Najlepszy NOWY kawałek

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

The winner is...

The Reincarnation of Benjamin Breeg
38
25%
Different World
27
18%
Brighter Than A Thousand Suns
87
57%
 
Liczba głosów: 152

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 6:37 pm

Mi kazdy utwor Maiden nie pasuje.To co juz nie jestem fanem??
Ciekawa teza.To jaka meczarnie musza przezyc fani Metallici , oj nie zazdrosszcze.

Filik10
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1237
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:54 pm
Skąd: Z wykluwalni fanów Iron Maiden

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Filik10 » sob sie 12, 2006 6:39 pm

FreEp, z tego co widzę to nie podoba ci się ewolucja w muzyce Maiden i najchętniej posłuchałbyś TNOTB part 2. Ale już była o tym rozmowa, że kopiowanie własnego stylu sprzed 20 lat byłoby obecnie żałosne. I ja o wiele bardziej wole te nowości w muzyce Maiden, niż taki powrót.
PS. Iron Maiden powstało w 1975r jakbyś nie wiedział.

Awatar użytkownika
Midian
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 12:49 pm
Skąd: Mysłowice

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Midian » sob sie 12, 2006 6:44 pm

Ja popieram zdanie Rebeliant'a zarówno w kwestii dwóch utworów na bardzo wysokim pozimie DW i BTATS jak i FreEp'a. "Brighter Than A Thousand Suns" jest bardzo ciekawy i słucha sie go naprawde fajnie, natomiast "Diffrent World" zachwyca właśnie tym "troche zbyt popowym refrenem" Szur22, a solówka na tymże utworze przez moment brzmi niczym legendarny "Future World" zespołu Helloween.

Hej FreEp! Ja myśle że Rebelianta z pewnością nie ruszyło to iż nowe utwory Maiden nie podobaja Ci się, lecz Twoja wulgarna wypowiedż.

God Of Thunder
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 12, 2006 5:46 pm

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: God Of Thunder » sob sie 12, 2006 6:46 pm

Filik,
Nie chce kopiowania tego co bylo 20 lat temu! Bruce i tak nie zaspiewa juz tak jak kiedys... Moim marzeniem jest cos, choc odrobine podobnego do BNW.
Lubie wielkie odejscia muzyczne. Nie lubie jak stary, dobry zespol nagrywa cos na sile. Dla mnie wlasnie sa takie piosenki. Na sile. Na sile z nowym brzmieniem, na sile pisane, na sile zaspiewane przez Bruce'a.
Niech chlopaki zostana przy koncertach. To robia niesamowicie...

Filik10
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1237
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:54 pm
Skąd: Z wykluwalni fanów Iron Maiden

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Filik10 » sob sie 12, 2006 6:50 pm

No cóż tak odebrałem twoją wypowiedź i gdzieś po drodze się pogubiłem. Ale nie zgadzam się z twoim stwierdzeniem, że na siłe. Co najwyżej częściowo wokal Bruce, ale to kilka pojedyńczych wersetów zaspiewanych od niechcenia. Szanuje jednak zdanie innych i pozwalam im je mieć.

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 6:55 pm

TNOTB wcale nie jest takim swietnym albumem.Nie rozumiem dlaczego kazdy porownuje cos do tego wlasnie albumu.Wole Piece OF Mind...

FreEp- Niewiem o co ci chodzi w benjaminie.Taki ten utwor jest , i napewno o to chodzilo bez galopu ale nie jest to ballada.PS ten tajemniczy bebniarz ktorego nazwy nie wymieniles To Nicko Mc`Brain , taki gostek co czasem u nich gra :).Intro?Bardzo dobrze wprowadza w calosc utworu.Nie powiedzialby m zeby byle jeden i ten sam riff.Ok moze solo dave nie nalezy do najlepszych , ale zapraszam do zagrania lepszego.

Co do BTATS:
Skoro dla ciebie w tym utworze nic sie nie dzieje , to wlacz sobie Deicide - Once Uopn The Cross.
Ciagle zmiany tempa , rozna barwa wokalna bruce , Nicko pokazal ze umie grac i zamieszal ladnie.Jeden Gitarszysta a dwie solowki?hmm i to odrazu z innym brzmieniem a to ciekawe.

Rozmieszyl mnie jeszcze jeden txt.
,,dy puscilem sobie wszystkie 3 kawalki w WinAmpie mialem po chwili ochote wlaczyc MTV i obejrzec teledysk z Doda pt. "Szansa". Przynajmniej jest na co patrzec.''
Jak mozna ogladac utwor mp3?? :roll:

Filik10
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1237
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:54 pm
Skąd: Z wykluwalni fanów Iron Maiden

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Filik10 » sob sie 12, 2006 6:59 pm

TNOTB wcale nie jest takim swietnym albumem.Nie rozumiem dlaczego kazdy porownuje cos do tego wlasnie albumu.Wole Piece OF Mind...

FreEp- Niewiem o co ci chodzi w benjaminie.Taki ten utwor jest , i napewno o to chodzilo bez galopu ale nie jest to ballada.PS ten tajemniczy bebniarz ktorego nazwy nie wymieniles To Nicko Mc`Brain , taki gostek co czasem u nich gra :).Intro?Bardzo dobrze wprowadza w calosc utworu.Nie powiedzialby m zeby byle jeden i ten sam riff.Ok moze solo dave nie nalezy do najlepszych , ale zapraszam do zagrania lepszego.

Co do BTATS:
Skoro dla ciebie w tym utworze nic sie nie dzieje , to wlacz sobie Deicide - Once Uopn The Cross.
Ciagle zmiany tempa , rozna barwa wokalna bruce , Nicko pokazal ze umie grac i zamieszal ladnie.Jeden Gitarszysta a dwie solowki?hmm i to odrazu z innym brzmieniem a to ciekawe.

Rozmieszyl mnie jeszcze jeden txt.
,,dy puscilem sobie wszystkie 3 kawalki w WinAmpie mialem po chwili ochote wlaczyc MTV i obejrzec teledysk z Doda pt. "Szansa". Przynajmniej jest na co patrzec.''
Jak mozna ogladac utwor mp3?? :roll:
Zgadam się z tobą Sekcjazwłok, tylko chodzi mi o to, że porównałem do TNOTB bo to mój ulubiony album, więc było to dość osobiste :) .

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 7:02 pm

hodzi mi o to, że porównałem do TNOTB bo to mój ulubiony album, więc było to dość osobiste

Wiesz dla mnie ten album jest slabszy od PIece Of Mind.Ale nie uwazam ze jest slabym , moze gdyby te dwie kompozycje(Gangland i Invaders) zastapili czyms innym , byla by tez moja ulubiona.Ale ciesze sie ze sie ze mna zgadasz :beer

God Of Thunder
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 12, 2006 5:46 pm

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: God Of Thunder » sob sie 12, 2006 7:04 pm

Do sekcji.

Wiem, kim jest Nicko, nie musisz naprawde pisac skladu zespolu... Znam go.

Wiem takze, nie ze tylko Adrian ma solowke w BTATS. Jednak napisalem tylko o tej solowce, gdyz druga niczym mnie nie zaskoczyla, a wrecz byla taka sobie. Dave I Gers juz dawno oddali paleczke Adrianowi.

Co do "ogladania mp3" rozsmieszylo mnie, ze nie zrozumiales o co mi chodzilo. "Przynajmniej jest na co popatrzec". Chodzilo, ze spiew Dody mnie nie zachwyca, podobnie jak obecny spiew Bruce'a. Wiec wole obejrzec teledysk "Szansa" z racji ladnych ksztaltow wokalistki.

Wszystkie 3 piosenki mi sie nie podobaja. Wszystkie 3 sa moim skromnym zdaniem slabiutkie. Mam nadzieje, ze na AMOLAD pojawi sie chociaz jeden ciekawy kawalek. Na razie jak juz pisalem, te sa tworzone na sile.

Rebeliant_
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 11
Rejestracja: pt lip 14, 2006 3:16 pm
Skąd: Mysłowice

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Rebeliant_ » sob sie 12, 2006 7:04 pm

Do Rebeliant,

Widze, ze jestes fanem. Kazdy prawdziwy "fan" lubi wszystko co wyszlo spod skrzydla Iron Maiden. Wybacz- ja widze plusy i minusy. Minusow wiecej.
PS. Z moim sluchem jest wszystko ok. Gram w orkiestrze na saksofonie. Jeszcze dzwieki slysze. Za ortografie z gory przepraszam.
Skoro jestem na tym forum rzeczą naturalną jest to, iż jestem fanem zespołu Iron Maiden,lub przynajmniej lubię posłuchać ich płyt, ponieważ gdybym miał poświęcać swoją uwage opluwaniu kapeli, której muzyka nie podoba mi się, zabrakło by mi czasu na prawdziwe zainteresowania.
Wyobraź sobie, że gra na Twoim saksofonie z pewnością wielu ludziom może kojarzyć się z żyganiem, jednak ze względów estetycznych nie dzielą się z Tobą swoimi doznaniami. Uważam, ze heavy-metalowy rynek muzyczny jest jednym z najbardziej wymagających i mi również nie podobają się wszystkie utwory zespołów, których słucham, jednak nie zamierzam w paru głupich słowach niszczyć pracę artystów, którzy nad swoimi dziełami zapewne wiele się natrudzili. Jako muzyk powinieneś to rozumieć.

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 7:08 pm

Otoz to myslisz ze twoje dokonania na Saxofonie kazdy chwali?Napewno nie.

A co do tego ogladania mp3 ,to moze nie zczailem albo ty dziwinie to napisales , niewazne.Szanuje twoje zdanie nt 3 nowosci , ale jestem troche zaskoczony.

God Of Thunder
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 12, 2006 5:46 pm

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: God Of Thunder » sob sie 12, 2006 7:13 pm

Nie pluje na cala tworczosc IM, gdyz moim zdaniem jest bardzo wiele wspanialych utworow! Nie podobaja mi sie te 3 kawalki. That's all.

Jestem konsumentem, wiec nie mam zamiaru glaskac Harrisa i spolke po glowce, bo sie natrudzili nad tym albumem! Jak jedziesz do mechanika bo Ci sie zepsol samochod, a on partaczy prace i oddaje Ci fure w jeszcze gorszym stanie to co? Przytulisz go i powiesz "nic sie nie stalo", czy ochrzanisz, bo zle wykonal robote? Te 3 kawalki sa zle wykonane i tyle!

Moze i niektorzy nie lubia saksofonu- ich sprawa ich gust! Ja slucham Iron Maiden i mam widze (slysze) co sie dzieje.

Konczmy offtopa. Z gory przepraszam, jesli kogos urazilem. Swoje zdanie bede mial ciagle takie samo. Glaskac i calowac Harrisa nie bede.

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 7:24 pm

Mnie napewno nie uraziles.Poprostu jestem zdziwiony.Zwlaszcze ze piszesz ze w BTATS nic sie nie dzieje - to troche nie na miejscu.No trudno nie kazdemu da sie dogodzic.

Awatar użytkownika
hiroszima
-#Invader
-#Invader
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 08, 2003 10:05 pm

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: hiroszima » sob sie 12, 2006 7:31 pm

moim zdaniem te kawalki nie sa zle wykonane, wykonane sa moim zdaniem bardzo, bardzo dobrze, ewentualnie mozna powiedziec ze sa zle napisane, moim zdaniem nie sa zle, sa przecietne, nie podniecam sie juz tym zupelnie, licze ze na nowym albumie jednak bedzie choc jedna piosenka ktora mnie ujmnie :)

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Szczur22 » sob sie 12, 2006 7:46 pm

Jedyną złą rzeczą w nich są wysokie tony- bruce jest starszawy już :D Jak wilk do księżyca. A mnie już BTATS ujęło i teraz może być tylko lepiej.

Hallowed, mam nadzieję że wspanialomyślenie wybaczysz mi moją zniewagę. Poprostu nie lubie jak są 2 wokale.

God Of Thunder
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 12, 2006 5:46 pm

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: God Of Thunder » sob sie 12, 2006 7:53 pm

Tak sobie teraz mysle i mysle. Jestem starym prykiem juz. Nie zostalo mi wiele lat zycia- nowotwor pluc.. Byc moze dlatego tak bardzo liczylem na AMOLAD. Moze to i ostatnia plyta jaka mi dane bylo uslyszec. Dla mnie osobiscie Iron Maiden to zespol od ktorego nigdy nie wymagalem zmian. Do mlodych zespolow nalezy poszukiwanie nowych nurtow muzycznych, testowanie, sprawdzanie reakcji fanow. Iron Maiden powinno byc takie same do konca...
To do Was mlodzi nalezy przyszlosc. Mam nadzieje, ze jest tutaj wielu przyszlych i terazniejszych muzykow, ktorzy skopia tylki swoimi dokonaniami muzycznymi. Moze kiedys znow heavy metal bedzie znaczyl wiele w branzy muzycznej. Moze juz nie bedzie zespolow typu Panic At The Disco czy innych poprockowych kapel, a prawdziwe zespoly...
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Deleted User 1499

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Deleted User 1499 » sob sie 12, 2006 8:00 pm

Zycze duzo zdrowia :beer

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Abstract » sob sie 12, 2006 8:06 pm

Również życzę duużo zdrowia!!

Filik10
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1237
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 7:54 pm
Skąd: Z wykluwalni fanów Iron Maiden

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Filik10 » sob sie 12, 2006 8:18 pm

Również życzę duużo zdrowia!!
Także sie dołączam

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: Najlepszy NOWY kawałek

Postautor: Rainmaker. » sob sie 12, 2006 8:31 pm

Ciężki wybór ale dam na “The Reincarnation of Benjamin Breeg” bo widze ze ten kawałek jest zbyt niedoceniany a przeciez jest taki klimatyczny :D a tak naprawde to wszystkie sa fajne :solo :solo


Wróć do „A Matter Of Life And Death”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości