Ghost

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ghost

Postautor: gumbyy » wt maja 16, 2023 3:08 pm

bo tutaj przecież aż prosiło się o bardziej klawiszowy, lekko gotycki aranż.
Dokładnie. Klikając w link tego się w sumie spodziewałem :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » czw maja 18, 2023 12:23 pm

Ja już po pierwszym odsłuchu EPki.

See No Evil - bomba, mega przebojowy hymn i już od początku czuć, że ten materiał to naturalne przedłużenie Impery.

Jesus He Knows Me - ten kupił mnie już przy premierze, świetnie to zrobili. 100% post-Meliorowego Ducha w Duchu. Dobrze, że będzie grany live, bo zasługuje na to milion razy bardziej, niż Enter Sandman.

Hanging Around - kawałek nieco dziwny, ale dobry. Wokal dość mocno odstaje od stylu, jaki Tobias prezentuje w autorskich kompozycjach. No i jest nawiązanie do Fade to Black.

Phantom of the Opera - tak jak pisałem wcześniej, brakuje mi wkładu własnego w ten numer. To po prostu dobry od strony technicznej cover świetnego utworu. Będę wracał do niego raczej tylko podczas słuchania całości.

We Don't Need Another Hero - leak sprzed tygodnia nastroił mnie negatywnie, ale wcale nie jest tak źle. Co prawda nie dzieje się tu za wiele, mógł wziąć na warsztat jakiś inny kawałek Tiny, ale nie przeszkadza mi ten utwór.

W ogólnym rozrachunku płytka na pewno lepsza niż Popestar. Być może na równi z If You Have Ghost. Phantomime to nic wielkiego, ale Ghost zawsze umiał w covery i fajnie, że przed kolejnym albumem (raczej II połowa 2024/wczesny 2025) trafił się nam taki suplement.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Ghost

Postautor: Max323 » czw maja 18, 2023 1:10 pm

Ghost powinien nagrać covery Don't Fear The Reaper oraz Seperate Ways. Mam nieodparte wrażenie, że te kawałki w ich wykonaniu(interpretacji?) brzmiałyby fantastycznie.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » czw maja 18, 2023 1:32 pm

Tobias powiedział, że nie nagra Don't Fear the Reaper, bo to byłoby zbyt oczywiste. Osobiście chciałbym, żeby z repertuaru BOC nagrał Veteran of the Psychic Wars, Eyes on Fire, albo Shadow of California.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1225
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » pt maja 19, 2023 8:54 am

Ależ Hanging Around buja i pasuje do stylistyki Ghost!

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Ghost

Postautor: Saimon1995 » pt maja 19, 2023 9:13 am

EPka naprawdę udana. 4/5 ode mnie (na ten moment).

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Ghost

Postautor: nugz » ndz maja 21, 2023 8:44 am


Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1225
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » ndz maja 21, 2023 9:06 am

Sam ssie! Nie powala ale bez przesady, nawet jeśli komuś się nie podoba.

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 458
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Ghost

Postautor: Recit The Thornographer » ndz maja 21, 2023 11:34 am

Jak już wspominałem moje drogi z Ghost rozeszły się na etapie "Meliory", gdy ten specyficzny komiksowo-gotycki klimat grozy zaczął się rozwadniać. Zupełnie nie rozumiem w tej chwili fenomenu tego zespołu, a nowe EP jest świadectwem rozmycia czegoś fajnego. Pomysłu na te covery chyba nie było, bo zostały po prostu poprawnie odegrane, ale to już pół biedy - zdarza się najlepszym. Gorzej, że one nie zyskały zyskały tożsamości Ghost, a to już największy zarzut, który można postawić coverowi.

W kontekście tego, co powiedział Di'Anno to w sumie mam wrażenie, że tylko ktoś, kto nie lubi heavy może się nie zgodzić. Ghost przecież nie osadził tego kawałka w swojej estetyce, co mogłoby go uczynić ciekawym. Zostało to wiernie odegrane i przy okazji... straciło drapieżność i urok oryginału. Zupełnie jałowa i gówniana rzecz. Gdyby nie nagrał tego Ghost, to ten cover miałby kilka wyświetleń na YouTube.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » ndz maja 21, 2023 10:57 pm

No i jest set na trasę: https://www.setlist.fm/setlist/ghost/20 ... 93869.html

Na pewno jest lepszy od tego, który słyszeliśmy rok temu, bo wtedy zagrali po prostu lekko zmieniony repertuar z 2019. Na ogroooomny plus Respite on the Spitalfields, tego rok temu wyraźnie brakowało, a po nagraniach słyszę, że wypada bardzo ładnie. Z minusów oczywiście bardzo oszczędna reprezentacja dwóch pierwszych płyt, ale na szczęście jest Con Clavi Con Dio. Boli brak Prime Mover i Griftwood (były na ostatnim amerykańskim legu). Bez sensu, że dalej cisną Kiss the Go-Goat i Mummy Dust, kiedy ten drugi najwyższa pora zamienić na Twenties. Ale ogólnie szykuje się bardzo dobry koncert na Mysticu. Zmienili też trochę scenografię i skład zespołu.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1225
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Ghost

Postautor: johnny_o » pn maja 22, 2023 9:25 pm

See No Evil wcale nie ustępuje Hanging Around, WDNAH to casus POTO - poprawnie odegrany i przyjemnie się słucha, ale brakuje saksofonu i przede wszystkim chóru, a ten zespół przecież umi w te środki wyrazu. Generalnie jako całość to zdecydowanie najlepsza EPka Ghost z coverami, spodziewałem się dobroci ale to co dostałem przerosło moje oczekiwania i od kilku dni grzeję non stop.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Ghost

Postautor: Mikojaski » pn maja 22, 2023 10:52 pm

See no evil mi nie podeszło, jest ok ale bez rewelacji. Phantom ogólnie fajny, ale jest zagrany zbyt podobnie do oryginału, spodziewałem się jednak więcej Ghostowego sznytu. We don't need another hero fajne, Jesus i Hanging bardzo bardzo fajne :D
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
primemover
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 97
Rejestracja: pn sty 10, 2022 9:16 pm
Skąd: małopolska/uk

Re: Ghost

Postautor: primemover » wt maja 23, 2023 10:31 pm

Ghost powinien nagrać covery Don't Fear The Reaper oraz Seperate Ways. Mam nieodparte wrażenie, że te kawałki w ich wykonaniu(interpretacji?) brzmiałyby fantastycznie.
Albo w ogóle coś z Blue Oyster Cult przecież sam Tobias jest mega fanem może ma presję, żeby tego nie spieprzyć . Chętnie bym usłyszał coś z Fire of the Unknown origin albo Imaginos ale może faktycznie pasowały by jakieś mniej hard rockowe kawałki. Nic, tylko takie zachcianki moje.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » wt maja 23, 2023 10:36 pm

Astronomy w wersji z Imaginos by dobrze siadło. Oryginalne nie miałoby sensu, bo Zenith już dość mocno zalatuje jego klimatem. Ale z tej płyty to chyba najlepsze byłoby Les Invisibles albo I Am the One. Ja myślę, że kiedyś ten cover BOC dojdzie do skutku, pytanie tylko jaki i kiedy.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Ghost

Postautor: cloud » wt wrz 12, 2023 10:51 pm

Wczoraj debiut Twenties live. Do tego tez dorzucili If You Have Ghosts. Ciekawe, ze tak nagle z czapy dodali dwie pozycje.
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5484
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Ghost

Postautor: Sardi » wt wrz 12, 2023 10:55 pm

Wczoraj debiut Twenties live. Do tego tez dorzucili If You Have Ghosts. Ciekawe, ze tak nagle z czapy dodali dwie pozycje.
No bo przecież kręcili DVD :D
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Re: Ghost

Postautor: cloud » wt wrz 12, 2023 11:12 pm

Aaa, wszystko jasne :)
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: Ghost

Postautor: zgo » ndz wrz 17, 2023 11:47 pm

Byłem na pierwszym gigu. Twenties + dance macabre z tancerzami.
Liczyłem na ubicie papaja IV i prezentację nowego :)

Było nagrywane, wszystkie telefony przy wejściu musieliśmy schować do specjalnych opakowań, które otwierali po koncercie :)

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Ghost

Postautor: Max323 » śr paź 11, 2023 8:15 pm

Ciekawa zapowiedź na socialach Ghosta. Remaster Infestissumam z okazji 10 urodzin?
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ghost

Postautor: Schizoid » śr paź 11, 2023 8:52 pm

Na pewno będzie dildo, ale Tobias może w końcu wyda remix, bo nie jest zadowolony z obecnego brzmienia.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości