Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: syzygy » pt lip 21, 2006 1:59 pm

Dokładnie. Alex Dickson nadaje się do grania tylko kawałków ze skunkworks... a jak ślicznie zawalił solo z Tears Of The Dragon... Laughing i Tattooed też im nie wyszło za bardzo....
A co to za kawałek?: "God’s Not Coming Back" to jakiś cover czy co? :P
Ogólnie nawet podoba mi się Skunkworks Live, kawałki ze S. są zagrane nieźle, fajnie się na to patrzy.

Hallowed
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1102
Rejestracja: pt gru 02, 2005 11:21 pm
Skąd: Skąd: Skąd:

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Hallowed » pt lip 21, 2006 4:16 pm

W sumie nie wiem czy to cover, tak mi się wydaje. A jak nie to nagrali to przy okazji Skunworks. Jest jeszcze inny kawałek niewiadomego pochodzenia (przynajmniej dla mnie) - Share Or Lose It (nie znam tytułu, ale wydaje mi się, że Share Or Lose It bo tak brzmi refren powtarzany w kółko), kawałek jest delikatnie mówiąc denny. A mam go na bootlegu z Chile z 95 roku.
Alex Dickson jest dobry w kawałkach ze Skunworks, bo już na tych z Balls To Picasso i Tattooed nie radzi sobie dobrze (np. strasznie skopał Tears na Skunworks Live, na początku praktycznie wogóle nie gra, pierdzi coś tylko muskając struny), oglądając swoje booty DVD Helsinki`94, Argentina`95 i Sao Paulo`95, oraz słuchając też kilku bootów audio z tych lat takie mam zdanie o tym gitarzyście.

A tak poza tym, to dostałem jakiegoś downa, czy Dickson gra u Robbiego Williamsa ?? Widziałem koncert w dwójce z Hamburga z 2005 i on tam gra. Widziałem go także w jakimś katalogu gitar, z Telecasterem, podpis był "Alex Dickson (Robbie Williams)" :shock:

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: dostoevsky » pt lip 21, 2006 6:04 pm

Obrazek

Z tego, co przeczytałem na polskiej stronie Robbiego, to Alex był w jego zespole 2 lata i odszedł w 2000 roku.

Hallowed
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1102
Rejestracja: pt gru 02, 2005 11:21 pm
Skąd: Skąd: Skąd:

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Hallowed » pt lip 21, 2006 8:05 pm

To może zagrał w tym Hamburgu jakoś gościnnie, nie wiem. Zresztą, gdzie by nie grał - jest zaledwie średni jak dla mnie.

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Bonzo » pt lip 21, 2006 8:10 pm


Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: dostoevsky » pt lip 21, 2006 8:13 pm

To mnie Bruce pozytywnie zaskoczył
:D

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: jesper » ndz sie 06, 2006 10:56 am

... wczoraj oglądałem po raz kolejny na spokojnie pierwsza płytę DVD "DIVE DIVE LIVE" i jestem cholernie pozytywnie zaskoczony ... Dickinson promuje w USA swoją pierwszą płytę solową "Tattoed Milionaire" 70 minut cholernie żywiołowego rockowo/metalowego show ... od "No Lies" totalne szaleństwo, Janick jest w mordę opętany - totalny gitarowy świr, rzuca gitarą, gra nogą, improwizuje [nic dziwnego że wkrotce znajdzie się w skąłdzie IRON MAIDEN], w pewnym momencie Dickinson wspomaga na perkusji Dickiego Fliszara - to co w tym koncercie mi się najbardziej podoba to totalna improwizacja, monologi Dickiego, zabawa z publicznością ... akustyczne wykonanie "Fog On The Tyne" i "Winds Of Change" - własnie wykonanie tych kawałków które nie znalazły się w setliscie pierwszego albumu zasługuje na szczególną uwagę, ponadto brawurowo odegrany "Bring Your Daughter ..." ... totalny spontan i radośc grania, rewelacyjny kontakt z publiką i mnóstwo improwizacji a w finale rockowe szaleństwo połaczone ze rozwalniem perklusji i gitary Janicka - możemy zobaczyc tutaj to czego [w moim odczuiciu] brakuje ostatnio podczas wystepów na żywo IRON MAIDEN 8)

Hallowed
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1102
Rejestracja: pt gru 02, 2005 11:21 pm
Skąd: Skąd: Skąd:

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Hallowed » ndz sie 06, 2006 1:24 pm

Jesper ma rację. Ten występ jest bardzo żywiołowy, podobnie jak inne z tej trasy. Np z Milanu, czy z Nurynbergii:

http://www.rav_bootlegs.republika.pl/Bruce%20-%20Nurnberg%201990.htm

http://www.rav_bootlegs.republika.pl/Bruce%20-%20Milan%201990.htm

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Levy » ndz sie 06, 2006 2:58 pm

Ja tam najbardziej z solowej kariery Bruce'a lubię "Tattooed Millionaire", tak więc koncert "Dive Dive Live" najbardziej przypadł mi do gustu. Tak jak jesper powiedział- totalne szaleństwo. Bardzo podoba mi się ten okres ponieważ Dickinson zrobił coś czego nigdy by nie zrobił z Maiden. Oprócz tego mamy do czynienia z niesamowitą muzyką, która mnie osobiście chyba nigdy się nie znudzi. Mam wielki sentyment do "All The Young Dudes" i "Born In '58". "The Ballad Of Mutt"- kojarzy mi się z moją dziewczyną, a wykonanie tego kawałka na gitarce przesterowanej to był genialny pomysł. Może łatwiej będzie jak napiszę, czego nie lubię. Son Of A Gun- typowo Maidenowy utwór, ale to nie dlatego mi się nie podoba. Po prostu tak wyszło... 8)

Przejdzmy do SKUNKWORKS- totalne nieporozumienie. Jest pare utworów, które mi się podobają ale cholernie drażni mnie brzmienia gitary Alexa Dicksona. Do tego tak spartolony "The Prisoner". Nic więcej nie napiszę- dobrze, że Bruce zaczął grać z Roy'em i Adrianem.

Lubię słuchać Accident Of Birth, Chemical Wedding i Tyranny Of Souls, aczkolwiek momentami są dla mnie te płyty zbyt mroczne. Podobają mi się szczególnie "Darkside Of Aquarius", "Taking The Queen", "The Tower" i "Killing Floor". Scream For Me Brazil, jest koncertem bardzo dobrym.

Co do teledysków, to najbardziej mi się spodobało Biceps Of Steel, jeszcze za czasów Samsona.

To by było na tyle... :)

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3363
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Bruce Dickinson - Anthology 3xDVD - premiera 19.06!!!

Postautor: Siwy » wt sie 29, 2006 1:17 pm

kupilem sobie wczoraj to wydawnictwo i sie zawiodlem najbardziej na Scream For Me Brazil. dzwiek jest gorszy niz na Dive Dive Live a bylo 9 lat pozniej nagrywane... a co do Skunkworks Live to Dicksonowi powinno sie obciac jaja za to co zrobil z Tears Of The Dragon. a tak to nie jest zle. w sumie to ciekawe wydawnictwo


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości