Dream Theater

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Dream Theater

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 8:08 am

Gdyby taki koncert się odbył, byłby super wydarzeniem, mimo totalnego braku feelingu robota-Magniniego i pseudo-gimnazjalnych-popisów-cyrkowca-Rudessa:). Ale moim zdaniem w Polsce się nie odbędzie. Już raz taka trasa była, w normalnych krajach europejskich (czyli wszędzie:)) grali całe I&W, a w kraju trzeciego świata, czyli u nas zagrali srejny of sroty czy inne badziewia....bo u nas to wygląda tak, że jakiś pseudo organizator pyta się jakiegoś pseudo dziennikarza (typu Roman Rogowiecki)....a ten pseudo dziennikarz z całą powagą mówi, że I&W jest słabe i w ogóle się nie sprzedało...no to zespół, na podstawie takiej opinii nie gra płyty, bo nie chce urazić szanownej publiczności. Ta przypowieść jest prawdziwa - niestety.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » czw lis 17, 2016 9:22 am

Może tak, może nie. A nie jest tak, że promotorzy patrzą głównie na to, kiedy był poprzedni koncert zespołu i jeśli minęło już odpowiednio dużo czasu, to bookują, licząc, że "ciemny lud to kupi" ?!
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Dream Theater

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 9:54 am

Samo bookowanie i wiele innych aspektów, to oczywiście wypadkowa wielu czynników. Ja pisałem w kontekście setlisty. Oczywiście nie twierdzę, że taki koncert w PL się na pewno nie odbędzie. Fajnie by było jakby się odbył. Przytoczyłem tylko opowieść członków pewnego zespołu, który grał podczas tej trasy z DT...i oni też byli zdziwieni...wiadomo - najlepsza płyta DT...15-sto lecie wydania...i nagle nie grają, a wcześniej grali...i się dowiedzieli, że nie grali, bo w PL przecież nikt tej płyty nie lubi...lubią tylko te nowe, zwłaszcza w stylu Metalliki i Pantery...a ze starych to tylko Awake:) Jeszcze raz: ani nie mówił mi tego osobiście James LaBrie:) ani sobie tego nie wymyśliłem:)...usłyszałem to od kogoś, kto wtedy z nimi grał. Po prostu nasz kraj jest "inny", na ulicach niedźwiedzie i kostki lodu w basenach:) A mogło być pięknie...I&W w całości jeszcze z MP...teraz pozostaje mieć nadzieję, że jednak zagrają to u nas w "trio plus cyrkowiec i robot":). Jakieś daty są podane...czy są wieści, ze będą kolejne?

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » czw lis 17, 2016 10:18 am

Mają być kolejne daty.

A co do "I & W" to anegdota. Rzeczywiście, LP nie był początkowo w Polsce popularny, do tego stopnia, że żadni piraci go nie wydali na kasecie (może i tu maczał swe paluchy Rogowiecki ?!). Najpierw radziłem sobie, mając zgranych 5 numerów z radia Wawa. Ale w końcu dałem za wygraną. Kupiłem magnetofon z CD i Images stało się pierwszym kompaktem, jaki nabyłem drogą kupna.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Dream Theater

Postautor: wojakwojak » czw lis 17, 2016 10:42 am

Ja tez poznałem DT przez Z-Rock 50 w Wawie. A potem legalnie :) przegrałem sobie na kasetę z CD w Digitalu. Pamiętacie to miejsce?

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » czw lis 17, 2016 3:12 pm

Trasa potrwa do końca lutego, być może pierwszy tydzień Marca, jak na razie nie zanosi się gig w PL.

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » czw lis 17, 2016 3:13 pm

Aha no i jeszcze jedna informacja, możliwa zagranie 2 epików ACoS/Octavarium.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5414
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Dream Theater

Postautor: mic7 » czw lis 17, 2016 3:35 pm

Ja tez poznałem DT przez Z-Rock 50 w Wawie. A potem legalnie :) przegrałem sobie na kasetę z CD w Digitalu. Pamiętacie to miejsce?
Pamiętam lata 90-te jak w każdy piątek Robert Kilen prezentował hity zza Oceanu na Z-Rock 50 w Wawie :) Pamiętam jak 5 kwietnia 94 przekazał na antenie ,że w domu Kurta Cobaina znaleźli zastrzelonego człowieka.Przewijała sie ta informacja przez całą audycję dopiero pod koniec podał zszokowany ,że tą osobą jest sam Kurt...Dla mnie gówniarza wtedy ta informacja była wstrząsająca(o internecie jeszcze wtedy nikt nawet nie marzył) i przez kilka dni nie mogłem do siebie dojść...To wszystko i inne rzeczy słuchało się na jeszcze wtedy świetnej stacji jakiej było Radio Wawa...
A Digital to także kultowe miejsce dla mnie..Latałem tam w każdy piątek po szkole i przesiadywałem godzinami...Nigdy później w Wawie nie było już tak dobrego sklepu muzycznego...a przypomnę ,że sklep ten miał dwie kondygnacje (parter i piętro) z płytami CD ,winylami ,kasetami MC..Po prostu raj dla kochających muzykę!
Koniec offtopu :mryellow:

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » czw lis 17, 2016 3:39 pm

Trasa potrwa do końca lutego, być może pierwszy tydzień Marca, jak na razie nie zanosi się gig w PL.
Na razie są ogłoszone Włochy, Niemcy, Szwecja oraz drobiazgi: Czechy, Holandia, Szwajcaria. Na pozostałe 2 tygodnie mają zatem: Anglię, Hiszpanię, Finlandię, Norwegię. No i Sowiety ;) Może dojść jeszcze Berlin lub Budapeszt/ Wiedeń z naszej okolicy.

Tyle widzę, z mapą w ręku.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » czw lis 17, 2016 3:47 pm

O Żabojadach zapomniałeś, w przyszłym roku jest jeszcze kila okrągłych rocznic, 15 SDoIT, 20 FII czy 10 od wydania SC.Będzie się działo.To może być najlepsza trasa od trasy promującej ósemkę.Nie ukrywam, że jako Beyond fani najbardziej liczą na nigdy nie grany Don't Look Past Me, Eve (ostatni raz w 98) czy To Live Forever (ostatni raz w 2012, a na pełnej trasie w 2004) i wiele wiele więcej.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » czw lis 17, 2016 3:57 pm

Tym mniejsza szansa na Polskę :/ Bilety z Wawy do Mediolanu niedrogie, tyle, że w ten sam dzień mamy tu gejmetalowców z HammerFall
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » czw lis 17, 2016 4:00 pm

Dla mnie wybór prosty, a oto set który wydaje się prawdopodobny.Póki co mam bilet do Pragi, a jeszcze 2-3 sobie postaram klepnąć.

aki set mógłby być, James wymienił TMoLS i Disappear (który był grany tylko 2 razy) już jakiś czas temu, a rocznic w przyszłym roku mamy sporo, 15 SDoIT, 20 FII czy 10 SC.

Załóżmy format ''An Evening With''

Ciekawe czy IaW będzie zagrany w pierwszej połowie setu, przed Jamesem zapowiada się zabójczy leg.

1. The Glass Prison
2. Just Let Me Breathe
3. The Killing Hand
4. Hell's Kitchen
5. A New Beginning
6. Vacant
7. Stream of Consciousness
8. The Ministry of Lost Souls (1 epik)
9. The Spirit Carries On

-------------------------------

10. Images and Words
11. Don't Look Past Me
12. Eve
13. To Live Forever
14. Disappear

Encore

15. A Change of Seasons lub Octavarium

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Dejavu » czw lis 17, 2016 9:38 pm

Jak mają grać Images i nie pofatygują się do Polski, to nie ma, że boli, trzeba gdzieś jechać ich zobaczyć :)

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pn lis 21, 2016 12:31 pm

Doszły 4 gigi w Norwegii i jedna Finlandia.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Dream Theater

Postautor: wojakwojak » pn lis 21, 2016 12:36 pm

Z "An evening with..." to oni chyba już jakiś czas temu skończyli i zapowiadali, że nigdy więcej:)?!

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » pn lis 21, 2016 12:45 pm

To było jeszcze za czasów MP, na nasze szczęście im się odwidziało.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » wt gru 06, 2016 10:45 am

Czy coś jeszcze się kroi?
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Dream Theater

Postautor: krusejder » wt gru 20, 2016 9:50 pm

Czy ktoś by się wybierał do Pragi? Bo samemu to na bank nie będę chciał jechać ...
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Deleted User 2259

Re: Dream Theater

Postautor: Deleted User 2259 » śr gru 21, 2016 4:07 am

Ja się wybieram, ale jadę od siebie z Krk.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Dream Theater

Postautor: Dejavu » śr gru 21, 2016 7:48 pm

Na Polskę nie ma szans?


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o i 1 gość