Cradle Of Filth

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Dani Filth » pt kwie 18, 2008 7:03 pm

British extreme metallers CRADLE OF FILTH are currently in the studio recording the follow-up to 2006's "Thornography", tentatively due later in the year via Roadrunner Records.

Commented guitarist Paul Allender: "I've almost finished the guitars on the new album, the new material is totally intense, it truly is some of the fastest stuff we have ever done and its fully loaded with orchestration. I can't wait for [everyone] to hear it."

CRADLE OF FILTH's "Thornography - Harder Darker Faster" special-edition MVI (Music Video Interactive) was released in the U.S. on February 5 (one day earlier internationally).

The album comes as a high-quality DVD Audio with plenty of extra tracks, videos, mobile content, MP3s and plenty of interactive bonus content.

Most of the new songs featured on "Thornography Deluxe – Harder, Darker, Faster" were written during the "Thornography" sessions but were completed at a later date.

PureGrainAudio.com conducted an interview with CRADLE OF FILTH guitarist Paul Allender prior to the band's October 30, 2007 concert at the Docks in Toronto, Ontario, Canada. Paul talked about the group's newest album, "Thornography", the years in the scene, and fans you would not expect to rock out!
Yeah! Nareszcie zawlekli się do studia! Mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami będzie ogień... :solo
Nemesis...as one we stand!!

Awatar użytkownika
M@ti
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6397
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:51 pm
Skąd: z Norwegii

Re: Cradle Of Filth

Postautor: M@ti » pt kwie 18, 2008 10:04 pm

Oby, bo ostatnia płyta to było dno. A na koncert i tak pójdę. ;]

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Dani Filth » sob lip 19, 2008 2:12 pm

Kolejne niusy o nowym albumie:

Album się nazywa Godspeed on the Devil's Thunder i wychodzi 27 października. Trwa 72 minuty!

Tracklista:

1. In Grandeur And Frankincense Devilment Stirs
2. Shat Out Of Hell
3. The Death Of Love
4. The 13th Caesar
5. Tiffauges
6. Tragic Kingdom
7. Sweetest Maleficia
8. Honey And Sulphur
9. Midnight Shadows Crawl To Darken Counsel With Life
10. Darkness Incarnate
11. Ten Leagues Beneath Contempt
12. Godspeed On The Devil's Thunder
13. Corpseflower
Nemesis...as one we stand!!

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Abstract » sob lip 19, 2008 2:24 pm

Oczywiście jak zawsze prześwietne tytuły ;D Wiesz może czy płyta będzie znów w klimatach Tornography i Nymphetamine czy będzie powrotem do starego brzmienia?

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Dani Filth » wt sie 26, 2008 4:22 pm

Okładka "Godspeed On The Devil's Thunder" ujawniona: http://www.cradleoffilth.yoyo.pl/okladki/godspeed.jpg
Nemesis...as one we stand!!

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Cradle Of Filth

Postautor: dostoevsky » wt sie 26, 2008 5:20 pm

O rany, kredkowe "Dance of Death".

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1604
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Cradle Of Filth

Postautor: IgorW » wt sie 26, 2008 8:47 pm

Okrutna okładka, ale Damnation and a Day również była kiepskawa :) Oby muza lepsza niż na Cierniografii.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1816
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Cradle Of Filth

Postautor: wojteq » wt sie 26, 2008 11:05 pm

jak na kredki, to....słabo :neutral:

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: Cradle Of Filth

Postautor: tomtomala » śr sie 27, 2008 9:48 am

O rany, kredkowe "Dance of Death"
Hahah. Prawdę rzekłeś. Słaba ta okładka strasznie.

BTW - nowy kawałek już zapodali.
http://www.roadrunnerrecords.com/godspe ... lsthunder/

EDIT - dopiero zważyłem, że trzeba się tam zarejestrować. Komu się nie chce zapodaję link
http://rapidshare.de/files/40330594/Cra ... m.mp3.html

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Dani Filth » sob lis 01, 2008 7:32 pm

http://www.bbc.co.uk/6music/shows/bruce ... /?focuswin

Znajdziecie tu audio wywiad z Danim przeprowadzony przez samego Bruce'a Dickinsona!!
Nemesis...as one we stand!!

lolowiecki
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 124
Rejestracja: czw sie 12, 2010 1:47 am

Re: Cradle Of Filth

Postautor: lolowiecki » wt paź 05, 2010 5:44 pm

Szybkie pytanie. Chodzi o płyte Thornography. I o wydanie Harder Darker Faster. Czy na tym darker... utwory główne różnią się od normalnej wersji płyty? Czy tylko jakieś CD2 z dodatkami jest?

Gomber
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:53 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Gomber » wt paź 05, 2010 6:27 pm

tylko cd z dodatkami.

lolowiecki
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 124
Rejestracja: czw sie 12, 2010 1:47 am

Re: Cradle Of Filth

Postautor: lolowiecki » wt paź 26, 2010 1:34 am

znamy już Lilith Immaculated i Forgive Me Father (I Have Sinned). Co sądzicie? czego sie spodziewać po Darkly, Darkly Venus Aversa?

Gomber
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:53 pm

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Gomber » wt paź 26, 2010 12:51 pm

że będzie stara dobra młócka jak na poprzednim krążku i sporo nawiazań do starych płyt poniżje Midian

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Kuba » wt paź 26, 2010 2:59 pm

Nowe video :

Forgive Me Father (I Have Sinned)

http://www.youtube.com/watch?v=MZsUAeU6orM

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Cradle Of Filth

Postautor: remi » pt paź 22, 2021 7:17 pm

Nowy album Cradle of Filth - Existence is Futile

Co prawda czekam na edycję limitowaną (pewnie zrobię unboxing na YT), ale nie mogłem sobie odmówić przyjemności przesłuchania 13stego albumu Kredek w wersji cyfrowej.
Przesłuchałem 3krotnie całość (YT Music, Apple Music, YT Music) i poza bardzo dobrymi singlami (udostępnionymi wcześniej z teledyskami) - jest bardzo dobrze!

Dwa single od Kredek (jeden typowy dla nich ale z mega siłą, jeden trochę eksperymentalny) to jaśniejsze momenty albumu, ale wynika to chyba z osłuchania. Reszta (podobnie jak Senjutsu) wymaga czasu by w pełni docenić to dzieło - bo wiem, że ma zadatki.
Skład zespołu jest wg wielu fanów najlepszy od lat i po wspaniałych poprzednikach z 2015 i 2017 roku dopięli swego albumem nagranym w 2019r a wydanym teraz (podobnie jak Senjutsu xD).
Uważam, że to max jaki mogą uzyskać w tej formule i aby przebić ten LP (a raczej trzy ostatnie), to niestety zmiana/dodanie kompozytora riffów jest koniecznością (Senjutsu? XDD).

Już początek zapowiada bardzo równy i dobry album. Drugi track na płycie (pierwszy to intro), to idealne wyważenie symfonii, heavy i typowego dla CoF klimatu.
JAK ktoś chce tylko spróbować dać szansę temu albumowi - wystarczą single i ten właśnie pierwszy kawałek (Existensial Terror)- to taki mix tego, co otrzymacie dalej.

Ale dalej jest równie dobrze, a perełki takie jak Lips of War czy ..Rose to symfonia dla uszu.
Szczególnie dla fanów Maiden spodobają się refreny, w których tle leci fajny tapping czy linia melodyczna - ogólnie album jest melodyjny, szczególnie w drugiej części LP.

Podsumowując nie żałuję, że zamówiłem boxa z winylami i bajerami (empik około 330zł) - wiem, że ocena albumu (podobnie jak Senjutsu) wzrośnie z czasem i na pewno będę do niego wracał.
Od 2015roku CoF wydaje równe, dobre płyty - trzy stabilne 8/10 ; 8/10 ; 8/10 w przeciwieństwie do tego czegoś, co CoF wydawał od 2010 do 2014...

Aha i tutaj wielki plus za okładkę - IMO najlepsza od Damnation a może na równi z Midian.
Skończy się chyba na 8+ za jakiś czas. Midianu (10/10), Damnation lub Godspeed (9/10), nie przebije, ale gdyby ktoś mi w 2014roku powiedział, że KREDKI będą brzmieć ŚWIEŻO i ciekawie - nie uwierzyłbym. Miło.
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2021 12:42 pm przez remi, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 2259

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Deleted User 2259 » pt paź 22, 2021 7:23 pm

Będziemy słuchać na dniach myślę :)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Cradle Of Filth

Postautor: remi » ndz paź 24, 2021 11:08 pm

Album zyskuje i zyskuje…

Mój unboxing boxa https://youtu.be/Gw3_6e5QjPY

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Cradle Of Filth

Postautor: Emilio » wt lis 02, 2021 11:50 pm

Kupiłem CD i muszę przyznać, że płyta bardzo mi się podoba. 8/10, sporo fajnych momentów, niektóre wręcz podchodzące pod klasyczny heavymetal a nie typową muzykę kredek. Przyjemnie się tego słucha, aż przypomina mi się jak jako licealista katowałem Midian do znudzenia :P
P.S. Żałuje tylko, że przed zakupem nie zbadałem tematu, bo dopiero po fakcie dowiedziałem się, że w wersji limitowanej są dwa bonus tracki, a w empiku w którym byłem mieli tylko jewel case...
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Cradle Of Filth

Postautor: remi » pt lis 05, 2021 6:37 pm

Kupiłem CD i muszę przyznać, że płyta bardzo mi się podoba. 8/10, sporo fajnych momentów, niektóre wręcz podchodzące pod klasyczny heavymetal a nie typową muzykę kredek. Przyjemnie się tego słucha, aż przypomina mi się jak jako licealista katowałem Midian do znudzenia :P
P.S. Żałuje tylko, że przed zakupem nie zbadałem tematu, bo dopiero po fakcie dowiedziałem się, że w wersji limitowanej są dwa bonus tracki, a w empiku w którym byłem mieli tylko jewel case...
Ja dokupiłem jewel Case i kasetę, tez bez bonusów. Dwa tracki są na YT i streamingach. Imo warto przesłuchać. Na vinylu i digipacku są od razu.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości