Powerslave

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Powerslave

Postautor: lochinvar » pn sty 20, 2020 11:47 pm

Dobra. Jak to było zgrywane z MC, to rzeczywiście nie ma to znaczenia. Albo jak słuchasz na sali produkcyjnej, z głośników na magazynie czy ogólnie w hałasie. Ale jak siadasz w domu lub na dobrych słuchawkach, to sprawa wygląda zupełnie inaczej.
To po pierwsze.

A po drugie - ja na przykład nie mam jak odsłuchać mp3. Przy laptopie nie mam głośników, więc musiałbym na telefonie słuchać. W domu :lol: Albo kombinować z jakimś kablem laptop - wieża... tylko po co?
Każda średnio stara wieża odtwarza płyty zgrane w formacie mp3.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 10:43 am

Dobra. Jak to było zgrywane z MC, to rzeczywiście nie ma to znaczenia. Albo jak słuchasz na sali produkcyjnej, z głośników na magazynie czy ogólnie w hałasie. Ale jak siadasz w domu lub na dobrych słuchawkach, to sprawa wygląda zupełnie inaczej.
To po pierwsze.

A po drugie - ja na przykład nie mam jak odsłuchać mp3. Przy laptopie nie mam głośników, więc musiałbym na telefonie słuchać. W domu :lol: Albo kombinować z jakimś kablem laptop - wieża... tylko po co?
Każda średnio stara wieża odtwarza płyty zgrane w formacie mp3.
Moja nie odtwarza i co zrobisz? :) Dla mnie mp3/streaming jest tylko dodatkiem, gdy jestem poza domem. W domu słucham płyt i placków. Po to je kupuje i mam. Generalnie mam gdzieś jakieś testy i sprawdzanie co lepiej brzmi i czy słychać różnice. A mam gdzieś, bo mnie nie obchodzi kto gdzie i jak słucha muzyki :) Ja mam swój świat i mi w nim dobrze :)
www.MetalSide.pl

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Powerslave

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 4:14 pm


To po pierwsze.

A po drugie - ja na przykład nie mam jak odsłuchać mp3. Przy laptopie nie mam głośników, więc musiałbym na telefonie słuchać. W domu :lol: Albo kombinować z jakimś kablem laptop - wieża... tylko po co?
Każda średnio stara wieża odtwarza płyty zgrane w formacie mp3.
Moja nie odtwarza i co zrobisz? :) Dla mnie mp3/streaming jest tylko dodatkiem, gdy jestem poza domem. W domu słucham płyt i placków. Po to je kupuje i mam. Generalnie mam gdzieś jakieś testy i sprawdzanie co lepiej brzmi i czy słychać różnice. A mam gdzieś, bo mnie nie obchodzi kto gdzie i jak słucha muzyki :) Ja mam swój świat i mi w nim dobrze :)
Nikogo do niego nie wpuszczasz? Ja nawet jak mam coś fajnego na mp3 a nie ma innej możliwości aby było w innym formacie bądź na płycie, to zgrywam na CDR w formacie wave. Jednak na CDR są ograniczenia czasowe. W mp3 więcej wejdzie utworów niż w wave. Z Powerslave tak nie robiłem. Zgrałem w wave i po zmianie kolejności na pożądaną, z powrotem zgrałem w wave na CDR. To jednak już Ciebie nie interesuje bo Ty lubisz tylko oryginalną kolejność utworów na płycie.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 5:25 pm

Radzę zakończyć już ten wątek kolejności kawałków, bo nie idzie już tego bzdurstwa zdzierżyć. To bez sensu. Proponuję odpocząć i zastanowić się:

1. pipa/papa/dupa
2. papa/dupa/pipa
3. dupa/papa/pipa
4. papa/pipa/dupa
5. dupa/pipa/papa
6. pipa/dupa/papa

Jaka kolejność jest najlepsza?

lochinvar. Masz prawo pierwszeństwa do zaopiniowania.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 5:33 pm

To jednak już Ciebie nie interesuje bo Ty lubisz tylko oryginalną kolejność utworów na płycie.
Oczywiście :D a już żeby uświadomić Tobie bezcelowość pisania do mnie w tym temacie to wystaw sobie, że jak kupowałem niedawno nowego laptopa to zrezygnowałem z napędu CD :D I co teraz? :lol:

Pierr... hmm... moja ulubiona kolejność to ta z punktu czwartego (tak klasycznie) :shock: :mryellow:
www.MetalSide.pl

Deleted User 7842

Re: Powerslave

Postautor: Deleted User 7842 » wt sty 21, 2020 6:21 pm

Radzę zakończyć już ten wątek kolejności kawałków, bo nie idzie już tego bzdurstwa zdzierżyć. To bez sensu. Proponuję odpocząć i zastanowić się:

1. pipa/papa/dupa
2. papa/dupa/pipa
3. dupa/papa/pipa
4. papa/pipa/dupa
5. dupa/pipa/papa
6. pipa/dupa/papa

Jaka kolejność jest najlepsza?

lochinvar. Masz prawo pierwszeństwa do zaopiniowania.
Piąteczka brzmi chyba najlepiej, ale nie wiem, to tylko moje zdanie

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Powerslave

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 7:11 pm

Hm. Widzę głodnemu chleb na myśli. :) Nie podejmuję decyzji. W sumie to temat o Powerslave. Mnie jednak zaciekawiło co napisał gumbyy. Kupił laptopa bez napędu CD. To podejrzane, bo z reguły to robią mptrójkowcy. Nie słuchają płyt CD, więc niepotrzebny im taki napęd. Wejście USB na pamięć flash im wystarcza. Zresztą przy tych mniejszych laptopach producenci nie robią już wbudowanych CDromów.

Frost No
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 03, 2013 9:17 am

Re: Powerslave

Postautor: Frost No » wt sty 21, 2020 7:16 pm

Czy ktos z Was nagrywal plyte z adycji wieczor z plyta kompaktowa nadawana po 21 w 2 pr polskiego radia by potem tygodniami zbierac szczeke z podlogi w 1984 r ?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 7:28 pm

Oczywiście. W ten sposób słuchało się premierowo płyt Iron Maiden, bo rzadko kiedy można było je wcześniej usłyszeć w inny sposób, jeśli nie miało się znajomych z możliwością wyjazdu za granicę. Przeważnie redaktorzy polskiego radia byli jednak w tym wyścigu wcześniej, przed słuchaczami.
W ten sposób zdobyłem Somewhere in Time i Powerslave. Wcześniejsze płyty miałem odegrane od kolegi, którego brat przywoził płyty z zagranicy.
Fajnie, że redaktorzy mając możliwość odtwarzać z kompaktów informowali z wyprzedzeniem o czasach płyt i zawsze pogadali kilka minut po wyemitowaniu połowy albumu, żeby człowiek zdążył sobie przewinąć taśmę i ustawić początek. Dzięki ich życzliwości można było sobie przygotować odpowiednio wcześniej albo kasetę 90 minutową albo 60 minutową. Tytuły płyt, które miały być emitowane, były zapowiadane czasem nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.
Później oczywiście szedłem z nowiutkimi kasetami z PEWEXu do gościa, który miał tzw. studio nagrań i za kasę przegrywał ludziom z CD na kasety magnetofonowe i miałem to o wiele lepiej nagrane, ale wpierw dopadało się nowe nagrania w radio.
Hm. Widzę głodnemu chleb na myśli. :) Nie podejmuję decyzji. W sumie to temat o Powerslave. Mnie jednak zaciekawiło co napisał gumbyy. Kupił laptopa bez napędu CD. To podejrzane, bo z reguły to robią mptrójkowcy. Nie słuchają płyt CD, więc niepotrzebny im taki napęd. Wejście USB na pamięć flash im wystarcza. Zresztą przy tych mniejszych laptopach producenci nie robią już wbudowanych CDromów.
A na cholerę mu CD-rom w laptopie, skoro ma do odtwarzania wieżę, kupuje oryginalne płyty i jak domyślam się, to pewnie ma jeszcze komputer stacjonarny w domu albo w robocie?
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 7:53 pm

Mnie jednak zaciekawiło co napisał gumbyy. Kupił laptopa bez napędu CD. To podejrzane, bo z reguły to robią mptrójkowcy. Nie słuchają płyt CD, więc niepotrzebny im taki napęd. Wejście USB na pamięć flash im wystarcza. Zresztą przy tych mniejszych laptopach producenci nie robią już wbudowanych CDromów.
ahahahahaha... Gościu, Ty naprawdę z łączenia faktów i logicznego myślenia to jesteś słabiutki jak dziecko w przedszkolu :lol: Daj już spokój ze swoimi teoriami :lol:

Serio, NIE POTRZEBUJĘ empetrójek, żeby słuchać muzyki w domu. Nie potrzebuję też napędu, bo nie używam go do niczego... nie zgrywam mp3 na CD-R i nie przestawiam kolejności utworów na płytach poprzez ich przegrywanie. Dzizas... takie to trudne do pojęcia? :shock:

Starczy?

Obrazek
A na cholerę mu CD-rom w laptopie, skoro ma do odtwarzania wieżę, kupuje oryginalne płyty i jak domyślam się, to pewnie ma jeszcze komputer stacjonarny w domu albo w robocie?
A powiem Ci, że nie mam peceta w domu. A nad cd-romem zastanawiałem się jakieś 15 minut. Stwierdziłem, że na poprzednim laptopie nie używałem go przez ostatni rok-dwa, więc po co mam w nowym dopłacać, żeby tylko był? Nawet kombinowałem do czego może mi się przydać, ale nic nie wymyśliłem, więc olałem temat :) W pracy mam komputer, ale tam też cd-rom nie pamiętam kiedy był użyty :lol:
Ostatnio zmieniony wt sty 21, 2020 8:02 pm przez gumbyy, łącznie zmieniany 2 razy.
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17181
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Powerslave

Postautor: pz » wt sty 21, 2020 8:00 pm

Ładnie. Kilka metrów bieżących jest. :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 8:04 pm

Ładnie. Kilka metrów bieżących jest. :)
Ano, jest... się uzbierało ;) A pół roku temu powstał nowy regał, teraz już zrobiony z dobrym zapasem :lol:
www.MetalSide.pl

Deleted User 357

Re: Powerslave

Postautor: Deleted User 357 » wt sty 21, 2020 8:05 pm

Tyle płyt... Ale bym sobie kolejność pozmieniał... A może nawet pozmieniał kawałki pomiędzy płytami... Wtedy to by dopiero można było na nowo wszystko odkryć

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 8:07 pm

No jakby wypalić je na CDR, każdą w każdej możliwej konfiguracji pipa/dupa/papa, papa/pipa/dupa itd., ...to trzeba by przebić ścianę do sąsiadki, bo miejsca by nie starczyło.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9403
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Powerslave

Postautor: blackcocker » wt sty 21, 2020 8:29 pm

Rozumiem, że żeby się zająć dupą sąsiadki?
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Powerslave

Postautor: gumbyy » wt sty 21, 2020 8:30 pm

Tyle płyt... Ale bym sobie kolejność pozmieniał... A może nawet pozmieniał kawałki pomiędzy płytami... Wtedy to by dopiero można było na nowo wszystko odkryć
daj już spokój Somsiad... bo klątwa poleci i Passat będzie 14l/100 km palił :lol:
No jakby wypalić je na CDR, każdą w każdej możliwej konfiguracji pipa/dupa/papa, papa/pipa/dupa itd., ...to trzeba by przebić ścianę do sąsiadki, bo miejsca by nie starczyło.
Ja ie zrobię, ja? Potrzymaj mi piwo :lol:
Rozumiem, że żeby się zająć dupą sąsiadki?
Że ja na to wcześniej nie wpadłem... damn! :wink: :mrgreen:
www.MetalSide.pl

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Powerslave

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 8:31 pm

No jakby wypalić je na CDR, każdą w każdej możliwej konfiguracji pipa/dupa/papa, papa/pipa/dupa itd., ...to trzeba by przebić ścianę do sąsiadki, bo miejsca by nie starczyło.
Ten tylko o jednym. Ja tam lubię sobie składanki wypalać, z pominięciem formatu mp3. Można? Można. Jak trzeba, żeby więcej zmieścić na płycie, to i w tym formacie. Ciekawe czy jakieś demówki z sesji Powerslave istnieją, bo odrzutów pewnie nie ma.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Powerslave

Postautor: Pierre Dolinski » wt sty 21, 2020 8:40 pm

Tu chodzi o zdobywanie przestrzeni życiowej. To się nazywa drapieżna ekspansja. pipadupapapa jest tylko metaforą.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Powerslave

Postautor: Bon Dzosef » wt sty 21, 2020 8:57 pm

No jakby wypalić je na CDR, każdą w każdej możliwej konfiguracji pipa/dupa/papa, papa/pipa/dupa itd., ...to trzeba by przebić ścianę do sąsiadki, bo miejsca by nie starczyło.
Ten tylko o jednym. Ja tam lubię sobie składanki wypalać, z pominięciem formatu mp3. Można? Można. Jak trzeba, żeby więcej zmieścić na płycie, to i w tym formacie. Ciekawe czy jakieś demówki z sesji Powerslave istnieją, bo odrzutów pewnie nie ma.
Można płacić 20/40 złotych za serwis streamingowy i robić sobie playlisty.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

lochinvar
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 864
Rejestracja: ndz lip 10, 2011 11:13 pm

Re: Powerslave

Postautor: lochinvar » wt sty 21, 2020 8:59 pm

Tu chodzi o zdobywanie przestrzeni życiowej. To się nazywa drapieżna ekspansja. pipadupapapa jest tylko metaforą.
Zobacz ile kolega ściany zdobył. Jakie ma trofea. Ja zostałem marnym przedszkolakiem. Gumbyy Zwycięzca. Smutno mi. Ciekawe jakby Powerslave zabrzmiała akustycznie? Tak mnie naszło bo teraz słucham Wratchild w wersji akustycznej. Nawet ciekawa. Potem będzie akustyczna wersja Remember Tomorrow.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości