Piece Of Mind

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

???

Kocham bezgranicznie :D
49
45%
Kocham :D
58
53%
Do Wora :D
2
2%
 
Liczba głosów: 109

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Schizoid » wt sty 21, 2020 1:30 pm

Pytaj pana eksplozjona
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 4:34 pm

Z Killers to można liczyć co najwyżej na Wrathchild. Co to oznacza? Czy to najlepszy numer z tej płyty? Jedyny warty grania na żywo? :)
Odpowiem zbiorczo. Żadnej wojny z nikim na tym forum nie prowadzę i nikogo do niczego nie nawracam, przedstawiam jedynie swoje racje, poglądy, etc. W przeciwieństwie do jednego forumowicza, któremu na widok moich postów ciśnienie wykracza poza dozwolone normy. W podawanym przeze mnie secie żadnego utworu z Killers nie grali, nie rozumiem więc porównania. Grali jedynie flagowy Iron Maiden, ale to z jedynki. W 2006 mogli grać sporo utworów z AMOLAD, gdyż w tym roku została ta płyta wydana. Tak się promuje dany nowy album, grając z niego sporo utworów. Co do tego co to znaczy "best of", uprzejmie wnoszę o zajrzenie do stosownego słownika. Nie należy też wymagać od BD aby śpiewał sporo utworów, gdzie na albumie studyjnym nie był wokalistą. Lepiej mu zapewne śpiewać na koncertach to, co śpiewał podczas sesji nagraniowych. Także aby uniknąć niepotrzebnych porównań z oryginałem, no chyba, że chodzi o utwory flagowe.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12066
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Piece Of Mind

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 5:27 pm

Co do tego co to znaczy "best of", uprzejmie wnoszę o zajrzenie do stosownego słownika
Echhh... i dalej nie rozumiesz :) Naprawdę nie zauważyłeś, że na wszystkich składankach o TYTULE (rozumiesz?) "The Best" lądują najbardziej popularne utwory? U Maiden to ZAWSZE jest Trooper, 23:58, Fear, czy The Number... Nie znajdziesz tam np. A Tame to Land.

Czy już załapałeś konwencję tych wydawnictw?
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17189
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Piece Of Mind

Postautor: pz » wt sty 21, 2020 5:51 pm

A odnośnie do grania utworów z Killers, to nie chodziło mi o ostatnią trasę tylko ogólnie. Zobacz co ostatnio grali z tego albumu poza wymienionym Wrathchild (pomijając trasę Early Days).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Schizoid » wt sty 21, 2020 5:56 pm

Co do tego co to znaczy "best of", uprzejmie wnoszę o zajrzenie do stosownego słownika.
No wiadomo, a sędziowie orzekają na podstawie prawa Newtona. W końcu też prawo.

Obawiam się, że rozumowanie językowe czasami jednak może być błędne.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 7:19 pm

Co do tego co to znaczy "best of", uprzejmie wnoszę o zajrzenie do stosownego słownika
Echhh... i dalej nie rozumiesz :) Naprawdę nie zauważyłeś, że na wszystkich składankach o TYTULE (rozumiesz?) "The Best" lądują najbardziej popularne utwory? U Maiden to ZAWSZE jest Trooper, 23:58, Fear, czy The Number... Nie znajdziesz tam np. A Tame to Land.

(/quote)

Całe szczęście. Nigdy bym tego utworu nie dał na "best of". Pytanie czy łatwiej jest stwierdzić co jest najpopularniejsze czy najlepsze? Odpowiedź oczywista.
Co do Killers, to nie wymagajmy od BD aby śpiewał utwory PD, a szczególnie z w/w albumu. Może na początku jego stażu w IM tak ale nie teraz, kiedy ma spory dorobek jako wokalista w w/w zespole.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 7:45 pm

Ale on bardzo dobrze śpiewa kawałki z Killers i Iron Maiden, więc możnaby od niego trochę powymagać. Te numery to dla niego bułka z masłem pod kątem trudności. Warto posłuchać bootlegów z końcówki trasy Killers, gdzie śpiewa tylko kawałki z 2 pierwszych płyt i robi to bardzo dobrze.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12066
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Piece Of Mind

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 7:55 pm

Co do tego co to znaczy "best of", uprzejmie wnoszę o zajrzenie do stosownego słownika.
No wiadomo, a sędziowie orzekają na podstawie prawa Newtona. W końcu też prawo.

Obawiam się, że rozumowanie językowe czasami jednak może być błędne.
Było jeszcze prawo Pascala :lol:
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17189
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Piece Of Mind

Postautor: pz » wt sty 21, 2020 7:57 pm

Ale były go dwie wersje: dla broniącego i dla atakującego. Bardzo wygodnie można było wybrać co akurat pasuje.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12066
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Piece Of Mind

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 8:32 pm

Ale były go dwie wersje: dla broniącego i dla atakującego. Bardzo wygodnie można było wybrać co akurat pasuje.
A ja to zawsze grałem w ataku, to znam tylko, że kto kopie... a jak była ta druga wersja?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 8:41 pm

Kto puszcza, albo kto nie złapie....
nie będę bił się z gównem

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17189
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Piece Of Mind

Postautor: pz » wt sty 21, 2020 8:49 pm

Dokładnie. Kto puszcza...

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 8:50 pm

Ale on bardzo dobrze śpiewa kawałki z Killers i Iron Maiden, więc możnaby od niego trochę powymagać. Te numery to dla niego bułka z masłem pod kątem trudności. Warto posłuchać bootlegów z końcówki trasy Killers, gdzie śpiewa tylko kawałki z 2 pierwszych płyt i robi to bardzo dobrze.
Zależy co komu pasuje. Jak już ma się swój repertuar (chodzi o wokal), to po co korzystać z cudzego? Z dwóch pierwszych płyt zostawia się szlagiery jak tytułowy, Running Free, Wratchild, może Phantom Of The Opera, a resztę bierze to, co samemu się śpiewało. Pierwsze pięć utworów z POM to same szlagiery. Utrzymały się aż cztery w ostatnim secie. Wypadło jedynie Die With Your Boots On.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Bon Dzosef » wt sty 21, 2020 9:00 pm

Dokładnie. Kto puszcza...
To ja znałem jeszcze "kto wybije" w kontekście do obrońców grających starą dobrą lagą
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 9:05 pm

Ale on bardzo dobrze śpiewa kawałki z Killers i Iron Maiden, więc możnaby od niego trochę powymagać. Te numery to dla niego bułka z masłem pod kątem trudności. Warto posłuchać bootlegów z końcówki trasy Killers, gdzie śpiewa tylko kawałki z 2 pierwszych płyt i robi to bardzo dobrze.
Zależy co komu pasuje. Jak już ma się swój repertuar (chodzi o wokal), to po co korzystać z cudzego? Z dwóch pierwszych płyt zostawia się szlagiery jak tytułowy, Running Free, Wratchild, może Phantom Of The Opera, a resztę bierze to, co samemu się śpiewało. Pierwsze pięć utworów z POM to same szlagiery. Utrzymały się aż cztery w ostatnim secie. Wypadło jedynie Die With Your Boots On.
Cudzego? Akurat DiAnno to się w Maidenach dużo nie natworzył.
nie będę bił się z gównem

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 9:09 pm

Ale on bardzo dobrze śpiewa kawałki z Killers i Iron Maiden, więc możnaby od niego trochę powymagać. Te numery to dla niego bułka z masłem pod kątem trudności. Warto posłuchać bootlegów z końcówki trasy Killers, gdzie śpiewa tylko kawałki z 2 pierwszych płyt i robi to bardzo dobrze.
Zależy co komu pasuje. Jak już ma się swój repertuar (chodzi o wokal), to po co korzystać z cudzego? Z dwóch pierwszych płyt zostawia się szlagiery jak tytułowy, Running Free, Wratchild, może Phantom Of The Opera, a resztę bierze to, co samemu się śpiewało. Pierwsze pięć utworów z POM to same szlagiery. Utrzymały się aż cztery w ostatnim secie. Wypadło jedynie Die With Your Boots On.
Cudze? Akurat DiAnno to się w Maidenach dużo nie natworzył.

Sam wiesz, że nie do końca wiadomo co kto tworzył. My wiemy co zapisano na płytach. Jak było naprawdę wiedzą tylko aktualni i byli członkowie zespołu oraz może osoby bardzo blisko związane z zespołem. Cudze w sensie kto śpiewał na nagraniach studyjnych.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 9:12 pm

A dlaczego mamy nie wierzyć temu co jest napisane na płytach? I dlaczego rezygnować z tego co śpiewał ktoś wcześniej? Bo paru gości do tej pory ma ołtarzyk z podobizną Paula i nie wolno urazić im uczuć religijnych? Świat poszedł dalej. Paul poszedł w cholerę, repertuar został i się rozrastał. Dlaczego zespół miałby zupełnie zrezygnować z wykonywania tej części swojego dziedzictwa, kiedy Paul stworzył na właściwie tylko 3 piosenki a poza tym dawał głos w zespole, dokąd go nie wypieprzyli za wiadomo co.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9414
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Piece Of Mind

Postautor: blackcocker » wt sty 21, 2020 9:22 pm

Akurat na płytach jest zapisana według mnie albo prawda, albo jak się zespół umówi to, że wszyscy tworzyli. Nikt nie będzie oddawał komuś kto nie kiwnął palcem swoich pieniędzy...
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Piece Of Mind

Postautor: Schizoid » wt sty 21, 2020 9:36 pm

A według mnie przyznanie autorstwa utworu ma często charakter formalny i niekoniecznie odzwierciedla fakty. Fazee z Kata o tym kiedyś pisał i wynikało z tego, że rzeczywistość była u nich znacznie inna niż to, co na papierze.
Osobiście nie wierzę w to, że Harris samemu stoi za wieloma kompozycjami IM. W kwestiach autorskich wierzyć mogę np czwórce z Liverpoolu, bo oni stawiali sprawę jasno: kto śpiewa, ten napisał.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4548
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Piece Of Mind

Postautor: MaidenFan » wt sty 21, 2020 9:41 pm

Ja myślę, że to jest na takiej zasadzie, że przychodzi Steve do studia, przedstawia tekst, mniej więcej jakąś tam melodyjkę, tytuł utworu, reszta do tego dorabia resztę i jest utwór.
Bruce chyba o The Red and the Black gdzieś mówił, że Steve go kierował jak ma to zaśpiewać, a ten twierdził, że Steve chce go zabić i że zaśpiewanie tego tak jak on mówi nie jest możliwe. Wiadomo, że przecież nie Harris wymyślił intro do Where Eagles Dare, a Nicko wpisany nie jest.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość