The Final Frontier World Tour 2011

Wszystko na temat nowego tournee

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Emilio » czw sie 19, 2010 8:52 pm

I to byłaby najgorsza możliwość.
Jesli tylko nie odbedzie sie na Bemowie to bede bardzo zadowolony z Sonisphere z Iron Maiden w roli głównej (wreszcie jakies dobre supporty by były) ;-) A jesli jednak Bemowo, to trudno, jakos to przeżyje... Byle tylko zagrali w Polsce!
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
M@ti
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6397
Rejestracja: sob lis 26, 2005 9:51 pm
Skąd: z Norwegii

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: M@ti » czw sie 19, 2010 8:58 pm

Za duży spęd. Jednak wolę 30 tysięczną Gwardię niż 80 tysięczne Bemowo.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Budziol » czw sie 19, 2010 9:04 pm


jednakże z powodów personalnych nie mogła odbyć się w tym terminie...
a cóż to za powody?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: RALF » czw sie 19, 2010 9:56 pm

Jak na Sonisphere z Maiden na Bemowie przyjdzie 40 000 to wszystko, dobry wynik - 80 000 oznacza 60% gapiów, na Maiden u nas raczej tylko fani przyjdą. Jak dla mnie - super. Może w końcu ten Mastodon zagra w Polsce, przed godną widowiska rzeszą ludzi - czekamy.

Co do Rock In Rio - czytam w necie informacje o ewentualnym line upie festu i Maiden się wszędzie powtarza... Oni w Brazylii mają chyba najwięcej fanów, więc zagrać 2-3 koncerty w marcu i jeden gigantyczny pół roku później - to dla nich rzecz realistyczna. Ciekawią mnie koncerty w Azji, od dawna tam się wybierali, może w końcu Chiny, byłoby ciekawie ;-)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: matik » czw sie 19, 2010 11:29 pm

Co do Rock In Rio - czytam w necie informacje o ewentualnym line upie festu i Maiden się wszędzie powtarza... Oni w Brazylii mają chyba najwięcej fanów, więc zagrać 2-3 koncerty w marcu i jeden gigantyczny pół roku później - to dla nich rzecz realistyczna. Ciekawią mnie koncerty w Azji, od dawna tam się wybierali, może w końcu Chiny, byłoby ciekawie
Tak to bardzo realne co do RIR w necie jest duzo pogłosek ale najbardziej ciekawa bedzie ta Azja - czyzby Chiny , Singapur lub Malezja ? W Chinach mieliby super gig mogłby pasc rekord frekwencji :mryellow:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9526
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Budziol » pt sie 20, 2010 1:36 pm

Co do Rock In Rio - czytam w necie informacje o ewentualnym line upie festu i Maiden się wszędzie powtarza... Oni w Brazylii mają chyba najwięcej fanów, więc zagrać 2-3 koncerty w marcu i jeden gigantyczny pół roku później - to dla nich rzecz realistyczna. Ciekawią mnie koncerty w Azji, od dawna tam się wybierali, może w końcu Chiny, byłoby ciekawie
Tak to bardzo realne co do RIR w necie jest duzo pogłosek ale najbardziej ciekawa bedzie ta Azja - czyzby Chiny , Singapur lub Malezja ? W Chinach mieliby super gig mogłby pasc rekord frekwencji :mryellow:
rodzony brat Ralfa? ;)

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Zilian » pt sie 20, 2010 9:07 pm

Za duży spęd. Jednak wolę 30 tysięczną Gwardię niż 80 tysięczne Bemowo.
Zgadzam się tez bym wolał żeby zagrali znowu na Gwardii albo w jakiejś hali była by fajna atmosfera i w ogóle a nie takie typowe "zbiorowisko" nie mówię że ten festiwal "S" jest zły ale jednak wole takie pojedyncze koncerty niż takie wielkie zloty :)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: matik » pt sie 20, 2010 11:05 pm

rodzony brat Ralfa?
Wiesz ze my wszyscy jestesmy Blood Brothers ;-)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: IM_Power » wt sie 24, 2010 8:47 am

pytałem gdzieś, ale nikt nie odpowiedział, więc ponawiam

czy orientujecie się czy Live Nation robi coś w sprawie koncertu

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Szymon » wt sie 24, 2010 9:55 am

Co do Rock In Rio - czytam w necie informacje o ewentualnym line upie festu i Maiden się wszędzie powtarza... Oni w Brazylii mają chyba najwięcej fanów, więc zagrać 2-3 koncerty w marcu i jeden gigantyczny pół roku później - to dla nich rzecz realistyczna. Ciekawią mnie koncerty w Azji, od dawna tam się wybierali, może w końcu Chiny, byłoby ciekawie
Tak to bardzo realne co do RIR w necie jest duzo pogłosek ale najbardziej ciekawa bedzie ta Azja - czyzby Chiny , Singapur lub Malezja ? W Chinach mieliby super gig mogłby pasc rekord frekwencji :mryellow:
Jesli RIR jest w styczniu to bardzo watpliwe ze tam zagraja, poprostu nie poleca do Ameryki PLD na jeden koncert.........
Jesli chodzi o Azje to Liban jest najbardziej pewny. Rozmowy na temat Bangkoku sa rowniez prowadzone na 100%.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: WICKER MAN » wt sie 24, 2010 11:22 am

pytałem gdzieś, ale nikt nie odpowiedział, więc ponawiam

czy orientujecie się czy Live Nation robi coś w sprawie koncertu
Nawet jeśli robi to nic nie będą mówić. Zresztą skład Sonisphere, przynjamniej jeśli chodzi o headlinerów, jest ustalany przez organizatorów w UK więc to bardziej do nich pytanie. Letni występ Maiden w Polsce inny niż Sonisphere raczej nie wchodzi w grę...
Jesli RIR jest w styczniu to bardzo watpliwe ze tam zagraja, poprostu nie poleca do Ameryki PLD na jeden koncert.........
Jesli chodzi o Azje to Liban jest najbardziej pewny. Rozmowy na temat Bangkoku sa rowniez prowadzone na 100%.
RIR jest we wrześniu. W Brazylii plotkują, że Maiden najpierw zagrają ze 3-4 koncerty w marcu/kwietniu (np. Recife, Sao Paulo, Porto Alegre), a na koniec trasy przylecą zagrać jako headliner RIR... Osobiście trochę w to wątpię, bo ściąganie całego sprzętu przez Ocean na jeden koncert jest dosyć kosztowne, ale magia nazwy i miejsca oraz kasa mogą zrobić swoje... :twisted: W przyszłym roku Rock in Rio ma mieścić ok. 120.000 osób.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: RALF » wt sie 24, 2010 11:45 am

Jak tylko będzie "coś na rzeczy" to na 100% to zrobią. Własciwie to tylko scenografię i instrumenty muszą przywieźć - a opowiadania o show będą mieli na najbliższe kilka lat, może DVD/CD...

Na witrynie BLITZ - magazyny portugalskiego napisali, iż Maiden będą gwiazdą Sonisphere Festival 2011 w EU, także w Portugalii... Czyli, coś jest na rzeczy :mryellow:

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: IM_Power » wt sie 24, 2010 11:58 am

pytałem gdzieś, ale nikt nie odpowiedział, więc ponawiam

czy orientujecie się czy Live Nation robi coś w sprawie koncertu
Nawet jeśli robi to nic nie będą mówić. Zresztą skład Sonisphere, przynjamniej jeśli chodzi o headlinerów, jest ustalany przez organizatorów w UK więc to bardziej do nich pytanie. Letni występ Maiden w Polsce inny niż Sonisphere raczej nie wchodzi w grę...
mam wielką nadzieję ,że się mylisz

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: SebastianArcheo » wt sie 24, 2010 12:10 pm

Słyszałem o Indonezji :-)ale nie wiem ile w tym prawdy ;-)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: RALF » wt sie 24, 2010 12:33 pm

Nie myli się, ponoć Sonisphere z Maiden ma trafić do Indii... W Polsce na 95% zagrają na Soni - ponoć (info z Blitza) festiwal 2011 ma być atrakcyjnym eventem z czołowymi gwiazdami rocka... Ciekawe - Linkin Park, Ozzy, Trivium, Avanged Sevenfold, Lamb Of God!??? Zobaczymy ;-)

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: SebastianArcheo » wt sie 24, 2010 12:39 pm

Nie myli się, ponoć Sonisphere z Maiden ma trafić do Indii... W Polsce na 95% zagrają na Soni - ponoć (info z Blitza) festiwal 2011 ma być atrakcyjnym eventem z czołowymi gwiazdami rocka... Ciekawe - Linkin Park, Ozzy, Trivium, Avanged Sevenfold, Lamb Of God!??? Zobaczymy ;-)
Pięknie byłoby zobaczyć starca Osborne'a jako rozgrzewacza dla Bruce'a i MAIDEN! hehe Wiadomo z jakich powodów! myślę, że byłby wkurzony, a raczej jego żoneczka...

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6536
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: WICKER MAN » wt sie 24, 2010 12:43 pm

mam wielką nadzieję ,że się mylisz
Po sukcesie tegorocznej edycji Sonisphere w Polsce (81.000 osób!) Live Nation zrozumiało, że jest u nas zapotrzebowanie na taki metalowy pseudo-festiwal i zorganizuje kolejną edycję. Czy sądzisz, że ściągaliby inne zespoły (jakie są u nas w stanie przyciągnąć min. 35-40 tys. fanów?) i robili sobie konkurencję w postaci halowego czy stadionowego występu Maiden? Nie ma na to szans. Poza tym headlinerów Sonisphere załatwia główny organizator na Wyspach, a plotki o tym, że w przyszłym roku gwiazdą edycji, które w tym roku gościły The Big 4, będzie Maiden krążą już od dłuższego czasu.

Osobiście myślę, że mogą postarać się zrobić z tego większy event i np. ściągnąć Judas Priest w roli gościa specjalnego (byłaby to pierwsza wspólna trasa Priest i Maiden bodajże od 1983 roku) i zrobić coś a'la The Big 4 np. z zestawem Maiden, Priest, Motorhead i Saxon. Co do ewentualnego drugiego headlinera (jeśli festiwal byłby 2-dniowy) to widzę tu tylko kilka opcji: Rammstein, Linkin Park czy Ozzy Osbourne, ew. Black Sabbath. Do tego kilka młodszych zespołów typu Avenged Sevenfold, Trivium czy Bullet For My Valentine i niezła publiczność byłaby zapewniona. Ciekawe czy LN znowu zdecydowałoby się na Bemowo, czy też zrobi stadionowy festiwal np. w taniej wersji (Gwardia) lub nieco droższej (Śląski lub któryś z nowych stadionów na Euro).

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: IM_Power » wt sie 24, 2010 12:49 pm

To przecież będzie porażka, rozumiem best-off ok, ale nowa płyta? przecież tam 1/10 ludzi będzie znała dyskografię IM na wyrywki, tyle samo będzie osłuchanych z nową płytą, ludzie nie będą śpiewać tekstów, będą w większości stali jak kołki,a dopóki Ironi nie zagrają Fear of the Dark będzie stękanie o ten utwór... poza tym scenografie szykowane pod nową płytę, zawsze u IM sprawdzały się w halach, weźmy trasę Dance of Death, ta scenografia w ogóle nie pasowała by na stadiony

Judas Priest,Motorhead,Saxon??, ale przecież te zespoły będą miały swoje trasy koncertowe, to nie jest takie proste je sobie poprostu ściągnąć, zresztą nie wierzę w to, Metallica jest zespołem w Polsce mających 2-3 razy większą publiczność niż Iron Maiden i jest to zresztą czymś naturalnym

Marzę o jednym, poczciwym koncercie halowym i jak trzeba będzie to olewam koncert w Polsce i dołożę i pojadę gdzieś do hali, na pewno ze 3-4 koncerty w hali będą, jak na Somewhere Back in Time

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: SebastianArcheo » wt sie 24, 2010 12:58 pm

I po takim zestawieniu - MAIDEN/JUDAS/MOTORHEAD/SAXON - mogę spokojnie zakończyć moje koncertowe wojaże! To byłby gig życia!
A zakontraktowanie tych kapel na kilka wspólnych koncertów to tylko kwestia..... paru dolców! ;-)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3454
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Final Frontier World Tour 2011

Postautor: Emilio » wt sie 24, 2010 1:03 pm

Myśle, że może być skład w tym stylu - Iron Maiden jako headliner, a przed nimi Motorhead, Alice in Chains, Alice Cooper i z Polski Acid Drinkers... Chyba, że będzie dwu albo trzydniowy Sonisphere ;-)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."


Wróć do „The Final Frontier World Tour 2010/2011”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość