Dream Theater

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Dream Theater

Postautor: Kro » śr cze 13, 2007 12:32 am

Bardzo podobna do poprzednich, ale teraz mi sie ni chce myslec rano ew. napisze, ide spac dobranoc

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dream Theater

Postautor: mimski » śr cze 13, 2007 12:38 am

Nie wiem czy czegoś nie pominę i może w innej kolejności podam, ale tak mniej więcej:
1. Overture 1928
2. Strange Deja Vu
3. Honor Thy Father
4. Surrounded
5. Constant Motion
6. The Dark Eternal Night
7. Never Enough
8. Take The Time
9. Forsaken
10. Spirit Carries On
11. Home

12. Wait For Sleep
13. Learning to live

Mogłem powalic kolejność(bardzo możliwe) i mógł mi umknąć jeden kwałek(mało możliwe)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Dream Theater

Postautor: Artur » śr cze 13, 2007 12:39 am

Super było :!: Się naprawdę nie spodziewałem, że aż tak. A porównywalnie z poznańskim było, nieważne że krócej. Set lista mi to wynagrodziła :twisted:

Coś w ten deseń było:

1. Overture 1928
2. Strange Deja Vu
3. Honor Thy Father (TAK TAK, niespodzianka dnia dla mnie :D )
4. Constant Motion
5. The Dark Eternal Night
6. Sorrounded (z wplecionym fragmentem "Sugar Mice" MARILLION :rocx niespodzianka nr. 2; w moim otoczeniu na płycie chyba tylko ja wiedziałem o co biega i śpiewałem z Jamesem :cool: Przyznać sie, który wiedział ?? :D)
7. Never Enough
8. Take The Time
9. Forsaken
10. The Spirit Carries On
11. Home ( \m/ )
--------------------
12. Wait For Sleep
13. Learning To Live ( :rocx )

Mogłem coś pomylić z kolejnością "Sorrounded" i "Forsaken".

I zaraz po wejściu do Spodka dowiaduje sie, że grają w październiku w Wawie. Jak tata zobaczył pod logiem DT logo Symphony X to prawie w moment stwierdził, że tam jedzie :lol: Więc niewykluczone, że zobaczę ich już 4 raz :mrgreen: A SX też bardzo chętnie obaczę, w końcu pierwszy koncert w Polsce.

A jeszcze co do dzisiejszego - może płyty wydają już nieco słabsze ale na koncertach to jest forma ponad norme. Coś jak Maiden :mrgreen: Super super. Dośc krótko ale jakże treściwie
Sorx chłopaki, że nie dałem rady tego piwka z Wami wypić, będę to musiał nadrobić ;)
Może jeszcze w czwartek coś skrobne ;)

I do zobaczenia w przyszłą środę z niektórymi, mam nadzieje :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2007 12:42 am przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Dream Theater

Postautor: Bonzo » śr cze 13, 2007 12:41 am

a koncert jak? bo choc zespołu zdzierżyc nie moge, to jestem ciekaw ;-)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dream Theater

Postautor: mimski » śr cze 13, 2007 12:53 am

Arturoo tak dość podobne te listy nam wyszły więc chyba rzeczywiście tak to wyglądało. A koncert po prostu wspaniały. Krótszy, niż w Poznaniu, ale za to bardzo treściwy. W zasadzie nic bym nie wywalił z tego setu, a w Poznaniu zamieniłbym kilka utworów. Forma doskonała. La Brie bardzo dobrze śpiewał, forma muzyków również jak zwykle wysoki poziom i chyba tylko najsłabiej wyszło nagłośnienie. Za bardzo bębny i gitara były uwypuklone, a bas i klawisze za bardzo w tle. Ale ogólnie koncert był naprawdę dobry i kto nie był może żałować. Początkowo miałem obawy, że w sumie bilet za darmo nie był a set raptem na 80 minut się zapowiadał, ale obawy się rozwiały jak tylko usłyszałem Overture, a potem La Brie powiedział, że spędzą z nami 2h dziś. :) A co do tego motywu, to nie wiedziałem że to był Marillon, za to ta solówka zagrana przez Pietruchę skądś mi znajomo brzmiała i to na pewno nie był Marillon, bo nie znam tej kapeli. Tzn. znam nazwę ale nic nie słyszałem. Pasowało mi to na Gilmoura z Floydów, ale nie jestem pewien w który kawałek by to wcisnąć.
Ostatnio zmieniony śr cze 13, 2007 12:57 am przez mimski, łącznie zmieniany 1 raz.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Dream Theater

Postautor: Tomek(JMM) » śr cze 13, 2007 12:55 am

6. Sorrounded (z wplecionym fragmentem "Sugar Mice" MARILLION niespodzianka nr. 2; w moim otoczeniu na płycie chyba tylko ja wiedziałem o co biega i śpiewałem z Jamesem Przyznać sie, który wiedział ?? )
Ulala, to chyba jednak jestem chętnym na bootleg z tego ; )

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dream Theater

Postautor: mimski » śr cze 13, 2007 1:00 am

A propo bootlega, jakiś koleś przede mną miał kamrę. Ale za wcześnie ją wyciągnął(tzn. jeszcze jak się światła paliły) i ochrona go zobaczyła i zwinęli mu sprzęt, ale pewnie jeszcze wiele osób na tym koncercie miało kamery. Co mnie zdziwiło mnie w ogóle nie sprawdzili przy wejściu. Tylko bilet skasowali, a nawet nie przeszukali więc mogłem wnieść niemal wszystko. W dodatku widziałem kilka osób z plecakami więc tam też mogli mieć sprzęt nagrywający.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Dream Theater

Postautor: Artur » śr cze 13, 2007 1:08 am

Forma doskonała.
W sumie racja, perfekcyjnie grali, jak z płyty, nawet sie to tyczy utworów z "Images And Words", która to płyta ma przecież bardzo specyficzne, krystaliczne brzmienie, które na koncertach trudno raczej uzyskać - a im to sie udało bardzo dobrze, czułem jakby to prawie z CD leciało :) Cholerni perfekcjoniści :P
Co do nagłośnienia to ja słyszałem pięknie, jak na Spodek, w którym akustyka jakaś szczególnie dobra nie jest to naprawde ok było IMO. Lepiej to brzmiało jak dla mnie niż jakakolwiek kapela na Mystic na przykład. Jordana przykładowo świetnie słyszałem, w "Home", w "Learning..." czy nawet te tła w "Constant Motion. Możę dlatego że stalem na płycie bliżej jego "terytorium" ;) Jeśli chodzi o Spodek to jeden z lepiej nagłośnionych na których byłem.

W ogóle to wdzięczny im jestem za tę wycieczkę w czasy "Images And Words" i "Scenes From A Memory" - po prostu extra :) I za "Honor Thy Father". Z nowych "Constant Motion" i "Forsaken" wyszły supe, "The Dark Eternal Night" tak średnio bym rzekł, chyba najsłabszy moment koncertu.
Ale i tak super.

A na następnej trasi (albo drugiej części tej) niech robię wycieczki "Awake'owe" :mrgreen: Następnie do "Falling..." :]
A co do tego motywu, to nie wiedziałem że to był Marillon, za to ta solówka zagrana przez Pietruchę skądś mi znajomo brzmiała i to na pewno nie był Marillon, bo nie znam tej kapeli.
W środku "Sorrounded" prawie nuta w nutę zagrali "Sugar Mice", serio serio ;) Może Ci sie kojarzyć z Gilmourem, bo w sumie Rothery (gitarnik Marillion) czasem (mi przynajmniej) go stylem grania przypomina ;) Zapuśc sobie z ciekawości ;) Polecam w ogóle cały zespół, choć nie wiem czy Twoje klymaty :]
Ulala, to chyba jednak jestem chętnym na bootleg z tego ; )
Cały koncert czy tylko "Sorrounded" czy może fragment "Sugar Mice" Cie interesuje ?? :>

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dream Theater

Postautor: mimski » śr cze 13, 2007 1:19 am

W sumie racja, perfekcyjnie grali, jak z płyty, nawet sie to tyczy utworów z "Images And Words", która to płyta ma przecież bardzo specyficzne, krystaliczne brzmienie, które na koncertach trudno raczej uzyskać - a im to sie udało bardzo dobrze, czułem jakby to prawie z CD leciało :) Cholerni perfekcjoniści :P
Co do nagłośnienia to ja słyszałem pięknie, jak na Spodek, w którym akustyka jakaś szczególnie dobra nie jest to naprawde ok było IMO. Lepiej to brzmiało jak dla mnie niż jakakolwiek kapela na Mystic na przykład. Jordana przykładowo świetnie słyszałem, w "Home", w "Learning..." czy nawet te tła w "Constant Motion. Możę dlatego że stalem na płycie bliżej jego "terytorium" ;) Jeśli chodzi o Spodek to jeden z lepiej nagłośnionych na których byłem.
Ja znów byłem z drugiej strony. Od Pietruchy. Tzn. jak byłem pod sceną gdzieś w czwartym rzędzie to było naprawdę dobrze, choć i tak klawisze bardzo schowane, ale jak potem w drugiej połowie nieco się wycofałem to tam już się robiły pogłosy, echa, solówki z Home przed refrenem ani razu nie było dobrze słychać, podobnie np. w Take The Time. Nie mówiąc już o Rudessie, czasem musiałem się doszukiwać klawiszy, a solówki były bardzo zlane, że tak powiem, mało selektywne to dobre słowo :) .
W środku "Sorrounded" prawie nuta w nutę zagrali "Sugar Mice", serio serio ;) Może Ci sie kojarzyć z Gilmourem, bo w sumie Rothery (gitarnik Marillion) czasem (mi przynajmniej) go stylem grania przypomina ;) Zapuśc sobie z ciekawości ;) Polecam w ogóle cały zespół, choć nie wiem czy Twoje klymaty :]
Hmmm... powiem Ci, że raczej nie, bo tą solówkę znam i słyszałem wiele razy. I wydaje mi się że to z The Wall nawet było, ale musiałby ktoś inny potwierdzić, bo nie mam pewności. Ale kurde no na 90% to był któryś z kawałków The Wall. Nawet bym sobie puścił teraz żeby to znaleźć(albo i nie :) ), ale Floydów mam w Lublińcu, a jestem teraz w Katowicach. Ale jak ktoś wie na pewno to niech pisze. Jestem zaintrygowany. :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Dream Theater

Postautor: Tomek(JMM) » śr cze 13, 2007 1:26 am

Jeśli usłysze ten fragment to moge wam potwierdzić, czy to rzeczywiście było to. Ale bootleg z całości bym chętnie zobaczył, choć nie wiem, czy bym wytrzymał wszystkie nowsze kawałki ; )

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Dream Theater

Postautor: mimski » śr cze 13, 2007 1:29 am

Te trzy jakoś przebrniesz :) . No ale i tak boota nie mam, więc nie poratuję :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Dream Theater

Postautor: Szajba » śr cze 13, 2007 1:29 am

wróciłem :) koncert super, zabrakło tylko IMO Pull Me Under, ale co tam ,reszta setu przegenialna, jak usłyszałem Honor Thy Father przez chwile zastanawiałem sie co to, bo nei spodziewałem się tego kawałka zupełnie, ale potem normalnie spiewałem z Jamesem na nagłośnieniu się za bardzo nei znam ale IMO było świetne, nowe kawałki (amen, że tylko 3 i to te najlepsze) wyszły świetnie (choć na CM poszedłem do kibla i zapalić :B ), DIN lepiej brzmi bez tego przesterowanego wokalu a Forsaken tez zajebiście. Take the time najlepiej wyszedł ze wszystkich a na Wait for Sleep jedna laska koło mnie się popłakała. i pzd dla Raffa i Michcia za piwo i kebab po koncercie ;) niestety Kobiego stracilem z oczu po koncercie :( i pzd for Invader, którego poznaliśmy na dworcu ;)


generalnie to koncert fpyte i chce kolejny, ale jak w warszawie maja grac cale "SC" to ja nie jade :P ide spac. nara

EDIT: a z centrum do domu taksówką za 3,50 wracałem :mrgreen:
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Dream Theater

Postautor: Artur » śr cze 13, 2007 1:50 am

Jeśli usłysze ten fragment to moge wam potwierdzić, czy to rzeczywiście było to.
Ale to ja Ci moge potwierdzić :mrgreen:
Jak LaBrie śpiewał:

cause I know what I feel, know what I want I know what I am
Daddy took a raincheck
Cos I know what I want, know what I feel I know what I need
Daddy took a raincheck, your daddy took a raincheck
Aint no one in here thats left to blame but me
Blame it on me, blame it on me


to chyba nic innego być nie mogło, głych aż tak nie jestem :D

No chyba, że chodzi o solówkę, ale ja byłem pewien że to ten utwór po samej grze muzyków. Nawet z ojcem już uwagi wymieniłem i nie ma wątpliwości, że to była Maryla :]
A zmienić w aranżu ofkorz coś mogli, dodać inne solo, ale dla mnie to brzmiało nuta w nutę jak "Sugar Mice" ;)

No ale koniec tematu, obczaj bootlega ;]
na nagłośnieniu się za bardzo nei znam ale IMO było świetne
No, ja mam to samo :B

Kurde, żałuje chłopaki że nie dałem rady, Emine..... eee znaczy Kobiego bym po dłuuuuugiej przerwie spotkał ;) I Michcia poznał wreszcie ;) Bo jakoś w Krku nie było okazji :]

Awatar użytkownika
Tomek(JMM)
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1428
Rejestracja: pt paź 22, 2004 8:47 pm
Skąd: Łódź

Re: Dream Theater

Postautor: Tomek(JMM) » śr cze 13, 2007 1:57 am

Skoro tak stawiasz sprawe, to nie mogę zaprzeczyć, ale nie zmienia faktu, że chciałbym to usłyszeć. Więc panowie, i panie- jeśli wypłynie bootleg, w tym temacie jest jeden chętny ; )

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » śr cze 13, 2007 8:01 am

Szajba dla ciebie i Wratha też pozdro,miło było spotkać,jak kebab smakował :mrgreen:

Kro stałeś koło mnie,ja byłem przy barierce koło Pietruchy,troche bardziej głośników,miałeś koszulce SC,żałuje,ze nie złapałem kostki Johna która leciała mi prosto w twarz i nagle gdzieś się rozpłynęła,ale wszystyko do nadrobienia w Warszawie.

no i mam 4 Autografy:wszystkich prócz Myunga

a sam koncert ... uff,powiem,że to był mój najpięknięjszy dzień życia,dobrze,ze dodali jescze jeden koncert :twisted:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Dream Theater

Postautor: Abstract » śr cze 13, 2007 9:01 am

To był jeden z najlepszych koncertów na jakich w ogole byłem. Świetna set lista, bardzo dobre nagłośnienie i świetna forma muzyków. Set lista była jak dla mnie naprawdę wyśmienita (chociaż zabrakło Pull Me Under :/ ). Dopiero na żywo się przekonałem jakimi są showmenami. Sama przyjemność ich oglądać myślę nawet dla osób ,które nie znają dokładnie ich twórczości. Na Torwar się z pewnością również wybiorę :) A z Arturem się mogę nie zgodzić w kwestii ,że DIT było najsłabsze na koncercie, bo jak dla mnie było jednym z lepszych jego momentów :P

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Dream Theater

Postautor: Szajba » śr cze 13, 2007 9:10 am

Szajba dla ciebie i Wratha też pozdro,miło było spotkać,jak kebab smakował :mrgreen:
dobry był ;)


generalnie to jademy do warszawy :mrgreen:
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Dream Theater

Postautor: Abstract » śr cze 13, 2007 10:13 am

To widze ,że spora ekipa się tam wybiera :) Zobaczymy ilu zostanie do samego koncertu :)

Wrath
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3569
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 4:57 pm
Skąd: Kraków

Re: Dream Theater

Postautor: Wrath » śr cze 13, 2007 10:22 am

Noo, super było :D
przez większość koncertu utrzymywałem się w drugim-trzecim rzędzie idealnie na przeciewko Petrucciego, nie dałem się wypchnąć dalej mimo obecności trochę dużego gościa, od którego dostałem raz z łokcia i raz, hm..z tyłka :B a wszystko przez to, że ośmieliłem się położyć rękę na jego ramieniu :? bardzo zaskoczyła mnie obecność Honor.., ucieszyło Home, Learning, Wait...brakowało trochę Metropolis pt 1, PMU, As I Am, Glass prison, czegoś z Awake, Falling..no ale mamy jeszcze koncert w Wawie :] no i w sumie na razie więcej nie piszę bo zmęczony jak cholera jestem.

kobi, jak koncert się podobał? :P
EDIT: a z centrum do domu taksówką za 3,50 wracałem
heh, u nas w Krakowie za samo trzaśnięcie drzwiami płaci się 5 zł :] mialem Ci to napisać, ale uznalem, że nie będę kasy na Ciebie wydawal :B
z wplecionym fragmentem "Sugar Mice" MARILLION
fakt, było, jakoś super Marillion nie znam, ale to akurat poznałem ;]

generalnie fpytę, jeden z najlepszych koncertów na jakich byłem.
no i fajnie było spotkać znane mi juz osoby z S. i poznać nowe, kobiego, Michcia i Invadera ;]

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9899
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Dream Theater

Postautor: Szajba » śr cze 13, 2007 10:28 am

heh, u nas w Krakowie za samo trzaśnięcie drzwiami płaci się 5 zł :] mialem Ci to napisać, ale uznalem, że nie będę kasy na Ciebie wydawal :B
u mnei tez tak jest, ale akurat to ojciec kumpeli był :B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości