30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Wszystko na temat trasy The Future Past Tour 2023

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1086
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Piotr Lange » ndz lis 13, 2022 11:39 am

Zdobycie w tym roku biletu na koncert w takim Belmont Park czy Newark to była naprawdę trudna sztuka, byly całkowicie wyprzedane i nawet w dniu gigu nie wpadła malutka pula.

Na ten moment na część koncertów w UK zostały tylko trybuny, a czasami nie ma żadnych biletów. Z mojego doświadczenia z koncertów w Europie wynika, że na zachodzie nie ma takich sytuacji jak odpierdala polskie LN i jak sektor jest wyprzedany, to znaczy że jest wyprzedany. Jasne, jakieś małe pule na płytę mogą się trafić, ale to tyle. Na część niemieckich zostały już tylko pojedyncze krzesełka, Bilbao chyba też zniknęło - Maiden jak na swój obecny potencjał grają na tej trasie w małych obiektach, więc te obiekty szybko się wyprzedają.
Tak, teraz po trasie stadionowej (2022) postanowili zagrać koncerty bardziej "kameralne". Dokładnie tak, jak zapowiadali. Jestem ciekaw jak będzie wyglądał sam spektakl, dorównać LotB Tour będzie trudno, choć nie jest to nieprawdopodobne.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: remi » ndz lis 13, 2022 12:06 pm

Myślałem, że nie przebiją TBoS, przebili, tak i Legacy pewnie przebiją :D Jedyny spadek, który odczułem to TFF 2011. O ile w 2010 mogli ukazać część scenografii, o tyle w 2011 chociażby na Europę mogli dodać jakieś lasery/ pirotechnikę. Po trasie SBiT był tu mocny spadek w produkcji scenicznej. Ale propsy za LEDy i głowę Eda nie-dmuchaną.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Bon Dzosef » ndz lis 13, 2022 12:14 pm

Moim zdaniem produkcja na TBOS nic specjalnego, ot zwykła Maidenowa scena, ładne swiatła i ładne płachty.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1086
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Piotr Lange » ndz lis 13, 2022 12:28 pm

Moim zdaniem produkcja na TBOS nic specjalnego, ot zwykła Maidenowa scena, ładne swiatła i ładne płachty.
Sporo rekwizytów, fajne tła, no i nadmuchiwane artefakty robiły wrażenie. Pamiętam na PGE jak siedzący obok mnie ludzie to komentowali. Pirotechnika i scenografia bardzo fajne. Mogliby na przyszłorocznej trasie wielokolorowe lasery dać (np. na Sia SL czy CSiT) a tak swoja drogą, ciekawi mnie układ świateł. Na Somewhere Back in Time Tour odtworzyli układ ramp z lat 1986/87, ciekawe jak to tym razem będzie wyglądało?

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Michał » ndz lis 13, 2022 12:32 pm

Moim zdaniem produkcja na TBOS nic specjalnego, ot zwykła Maidenowa scena, ładne swiatła i ładne płachty.
Sporo rekwizytów, fajne tła, no i nadmuchiwane artefakty robiły wrażenie. Pamiętam na PGE jak siedzący obok mnie ludzie to komentowali. Pirotechnika i scenografia bardzo fajne.
No ale to mówisz o LoTB, Tbos było we Wrocławiu nie PGE Narodowy.

Tbos nie wykorzystało potencjału.
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4512
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: nugz » ndz lis 13, 2022 12:37 pm

Ta, dalem rady tylko na kocnwke Waglika wtedy, jadac z Sabbath z Krakowa dzien wczesniej :/
A sanej scenografii za bardzo nie pamietam, wiec musiala zrobic na mnie mniejsze wrazenie niz ta z Legacy ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9522
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Schizoid » ndz lis 13, 2022 12:41 pm

Ze scenografii TBOS najlepsza była ostatnia płachta z rodziną Edków i "rośliny". No i dymki też fajnie wtedy mieli, nie jestem fanem otwarcia z 2016, ale wyglądało to widowiskowo.

A Anthrax zapodał wtedy świetną sztukę, tamten wieczór pamiętam w dużej mierze ze względu na ich występ. Było ciężko, ale wspomnienia super :D
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9847
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: krusejder » ndz lis 13, 2022 1:55 pm


Wydaje mi się, że znam trochę więcej osób jeżdżących na Maiden po swiecie ;) .

W 2018 też były koncerty, ktore mega szybko zniknely - ja wtedy tak nie jezdzilem, ale pamietam że Helsinki czy Londyn sie wyprzedały w chwilę.

W tym momencie w UK chyba już nie ma stojacych na żaden koncert, Londyn wyprzedal się w moment. Możliwe, że na poszczegolnych rynkach będą dorzucać jakieś małe pule bliżej koncertu, ale na ten moment polowa trasy jak nie lepiej jest wyprzedana.
Jasne. Choćby w Szwecji potrafili sprzedać stadion w parę godzin - 20 lat temu.

Ale żyjemy w czasach LIENATION, której celem nie jest proste wyprzedawanie całych obiektów, lecz równoczesna maksymalizacja zysków. Owszem, można założyć, że Maiden wyprzeda 2 hale o2 w Pradze, 2 Taurony w Krakowie w parę dni bez jakiejkolwiek reklamy. Jestem jednak dziwnie spokojny, że faktyczna sprzedaż Krakowa jest na poziomie 1/4, z dużą pulą wykupioną przez koniki. Zresztą, czy ktoś wątpi, że samo LIENATION sprzedaje na viagogo?

Będę bardzo zaskoczony, jeśli pewne pule nie pojawią się przed świętami, bo przecież bilet to tradycyjny (i to dobry) prezent podchoinkowy :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1086
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Piotr Lange » ndz lis 13, 2022 2:26 pm


Wydaje mi się, że znam trochę więcej osób jeżdżących na Maiden po swiecie ;) .

W 2018 też były koncerty, ktore mega szybko zniknely - ja wtedy tak nie jezdzilem, ale pamietam że Helsinki czy Londyn sie wyprzedały w chwilę.

W tym momencie w UK chyba już nie ma stojacych na żaden koncert, Londyn wyprzedal się w moment. Możliwe, że na poszczegolnych rynkach będą dorzucać jakieś małe pule bliżej koncertu, ale na ten moment polowa trasy jak nie lepiej jest wyprzedana.
Jasne. Choćby w Szwecji potrafili sprzedać stadion w parę godzin - 20 lat temu.

Ale żyjemy w czasach LIENATION, której celem nie jest proste wyprzedawanie całych obiektów, lecz równoczesna maksymalizacja zysków. Owszem, można założyć, że Maiden wyprzeda 2 hale o2 w Pradze, 2 Taurony w Krakowie w parę dni bez jakiejkolwiek reklamy. Jestem jednak dziwnie spokojny, że faktyczna sprzedaż Krakowa jest na poziomie 1/4, z dużą pulą wykupioną przez koniki. Zresztą, czy ktoś wątpi, że samo LIENATION sprzedaje na viagogo?

Będę bardzo zaskoczony, jeśli pewne pule nie pojawią się przed świętami, bo przecież bilet to tradycyjny (i to dobry) prezent podchoinkowy :)
Ale to o czym mówisz dotyczy wszystkich koncertów, nie tylko Iron Maiden?! 20 lat temu? Na koncerty 2018/19 i wiele 2022 bilety sprzedawały się b. dobrze w różnych miejscach świata i koniki raczej nie miały z tym nic wspólnego. Z resztą nawet jakby tak założyć, to dla nich taka odsprzedaż to jednak ryzyko. W zasadzie każdy rezultat można podważyć, pamiętam jak podważano sprzedaż Krakowa w 2018, potem na PGE, twierdzono że będzie totalna klapa (20 - 25K) ja miałem zupełnie inne dane i okazało się, że się sprawdziły. Zawsze można założyć, że jak mamy szybką sprzedaż to stoją za tym "koniki", pewnie w jakimś tam stopniu tak jest. Niemniej bez przesady, na koncert IM biletów raczej nie kupią zupełnie przypadkowi ludzie, to nie Podsiadło. Swoją drogą odnoszę nieodparte wrażenie, że gdyby IM zaliczyli klapę trasy, to paru na tym forum miałoby satysfakcję. Żal.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9522
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Schizoid » ndz lis 13, 2022 3:49 pm

Co tu się w ogóle dzieje? :D

@Piotr Lange sam w ostatnich latach wieszczyłeś jakieś frekwencyjne porażki IM, na Maidenfans do dzisiaj to zresztą wspominają, więc insynuacje jakoby Sanatorianom zależało na finansowej klapie trasy, są nieco nie na miejscu.

W temacie przypadkowych widzów - jasne, że tacy kupują bilety na ten zespół. Nie rozumiem tutejszego Maiden Schroedingera, które z jednej strony staje się coraz większą marką na rynku, ściga Metallikę, a z drugiej gromadzi na gigach jakichś metalowych wojowników. No nie, tak to nie wygląda. Sukces bierze się wraz z dobrodziejstwem inwentarza, czyli między innymi randomami wśród publiki.

Przypomniało mi się teraz, jak na 2h przed drugim koncertem w Krk w 2018 mój znajomy zadzwonił do mnie, czy nie chcę odkupić biletu. To był taki typowy banan, w ogóle nie słuchał metalu. Jego stary był menago polskiej piosenkarki pop, przez co typ miał znajomości w biznesie i on (czy tam jakiś jego inny kumpel, nie pamiętam) miał do dyspozycji chyba 7 tixów na Maiden. Także jasna sprawa, że w tym temacie jest kolesiostwo i krewni i znajomi królika dostają po kilka sztuk wlotek na tego typu spędy. Ciężko mi mówić o skali tego procederu, ale nie zdziwię się, jak różnego typu machinacje dotyczą więcej, niż kilkuset wejściówek.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12077
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: gumbyy » ndz lis 13, 2022 4:10 pm

Ciężko mi mówić o skali tego procederu, ale nie zdziwię się, jak różnego typu machinacje dotyczą więcej, niż kilkuset wejściówek.
Spokojnie tak ;)
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1086
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Piotr Lange » ndz lis 13, 2022 4:17 pm

Ciężko mi mówić o skali tego procederu, ale nie zdziwię się, jak różnego typu machinacje dotyczą więcej, niż kilkuset wejściówek.
Spokojnie tak ;)
Ale to chyba powszechny proceder dotyczący bynajmniej nie tylko ekipy 'Arryego, prawda?

nugz
SMERF MARUDA
Posty: 4512
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: nugz » ndz lis 13, 2022 4:31 pm

Bzdura z tymi randomami, na pewno stanowia spora czesc publiki, i jeszcze znajomych biora ze soba.
I nie, nie dotyczy to tylko IM, dotyczy kazdej bardziej znanej/legendarnej kapeli, szczegolnie podczas stadionwki, o ktorej trudno nie uslyszec przypadkiem w sieci/TV.
Schizoid - dobry przekaz :)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9847
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: krusejder » ndz lis 13, 2022 6:20 pm

Ciężko mi mówić o skali tego procederu, ale nie zdziwię się, jak różnego typu machinacje dotyczą więcej, niż kilkuset wejściówek.
To norma w biznesie. Sądzę, że na dowolny występ operowy / muzyki klasycznej o statusie sold out w Polsce byłbym w stanie zdobyć bilety na 1-2 dni przed imprezą wykonując parę telefonów. A niewykluczone, że wszedłbym za frajer ;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Nomadosławski
-#Invader
-#Invader
Posty: 188
Rejestracja: pn lis 14, 2022 6:10 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Nomadosławski » pn lis 14, 2022 6:24 pm

Prawdopodobnie się wybiorę na ten drugi koncert w Pradze. Jak się wyprzeda to na drugi koncert w Krakowie. Tam się raczej nie wyprzeda, a nawet jeśli to pewnie od koników się kupi. Jeden koncert mi na tej trasie wystarczy.

Awatar użytkownika
Alchemist
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 56
Rejestracja: wt cze 14, 2022 12:24 pm
Skąd: Warszawa

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Alchemist » pt gru 09, 2022 8:31 pm

Praga wyprzedana, zostało kilka miejsc na trybunach. Na oba koncerty brak płyty i znając Czechów raczej nie dołożą
don't waste your time always searching for those wasted years

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17196
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: pz » pt gru 09, 2022 8:56 pm

No to ułatwia mi decyzję w jaki sposób wracać ze Słowenii :D

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Max323
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 1511
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Max323 » śr gru 14, 2022 4:36 pm

Pojawiła się płyta na obie sztuki.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9847
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: krusejder » śr gru 14, 2022 5:17 pm

Wielkie dzięki za cynk :) Uzupełniłem 30 V, by się nie stresować później.

Za to stresuję się, "jak żyć panie premierze" do Świąt, bo w tym miesiącu wydatki się kumulują
:/
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 876
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: 30-31/05/2023 - hala O2, Praga

Postautor: Beny82 » czw gru 15, 2022 7:51 pm

Superancko:) Też kupiłem na pierwszą Pragę.


Wróć do „The Future Past Tour 2023/2024”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość