Vader

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Vader

Postautor: yankes » śr cze 15, 2011 8:52 pm

Obrazek

Moim zdaniem bardzo dobra okładka po słabszej do Necropolis. Oby muzyka również była lepsza. Cieszy powrót do starego logotypu.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Vader

Postautor: PanPrezes » śr cze 15, 2011 9:25 pm

Trochę w innej stylistyce niż do tej pory.

Awatar użytkownika
Elevatorman
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4390
Rejestracja: pt maja 27, 2005 11:44 am
Skąd: Wrocław

Re: Vader

Postautor: Elevatorman » czw cze 16, 2011 1:44 am

noo okładka super.

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Vader

Postautor: yankes » pn cze 20, 2011 8:42 pm

Prace nad najnowszą płytą ukończone. Prezentujemy Wam okładkę do ostatniego dzieła Vader "Welcome To The Morbid Reich". Oto kilka słów autora okładki Zbigniewa Bielaka (twórcy okładek m.in. Watain, Destroyer 666):
"W ślad za spektakularną nazistowską gafą Larsa von Triera, okładka nowego Vadera niesie zwiewną sugestię tego co by mogło powstać ze współpracy Cthulhu z Thule przy budowie piramidy Hitlera. Kto w końcu wie co oni tak naprawdę budowali w sztolniach gór Harcu? Jedno jest pewne - napędzany duchem Starożytnych, Vader jest w istocie Wunderwaffe deathmetalu i mam nadzieję, że okładka nowej płyty znajdzie poczesne miejsce w arsenale ich chorej wyobraźni!"

Nowy album zostanie wydany na Europę 12 sierpnia przez Nuclear Blast Records. Premiera w Stanach przewidywana jest na 13 września.

Poniżej przedstawiamy program albumu "Welcome To The Morbid Reich":

1. "Ultima Thule"
2. "Return To The Morbid Reich"
3. "The Black Eye"
4. "Come And See My Sacrifice"
5. "Only Hell Knows"
6. "I Am Who Feasts Upon Your Soul"
7. "Don't Rip The Beast's Heart Out"
8. "I Had A Dream..."
9. "Lord Of Thorns"
10. "Decapitated Saints"
11. "They Are Coming..."
12. "Black Velvet And Skulls Of Steel".



"The Sign of Hell Tour 2011" to wspólne przedsięwzięcie dwóch czołowych zespołów w gatunku black i death metal! Nieświęty GORGOROTH i bezkompromisowy VADER połącza swoje siły i zagrają potężną trasę koncertową, która obejmie ponad 45 koncertów! Zespoły wyruszą pod koniec października i zakończą trasę tuż przed Bożym Narodzeniem. Europa nie widziała jeszcze tak długiej i ektremalnej trasy koncertowej, dlatego już dzisiaj wszyscy fani obu zespołów powinni szykować się na wielką ucztę. Smaku nadaje fakt, że oba zespoły będą promować najnowsze płyty i zapowiadają nowe sety koncertowe. GORGOROTH będzie promował nowy album "Under The Sign Of Hell" wydany przez Regain Records, a VADER - "Welcome To The Morbid Reich" wydany dla Nuclear Blast. Do składu trasy dołączą jeszcze 2-3 zespoły. Szczegóły na temat trasy już wkrótce.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Vader

Postautor: Kuba » pt lip 22, 2011 3:51 pm

http://www.youtube.com/user/NuclearBlas ... xH-x_cr1Zk

Takim tam wywiadzik z Peterem. Całkiem zachęcające są te fragmenty przebijające niejako w tle :)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Vader

Postautor: LukaSieka » czw lut 13, 2014 11:07 pm

Lubię. Dzisiaj trochę mniej, niegdyś nawet bardzo....
Pamiętam kiedy w 2000 roku wyszła "Litany", czy nawet na początku 1998 przy okazji wydania "Black To The Blind" byłem wręcz zachwycony! Vader w tamtym czasie był dla mnie nie mniej wyjeb*ny niż Deicide, Morbid Angel, Immolation czy Malevolent Creation. Choć nowych materiałów raczej już z takim zapałem jak niegdyś nie słucham, to mimo wszystko szacunek pozostał. Bo jakby nie patrzeć Vader to pionierska kapela polskiego podziemia lat 80tych. Później wiadomo - przed długi, długi czas nasz główny produkt eksportowy, wręcz ambasador polskiego metalu oraz jedna z największych death metalowych ikon na całym świecie.
Tak swoją drogą Vader zrobił 500 razy więcej dla muzyki metalowej w polsce i nie tylko niż dzisiaj jakiś Behemocz - zżynka z Nile i Morbid Angel (zwłaszcza okres 2002-2008)....
Do dziś ich "Morbid Reich" z 1990 króluje jeżeli chodzi o sprzedane dema, a ich debiutancki "The Ultimate Incantation" nie brzmiał po polsku. Wraz z wydaniem tego lp ich brzmienie nabrało nowej jakości. "The Ultimate Incantation" wzniósł ich muzykę na wyżyny, nazwę na wyższy level, na światowy poziom dorównujący wspomnianym Morbid Angel czy Deicide. Do tego kontrakt z już za tamtych czasów kultową Earache. A wtedy w 1992 roku w Polsce to było na praaawdę coś!
"Sothis", "Necrolust" to dla mnie miazga!
Na żywo widziałem ich chyba z 25 razy i mogę przy tym śmiało stwierdzić, że są po dziś dzień jedną z najlepszych załóg koncertowych w naszym kraju.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2854
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Vader

Postautor: Lando » pt maja 30, 2014 3:11 pm

Ktoś już słuchał nowego materiału? :) Ja po odsłuchu jestem bardzo zadowolony - płytka mi się podoba. A już absolutną perełką jest bonusowy Przeklety Na Wieki (Cursed Eternally) :D Genialny i bardzo klimatyczny utwór :D
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Vader

Postautor: Dejavu » pt maja 30, 2014 3:35 pm

Ja jeszcze nie, ale nadrobię to, bo singiel mnie zachęcił, taki trochę w stylu Testamentu (z nowych płyt) i dobre solówki - w reszcie numerów jest podobnie?

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5204
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Vader

Postautor: Michał » śr cze 04, 2014 10:12 pm

Dzisiaj byłem na spotkaniu zespołu z fanami w empiku w Katowicach. Strasznie sympatyczni panowie. Autografy, fotki itd. Spytałem się o koncert w Katowicach bo trasę już ogłaszają na facebooku a o śląsku nic nie piszą. Potwierdzili, że jeszcze nie ogłosili, ale przyjadą :).
Miałem zamiar kupić nową płytkę która jest świetna, ale zabrakło mi 5 zł :evil:... Kupiłem Welcome to the Morbid Reich i podpisy na niej oczywiście są :D

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Vader

Postautor: Adrian S.O.S. » czw cze 12, 2014 6:07 pm

Tak swoją drogą Vader zrobił 500 razy więcej dla muzyki metalowej w polsce i nie tylko niż dzisiaj jakiś Behemocz - zżynka z Nile i Morbid Angel (zwłaszcza okres 2002-2008)....
Behemoth co prawda ma też dużo sukcesów na swoim koncie, zaliczyli dużo tras dobrych koncertowych, nawet jako pierwszy polski zespół miejsce na amerykańskiej liście przebojów kiedy wydali Evangelion, ale to Vader był w sumie pierwszy z tym wszystkim i to oni mieli na pewno większy wpływ na to co działo się w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych w Polsce i na świecie.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Vader

Postautor: Dejavu » czw cze 12, 2014 7:41 pm

Ja mam wrażenie, że ta rywalizacja Behemoth vs Vader jest sztucznie nakręcana, bo o ile wiem i Peter i Nergal wzajemnie się szanują a muzyka... niby death metal, ale obie kapele grają zupełnie inaczej.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Vader

Postautor: LukaSieka » pt cze 13, 2014 10:15 am

Tak swoją drogą Vader zrobił 500 razy więcej dla muzyki metalowej w polsce i nie tylko niż dzisiaj jakiś Behemocz - zżynka z Nile i Morbid Angel (zwłaszcza okres 2002-2008)....
Behemoth co prawda ma też dużo sukcesów na swoim koncie, zaliczyli dużo tras dobrych koncertowych, nawet jako pierwszy polski zespół miejsce na amerykańskiej liście przebojów kiedy wydali Evangelion
No tak miejsce na liście przebojów mieli, ale to chyba nie o to chodzi. A może o to??
Rywalizacja rywalizacją, ale ja np po prostu muzycznie wybieram Vader. Wolę ich podejście do tematu, ich prostszą muzyczną wymowę, w której o wiele więcej usłyszeć można klasycznych patentów - czy to death, thrash czy nawet heavy metalowych.
A skoro jesteśmy przy trasach to, kiedy Vader grał już tour z Grave, Monstrosity czy Deicide po całym świecie, Nergal z Baalem ubazgrani błotem latali po lesie z mieczami i nagrywali demówki na Kasprzaku. Materiały, które z pewnością większości na tym forum nawet nie chce się słuchać, po nie sięgać. Tak jak wszystkiego pewnie z przed "Zośki"....
Muzycznie Vader jest mi po prostu bliższy. Min. od nich i kilku innych kapel zaczynałem swoją przygodę z death metalem. Jako jedna z niewielu kapel również, w przeciwieństwie do Behemocza, Vader nie zmieniał stylu co parę lat.
To, że jako pierwszy polski zespół wydali płytę na zachodzie i to tak znanej stajni jak Earache obok Morbid Angel, Entombed, Napalm Death, Carcass, Bolt Thrower... to swoją drogą, ale fakt faktem wszystko w naszym kraju wtedy nabrało wiekszego obrotu, wszystko zaczęło być inne.....
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Vader

Postautor: Zakkahletz » śr sty 14, 2015 10:46 pm

Dzisiaj kupiłem w Empiku, -30%, tzn. o ok. 15 zeta taniej od ceny okładkowej:
http://www.empik.com/vader-wojna-totaln ... ,ksiazka-p

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Vader

Postautor: LukaSieka » czw sty 15, 2015 11:44 am

Dzisiaj kupiłem w Empiku, -30%, tzn. o ok. 15 zeta taniej od ceny okładkowej:
http://www.empik.com/vader-wojna-totaln ... ,ksiazka-p
Na razie jestem w trakcie penetrowania "Głośno Jak Diabli" [którą też polecam, zwłaszcza pierwsze strony w których pierwsze skrzypce grają Wayne Kramer (MC5), Jimmy Page (Led Zeppelin), Lemmy Kilmister (Motorhead), Iggy Pop (The Stooges), Alice Cooper, Ozzy Osbourne, Tony Iommi (Black Sabbath), Geezer Butler (Black Sabbath), Ace Frehley (Kiss), Gene Simmons (Kiss) i masa innych....], ale jak tylko skończę będę musiał się zaopatrzyć w Wojnę Totalną, bo po recenzjach widzę, że to raczej pozycja obowiązkowa.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Vader

Postautor: widman » czw sty 15, 2015 12:46 pm

Tak, przeczytałem i jest naprawdę dobra robota Szubrychta. Jak ksiązka przygodowa (bo i o przygodach mowa ;) )

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Vader

Postautor: likipiki » czw sty 15, 2015 12:52 pm

Szubrycht się spisał. Nie miał prostego zadania bo Vader to raczej nie jest zespół, o którym krążą rock'n'rollowe opowieści. Świetny jest rozdział o realiach środowiska metalowego końcówki lat '80 i pierwszej połowy '90.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Vader

Postautor: Zakkahletz » czw sty 15, 2015 6:16 pm

Już wiem, że to wspaniała książka, chociaż przeczytałem dopiero kilkadziesiąt stron. Bardzo wciągająca, na KAŻDEJ stronie perfekcyjnie uchwycone i opisane obrazki z życia, anegdoty i ciekawostki (np. jak to w pierwszym telewizyjnym wywiadzie zespołu na Metalmanii'86 chłopaki przyznają się do inspiracji m.in. Iron Maiden). Nie tylko świetnie się ją czyta, również pięknie się prezentuje: dużo fotek, ładna typografia, twarda, lakierowana okładka (przynajmniej mój egzemplarz - możliwe, że są też w miękkiej). Zajmie bardzo ważne miejsce w moim księgozbiorze, przeczytam ją wiele razy.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Vader

Postautor: widman » pt sty 16, 2015 2:51 pm

Raczej inspiracja Judas Priest.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Vader

Postautor: RALF » pt sty 16, 2015 5:12 pm

IM wtedy też - w tamtych czasach to była norma, he, he, he :)

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Vader

Postautor: Zakkahletz » pt sty 16, 2015 5:26 pm

Ze "starszej" generacji wymienili Judas Priest, Saxon, Iron Maiden i Accept. Z "nowej" Slayer i Kreator.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości