The Parchment - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
18
41%
9
8
18%
8
8
18%
7
3
7%
6
3
7%
5
1
2%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
2
5%
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9522
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Schizoid » czw wrz 02, 2021 8:44 pm

Ta melodyjka w 6 minucie strasznie tandetna, mam wrażenie, że tym razem serio przedobrzyli z takimi odpustowymi brzmieniami.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » czw wrz 02, 2021 8:57 pm

Ta melodyjka w 6 minucie strasznie tandetna, mam wrażenie, że tym razem serio przedobrzyli z takimi odpustowymi brzmieniami.
Mogą zagrać na dniach chrzanu jak Budka Suflera ostatnio

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9522
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Schizoid » czw wrz 02, 2021 8:58 pm

Ta melodyjka w 6 minucie strasznie tandetna, mam wrażenie, że tym razem serio przedobrzyli z takimi odpustowymi brzmieniami.
Mogą zagrać na dniach chrzanu jak Budka Suflera ostatnio
Ja tu wyczuwam reunion z Blazem, on też uwielbia takie klimaty, a dni chrzanu to impreza w jego typie
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 9:55 pm

Drugi odsłuch. Jest minimalnie lepiej, ale lepiej już pewnie nie będzie. Utwór ma fajne momenty i naprawdę aż chciałoby się go skrócić o te 3-4 minuty. Solówki gitarowe na dobrym poziomie, kilka momentów wokalnych dobrych. To z pewnością obok tytułowego najlepszy utwór na albumie. Jednak o wybitności, doskonałości absolutnie nie ma mowy. Harris sztucznie wydłuża utwory, jest w tym mistrzem, zrobił to już w wielu kompozycjach, których był autorem lub współautorem.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3363
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Siwy » pt wrz 03, 2021 4:10 pm

kolejny utwór, który byłby świetny, gdyby był krótszy, ale w tym przypadku akurat nie męczy mnie jego długość. dałem 7/10, choć lekko naciągana ta ocena

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 4:48 pm

To, że byłby lepszy gdyby był krótszy to jest zdecydowanie oczywiste. Nie wiem, które momenty są niepotrzebne ale na oko z 4 minuty tutaj to powtarzanie tego samego patentu. To jest bardzo podobna sytuacja jak w Red and the Black z tym, że Parchment to jest wyższa liga. Solo Dave'a to chyba ulubiony fragment na całej płycie, normalnie przypomniał sobie lata 80 gość. Mam sympatię do tego utworu bo lubię takie klimaty w muzyce, słuchało się z zapartym tchem Stargazer zawsze i tak dalej. Nie jest to kompozycja wybitna, ale jak na ten album to jest więcej niż bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1024
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: tu nie ma burz

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Clanowy » pt wrz 03, 2021 9:58 pm

Ten też kurde zyskuje.

Ten moment jak Bruce śpiewa w 8:35 sek. "Hear the cry we are ready to believe" miodzio.

No i potem w 9:20 "Meet me theeeeeeere" świetny też.

Dałem 8/10 bo to przyspieszenie na końcu nie do końca mi pasuje. Tam jakby znowu solo Rimem zalatuje. Jednak jak się chce wtórność znaleźć to się znajdzie.
Ostatnio zmieniony pt wrz 03, 2021 10:09 pm przez Clanowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Scoobany » pt wrz 03, 2021 10:05 pm

Dokładnie, przy "meet me theeeeere" ciary.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » pt wrz 03, 2021 11:53 pm


CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 12:56 am

Jak dla mnie Harris przypomina obecnie dziecko, które mozolnie buduje zamek z piasku by go jednym ruchem potem rozpieprzyć. Stworzył utwór, który ma ogromny potencjał, to mogłby być nawet najlepszy utwór całego reunion.Tylko co z tego skoro tymi niepotrzebnymi wydłużeniami psuje cały efekt. Pamiętam jak kiedyś ktoś na tym forum pociął Brighter than a 1000 Suns do 5 minut i to był naprawdę fajny utwór. Niestety Ironi już inaczej nie potrafią.

Deleted User 2259

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob wrz 04, 2021 12:59 am

Jak dla mnie Harris przypomina obecnie dziecko, które mozolnie buduje zamek z piasku by go jednym ruchem potem rozpieprzyć. Stworzył utwór, który ma ogromny potencjał, to mogłby być nawet najlepszy utwór całego reunion.Tylko co z tego skoro tymi niepotrzebnymi wydłużeniami psuje cały efekt. Pamiętam jak kiedyś ktoś na tym forum pociął Brighter than a 1000 Suns do 5 minut i to był naprawdę fajny utwór. Niestety Ironi już inaczej nie potrafią.
To Pierre pociął. Mam cały AMOLAD w tej wersji, ale niestety na zepsutym kompie.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 1:02 am

Tak faktycznie ! Jeszcze jako Vlad. Najśmieszniejsze, że pociąłbym tam te same fragmenty.

Teraz posłuchałem i w sumie w chodzi w całości. Niektóre momenty w tym utworze to najlepsze momenty chyba całego reunion. Jestem zachwycony. Jeśli to zagrają na trasie to na nią pojadę.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Emilio » sob wrz 04, 2021 1:43 am

Numer dobry ale zbyt rozwleczony, bardziej skondensowany miałby większe "pole rażenia" To samo tyczy się Hell on Earth, choć tam jest to m niej widoczne.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 1:50 am

Dla mnie Parchment ma momenty, których HoE nie ma. Cudna solówka Dave'a Murraya i moment z 8.40. Coś pięknego!

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Scoobany » sob wrz 04, 2021 2:29 am

Od słuchania tego utworu aż mam sucho w pysku, bo wydaje mi się, że jestem na pustyni. Po kilku(nastu) przesłuchaniach sądzę, że byłaby dycha, gdyby utwór skrócić o 2-3 minuty, żeby szybciej dojść do tego, co się zaczyna od 8:32.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 2:36 am

Dziś przesłuchałem ten utwór ok. 20 razy i chcę więcej, a noc jeszcze długa.

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Scoobany » sob wrz 04, 2021 2:39 am

Dziś przesłuchałem ten utwór ok. 20 razy i chcę więcej, a noc jeszcze długa.
A jaką ocenę dałeś na początku, a jaką dałbyś teraz? Zdaje się, że na pierwszej stronie pisałeś, że utwór jest co najwyżej niezły.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 2:43 am

Dlatego, że to jedyny utwór, który zyskał u mnie po kolejnych przesłuchaniach. Oceny Hell on Earth, Death of the Celts, Lost in the Lost World, Time Machine czy Darkest Hour są bardzo zbliżone do tego jakie były na początku. Senjutsu tytułowy niestety zaczyna spadać, ale i tak przebija wszystkie powyższe. Wtedy dałbym ocenę 7,5/10 teraz to 9/10, a być może jeszcze wzrośnie o pół punkta.

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Scoobany » sob wrz 04, 2021 2:44 am

Ja dałem ósemkę. Podciągnąłbym do 9, ale się nie da. Teraz chyba konkuruje o top 1 z Senjutsu, który o dziwo siadł od razu i nie spadł.
Ostatnio zmieniony sob wrz 04, 2021 2:47 am przez Scoobany, łącznie zmieniany 1 raz.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 2:46 am

Tzn ja nie głosowałem w ankiecie, tak sobie oceniałem dla siebie w pamięci. Dalej dostrzegam pewne wady tego utworu, jest kilka niepotrzebnych fragmentów, ale ja się do tego już przyzwyczaiłem. Jak bardzo się denerwowałem na identyczną sytuacje w Talismanie.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości