoś inny słyszy album roku - i nawet jeśli Twoim zdaniem taka osoba absolutnie nie zna się na "hejwi metalu", to koniec końców kładzie się ona spać w lepszym nastroju od Ciebie. :) Wrzuć sobie na luz i odpal Powerslave'a albo inny klasyk.
Nie mów mi co mam robić i o czym pisać. Masz z tym problem, no trudno.

Fajne rady dajesz, ale to działa w 2 strony. Ty słyszysz album roku, a ktoś inny badziewie.
Dokładnie tak, i nie mam z tym problemu - ja nie mówię Ci co masz pisać, tylko zachęcam do większej tolerancji dla innych punktów widzenia.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: gumbyy » czw wrz 02, 2021 10:21 am


Tam gdzie Ty słyszysz badziewie tam ktoś inny słyszy album roku - i nawet jeśli Twoim zdaniem taka osoba absolutnie nie zna się na "hejwi metalu", to koniec końców kładzie się ona spać w lepszym nastroju od Ciebie. :) Wrzuć sobie na luz i odpal Powerslave'a albo inny klasyk.
Nie mów mi co mam robić i o czym pisać. Masz z tym problem, no trudno.

Fajne rady dajesz, ale to działa w 2 strony. Ty słyszysz album roku, a ktoś inny badziewie.
Dokładnie tak, i nie mam z tym problemu - ja nie mówię Ci co masz pisać, tylko zachęcam do większej tolerancji dla innych punktów widzenia.
Przecież to Ty masz problem z moją odmienną opinią i w kilku tematach mnie upominasz...

Dobra, ja konczę temat i tyle.
www.MetalSide.pl

Deleted User 2259

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » czw wrz 02, 2021 10:22 am

6/10 - a mnie się nawet podoba :lol: :? 8)

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: jesper » czw wrz 02, 2021 6:59 pm

... mega wkurwiająca partia basu, ta melodyjka wyplumkana przez Harrisa ... słaba.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 7:40 pm

Clansman bez jaj to stanowczo zbyt delikatne określenie dla tego arcy-gniota. Godny kandydat obok Lost in the coś tam coś tam do miana gniota płyty. Mało tego! To zdecydowanie słabszy utwór od bardzo słabo ocenionego epika Harrisa Mother Russia. Tam się autentycznie więcej dzieje w 5 minut niż tu w ponad 10. Pierwsze cztery minuty jest nudne, bez polotu, gdzie to by miało zagrzewać Szkotów do walki o swój kraj? Moment między 4 a 7 minutą to jest autentyczny dramat, koszmar, padaka, czy pan Harris ma problemy z pamięcią? czy on jest chory psychicznie? Jaki jest sens grać jeden, ten sam motyw tak długo? Solówki mogą być ale gdzie im do solach w tego typu epikach. Słabizna. Tak liczyłem na ten utwór !

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 10:29 pm

Ten utwór mogłby być w miarę fajny tylko pod jednym warunkiem. Gdyby Bruce Dickinson dysponował takim głosem jak na Chemical Wedding czy na koncercie Rock in Rio. Wtedy by to jakoś może "zeżarło", a tak jest nuda. Dickinsonowi trzeba naprawdę świetnych melodii, takich wybitnych by obecnie jego głosu się dobrze słuchało. Słucham kolejny raz i może tak minimalnie zyskuje, ale na zasadzie, że już lepiej nie będzie. To wszystko jest za długie i zbyt oczywiste. Kiedyś się mówiło, że Tailgunner to biedne Aces High, w takim razie ten utwór to bardzo biedny Clansman. Moment ze środka utworu instrumentalny to katorga. Co oni chcieli tym opowiedzieć?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: remi » czw wrz 02, 2021 10:35 pm

Świetny, emocjonalny kawałek. Jak tu tekst pasuje do melodii! Podoba mi się ten wokal, zachęca do walki, wręcz serce rośnie :evil:
Nie jest możliwe w pełni ocenić ten album bez znajomości tekstu 8)

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 10:41 pm

Co wam przypomina solo Dave'a w tym utworze? Tak słucham słucham i mam na końcu języka. Jest to oczywista zrzynka z jakiegoś innego sola w Iron Maiden. Dla odmiany to chyba coś nie z okresu 2006-2015. Solówki w tym utworze to zresztą jedynie względnie jasny moment.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » czw wrz 02, 2021 10:44 pm

Świetny, emocjonalny kawałek. Jak tu tekst pasuje do melodii! Podoba mi się ten wokal, zachęca do walki, wręcz serce rośnie :evil:
Nie jest możliwe w pełni ocenić ten album bez znajomości tekstu 8)
W punkt. :) Od strony lirycznej to jeden z lepszych albumów Maiden (tu wspomnę jeszcze o Senjutsu, Stratego i Lost in a Lost World).

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 10:46 pm

Mam ! To oczywiście Rime of the Ancient Mariner. Dopadają mnie chyba zaniki pamięci. W sumie jak kopiować siebie to lepiej z czasów Powerslave niż z Final Frontier. Tylko po co nazywać to nowym albumem?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Pierre Dolinski » czw wrz 02, 2021 10:53 pm

Mother Russia to kawałek dobry do robienia przysiadów w ruskim tańcu. Od razu oczami wyobraźni widzę ruskiego wieśniaka w walonkach i rubaszce, który odpierdala te ruskie tańce z przysiadami. Kuźwa. Jak będę chciał ruskiej muzyki, to se puszczę płytę Chóru Aleksandrowa. Co za gówno, które psuje koniec tak pięknej płyty.
nie będę bił się z gównem


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość