Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Rozjemca
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 01, 2019 10:59 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Rozjemca » pt mar 01, 2019 11:03 pm

Panowie, przestańcie się obrażać wzajemnie i kłócić. Vorgel i Lukasieka, obaj jesteście wielkimi fanami muzyki heavy-metal. Bardzo dawno nie widziałem sytuacji na forum by co 5 minut dwaj użytkownicy sobie odpowiadali. Stara szkoła, brawo. Teraz w czasach facebooka niespotykane. To świadczy o wzajemnym szacunku do rozmówcy. Obu z Was poznałem osobiście i bardzo Was lubię. To były jednak spotkania incydentalne na imprezach heavy-metalowych. Tak więc Panowie różnijmy się ale pięknie.

Tak dla dedykacji dla Was fanów heavy-metalu

https://www.youtube.com/watch?v=i-IMZ7gCAGE

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » pt mar 01, 2019 11:04 pm

Teraz mi udowodnij, że Rrroooaaarrr został nagrany dla Noise. Nie jesteś w stanie, bo był nagrywany jeszcze w Kanadzie.
No był nagrany w Kanadzie na koniec listopada 1985 roku i wydany później przez firme Noise w 1986 dzięki kumplom z Celtic Frost, z którymi wcześniej grali razem na festiwalu, który organizowali chłopacy z Voivod. Czego tu nie rozumieć :)
I od samego początku dobrze wiedziałem, pisałem, że firma Noise nie miała nic wspólnego z organizowaniem i werbowaniem kapel na ten festiwal w Montrealu, dlatego nie muszę udowadniać że, Rrroooaaarrr został nagrany dla Noise, bo tak przecież nie pisałem :) i Voivod nie miał nic wspólnego z tą wytwórnią. Dopiero kilka miesięcy później mieli z nimi kontrakt.

Wiem, że zaraz napiszesz, że i Tom Warrior i Snake nie wiedzą co piszą, bo NA PEWNO Noise Records organizowało, finansowało, zapraszało zespoły na ten festiwal :wink:
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2019 11:23 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 2 razy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:18 pm

Drugi album Voivod nie był oczywiście żadną rekomendacją Celtic Frost wobec Noise. Po prostu Harris Johns który przymierzał się do produkcji drugiej płyty wielkich kolegów Voivod Kreator (ta znajomość jest w pełni potwierdzona i oczywista), zaproponował Voivod swoje usługi, produkcje Harrisa wydawała wytwórnia Noise i wydali więc ten album przed nagraniem trzeciego. Voivod przyjechali do Berlina, na koszt Noise i nagrali Killing. To jest cała tajemnica. Nie ma w tym miejsca dla Celtic Frost, przykro mi.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » pt mar 01, 2019 11:29 pm

Drugi album Voivod nie był oczywiście żadną rekomendacją Celtic Frost wobec Noise. Po prostu Harris Johns który przymierzał się do produkcji drugiej płyty wielkich kolegów Voivod Kreator (ta znajomość jest w pełni potwierdzona i oczywista), zaproponował Voivod swoje usługi, produkcje Harrisa wydawała wytwórnia Noise i wydali więc ten album przed nagraniem trzeciego. Voivod przyjechali do Berlina, na koszt Noise i nagrali Killing. To jest cała tajemnica. Nie ma w tym miejsca dla Celtic Frost, przykro mi.
Ale ja pisałem, że to Voivod ściągnęli Celtic Frost do siebie na swój festiwal, a potem z tego co wynika ze słów Snake'a zamieszczonych na wikipedii Celtic Frost pomogli im załatwić kontrakt w Noise, ktory ich wtedy wydawał. Nic więcej.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Adrian S.O.S. » pt mar 01, 2019 11:35 pm

Ja to mam wrażenie, ze Vorgel czerpie przyjemność z tego przekomarzania się i postawienia na swoim. Lukasieka potwierdził z róznych żródeł jak stare wywiady i Wikipedia (tam jest wszystko opisane dokładnie) ze Voivod przyjaźnili się z Celtic i ich zapraszlai na wspólne koncerty i tak samo potwierdził ze noise nie mialo nic wspólnego z tym festiwalem w Kanadzie ale Vorgel i tak musi postawić na swoim pisząc zaraz coś innego o czym Lukas nie wspominał nawet jak nagrywanie drugiej plyty przez Voivod dla wytwórni noise. Noise ich wydało później po tym festiwalu i wszystko jasne
Drugi album Voivod nie był oczywiście żadną rekomendacją Celtic Frost wobec Noise. Po prostu Harris Johns który przymierzał się do produkcji drugiej płyty wielkich kolegów Voivod Kreator (ta znajomość jest w pełni potwierdzona i oczywista), zaproponował Voivod swoje usługi, produkcje Harrisa wydawała wytwórnia Noise i wydali więc ten album przed nagraniem trzeciego. Voivod przyjechali do Berlina, na koszt Noise i nagrali Killing. To jest cała tajemnica. Nie ma w tym miejsca dla Celtic Frost, przykro mi.
Ale ja pisałem, że to Voivod ściągnęli Celtic Frost do siebie na swój festiwal, a potem z tego co wynika ze słów Snake'a zamieszczonych na wikipedii Celtic Frost pomogli im załatwić kontrakt w Noise, ktory ich wtedy wydawał. Nic więcej.
no wychodzi na to ze Snake i Tom Gabriel nie wiedzą co mówią. Tylko Vorgel wie :wink:
Voivod przyjechali do Berlina, na koszt Noise i nagrali Killing. To jest cała tajemnica. Nie ma w tym miejsca dla Celtic Frost, przykro mi.
Po tych waszych wypocinach sam już zdążyłem 5 razy przeczytać ze Lukas pisał o tym, ze Celtic Frost pomogło im załatwić kontrakt po nagraniu drugiej plyty, a nie trzeciej Killing jak pisze Vorgel. Wtedy juz mieli przecież ten kontrakt od roku jak nagrywali Killing Technology :) . Przeciez co roku chyba nie musiał im Celtic Frost pomagać :) Tekst z Wikipedii w którym Snake opowiadał jak pomógł im Celtic przy załatwieniu kontraktu do wydania drugiej plyty jest bardzo prosto tam napisany :wink:

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:44 pm

Nie, tego nigdy oczywiście nie było, nawet jeśli się lubili. Poczytaj wywiad Awayem z 1986 roku, tam jest naprawę wszystko to, co chcesz wiedzieć. Zaprzyjaźnienie się z Kreator, wspólny producent, to było coś takiego. Kreator byli przewodnikami Voivod po Berlinie, to fakt. To był jedyny zespół w tamtym czasie, który ich fascynował.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Adrian S.O.S. » pt mar 01, 2019 11:46 pm

Nie, tego nigdy oczywiście nie było, nawet jeśli się lubili. Poczytaj wywiad Awayem z 1986 roku, tam jest naprawę wszystko to, co chcesz wiedzieć. Zaprzyjaźnienie się z Kreator, wspólny producent, to było coś takiego. Kreator byli przewodnikami Voivod po Berlinie, to fakt. To był jedyny zespół w tamtym czasie, który ich fascynował.
Czyli ten tekst na Wikipedii jest nieprawdziwy :D ?

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:46 pm

Po prostu Celtic Frost nic Voivod nie załatwili, załatwił to producent Kreator, który przymierzał się do pracy nad Peasure to Kill i chciał widzieć u siebie Voivod, co też się stało. Kreator i Voivod to byli przyjaciele, jest to potwierdzone z dwóch stron. Celtic Frost oczywiście żadnego kontraktu Voivod nie załatwili.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » pt mar 01, 2019 11:49 pm

Po prostu Celtic Frost nic Voivod nie załatwili, załatwił to producent Kreator, który przymierzał się do pracy nad Peasure to Kill i chciał widzieć u siebie Voivod, co też się stało. Kreator i Voivod to byli przyjaciele, jest to potwierdzone z dwóch stron. Celtic Frost oczywiście żadnego kontraktu Voivod nie załatwili.
To czyli jest nieprawdziwy ten tekst i przytoczone słowa Snake'a tam ludzi w błąd po prostu tylko wprowadzają ?
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2019 11:50 pm przez LukaSieka, łącznie zmieniany 1 raz.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:50 pm

Nie, tego nigdy oczywiście nie było, nawet jeśli się lubili. Poczytaj wywiad Awayem z 1986 roku, tam jest naprawę wszystko to, co chcesz wiedzieć. Zaprzyjaźnienie się z Kreator, wspólny producent, to było coś takiego. Kreator byli przewodnikami Voivod po Berlinie, to fakt. To był jedyny zespół w tamtym czasie, który ich fascynował.
Czyli ten tekst na Wikipedii jest nieprawdziwy :D ?
Mało wiarygodny, w kontekście wcześniejszych wydarzeń, gdzie akurat Celtic Frost nie było brane pod uwagę. I to przez długi czas. Celtic Frost oczywiście pojechało NA KOSZT Noise Records. Jest to chyba wystarczająco jasne, czy padnie tekst, że Warrior brał kredyt? :D

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:50 pm

Po prostu Celtic Frost nic Voivod nie załatwili, załatwił to producent Kreator, który przymierzał się do pracy nad Peasure to Kill i chciał widzieć u siebie Voivod, co też się stało. Kreator i Voivod to byli przyjaciele, jest to potwierdzone z dwóch stron. Celtic Frost oczywiście żadnego kontraktu Voivod nie załatwili.
To czyli jest nieprawdziwy ten tekst i przytoczone słowa Snake'a tam ludzi w błąd po prostu tylko wprowadza ?
Nie wiem skąd te słowa, ale nie są faktem. Snake nie zajmował się zresztą biznesami Voivod, jeśli już to Away.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: widman » pt mar 01, 2019 11:52 pm

Gruby towar widzę jest brany.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » pt mar 01, 2019 11:55 pm

Mało wiarygodny, w kontekście wcześniejszych wydarzeń, gdzie akurat Celtic Frost nie było brane pod uwagę. I to przez długi czas. Celtic Frost oczywiście pojechało NA KOSZT Noise Records. Jest to chyba wystarczająco jasne, czy padnie tekst, że Warrior brał kredyt? :D
Ale nikt nie pisał, ze Celtic Frost nie pojechało tam na koszt Noise. Pisałem, że pojechali na zaproszenie kumpli z Voivod, którzy organizowali ten festiwal i nie mieli wtedy kompletnie nic wspólnego z Noise. Tak cały czas pisałem.

Pisałeś tez, że to Steamhammer wysłało Destruction na festiwal i zapłaciło im za wszystko. Tymczasem Schmier pisał, że płacili za wyjazd ze swoich pieniędzy ,bo Steamhammer nie robiło dla nich nic poza wykładaniem pieniędzy na nagrywanie płyt. Widzę, że wiesz lepiej od kapel,muzyków, kto kiedy i za co komu płacił :)
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » pt mar 01, 2019 11:58 pm

Tak naprawdę na tym etapie debaty poruszana jest kwestia dzięki komu Voivod są w Noise. No nie Celtic Frost, przykro mi. To była decyzja jednostek, Kreator mieli współpracować z Harrisem Johnsem, jego produkcje wydawało Noise, Voivod wspomina Kreator w wywiadach, chwali ich, uważa za swoich przewodników po Berlinie. Doceńcie w końcu najlepszy niemiecki thrash, nie wymyślajcie głupot z szwajcarskimi cieniasami w tel ;)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » sob mar 02, 2019 12:00 am



Pisałeś tez, że to Steamhammer wysłało Destruction na festiwal i zapłaciło im za wszystko. Tymczasem Schmier pisał, że płacili za wyjazd ze swoich pieniędzy ,bo Steamhammer nie robiło dla nich nic poza wykładaniem pieniędzy na nagrywanie płyt. Widzę, że wiesz lepiej od kapel,muzyków, kto kiedy i za co komu płacił :)
Nie pisałem tak, przeczytaj dobrze, bo mijasz się z prawdą. Na tym poziomie, nie da się dyskutować.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » sob mar 02, 2019 12:00 am

Tak naprawdę na tym etapie debaty poruszana jest kwestia dzięki komu Voivod są w Noise. No nie Celtic Frost, przykro mi.
Tak na prawde to mocno mi wisi kto Voivod załatwił kontrakt z Nosie. Dla mnie to mógł im załatwić ten kontrakt nawet Pan Japa albo Zulu-Gula. Ja przytoczyłem tylko słowa Snake'a, które są zamieszczone na wikipedii.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » sob mar 02, 2019 12:03 am

Steamhammer widać nie mieli takiego gestu, bo Sodom nie pojechał, a Desctruction pojechał -co sami twierdzicie- na jakieś zaproszenie, pewnie ktoś im opłacił wszystko itd.
Chciałem przypomnieć, ze to twoje słowa :D :D
A wyszło, że opłacili wszystko sami. Tzn wiem, że uważasz to za bzdury i znasz lepiej historie Destruction od Schmiera, który te kapele zakładał :wink:
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2019 12:12 am przez LukaSieka, łącznie zmieniany 2 razy.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3136
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Djuk_416 » sob mar 02, 2019 12:06 am

Dobrze, że ktoś pomyślał i założył ten osobny temat, bo Vorgel widzę nie odpuści i nawet na przedstawione przez innych użytkowników fakty wzięte z wikipedii i wywiadów z gazet sie nie powstrzyma i napisze że są dla niego mało wiarygodne :)
No jak nie to to co ? :wink: Moze zadzwoń ktoś do kogoś z tych zespołów i zapytajcie.
Ostatnio zmieniony sob mar 02, 2019 12:07 am przez Djuk_416, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: Vorgel » sob mar 02, 2019 12:06 am

Voivod uwielbiali Kreator, zaprzyjaźni się z nimi. To są fakty. Nie ma, że się nimi inspirowali. Ale to jedyny zespół tej sceny, którym Voivod był zafascynowany. Jedyny.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14822
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Przetrwają najsilniejsi - OFFTOP

Postautor: LukaSieka » sob mar 02, 2019 12:09 am

Voivod uwielbiali Kreator, zaprzyjaźni się z nimi. To są fakty. Nie ma, że się nimi inspirowali. Ale to jedyny zespół tej sceny, którym Voivod był zafascynowany. Jedyny.
A niech sobie będzie. Ja o Kreatorze w ogóle nic nie psiałem w kontekscie Voivod, a że się kumplowali to dobrze wiem, ale nie o tym chciałem pisać. Tylko o przyjaźni Celtic Frost z Voivodem i tym ,ze Voivod ściągnął do siebie kolegów z Celtic Frost. Nie żaden Noise, który jedynie mógł pokryć koszty Celticom.
I tak wiem, ze to wszystko są dla Ciebie bzdury mimo wklejonego wywiadu z Tomem Warriorem i zaczerpniętych z wikipedii słów Snake'a. Koniec tego bzdurnego tematu, który kompletnie do niczego nie prowadzi.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DeJMIeN Wielki i 0 gości