2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: WICKER MAN » śr maja 23, 2012 11:55 pm

Kilka fotek: http://imageshack.us/g/88/43578998.jpg/

Wykład upload'uje się na YouTube. Jutro wrzucę linki. Niestety pod koniec prelekcji skończyło mi się miejsce na karcie pamięci więc musiałem uciąć minutę czy dwie.

Co do treści wystąpienia to po części zgadzam się z Tomtomalą. Jednakże od początku oczywiste było, że Bruce został zaproszony na konferencję nie jako światowej sławy specjalista z dziedziny marketingu, bo od tego byli pozostali prelegenci, a znana i barwna postać, która swoją obecnością podniesie rangę imprezy w oczach mediów (bo nie ukrywajmy, że pozostałe nazwiska ludziom spoza branży mówiły niewiele...), a zarazem ciekawy przerywnik między specjalistycznymi wykładami. Bruce rzucił świeże, a raczej mocno staroświeckie, ale powoli zapominane, spojrzenie na temat relacji z klientem i podkreślił, że w dobie rozwoju nowych technologii zapominamy o tym co jest kluczowe jeśli chodzi o pozyskiwanie klientów - czyli o relacjach międzyludzkich. Marketing poprzez social media, nie dające tak naprawdę nic programy lojalnościowe czy automatyzowanie wszystkiego doprowadziło do tego, że wiele firm zapomniało o tym co najważniejsze, a mianowicie o budowaniu personalnej relacji z klientem. Pod tym kątem wykład jego jak najbardziej odnosił się do zagadnienie adaptive marketingu, chociaż Bruce mówił bardziej jak typowy humanista/socjolog, a nie spec w tej dziedzinie.

Co do złapania Bruce'a to chyba wszystkim obecnym fanom się to udało, aczkolwiek Bruce był ciągle "w biegu" więc szansę na lepsze, pozowane zdjęcia i ładniejsze autografy mieli raczej nieliczni.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: Budziol » śr maja 23, 2012 11:58 pm

nieliczni czytaj - obecni na wykładzie ;)

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: WICKER MAN » czw maja 24, 2012 12:05 am

nieliczni czytaj - obecni na wykładzie ;)
Też nie wszyscy, bo po wykładzie otoczyła go chmara osób i czmychnął czym prędzej z terenu konferencji. ;) Ale np. przed jego wykładem, kiedy większość uczestników konferencji siedziała już na sali słuchając wcześniejszych prelekcji, bez problemu był dostępny. Generalnie obecni na konferencji z pewnością mieli łatwiej, ale czekający przed Multikinem także osiągnęli cel. ;)

EDIT: Bardzo fajna relacja z wystąpienia Bruce'a:
http://blog.oslawiony.pl/marketingowe-m ... vy-metalu/

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2459
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: DeJMIeN Wielki » czw maja 24, 2012 8:44 am

To ja się też pochwalę kilkoma swoimi:

http://yfrog.com/ncimg6331yj
http://yfrog.com/myimg6334cj
http://yfrog.com/c8img6336qj
http://yfrog.com/jximg6338xij
http://yfrog.com/nqimg6339mj
http://yfrog.com/mbimg6340xj


Najlepsze jest to że poszedłem bez jakiejkolwiek nadziei na złapanie go, ale jednak snucie się godzinami po ewakuacyjnych klatkach i przesiadywanie w multikinie zostało mi wynagrodzone. Jak się pewnie domyślicie jestem tym co obejmuje Bruce'ka na 6336 :) Generalnie nikomu z fanów chyba się nie udało mieć ładnej pozowanej fotki, w ogóle na początku jak do nas wyszedł to chyba jakimś 3 osobom się tylko udało bo na ten wywiad strasznie się spieszył, potem go jeszcze na szczęście przy windach dorwaliśmy, ale i tak mieliśmy tylko ułamki sekund. Zresztą i tak jestem mu wdzięczny za anielską cierpliwośc, bo wynika z fotek że chyba jednak nie był zbyt zachwycony :lol: Tym niemniej co by nie mówić, udało się :D

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: WICKER MAN » czw maja 24, 2012 11:59 am


Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: Budziol » czw maja 24, 2012 4:49 pm

fakt ze ze zdjec widac ze pare osob go napastowalo ;)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: matik » czw maja 24, 2012 10:42 pm

Haha myslał , że sie cichaczem przemknie przez Złote Tarasy i żadne fan nie zwróci na niego uwagi :mryellow:

Ale sie pomylił i mamy super fotki :pijak:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: matik » czw maja 24, 2012 11:37 pm

Co do samego wykładu ... myśle , że Bruce starał sie przezde wszystkim przypomnieć i zwrócić uwagę właścicieli firm na to , że na pierwszym miejscu zawsze powinien być człowiek i jemu ma służyć cała najnowsza technologia a nie na odwrót .

Myślę, że to było bardzo dobre przemówienie , patrzące z troche bardziej "ludzkiej" strony na zagadnienia marketingu i nowych technologii... bardzo pouczające i mądre po prostu...

Dzięki Wicker za upload , na ciebie zawsze można liczyć Up The Irons !
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: tomtomala » pt maja 25, 2012 7:24 am

że na pierwszym miejscu zawsze powinien być człowiek i jemu ma służyć cała najnowsza technologia a nie na odwrót .
No niesamowite odkrycie. Jestem zszokowany. Jak on na to wpadł.... Jak pisałem wcześniej - główne tezy trącą o banał i truizm.

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: matik » pt maja 25, 2012 9:00 am

No niesamowite odkrycie. Jestem zszokowany. Jak on na to wpadł.... Jak pisałem wcześniej - główne tezy trącą o banał i truizm
Bruce nie był tam zaproszony w charakterze światowej sławy eksperta z dziedziny marketingu to oczywiste . Weż to pod uwagę.
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: tomtomala » pt maja 25, 2012 9:39 am

Ależ biorę. Napisałem przecież, że wykład był barwny. Merytorycznie słaby ale zabawny i bardzo energiczny.

Jeżeli by cokolwiek więcej Bruce poopowiadał o swoim podejściu do Klienta w biznesach nie czepiałbym się. Bo to chcieliśmy usłyszeć, czyż nie? O nim jako artyście wiemy bardzo dużo. Ale jako o biznesmenie - prawie nic. A mnie strasznie ciekawi w jaki sposób udało mu się stworzyć to co stworzył, w jaki sposób pozyskuje klientów, dba o nich itd.

Nie zrozum mnie źle - bardzo się cieszę, że byłem na wykładzie i posłuchałem. Nie zwalnia mnie to jednak z faktu, że mogę krytykować niedociągnięcia.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: RALF » pt maja 25, 2012 11:08 am

Jako biznesmen to w zasadzie "osoba z odpowiednim uposażeniem" ale i inteligentny gość... Cóż, może powinien zostać kaznodzieją telewizyjnym: Jimmy "Reptile" Swogan.. jak w "Holy Smoke"... :pijak:

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: matik » pt maja 25, 2012 10:50 pm

Nie zrozum mnie źle - bardzo się cieszę, że byłem na wykładzie i posłuchałem. Nie zwalnia mnie to jednak z faktu, że mogę krytykować niedociągnięcia.
Bruce to Bruce , może podał proste rozwiązania ( choć uważam , że bardzo dobrze , że przypomniał o co tak naprawde chodzi w relacji z klientem ) ale niezwykle barwnie wypadł masz racje . Moim zdaniem mimo wszystko na plus ;-)
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Maidenholik
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 527
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:36 am
Skąd: Polandia:)

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: Maidenholik » pt maja 25, 2012 11:25 pm

Tomtomala - racja. Dla mnie od razu bylo wiadomo, ze Bruce to showman przede wszystkim. Wszedlem akurat, gdy zaczynal jego przedmowca i roznica byla namacalna. Przedmowca mial przygotowane od A do Z, a Bruce improwizowal w pewien sposob. Owszem, historie byly swietne, nie nuzyly, dla mnie - jako fana - cholernie ciekawe, ale dla branzowca - banalne. Ktos mowil, ze mial swietna frekwencje... Siedzialem przy wejsciu i moim zdaniem wiecej osob weszlo, gdy mowil Pan bezposrednio przed Brucem, niz na poprzednika - nie dziwie sie w gruncie rzeczy i nie bylo w tym stwierdzeniu deprecjonowania zaslug Dickinsona dla biznesu;)
God bless you all ! Tomek

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: krusejder » pt maja 25, 2012 11:56 pm

Mnie ciekawi coś innego: czy Bruce coś osiągnął konkretnego jako samodzielny biznesmen ? Czy tylko, na razie, pozyskał środki z UE i je wydaje, czy coś więcej ?

Przyznam, że filmiki zrobiły na mnie jak najgorsze wrażenie. Coś jakby sprzecznego z tytułem prelekcji ;)

Natomiast pozostając w rodzinie IM, bardzo chętnie posłuchałbym, co miałby do powiedzenia Rod Smallwood. To jeden z najwybitniejszych managerów w świecie rocka.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: MetallicaTruFan^^ » sob maja 26, 2012 9:14 am

Oglądając z YouTube to wystąpienie miałem ciągle wrażenie, że Bruce zaraz krzyknie "The Trooper" i zbiegnie ze sceny ;)

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: Budziol » sob maja 26, 2012 9:55 am

Natomiast pozostając w rodzinie IM, bardzo chętnie posłuchałbym, co miałby do powiedzenia Rod Smallwood. To jeden z najwybitniejszych managerów w świecie rocka.
+1

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: Pablo1919 » sob maja 26, 2012 10:26 am


Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: WICKER MAN » sob maja 26, 2012 3:24 pm

Mnie ciekawi coś innego: czy Bruce coś osiągnął konkretnego jako samodzielny biznesmen ? Czy tylko, na razie, pozyskał środki z UE i je wydaje, czy coś więcej ?
Oczywiście, że osiągnął. :roll: Największym projektem, który zainicjował, i w który zainwestował spore pieniądze, jest projekt ultranowoczesnych, towarowych sterowców zdolnych przelecieć Atlantyk w 2-3 doby. Projekt zyskał takie uznanie, że zainteresował się nim Pentagon, który odkupił udziały w przedsięwzięciu i obecnie testuje nową technologię gdzieś w New Jersey.

Do tego oczywiście baza szkoleniowa pilotów (jak na razie Boeingów 737) pod londyńskim Heathrow (gdzie realizowane są też sesje z cyklu "Flight 666 Experience"), która zostanie podłączona do Cardiff Aviation Ltd. i pewnie przeniesiona do Walii. Bruce właśnie nabył kosztujący miliony funtów symulator Boeinga 747, który został przetransportowany właśnie do Walii. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.cardiffaviation.com/blog

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 2012/23/05 - Konferencja IAB - Warszawa

Postautor: RALF » sob maja 26, 2012 3:56 pm

A ja powiem tak: szanuję ludzi, którzy na rocku dorobili się sporych pieniążków a teraz potrafią świetnie inwestować nie przetrwaniając fortuny... to jest wspaniała sprawa i za to Dickinson'owi szacun się należy: UP THE IRONS!


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość