Empire Of The Clouds - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
63
66%
9
6
6%
8
8
8%
7
5
5%
6
4
4%
5
0
Brak głosów
4
8
8%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
2
2%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Slaug » wt wrz 01, 2015 6:44 pm

Poza tym ta historia jest o Brytyjskim (IM) sterowcu, który rozbił się (guz u Bruce'a) we Francji (studio gdzie nagrywali).

Ostatni album?
Masz nasrane we łbie :D

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Mikojaski » wt wrz 01, 2015 6:46 pm

Pablo, to na co czekasz :D Ja chętnie posłucham :P
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1041
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: tu nie ma burz

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Clanowy » wt wrz 01, 2015 6:58 pm

Taki 18 minutowy kawałek to i ja mogę nagrać.
:facepalm:

Czekamy.
Tak, czekam również ale coś w tym jest, że ten utwór coraz bardziej mi nie pasuje do albumu :?

Mnie się podoba ale wolałbym inny "zamykacz". Bardziej zMaidenizowany/Harissowski.
Poza tym ta historia jest o Brytyjskim (IM) sterowcu, który rozbił się (guz u Bruce'a) we Francji (studio gdzie nagrywali).

Ostatni album?
Masz nasrane we łbie :D
Jeśli to był żart to wcale nie śmieszny :x Zalecałbym odrobinę więcej rozwagi w doborze słów.

Rozumiem, że analiza Cię zdenerwowała? Ale to tylko spostrzeżenie było. Oby to nie był ostatni...
Ostatnio zmieniony wt wrz 01, 2015 7:05 pm przez Clanowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Pablo1919 » wt wrz 01, 2015 7:01 pm

Niektórzy tu sarkazmu nie trawią :D Poluzujcie zady panowie. Nie wszystkim musi się podobać. Ale kiedyś może wymyślę ze 2-3 fajne melodie i będę grał je przez 18 minut jak Maiden :P

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1041
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: tu nie ma burz

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Clanowy » wt wrz 01, 2015 7:16 pm

Niektórzy tu sarkazmu nie trawią :D Poluzujcie zady panowie. Nie wszystkim musi się podobać. Ale kiedyś może wymyślę ze 2-3 fajne melodie i będę grał je przez 18 minut jak Maiden :P
Sarkazmu? Podszytego kpiną braku szacunku? Raczej nikt tego nie trawi. Co innego mieć swoją opinię a co innego szydzić...

Jak już "kiedyś" coś wymyślisz to się zgłoś do telewizji :D

Chcesz podyskutować czy kpić?

PS: Sam coraz mniej jestem przekonany do EOC. Na tym polega dyskusja na forum. Z upływem czasu "tylko świnia nie zmienia poglądów".
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Slaug » wt wrz 01, 2015 7:24 pm

[offtop]Od czasu VeeKinga nie było na forum żadnego napinacza. Jak ktoś nie ma dystansu do siebie to we wszystkim będzie widział kpiny i brak szacunku.[/offtop]
A ja dalej jestem ciekaw kto odpowiada z grę na "niemaidenowych" instrumentach w tym kawałku.
Ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1041
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: tu nie ma burz

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Clanowy » wt wrz 01, 2015 7:48 pm

[offtop]Od czasu VeeKinga nie było na forum żadnego napinacza. Jak ktoś nie ma dystansu do siebie to we wszystkim będzie widział kpiny i brak szacunku.[/offtop]
A ja dalej jestem ciekaw kto odpowiada z grę na "niemaidenowych" instrumentach w tym kawałku.
Ktoś coś wie?
Z kontekstu Twojej wypowiedzi wnioskuję, że chodzi Ci o moją wypowiedź (kpina i brak szacunku). Ja tam mam dość dystansu... Nawiązałem do wypowiedzi (patrz wyżej) o sarkazmie, a ten jak wiadomo ze szkoły podstawowej jest podszyty brakiem szacunku oraz kpiną i ma na celu ośmieszenie osoby, z którą rozmawiasz.

Co to ma wspólnego z napinaniem się?

PS: Żeby nie było off-topa to jednak... EoC to dobry utwór ale jak na "zapętleniu" wskakuje IESF to jednak coś nie gra. Wolę IESF bez dwóch zdań.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » wt wrz 01, 2015 11:19 pm

Dla mnie Empire Of The Clouds to arcydzieło, nie pamiętam czy którykolwiek z utworów Iron Maiden wywołuje u mnie takie emocje. Wczoraj słuchając go na słuchawkach równocześnie z czytaniem tekstu miałem ciarki na plecach i łzy w oczach z emocji, nie ze smutku z powodu katastrofy czy radości tylko po prostu z ogromnych emocji. Zobaczycie, że tak jak my dzisiaj oceniamy Marinera czy Seventh Sona za 30 lat ludzie będą oceniać Empire. Dzisiaj mówimy, że nie można ich stawiać na równi, bo wokół tamtych utworów urosło coś w rodzaju kultu. Z czasem stanie się tak samo z EOTC. Jestem tego pewny. Natomiast WTWWB nie ma na to najmniejszych szans i chyba każdy się zgodzi.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: dostoevsky » wt wrz 01, 2015 11:26 pm

Niektórzy tu sarkazmu nie trawią :D Poluzujcie zady panowie. Nie wszystkim musi się podobać. Ale kiedyś może wymyślę ze 2-3 fajne melodie i będę grał je przez 18 minut jak Maiden :P
Powiedziałeś "A", to teraz trzeba powiedzieć "B". Mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Ale Ty jesteś tylko chłopcem, który rzuca słowa na wiatr. :)

Idź sobie żyć w innej strefie czasowej.
Dla mnie Empire Of The Clouds to arcydzieło, nie pamiętam czy którykolwiek z utworów Iron Maiden wywołuje u mnie takie emocje. Wczoraj słuchając go na słuchawkach równocześnie z czytaniem tekstu miałem ciarki na plecach i łzy w oczach z emocji, nie ze smutku z powodu katastrofy czy radości tylko po prostu z ogromnych emocji. Zobaczycie, że tak jak my dzisiaj oceniamy Marinera czy Seventh Sona za 30 lat ludzie będą oceniać Empire. Dzisiaj mówimy, że nie można ich stawiać na równi, bo wokół tamtych utworów urosło coś w rodzaju kultu. Z czasem stanie się tak samo z EOTC. Jestem tego pewny. Natomiast WTWWB nie ma na to najmniejszych szans i chyba każdy się zgodzi.
Mądrze napisane. :)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » wt wrz 01, 2015 11:46 pm

Zobaczycie, że tak jak my dzisiaj oceniamy Marinera czy Seventh Sona za 30 lat ludzie będą oceniać Empire. Dzisiaj mówimy, że nie można ich stawiać na równi, bo wokół tamtych utworów urosło coś w rodzaju kultu. Z czasem stanie się tak samo z EOTC. Jestem tego pewny. Natomiast WTWWB nie ma na to najmniejszych szans i chyba każdy się zgodzi.
Trafione w punkt, zdecydowanie przyznaję Ci rację, jedynie z wyjątkiem ostatniego zdania :)

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » wt wrz 01, 2015 11:50 pm

Zobaczycie, że tak jak my dzisiaj oceniamy Marinera czy Seventh Sona za 30 lat ludzie będą oceniać Empire. Dzisiaj mówimy, że nie można ich stawiać na równi, bo wokół tamtych utworów urosło coś w rodzaju kultu. Z czasem stanie się tak samo z EOTC. Jestem tego pewny. Natomiast WTWWB nie ma na to najmniejszych szans i chyba każdy się zgodzi.
Trafione w punkt, zdecydowanie przyznaję Ci rację, jedynie z wyjątkiem ostatniego zdania :)
Hehe, ja również bardzo lubię WTWWB i może niepotrzebnie tak dosadnie go przekreśliłem, ale mam takie nieodparte wrażenie, że nie dościga tych kultowych kolosów jakością, bo potencjałem na pewno tak :)

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 02, 2015 12:01 am

I jeszcze jedna rzecz - fragment, który Dickinson wyciska od 12:30 działa na mnie niesamowicie. Da się odczuć, że to nie ta sama siła w głosie co przy Live After Death czy Somewhere In Time, ale ekspresja emocji w tym fragmencie mnie powala, jak się to puści na prawdę głośno i wsłucha to ja mam wrażenie, że żal i rozpacz w tym zawarte mają niesamowite znacznie dla osoby, która je wykrzykuje. Dosłownie jakbym słyszał płacz.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Budziol » śr wrz 02, 2015 8:19 am

Genialny utwor, mija w moment. Mysle, ze do tej pory nie wychwycilem jeszcze wszystkich smaczkow. 9 bo lepszy dla mnie jest tylko tytulowy :-)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 02, 2015 8:30 am

Taki 18 minutowy kawałek to i ja mogę nagrać. Chyba w tym utworze pobili rekord Guinessa w powtarzaniu melodii, byle na siłę wydłużyć kawałek :P
To można śmiało do 5 min. skrócić i niczego byśmy nie stracili. Ale ochy i achy być muszą.
Dokładnie to samo napisałem po pierwszym odsłuchu. Jakoś sto razy wole Paschendale. Gdyby sobie włączyć film z bitwy pod Paschendale to będziecie mieli jeszcze lepsze kino niż sterowsiec z empirem... To moja osobista opinia nt obu kawałków i ich odbioru.

Tipton
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: śr lut 02, 2005 5:38 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Tipton » śr wrz 02, 2015 9:10 am

Utwór ten można porównać do pięknej, wielkiej wydmuszki. Pokolorowana ona jest ckliwymi melodiami i pompatycznie udawaną lirycznością, a tak na prawdę nie jest wcale żadnym wielkim dziełem. Mam wrażenie, że kawałek jest rozwleczony na siłę i przez to wszystko jawi mi się jako pretensjonalny. Znaczy nie jest to kompletne dno, ale na pewno arcydziełem bym tego nie określił, taki średniak. Spodziewałem się dużo, dużo więcej.
zgadza się, gdyby skompresować to wszystko np. w ciągu 10 min kawałek by dużo zyskał a tak naprawdę nic by nam nie ubyło...jak napisał ktoś wcześniej wiele rzeczy ginie (jak solówki) w rozwleczonym do granic możliwości i wytrzymałości aranżu.
Początek, melodia i pianinko to fajna rzecz, trochę ckliwa ale ok i tak naprawdę jakby Bruce utrzymał kawałek w takim klimacie i instrumentarium byłoby wystarczająco...nie kupuję tego 6/10

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 02, 2015 9:30 am

6/10 to jednak lekka przesada ;) Masa serca włożona w ten utwór. Wiadomo, że jeżeli coś się robi z pasją, a latanie to pasja Becura to będzie opowiadał o lotnictwie inaczej niż o gotowaniu. 6/10 jest dość krzywdząca.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » śr wrz 02, 2015 10:46 am

I jeszcze jedna rzecz - fragment, który Dickinson wyciska od 12:30 działa na mnie niesamowicie. Da się odczuć, że to nie ta sama siła w głosie co przy Live After Death czy Somewhere In Time, ale ekspresja emocji w tym fragmencie mnie powala, jak się to puści na prawdę głośno i wsłucha to ja mam wrażenie, że żal i rozpacz w tym zawarte mają niesamowite znacznie dla osoby, która je wykrzykuje. Dosłownie jakbym słyszał płacz.

Również mam takie odczucie i sposób w jaki zaśpiewał to Bruce, ilość emocji i pasji w jego głosie, to jak bardzo to współgra z klimatem utworu to największe zalety w Empire of the Clouds. A poza tym, bardzo lubię długie utwory :)

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: SebastianArcheo » śr wrz 02, 2015 10:49 am

Nie piszcie tu takich rzeczy :-) Bo mam zaraz ochotę ściągnąć album :-) trzymam się dzielnie i złamałem sie tylko dla "If Eternal...".
Juz kocham ten album!

Tipton
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: śr lut 02, 2005 5:38 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Tipton » śr wrz 02, 2015 10:52 am

6/10 to jednak lekka przesada ;) Masa serca włożona w ten utwór. Wiadomo, że jeżeli coś się robi z pasją, a latanie to pasja Becura to będzie opowiadał o lotnictwie inaczej niż o gotowaniu. 6/10 jest dość krzywdząca.
subiektywnie tak oceniam ten utwór, a że to pasja Dickinsona....fakt włożył serducho w to wszystko, pytanie tylko czy pozostali muzycy i producent również? ;)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Empire Of The Clouds - opinie

Postautor: Dejavu » śr wrz 02, 2015 11:06 am

subiektywnie tak oceniam ten utwór, a że to pasja Dickinsona....fakt włożył serducho w to wszystko, pytanie tylko czy pozostali muzycy i producent również? ;)
Moim zdaniem tak. Ta instrumentalna część znakomicie przyspiesza i rozwija się. Do tego dobre solówki, szczególnie H.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości