Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

juras
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1571
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 2:41 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: juras » czw sty 18, 2007 11:12 pm

niektóre tak. lirycznie maiden nie za bardzo
no wreszcie ktoś to zauważył

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » wt maja 04, 2010 3:42 pm

Odświeżam ten słynny swego czasu temat ,heh

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Journeyman666 » sob lip 31, 2010 2:09 pm

No to przyłączę się do odświeżenia :D
ooo przepraszam .... teksty metallici wcale nei są głupie... no moze tylko na kill em all ... ale np taki ride the lightning przypomina mi hallowed by the name... , one ?? , Master OF Puppets ?? Fade To Black ??
Co jest dobrego w tekstach z MoP? :lol: To, że ktoś napisze tekst o ćpunach (nakrotyki som zuem! Nie biesz ih) to powoduje, że utwór jest monumentalny albo patetyczny? :P
Nomad słusznie zauważył, że IM sili się na coś zupełnie innego niż np Meta.
A to, że niektóre utwory z początku kariery odbiegają od teorii Nomada to inna sprawa, ale brać pod uwagę te utwory by można było wtedy jak panowie z IM dalej by wybiegali na scenę w gumowych kombinezonach :D
przynjamniej wg mnie

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3190
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Piwowarus » sob lip 31, 2010 4:12 pm

Co jest dobrego w tekstach z MoP? :lol: To, że ktoś napisze tekst o ćpunach (nakrotyki som zuem! Nie biesz ih) to powoduje, że utwór jest monumentalny albo patetyczny? :P
Głównym tematem tekstów z albumu Master of Puppets są ćpuny i narkotyki? Rewelacja.

Awatar użytkownika
panzerschreck
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3331
Rejestracja: pn gru 24, 2007 12:22 am
Skąd: Gło/Wro

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: panzerschreck » sob lip 31, 2010 4:26 pm

Piwo podjął jeden wątek, więc poczekam na odpowiedź, to ja pozwolę sobie podjąć drugi.
Nomad słusznie zauważył, że IM sili się na coś zupełnie innego niż np Meta.
OK, to pierwsze z brzegu:
-Deja Vu- tekst o Deja Vu
-Seventh Son of a Seventh Son- tekst o siódmym synu siódmego syna
-Fear of the Dark- tekst o strachu przed ciemnością
-Run Silent, Run Deep- o łodziach podwodnych
-The Duellists- tekst o pojedynku

Faktycznie, tematyka głęboka, a to wszystko to pierwsze co mi przyszło do głowy.
Do pochwały konserwatyzmu dodajmy oczywiście martwą Margaret Thatcher, na okładce jednego z singli.
Nicotine-Valium-Vicodine-Marijuana-Ecstasy and Alcohol

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Alkochochlik » sob lip 31, 2010 10:08 pm

Prawda jest taka że każdy może te wszystkie wymienione przez Was teksty zinterpretować inaczej. Amen.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11930
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: gumbyy » sob lip 31, 2010 11:11 pm

Prawda jest taka że każdy może te wszystkie wymienione przez Was teksty zinterpretować inaczej. Amen.
Jak inaczej można zinterpretować na przykład "Deja Vu", albo "Fear of the Dark"? Przecież tam wszystko jest wyłożone "kawa na ławę"...
www.MetalSide.pl

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: mimski » ndz sie 01, 2010 12:57 am

Generalnie konkluzja jest taka, że ani Master of Puppets, ani Fear Of The Dark, to nie Dziady III Mickiewicza.

A tak BTW, to śmieszy mnie podniecanie się tekstami piosenek. :) Chłopaki z IM wymyślili tekst o dupie maryni, żeby był do rymu, a tu nagle można się doszukiwać podwójnego dna... Kiedyś też podniecałem się tekstami IM, ale miałem wtedy 14 lat. Całe szczęście wyrosłem z tego. :) (i nie chodzi o IM tylko, tekstami DT, Dillingera, Decapitated, czy innymi też się nie podniecam :) )
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » ndz sie 01, 2010 9:54 am

nie chodzi o teksty ,tylko o historie w nich zawarte ,oczywiście można podać przykłady normalnych rockowych tekstów czy tekstów niezbyt udanych,ale takie rzeczy jak Stranger in the Strange Land, Loneliness of Long Distance Runner, Hallowed Be thy Name ,Flight of Icarus czy Rime of the Ancient Mariner zawsze będą inspirować

no właśnie,ja też czasami myślę ,że wyrastam,ale są momenty kiedy wiem ,że tak nie jest

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » ndz sie 01, 2010 11:26 am

Generalnie konkluzja jest taka, że ani Master of Puppets, ani Fear Of The Dark, to nie Dziady III Mickiewicza.
Mickiewicz nie pisał tekstów do metalowych piosenek :)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: mimski » ndz sie 01, 2010 6:22 pm

Mickiewicz nie pisał tekstów do metalowych piosenek :)
No właśnie o to chodzi. :) Metalowe piosenki (zarówno IM jak i Mety), są na takim samym poziomie, jak każda inna piosenka. :) (i nie da się ich różnie interpretować jak próbuje zasugerować Alkochochlik :) )
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » ndz sie 01, 2010 8:46 pm

Dokładnie. Ale trzeba przyznać, że w porównaniu do Lady Gagi, Pussycat Dolls itd. Ironi mają raczej ciekawe teksty..

Awatar użytkownika
IRONSPARTAN
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 521
Rejestracja: czw mar 16, 2006 8:11 pm
Skąd: Twierdza Wrocław

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IRONSPARTAN » wt sie 03, 2010 2:32 am

Mickiewicz nie pisał tekstów do metalowych piosenek
Jak to nie! Cała inwokacja to wybitnie metalowy tekst.

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: Alkochochlik » wt sie 03, 2010 8:44 pm

Jak inaczej można zinterpretować na przykład "Deja Vu", albo "Fear of the Dark"? Przecież tam wszystko jest wyłożone "kawa na ławę"...
Ty chyba mnie nie za bardzo lubisz, ale ok, Fear pokuśmy się o analize, dla Ciebie ciemność może być ciemnością, a dla mnie tytułowe fear of the dark może być metaforą strachu przed chlebem, bo ciemny chleb może kojarzyć się Maidenom z ciemnością, i się boją go jeść bo są diabetykami, albo ostrzegają diabetyków przed takowym, a kwestia o tym że idziemy przez park i nagle światła zaczynają migotać może być o tym że tak naprawdę pulsuje im w żołądkach bo im się rzygać chce i tego się boją. A Deja Vu? Może być o sytuacji, albo o tym jak mózg MOŻE Ciebie, mnie, lub inną osobę trzecią zrobić w ch**a, czyli po prostu nas oszukać. Tylko wiedzy encyklopedycznej nie da się sobie przedstawić inaczej.

EDIT: Dobra zagalopowałem się, niemniej postu nie kasuje żeby można było się z niego pośmiać, albo zastanowić się nad moją normalnością inaczej. Ale też niemniej dowodzi to że niemniej każdy uparty może się uprzeć i zinterpretować dosłownie wszystko po swojemu. Nawet że czarne NIE jest czarne, a białe NIE jest białe.

EDIT2: Mam nadzieję że te moje wypociny nie uznacie za totalny idiotyzm, bo chciałem jeszcze zinterpretować to w odniesieniu do konfliktu PO - PiS; a szczególnie walki o krzyż ;)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11930
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: gumbyy » wt sie 03, 2010 11:19 pm

Jak inaczej można zinterpretować na przykład "Deja Vu", albo "Fear of the Dark"? Przecież tam wszystko jest wyłożone "kawa na ławę"...
Ty chyba mnie nie za bardzo lubisz, ale ok, Fear pokuśmy się o analize
He?
bo ciemny chleb może kojarzyć się Maidenom z ciemnością, i się boją go jeść bo są diabetykami, albo ostrzegają diabetyków przed takowym, a kwestia o tym że idziemy przez park i nagle światła zaczynają migotać może być o tym że tak naprawdę pulsuje im w żołądkach bo im się rzygać chce i tego się boją.
:shock: :shock: myślę, że masz problemy z analizą i interpretacją tekstów :lol: :lol:
Dobra zagalopowałem
Dobrze, że przynajmniej masz tego świadomość ;) ale prośba... nie interpretuj już tekstów ;) :mrgreen:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 8:15 am

Przepraszam bardzo ale rozwadniacie mój dawny temat, gdzie ja tam pisałem o interpretacji tekstów, przecież do cholery! teksty Iron Maiden to przekłady więc to już dawno zostały zinterpretowane przez krytyków literatury, filmu czy historyków czy też znawców kultury ludowej, mitologii, te teksty to typowa narracja. Dla mnie poprostu Ironi promują tradycyjne wartości i mam to głęboko gdzieś czy dla kogoś ta teza wydaję się absurdalna.
Uważam ,że odwołują się do pozycji literackich ,filmowych gdzie jest jasna zaznaczona granica między dobrem i złem ,gdzie jest jakiś morał, gdzie są jakieś idee.

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » śr sie 04, 2010 8:23 am

Przepraszam bardzo ale rozwadniacie mój dawny temat,
Wybacz :cry:
teksty Iron Maiden to przekłady
Wytłumacz mi proszę, jakie przekłady..
Dla mnie poprostu Ironi promują tradycyjne wartości i mam to głęboko gdzieś czy dla kogoś ta teza wydaję się absurdalna.
Taa, i najlepiej w ogóle skasuj temat :facepalm:

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 8:30 am

Przepraszam bardzo ale rozwadniacie mój dawny temat,
Wybacz :cry:
teksty Iron Maiden to przekłady
Wytłumacz mi proszę, jakie przekłady..
Dla mnie poprostu Ironi promują tradycyjne wartości i mam to głęboko gdzieś czy dla kogoś ta teza wydaję się absurdalna.
Taa, i najlepiej w ogóle skasuj temat :facepalm:
typowy post w którym pod pozorem czegoś mądrego nie został użyty żaden argument, jakie przekłady? a Rime of the Ancient Mariner, a Loneliness of Long Distance Runner? czy zespół sobie tam coś wymyśla ,czy opiera tekst na fabule literackiej? a Where Eagles Dare?

poza tym jeśli nie zauważyłeś,nie mogę skasować tego tematu bo nie mam funkcji admina lub moda

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: DaveM » śr sie 04, 2010 9:06 am

a Rime of the Ancient Mariner, a Loneliness of Long Distance Runner? czy zespół sobie tam coś wymyśla ,czy opiera tekst na fabule literackiej? a Where Eagles Dare?
a Fear of The Dark? Wasting Love? Haloweed Be Thy Name? Wildest Dreams? Słyszałeś kiedyś o książce, albo wydarzeniu historycznym na podstawie której nagrali "Heaven Can Wait"? Proszę podaj tytuł.. Albo np. Flight Of Icarus, przecież można zinterpretować ten mit po swojemu.. Bruce sam kiedyś powiedział, że dla niego mit ten opowiada o relacji pomiędzy dziecmi, a rodzicami. Dzieci ciągle się buntują, robią wszystko wbrew woli rodziców a skutek często jest taki jak u Ikara..

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Brytyjski Patriotyzm i Konserwatyzm a twórczość Iron Maiden

Postautor: IM_Power » śr sie 04, 2010 9:11 am

brak słów, a gdzie ja napisałem ,że wszystkie teksty Ironów są przekładami, to by było trochę nudne, nieprawdaż, ale tekstów inspirowanych filmem,dziełem literackim czy wydarzeniem historycznych było sporo, mam Ci je wymienić wszystkie? naprawdę dyskusja nie ma sensu w takiej sytuacji ,chcesz coś udowodnić, a sam pisząc o Flight of Icarus więc potwierdzasz moją tezę o promowaniu tradycyjnych wartości ,radzę sobie poczytać stronę Iron Maiden Commentary, tam dokładnie piszę ,czym Ironi inspirowali się tworząc teksty do swoich utworów

aha i jeszcze jedno

http://www.filmweb.pl/film/Niebiosa+mog ... -1978-3985


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości