Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9515
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Schizoid » pn lut 20, 2023 2:23 pm

Kraków obowiązkowo.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17181
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: pz » ndz mar 19, 2023 1:15 am

Wybrałem się dzisiaj (w zasadzie już wczoraj) do Potoku (Warszawa) na imprezę o wdzięcznej nazwie Alcoterror, której główną gwiazdą był MnC. Impreza w Potoku jak zwykle nie zawiodła. Średni dźwięk, duszno i godzina obsuwy :D Celowałem w końcówkę imprezy, planowałem dojechać w połowie przedostatniego zespołu, a trafiłem na początek grającego jako drugi tego dnia zespołu Painthing. Wolne, krączące tempa, ryczący wokalista. Nawet spoko. Dało się posłuchać jako support. Potem Styxx. Heavy Metal. Było głośno i dynamicznie, bo... byli głośno ustawieni, a wokalista strasznie krzyczał. Też dali radę, chociaż koncert spędziłem na siedząco, popijając non-alko. Na koniec Młot. Zaczęli trochę niespodziewanie, bo przez chwilę myślałem, że jeszcze sprawdzają dźwięk :D Nie wiem czy nie byli trochę ciszej od Styxxu. Słychać było całkiem nieźle jak na Potok. Lepiej niż na Turbo. A stałem głównie na barierce (chociaż w ramach testu poszedłem też na środek sali i tam było bardzo przyzwoicie). Numery zagrane szybciej niż na albumie (niektóre wyraźnie). Zdażyło się trochę rozjechać z raz czy dwa. Ogólnie dostaliśmy 14 numerów + jeden powtórzony na bis. Publiczność dobrze się bawiła. Było jakieś pogo. Było trzęsienie barierkami (jedna średnio to wytrzymała i trochę się złożyła :D). Ogólnie oceniam, że w szczytowym momencie było koło 120 osób na sali. Pod koniec MnC (wcześniej się nie odwracałem) koło 50. Nie wiem ile stanowiły inne zespoły i znajomi :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1431
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Żelazny » ndz mar 19, 2023 1:37 am

https://www.facebook.com/events/4823063 ... f=newsfeed

Roadhog + Monasterium + Mayhayron | 18.03.2023 | Kraków, Klub Zaścianek

Lista obecności będzie sprawdzana
Bardzo dobry koncert Monasterium, nie dla wimps and posers

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9515
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Schizoid » sob mar 25, 2023 12:00 am

Właśnie wróciłem z eventu Hexenaltar/Night Lord/Gallower, który miał miejsce w krakowskim Warsztacie.

Hexenaltar płytowo jest bdb, niestety na żywo trochę niemrawo i bez śmiałości. Niby bez przypału, ale no coś mi tam kurczę nie grało. Nie było tej iskry, której przecież należy się spodziewać po oldskulowym graniu. Do EPek chętnie wracam, bo to naprawdę fajny materiał, ale lajfowo nie porwali. Przejdę się na kolejny gig w mieście, żeby sprawdzić, czy się rozwinęli.

Night Lord już zupełnie inaczej - tutaj była energia i charyzma, chociaż dało się wyczuć, że to niestety jest granie na jedno kopyto. Tak czy siak zrobili swoje, a ludzie wydawali się zachwyceni. Warto zobaczyć, choć mam nadzieję, że na kolejnych wydawnictwach trafią się trochę bardziej absorbujące kompozycje. Jeśli pamięć mnie nie oszukuje (a może, bo był to wieczór w towarzystwie piw wysokoprocentowych), to na koniec pocisnęli Satanic Speed Metal, nie muszę mówić czyjego autorstwa, tym samym miałem flashbacki sprzed 1,5 tygodnia :D

Gallower zdecydowanie rozdawał karty tego wieczoru, choć bez zgrzytów się nie obyło. Kurwa, panowie, ja wiem że reverb to fajny efekt i bardzo ejtisowy, ale w dziuplach pokroju Warsztatu on się w ogóle nie sprawdza, tylko psuje nagłośnienie xD No ale poza tym bardzo ładnie, wpierdoliłem się w mosh, bo kiedy Black Magic jest wykonywane, moim honorem jest zezwierzęcenie. Jak ktoś ich jeszcze nie widział, to gorąco polecam, ale koniecznie w jakichś niezbyt kulturalnych okolicznościach.

Sam Warsztat bardzo urokliwy, budzi skojarzenia z katowickim Faustem/Korbą. Swoją drogą to na gigu czułem się nieco wyobcowany, bo publika nie tylko młodsza ode mnie, ale też z innych kręgów, więc nawet po twarzach nie rozpoznawałem ludzi. Natomiast samo venue super i chętnie tam wrócę. Miejsce sprzyjające przemocy i różnego rodzaju tragediom...
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9403
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: blackcocker » sob mar 25, 2023 12:52 am

#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: gumbyy » sob kwie 01, 2023 9:41 am

Wczorajsza Moyra z Wrocławia (dzisiaj grajo w Warszawie): https://m.youtube.com/watch?v=4cJQZ6W6kLo
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17181
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: pz » sob kwie 01, 2023 10:39 am

No był plan, że dzisiaj się wybrać na Moyrę w Warszawie. Plan był nawet bardzo ambitny. Na 20 do Potoku na Venflon, a potem przejazd na 22 do Remontu na Moyrę :) Życie zweryfikowało te plany i nie dotrzemy na żaden.

Za to wczoraj pojechaliśmy na Venflon do Rock Pub Lemmy w Siedlcach. Ostatnio byliśmy tam trzy tygodnie temu na Turbo. Wtedy był soldout. Podobno koło 250 osób. Wczoraj było niewiele gorzej. 14 osób :D (+ 9 członków zespołów + 5-6 osób obsługi). Za to atmosfera gorąca. Nie wiem czy nie gorętsza niż poprzednio. 90% publiczności dawała z siebie wszystko. Były śpiewy, machanie głowami i ściana śmierci na 7 osób (moja żona prawie wylądowała na prawdziwej ścianie, bo nie miała się z kim zderzyć).

Muerte grało jak wiele zespołów w tym kraju. Ja bym powiedział, że do posłuchania w tle jak znalazł. Ale koncert zagrali naprawdę spoko i udało się wykrzyczeć bisa (na kartce coś tam mieli, ale próbowali się zawinąć).

Venflon zagrał porządnie (może do wokalisty bym się trochę przyczepił), trochę pożartowali z "tłumów" pod sceną. Zagrali trochę staroci, trochę nowych numerów (setlista jest, ale te nowe to nie wiem jak się będą ostatecznie nazywały). Dźwięk podobnie jak miesiąc temu na dobrym poziomie.

Straszna szkoda, że w Siedlcach było tak mało chętnych, żeby piątkowy wieczór spędzić w lokalu przy piwku i muzyce (a po koncercie było jeszcze karaoke), zwłaszcza, że nie byliśmy jedynymi, którzy przyjechali na ten koncert spoza Siedlec.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17181
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: pz » sob kwie 01, 2023 11:31 am

I jeszcze fotka naszych biletów (numerowanych), kupionych na bramce w klubie:
Obrazek

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: gumbyy » sob kwie 01, 2023 12:12 pm

Ależ % podbiliście frekwencję :D

ps.
Na Moyrze koło 100 biletów poszło.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1497
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: johnny_o » sob kwie 01, 2023 1:59 pm

Fantastyczna pamiątka :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9515
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Schizoid » pn kwie 10, 2023 8:39 pm

Dzisiaj takie ogłoszenie:
Southern Discomfort zaprasza na premierowy gig:

▼ OWLS WOODS GRAVES
https://www.facebook.com/owlswoodsgraves
https://www.youtube.com/watch?v=zHh9-LdW-vI
https://malignantvoices.bandcamp.com/al ... ods-graves
Pierwszy raz na żywo, black metal, punk, d-beat i crust zmieszane w idealnych proporcjach, przywleczone gdzieś z podkrakowskich lasów i nocnych ulic miasta. Na koncie dwa albumy „Citizenship of the Abyss” oraz „Secret Spies of the Horned Patrician” wydane w Malignant Voices. Idzie Diabeł.

▼ 72DR – hardcore-punk / metal
https://www.facebook.com/72DesperateRebels
https://72dr.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=V8ASmpWlJCg
72 Desperate Rebels. Skrajnie negatywny, mroczny hardcore punk z elementami metalu i polskimi tekstami.

▼ SLAVENKUST – crustcore
https://www.facebook.com/slavenkust
https://slavenkust.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/slavenkust.band
Trzech typa z luźną perspektywą tworzenia szybkich rzeczy. Miksują crust, d-beat i power violence od 2020.
+++
• Bilety w cenie 59zł dostępne w serwisie Goinng oraz we wszystkich salonach Empik.
• Bilety w dniu koncertu (o ile jakieś zostaną) 79zł
Reprezentacja forum będzie z tego co wiem całkiem liczna. 1/4 biletów już zeszła.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9403
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: blackcocker » pn kwie 10, 2023 8:41 pm

Bilet kupiony, mam nadzieję, że uda się być, bo obowiązek
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Michał » pn kwie 10, 2023 9:26 pm

Podobnie jak koledzy wyżej - bilet kupiony, obecność obowiązkowa
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1431
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Żelazny » pn kwie 10, 2023 11:01 pm

Zajebiście wszystko wkleiłeś, poza tym kiedy i gdzie się ten koncert odbywa :D

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9515
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Schizoid » pn kwie 10, 2023 11:16 pm

Prawdziwi antychrześcijańscy chuliganie podejmą decyzję o uczestnictwie w wydarzeniu bez względu na jego datę i miejsce.

A dla nieprawdziwych: 1 lipca, klub Zaścianek w Krk
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: krusejder » pn kwie 10, 2023 11:18 pm

14 kwietnia w Piwiarni Warka w ... Białej Podlaskiej (d. Radziwiłłowskiej) zagrają Gutter Sirens, Kingdom of Rock i Black Star Mantra
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1431
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Żelazny » pn kwie 10, 2023 11:25 pm

Prawdziwi antychrześcijańscy chuliganie podejmą decyzję o uczestnictwie w wydarzeniu bez względu na jego datę i miejsce.

A dla nieprawdziwych: 1 lipca, klub Zaścianek w Krk
Będzie rozważane

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Michał » wt kwie 11, 2023 11:03 am

Prawdziwi antychrześcijańscy chuliganie podejmą decyzję o uczestnictwie w wydarzeniu bez względu na jego datę i miejsce.

A dla nieprawdziwych: 1 lipca, klub Zaścianek w Krk
Będzie rozważane
To się pospiesz, bo już 50% poszło :)
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9515
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Schizoid » wt kwie 11, 2023 11:05 am

Szkoda, że nie robią tego w Alchemii. Lepszy klimat by był, a pojemność taka sama lub nawet większa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1431
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Dudnienie z polskiej piwnicy, czyli koncerty niszowych, lokalnych (i nie tylko) zespołów

Postautor: Żelazny » wt kwie 11, 2023 11:05 am

Prawdziwi antychrześcijańscy chuliganie podejmą decyzję o uczestnictwie w wydarzeniu bez względu na jego datę i miejsce.

A dla nieprawdziwych: 1 lipca, klub Zaścianek w Krk
Będzie rozważane
To się pospiesz, bo już 50% poszło :)
Chyba po prostu kupię dziś ticket, a w najgorszym razie potem odsprzedam


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości