Mój pierwszy utwór...

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: MetallicaTruFan^^ » czw wrz 09, 2010 9:23 pm

A ja

.
Ostatnio zmieniony pt lip 22, 2011 4:25 pm przez MetallicaTruFan^^, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1175
Rejestracja: sob cze 26, 2010 10:55 am
Skąd: Nowe Skalmierzyce

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: IronCezarek » pt wrz 10, 2010 9:39 pm

z teledyskiem, że Eddie próbował zniszczyć jakiś samochód, czy coś takiego
A czy to nie przypadkiem wicker man nagrany z Brucem ?

Awatar użytkownika
Puszek123
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 688
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 5:45 pm
Skąd: Żywiec

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Puszek123 » wt paź 26, 2010 4:05 pm

Pierwszy raz Meidenow uslyszalem i uwidzialem po tym jak kumpel przyniosl mi koncert rock in rio 2cd zaczynala sie od clansmana sluchalem jeszcze wtedy Nirvany ale gdy ich uslyszalem to poprostu zwariowalem i do dzis wariuje gdy ich slysze to juz prawie 5 lat :D
IRON MAIDEN

Gustava
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 8:11 pm
Skąd: Katowice

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Gustava » wt paź 26, 2010 9:37 pm

Moim pierwszym utworem był albo Sign of the cross, albo Judgement of heaven, ale prawdopodobnie Sign.. , X Factor pożyczony od koleżanki, na kasecie :)
What a dream, when will it end? And will I transcend?

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: ttomasz » śr paź 27, 2010 3:26 pm

Na urodzinach kolegi w 2003 lecieli Ironi, był to chyba Powerslave, więc zgaduję, że moim pierwszym usłyszanym utworem był Acces High.
A pierwszy utwór od którego zacząłem słuchać w listopadzie 2008 to Different World.
Równo dwa lata temu zacząłem ich słuchać.
Nic się nie zmieniło, nadal bezkonkurencyjny numer jeden!

mboro99
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 04, 2010 2:10 am

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: mboro99 » wt lis 02, 2010 2:12 am

U mnie było z tym dosyć śmiesznie, miałem jakieś 9 lat, gdzieś zauważyłem pokaźnych rozmiarów plakat promujący koncert (albo i nowy album, średnio już to kojarzę) IM, oczywiście z Eddim i napisami charakterystyczną czcionką. No coż, ten plakat nie był zbytnio atrakcyjny dla 9latka, tak więc przeraziłem się nim trochę, i Eddie "odwiedził" mnie jeszcze w kilku dziecięcych koszmarach. Od tego czasu 'Iron Maiden" było dla mnie synonimem zła, Szatana, najgorszej na świecie muzyki (ich muzykę uważałem za najgorszy black-death-doom-gore-satanic metal). Miałem nadzieję nigdy się już z nimi nie spotkać...

Sporo latek minęło, zauważyłem u siebie pociąg do cięższej muzyki. Kiedyś szukałem na youtube jakiegoś zespołu i tak "dla śmiechu" wpisałem właśnie "Iron Maiden".
"Fear of the dark" pozamiatał. Po nim "The Trooper", a na koniec "BTATS" i nagle jakoś zmieniłem poglądy na ich temat...

Awatar użytkownika
RaShton
-#Invader
-#Invader
Posty: 189
Rejestracja: czw paź 07, 2010 6:51 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: RaShton » wt lis 02, 2010 10:11 am

U mnie była moda na Guitar Hero za którym nie bardzo przepadałem jak za całą muzyką Rockową i jej podobną, ale kolega pokazał film na którym grał Iron Mana Black Sabbathu, spodobała mnie się piosenka i chciałem posłuchać jej w czystej wersji, nie z gry, wpisuję na yt Iron i wyskoczyło Iron Maiden Fear of the dark którego wysłuchałem i się oczywiście spodobał :D, potem był Afraid to shoot Strangers i reszta albumu Fotd, potem Piece of Mind i Siódmy syn, a dalej to już lawina :D. A zaczęło się to na przełomie grudzień 2008/styczeń 2009

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Zilian » wt lis 02, 2010 3:07 pm

U mnie pierwszym utworem IM jaki usłyszałem był Aces High było to hmm jakoś 7 lat temu chyba już nawet nie mogę się doliczyć xD Zaczęło się od tego że na półce z płytami wujka zobaczyłem ciekawa okładkę (do tej pory uważam że Powerslave ma najlepszą szatę graficzną). Płyta tak bardzo mi się spodobała że na 2 dzień miałem już swoja własną :D i mam ją do tej pory ^^

kabanos
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 128
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:22 pm
Skąd: Środa Wlkp.

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: kabanos » czw gru 02, 2010 9:27 pm

Mój pierwszy utwór Ironów to The Number of the Beast w grze Guitar Hero III :mrgreen: W sumie od tego zaczęła się moja przygoda nie tylko z metalem, ale i z muzyką w ogóle.

Awatar użytkownika
Damian1993
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 16, 2010 8:46 pm
Skąd: Nowe

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Damian1993 » pt gru 17, 2010 6:11 pm

Moim pierwszym utworem Iron Maiden był, Fear Of The Dark, a później cała płyta Fear Of The Dark.

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 472
Rejestracja: sob sie 14, 2010 5:33 pm
Skąd: Poręba

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: MrCrowley » pt gru 17, 2010 6:24 pm

Kolega, obecnie basista mojej grupy przyniósł do szkoły swoje wiosło i zagrał coś. Potem pokazał mi Iron Man Black Sabbathu na basie. Spodobał mi się riff, znalazłem na YT. Potem (uwaga, śmieszne) wpisałem w wikipedii heavy metal. Lubiłem hardrock (RATM) ale nie sądziłem że metal jest tak blisko. No ale w każdym razie było zdjęcie Iron Maiden w czasie koncertu. Wpisałem Iron Maiden. Pierwsze były Dance of Death, the Trooper, Wasted Years, Seventh Son of a Seventh Son i chyba coś jeszcze, ale nie pamiętam. Zgrałem je na mp3 i słuchałem na okrągło. Teraz mam 100% pamięci mp3 zajęte IM!
Przy okazji z zazdrości do basisty/kolegi, który nie zdał, a grał na gitarze zacząłem się uczyć. Zacząłem też odróżniać bas od gitary elektrycznej. Skończyło się na tym, że gramy w zespole. ;-)

Mike Stanley
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 609
Rejestracja: sob gru 25, 2010 2:34 pm
Skąd: Cracow Rock City

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Mike Stanley » sob gru 25, 2010 2:55 pm

Mój tata puscił mi gdy miałem 8 lat bodajże Number of the Beast i wtedy zafascynowałem się nimi, później był koncert w Spodku w 2003 w czerwcu(ciągle mam bilet :cool: ) z trasy 'Give me Ed, till I'm dead' Co prawda muzyką zacząłem się interesować gdy miałem 6 lat(Kiss i Scorpions - również przez tate) ale to Maiden był pierwszym zespołem stricte metalowym i darzę ich wielkim sentymentem.
Dreams are only impossible when YOU decide they're impossible - Paul Stanley

Judas Prophet
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 05, 2011 4:53 pm
Skąd: Kraków

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Judas Prophet » sob mar 05, 2011 7:11 pm

Mój pierwszy kawałek to był FUTUREAL. Uderzyła mnie moc, melodia, szybkość. W zasadzie od tego kawałka zaczęła sie moja przygoda z IRON MAIDEN i muzyką metalowa <serce>

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: ttomasz » sob mar 05, 2011 7:30 pm

To od ciekawej strony zacząłeś ;-) Virtual do popularnych krążków nie należy, do tego Blaze... Mi początkowo wogle nie przypadł Virtual do gustu, po części poprzez złe wrażenie Futureal'a. Z rok później uderzyłem od strony X Factor i Blaze z całym dorobkiem całkowicie mnie pochłonął.
Ostatnio słucham wersji Futureal z boota z Madrytu 98, szczególnie świetne intro.

Judas Prophet
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 05, 2011 4:53 pm
Skąd: Kraków

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Judas Prophet » sob mar 05, 2011 7:51 pm

W zasadzie podobała mi sie okładka. Kumpel miał na półce więc pożyczyłem nie wiedząc co to :) Odpaliłem i spłonąłem :twisted: Po latach już nie jest takie git jak wtedy. Ale wspominam ten kawałek jako moje wkroczenie w świat Metalu

Awatar użytkownika
MrCrowley
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 472
Rejestracja: sob sie 14, 2010 5:33 pm
Skąd: Poręba

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: MrCrowley » sob mar 05, 2011 7:55 pm

Okładka Virtual XI? Brutal :B chyba że chodzi o singla ;)
Tak rzucam okiem na inne opowieści i widzę, że wszyscy zaczynali od oryginalnych krążków a ja jak jakaś dzicz musiałem w wikipedii sprawdzać co to ajron mejden... Trochę kapa :oops:

dampol
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 16
Rejestracja: czw sie 26, 2010 2:18 pm

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: dampol » pn mar 07, 2011 8:05 pm

gdzieś usłyszałem od kolegi "heavy metal". Po powrocie do domu w wikipedię (Demon, nie jesteś sam! :)) a tam coś o iron maiden. w youtube. no i zacząłem od brighter than a thousand suns :B ,nie śmiejcie się ze mnie ;-) . Potem pobrałem dyskografię Ironów. Słucham ich na okrągło, jednak nie znam wszystkiech utworów... Teraz kolekcjonuję dyskografię... i pokochałem ich :dance:

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: ttomasz » pn mar 07, 2011 8:22 pm

jednak nie znam wszystkiech utworów... Teraz kolekcjonuję dyskografię... i pokochałem ich
Zazdroszczę Ci, tyle przed Tobą ;-)

Awatar użytkownika
IronCezarek
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1175
Rejestracja: sob cze 26, 2010 10:55 am
Skąd: Nowe Skalmierzyce

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: IronCezarek » pn mar 07, 2011 8:30 pm

jednak nie znam wszystkiech utworów... Teraz kolekcjonuję dyskografię... i pokochałem ich
Zazdroszczę Ci, tyle przed Tobą ;-)
Też nie znam wszystkich ale to tylko pojedyncze.
Nie będę się rozpisywał, odpowiem na nazwę tematu: Aces High

Awatar użytkownika
Władysław_Warneńczyk
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 462
Rejestracja: śr sty 19, 2011 8:10 pm

Re: Mój pierwszy utwór...

Postautor: Władysław_Warneńczyk » pn mar 07, 2011 11:03 pm

pamiętam jak dawno temu wklepał sobie na wrzucie iron maiden i wyskoczyło mi mnóstwo piosenek, z których większość trwała ponad 6 minut (był to dla mnie wtedy szok ,,długościowy") :razz: najkrótsza była Can I Play With Madness i po jej wysłuchaniu się wciągnąłem... pamiętam, że potem były takie utwory jak: Twilight Zone, Trooper, Man On The Edge czy Be Quick Or Be Dead.
Od tamtej pory minęło bardzo dużo czasu ;-) teraz mam 14 płyt, a pierwszą, którą kupiłem był oczywiście Seventh Son


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość