Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

\

Possessed "Seven Churches"
9
13%
Death "Scream Bloody Gore"
5
7%
Obituary "Slowly We Rot"
4
6%
Morbid Angel "Altars of Madness"
5
7%
Deicide "Deicide"
5
7%
Cannibal Corpse "Eaten Back to Life"
3
4%
Gorguts "Considered Dead"
1
1%
Autopsy "Severed Survival"
7
10%
Immolation "Dawn of Possession"
5
7%
Massacre "From Beyond"
2
3%
Malevolent Creation "The Ten Commandments"
0
Brak głosów
Monstrosity "Imperial Doom"
1
1%
Suffocation "Effigy of the Forgotten"
1
1%
Vital Remains "Let Us Pray"
0
Brak głosów
Cynic "Focus"
2
3%
Nocturnus "The Key"
3
4%
Atheist "Piece of Time"
1
1%
Dismember "Like an Ever Flowing Stream"
1
1%
Entombed "Left Hand Path"
4
6%
Edge of Sanity "Nothing But Death Remains"
0
Brak głosów
Grave "Into the Grave"
1
1%
Unleashed "Where No Life Dwells"
0
Brak głosów
Tiamat "Sumerian Cry"
0
Brak głosów
Gorefest "Mindloss"
0
Brak głosów
Sinister "Cross the Styx"
1
1%
Morgoth "Cursed"
2
3%
Benediction "Subconscious Terror"
0
Brak głosów
Paradise Lost "Lost Paradise"
0
Brak głosów
Bolt Thrower "In Battle There Is No Law"
1
1%
Pungent Stench "For God Your Soul... For Me Your Flesh"
2
3%
Vader "The Ultimate Incantation"
2
3%
Atrocity "Hallucinations"
0
Brak głosów
Asphyx "The Rack"
2
3%
Inny
1
1%
 
Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3538
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Felcio » ndz wrz 15, 2019 1:44 pm

Mój ojciec do tej pory wspomina, że kupił w 1983 roku albo 1984 płytę Venom "Black Metal" na giełdzie w Poznaniu, będąc już wielkim fanem Iron Maiden, Black Sabbath i nie szło tego słuchać, bo to był taki chaos i hałas :). Jego młodszy brat bał się z początku muzyki Venom i ich okładek :D. W momencie kiedy tego typu rzeczy wychodziły to była ogromna przepaść. Tak samo było w przypadku muzyki Possessed, Necrophagia, Repulsion i zespołów thrashowych pokroju Metallica, Megadeth, Slayer, Exodus, Sodom, Destruction.
Osobiscie wydaje mi sie to nawet dziwne że dla kogoś taki Venom mógł być tak strasznie ostrzejszy od Iron Maiden :) Venom ogólnie nie słucham i wydaje mi sie strasznie lekki i przystepny
Dzisiaj może ktos to uważać za śmieszne ale tak jednak było. Ja znalem juz wcześniej punka niz Venom, wiec kiedy pierwszy raz ich usłyszałem to nie było to dla mnie aż takie ostre. Różnica jednak była ogromna między Judas Priest, Iron Maiden, Saxon a Venom
Ostatnio zmieniony ndz wrz 15, 2019 1:47 pm przez Felcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Vorgel » ndz wrz 15, 2019 1:46 pm

No dzieki, ale nie jestem fanem Bibera, tylko baby baby mi się podoba.
No to jesteś fanem piosenki Biebera. I Erosa Rozpierdotti :D Kredki do tego pasują ;)

Deleted User 2259

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 15, 2019 1:48 pm

Eros zawsze na propsie :D

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 15, 2019 1:57 pm

Ta ankiete grindcore robicie? Ja się do tego nie nadaje bo nie mam zbytniego obeznania z ta muzyką. Chyba ze ktos poda mi tytuły

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Vorgel » ndz wrz 15, 2019 2:05 pm

Ale mam nadzieję, że Ramones tam nie dacie ;)

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3136
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Djuk_416 » ndz wrz 15, 2019 2:30 pm

Ta ankiete grindcore robicie? Ja się do tego nie nadaje bo nie mam zbytniego obeznania z ta muzyką. Chyba ze ktos poda mi tytuły
Ja bym głosy oddał ale n ie wiem czy tak na prawdę jest sens. Nie to forum generalnie myśle. Grundu nikt praktycznie tu nie słucha. A jeżeli już pojawią sie jakieś głosy to tylko na Napalm Death i Carcass.
Poza tym np. niektóre płyty grindowe zawierają elementy death metalu jak Terrorizer, Impetigo czy Blood i sa uważane za grind/death. Takie myśle też trzeba było by wziąć pod uwagę bo inaczej zostałoby wybierac z pomiędzy 5 tytułów

Deleted User 2259

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 15, 2019 3:14 pm

https://digitaldreamdoor.com/pages/best ... metal.html

Tu macie topowe death metalowe albumy, Possessed na pozycji nr 4, ale czy to jest death to nie wiem, w kazdym razie pokazuje Wam co inni uwazaja na temat

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 15, 2019 3:34 pm

Incubator? Incubus? Skąd Ty to znasz ? Jestem pod wrażeniem.
od ciebie :D

Ta ankiete grindcore robicie? Ja się do tego nie nadaje bo nie mam zbytniego obeznania z ta muzyką. Chyba ze ktos poda mi tytuły
Ja bym głosy oddał ale n ie wiem czy tak na prawdę jest sens. Nie to forum generalnie myśle. Grundu nikt praktycznie tu nie słucha. A jeżeli już pojawią sie jakieś głosy to tylko na Napalm Death i Carcass.
Poza tym np. niektóre płyty grindowe zawierają elementy death metalu jak Terrorizer, Impetigo czy Blood i sa uważane za grind/death. Takie myśle też trzeba było by wziąć pod uwagę bo inaczej zostałoby wybierac z pomiędzy 5 tytułów
To może zrobisz taką ankietę skoro masz takie rozeznanie w temacie? Albo niech Lukas zrobi. On tez ma nieziemskie pojęcie o grindzie i metalu

Nie wiem czy była taka ankieta ale fajnie tez zrobić by było ankiete z heavy metalowymi debiutami. Tylko tyle tego było że szkoda gadac. Trzeba by zebrac do kupy te bardziej znaczace bo np takie Judas Priest czy to był znaczący heavy metalowy debiutanki krążek ?
Ostatnio zmieniony ndz wrz 15, 2019 4:07 pm przez Adrian S.O.S., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4240
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: AncientMariner » ndz wrz 15, 2019 3:40 pm

albo black metalowe debiuty predzej

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3136
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Djuk_416 » ndz wrz 15, 2019 3:48 pm

Ta ankiete grindcore robicie? Ja się do tego nie nadaje bo nie mam zbytniego obeznania z ta muzyką. Chyba ze ktos poda mi tytuły
Ja bym głosy oddał ale n ie wiem czy tak na prawdę jest sens. Nie to forum generalnie myśle. Grundu nikt praktycznie tu nie słucha. A jeżeli już pojawią sie jakieś głosy to tylko na Napalm Death i Carcass.
Poza tym np. niektóre płyty grindowe zawierają elementy death metalu jak Terrorizer, Impetigo czy Blood i sa uważane za grind/death. Takie myśle też trzeba było by wziąć pod uwagę bo inaczej zostałoby wybierac z pomiędzy 5 tytułów
To może zrobisz taką ankietę skoro masz takie rozeznanie w temacie? Albo niech Lukas zrobi. On tez ma nieziemskie pojęcie o grindzie i metalu

Nie wiem czy była taka ankieta ale fajnie tez zrobić by było ankiete z heavy metalowymi debiutami. Tylko tyle tego było że szkoda gadac. Trzeba by zebrac do kupy te bardziej znaczace bo np takie Judas Priest czy to był znaczący heavy metalowy debiutanki krążek ?
Ja moge zrobić. Nie wiem (jak pisałem wczesniej) tylko czy jest sens. Podejrzewam ze i tak nikt z grindcore nie zna na tym forum nie wiecej niz z 5 zespołów z tego gatunku.
Heavy metalowe to niech kto inny zrobi. Ja aż takiej wiedzy nie mam. Może tez Lukas? On zna wszystkie zespoły heavy z całego świata :)
albo black metalowe debiuty predzej
Black metalowe chyba lepiej by było niż grind. Można zrobic też speed, doom metalowe. Jest pare do wyboru

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 15, 2019 4:13 pm

Grindcore mogę zrobić, choć podejrzewam, że to będzie klapa, bo bardzo mało osób na tym forum słucha takiej muzyki. Ale jak chcecie mogę zrobić. Jak będzie małe zainteresowanie to trudno.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 15, 2019 4:59 pm

Heavy metalowe to niech kto inny zrobi. Ja aż takiej wiedzy nie mam. Może tez Lukas? On zna wszystkie zespoły heavy z całego świata :)
Tylko pierwsze płyty takich Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil bierzemy pod uwagę jako heavy czy jako speed metal ? Bo według mnie moga być śmiało na liście heavy metalowej.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4240
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: AncientMariner » ndz wrz 15, 2019 5:09 pm

Heavy metalowe to niech kto inny zrobi. Ja aż takiej wiedzy nie mam. Może tez Lukas? On zna wszystkie zespoły heavy z całego świata :)
Tylko pierwsze płyty takich Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil bierzemy pod uwagę jako heavy czy jako speed metal ? Bo według mnie moga być śmiało na liście heavy metalowej.
Dla mnie moga być. Tylko można pominąć debiut Iron Maiden bo wiadomo jaki bedzie rezultat

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5941
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 15, 2019 5:35 pm

Heavy metalowe to niech kto inny zrobi. Ja aż takiej wiedzy nie mam. Może tez Lukas? On zna wszystkie zespoły heavy z całego świata :)
Tylko pierwsze płyty takich Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil bierzemy pod uwagę jako heavy czy jako speed metal ? Bo według mnie moga być śmiało na liście heavy metalowej.
Speed metalowe można zrobić osobno. Troche by się tego tez nazbierało - Savage Grace, Agent Steel, Attacker, Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil, Helstar, Damien Thorne, ADX, Warrant, Abattoir. Ale moga być w zestawieniu heavy metal. Tylko czy da rade zmieścić tyle płyt bo samych angielskich jednym tchem bym ponad 20 wymienił

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 15, 2019 6:14 pm

Heavy metalowe to niech kto inny zrobi. Ja aż takiej wiedzy nie mam. Może tez Lukas? On zna wszystkie zespoły heavy z całego świata :)
Tylko pierwsze płyty takich Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil bierzemy pod uwagę jako heavy czy jako speed metal ? Bo według mnie moga być śmiało na liście heavy metalowej.
Speed metalowe można zrobić osobno. Troche by się tego tez nazbierało - Savage Grace, Agent Steel, Attacker, Blind Guardian, Helloween, Exciter, Anvil, Helstar, Damien Thorne, ADX, Warrant, Abattoir. Ale moga być w zestawieniu heavy metal. Tylko czy da rade zmieścić tyle płyt bo samych angielskich jednym tchem bym ponad 20 wymienił
Trzeba by zrobić selekcje i wybrać te najważniejsze. Judas Priest i Iron Maiden raczej bym nie wrzucał do takiej ankiety.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4240
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: AncientMariner » ndz wrz 15, 2019 6:57 pm

Trzeba by zrobić selekcje i wybrać te najważniejsze. Judas Priest i Iron Maiden raczej bym nie wrzucał do takiej ankiety.
Jakby za dużo heavy metalowych było to zróbcie płyty z USA i Europy osobno

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Bon Dzosef » ndz wrz 15, 2019 7:24 pm

Ja bym podzielił heavy i speed zeby nie musiec ciac 402940 dobrych plyt
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: LukaSieka » pn wrz 16, 2019 1:30 pm

Z death metalowych debiutów dorzuciłbym jeszcze Darkthrone "Soulside Journey". Bardzo dobra, aczkolwiek mniej lubiana przez fanów Darkthrone płyta.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2423
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: Sadek » pn wrz 16, 2019 2:26 pm

Tak samo debiut Marduka można by dołączyć. Świetny album.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14821
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najlepsze debiuty - DEATH METAL

Postautor: LukaSieka » pn wrz 16, 2019 2:31 pm

Tak samo debiut Marduka można by dołączyć. Świetny album.
Marduk to jednak mimo wszystko black metal z dużymi naleciałościami death metalu, a Darkthrone to death metal od początku do końca. Tak czy owak "Dark Endless" Marduk to moja druga ich ulubiona płyta.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości