10 lat minęło...

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

10 lat minęło...

Postautor: kobi » pt kwie 05, 2013 11:46 pm

Właśnie sobie uświadomiłem że 31 marca 2013 r. naszemu forum (w obecnej odsłonie) stuknęło równe 10 lat :) 31 marca 2003 r. powstało obecne forum, będące następcą słynnego czerwonego forum - ktoś je jeszcze pamięta?

Ta umowna rocznica jest moim zdaniem dobrą okazją by powspominać sobie różne ciekawe chwile które tu spędziliśmy. Przed erą portali społecznościowych to właśnie na forach toczyły się zażarte dyskusje pomiędzy fanami, to tu zawierano przyjaźnie które dzięki zlotom przeniosły się w wymiar realny i mimo, że sporo tak poznanych osób tu już nie zagląda, to ciągle te znajomości są podtrzymywane (pewnie nie tylko w moim przypadku).

Ale ten czas leci...

A forum Sanktuarium życzę jeszcze co najmniej kolejnych 10 lat obecności w sieci! :pijak:

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Szymon » sob kwie 06, 2013 8:59 am

Ahh no dokladnie myslalem o tym przed 31 marca, ze rocznica i chcialem dac posta, ale dosc intensywny okres mam i mi wylecialo z glowy.

Sprecyzuje tylko, ze "czerwone forum" zostalo zamienione na obecna wersje kilka tygodni wczesniej, ale wszystko padlo, nie bylo backupu i 31 marca zostalo postawione na nowo :)

Kto by wtedy pomyslal, ze za 10 lat tez tu bedziemy tkwili?? :)

Wszystkiego najlepszego z okazji 10 lat :pijak:

Awatar użytkownika
DARTH
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 428
Rejestracja: sob paź 02, 2010 10:23 pm
Skąd: KRAKÓW

Re: 10 lat minęło...

Postautor: DARTH » sob kwie 06, 2013 1:58 pm

fajnie by było jak by ktoś z krótka napisał taki zarys historyczny dziejów Sanktuarium :) Ja osobiście bardzo chętnie bym zgłębił taką lekturę :) Sam jestem już tu dwa lata, minęło jak koński pierd :mrgreen:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 10 lat minęło...

Postautor: vyrus » sob kwie 06, 2013 7:59 pm

Mi najbardziej utkwiły w pamięci ostre batalie w temacie "Polityka", który niestety od ~2 lat jest martwy. Szkoda, bo było wesoło :)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 10 lat minęło...

Postautor: tomtomala » sob kwie 06, 2013 8:53 pm

Oj działo się działo. Wyrzucanie userów, kasowanie połowy forum, etc. Mnóstwo osób stąd poznałem osobiście, zawiązałem nowe znajomości! Oby tak dalej!

Awatar użytkownika
DARTH
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 428
Rejestracja: sob paź 02, 2010 10:23 pm
Skąd: KRAKÓW

Re: 10 lat minęło...

Postautor: DARTH » sob kwie 06, 2013 10:25 pm

Ja mam nadzieję że 3 lipca w Łodzi poznam Was osobiście :mrgreen: A wtedy forum nabiera innego znaczenia jak ekipę się zna osobiście :pijak:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Budziol » sob kwie 06, 2013 10:40 pm

10 lat...
:pijak:
oby jak najdluzej:-)

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: yankes » ndz kwie 07, 2013 12:37 am

Cholera, gdyby nie ten temat, to nie spojrzałbym na datę założenia konta a to 30 marca stuknęło mi 6 lat na sankt. :shock: Nieźle, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że założyłem konto zupełnie bez przekonania, tylko dlatego, że mnie kumpel ze studiów namówił. :)

Awatar użytkownika
tomtomala
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2577
Rejestracja: wt gru 11, 2007 2:32 pm
Skąd: Basel

Re: 10 lat minęło...

Postautor: tomtomala » ndz kwie 07, 2013 12:44 am

.:DARTH:. jak najbardziej! Czekam na to!

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 10 lat minęło...

Postautor: gumbyy » ndz kwie 07, 2013 1:41 am

Hmm... tak z ciekawości zajrzałem w mój profil, a tam:
Dołączył: Śro Cze 01, 2005
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Abstract » ndz kwie 07, 2013 2:18 am

Mniej więcej jak u mnie ;)

Deleted User 2868

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Deleted User 2868 » ndz kwie 07, 2013 10:15 am

U mnie stuknie 7 lat w sierpniu tego roku, szok :-o ;-)

Awatar użytkownika
DARTH
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 428
Rejestracja: sob paź 02, 2010 10:23 pm
Skąd: KRAKÓW

Re: 10 lat minęło...

Postautor: DARTH » ndz kwie 07, 2013 11:22 am

.:DARTH:. jak najbardziej! Czekam na to!
Zabrzmiało jak groźba ;)

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: 10 lat minęło...

Postautor: wojteq » ndz kwie 07, 2013 11:42 am

30. czerwca mi stuknie 7 lat 0_o, choć forum śledziłem jeszcze w 2005 roku tuż po koncercie w PL jakoś wtedy trafiłem tutaj, w sumie przez przypadek chyba, wyszukując stron o Ironach. ;-)

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 730
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: 10 lat minęło...

Postautor: qracoss » ndz kwie 07, 2013 12:30 pm

no i mi w tym roku stuknie 7 lat na forum chociaz zagladalem tutaj zdecydowanie wczesniej gdzies od roku 2003-04 , pamietam ze byla to wtedy dla mnie niesamowita kopalnia wiedzy o Dziewicy :) Coz,pozostalo zyczyc jeszcze nastepnych 30 lat :)

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Matek » ndz kwie 07, 2013 2:05 pm

Mi najbardziej utkwiły w pamięci ostre batalie w temacie "Polityka", który niestety od ~2 lat jest martwy. Szkoda, bo było wesoło :)
przecież ten temat w ogóle wystartował jak to forum było na wpół martwe...

A samo Sanktuarium to kawał mojego życia, mnóstwo wspomnień z ludźmi tutaj poznanymi. Bardzo cieszę się, że tutaj trafiłem :)

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: 10 lat minęło...

Postautor: kobi » ndz kwie 07, 2013 8:17 pm

Kto by wtedy pomyslal, ze za 10 lat tez tu bedziemy tkwili??
Ja na pewno tak nie myślałem :) pamiętam, że powodem dla mojego zarejestrowania się tutaj był nadchodzący koncert Maiden w Spodku (czerwiec '03), to miał być mój pierwszy koncert metalowy w życiu. O muzyce miałem wtedy mizerne pojęcie, dopiero zaczynałem swoją przygodę z cięższymi brzmieniami. Tak jak qracoss napisał - dla mnie też to forum było wtedy istną kopalnią wiedzy, nie miałem pojęcia o najbardziej podstawowych sprawach związanych z Maiden i koncertami. Pamiętam, że starsi userzy dla jaj straszyli wtedy młodszych że przed koncertem będą chodzić jakieś lotne ekipy i przepytywać młodzież ze składu zespołu, dyskografii - ja się nie dałem nabrać, na 90% byłem przekonany że to są tylko żarty :lol: ale na wszelki wypadek przed koncertem powtórzyłem sobie kto tam w Maiden grał, jaki utwór był na której płycie i ile strun ma gitara :oops: :lol: Koncert był świetny, a forum spodobało mi się tak bardzo że do teraz na nie (mniej lub bardziej regularnie) zaglądam :)

Od strony technicznej pamiętam, że przez parę pierwszych lat struktura forum wyglądała następująco: 1) forum organizacyjne, 2) forum główne, 3) hyde park - i tyle. Dopiero parę lat później pojawił się dział "Ankiety", a potem tworzenie działów ruszyło z kopyta. Na marginesie - nie krytykuję tu nikogo z administracji, po prostu ten początkowy minimalizm bardziej mi odpowiadał.

Zajebisty klimat tutaj tworzyli w tych pierwszych latach użytkownicy - byli to głównie licealiści i studenci pierwszych lat, choć trafiały się osoby zarówno starsze jak i młodsze które również miały wiele ciekawego do powiedzenia - najbardziej z tej ostatniej grupy utkwił mi w pamięci Slayer, nie było w tamtych czasach takich luksusów jak podawanie wieku w profilu i pamiętam w jakim byłem szoku jak się dowiedziałem że gość ma 13 lat, a pisał tak sensownie że wszyscy oceniali go na dużo więcej. Z tego miejsca pozdro Szymon :cool:

Pamiętam takich użytkowników jak Krokodyl_DG (vel Justin Credible) i Quorthon (vel Hallowed_Be_My_Name) - ich dyskusje (offtopy) potrafiły rozłożyć każdy temat, a i tak zajebiście się czytało. Ton dyskusjom nadawały takie osoby jak ironBIDDAF, Zeratul, Kea, Cymor, Sim0n ("Skrim for mi Leshniczoofka \m/ :lol:), Szymon, Bonzo, Vlad Tepes, Marysia, Likipiki, Caleb, Andzia i dziesiątki osób, których nicków sobie już nie przypominam - wybaczcie, w ramach pokuty postawię browara i będzie okazja powspominać stare dobre czasy :pijak: W późniejszym okresie doszły nie mniej barwne postaci - Artur, Szajba, Futrzak, Nomad (we wszelkich wcieleniach - pozdro szefie :)).

Ze Śląska była na forum zawsze mocna ekipa, ochrzczona już nie wiem sam przez kogo mianem "Śląskiej mafii piwno-barowej". Swego czasu częste były zloty w Katowicach, podczas których nie mogło zabraknąć takich atrakcji jak malowanie sprayem pewnego podwórka czy Tour de Kebab. Ekipa była naprawdę fajna, niestety zaczęły się dla niektórych studia, praca i ludziska się rozjechali po Polsce a niektórzy nawet po świecie (pozdrówki Greddo i Zdzicho).

Oczywiście w dziejach forum było mnóstwo wydarzeń takich jak wykasowanie połowy forum, zloty użytkowników, wspólne Sylwestry, nawet dwoje użytkowników którzy się tu poznali wzięło ślub :) Szkoda, że wielu sytuacji i ludzi się już nie pamięta, dlatego liczę że użytkownicy o długim stażu podzielą się również swoimi wspomnieniami :cool: Nie wiem jak wy, ale ja na to forum wchodziłem w pierwszych latach po kilka razy dziennie, naprawdę wiele się działo. Fajnie jakby ta atmosfera wróciła, ale tu już piłka jest po stronie naszej młodzieży - w was nadzieja na ponowne rozkręcenie tego miejsca :) :pijak:

Brooce
-#Invader
-#Invader
Posty: 228
Rejestracja: pt gru 21, 2012 10:00 pm
Skąd: Północ /reszta kraju

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Brooce » ndz kwie 07, 2013 10:01 pm

Widzę że działo się tutaj, oj działo... a ja od 5 lat stanowczo odmawiałem wchodzenia tutaj, nie wiem czemu; ot tak - zbyt duże, czy profesjonalne to forum mi się zdawało.

Ancient Mariner
-#Invader
-#Invader
Posty: 213
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:36 am
Skąd: Kraków

Re: 10 lat minęło...

Postautor: Ancient Mariner » pn kwie 08, 2013 12:43 am

Eh... im człowiek starszy tym jakoś szybciej ten czas leci...Wydaje się, ze to było prawie że wczoraj jak, powstało tzw "nowe forum".

Wprawdzie od dawna już tutaj nie piszę, ale regularnie zaglądam na niektóre tematy. A na forum trafiłem dzięki Natalii (pozdro dla Redy!, zaglądasz tu w ogóle jeszcze?), z którą się bootlegami wymieniłem i poleciła mi to miejsce. Poznałem tu kilka fantastycznych osób, z którymi utrzymuję regularny kontakt nie tylko przy okazji koncertów (a właściwie głównie poza koncertami;)

A dla tych, którzy tęsknią za klimatem "czerwonego forum", trochę nostalgii:

http://s4.photobucket.com/user/Meksyk20 ... f.jpg.html
http://s4.photobucket.com/user/Meksyk20 ... 2.jpg.html
http://s4.photobucket.com/user/Meksyk20 ... 3.jpg.html
http://s4.photobucket.com/user/Meksyk20 ... 4.jpg.html

(przy okazji przypomniałem sobie, że mam w ogóle konto na jakimś photobucket i sporo zdjęć, które myślałem, że już są nie do odzyskania :)

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: 10 lat minęło...

Postautor: mimski » pn kwie 08, 2013 11:18 am

Kobi -> to chyba zdobyłem piwko, bo pominięcie mnie w gronie zasłużonych zraniło me uczucia. :P

Co zaś do wspomnień, to ja forum obserwowałem po koncercie Maiden w czerwcu 2003, a aktywnie zacząłem brać udział w dyskusjach od września 2003. O Sanktuarium dowiedziałem się od kuzyna, który dawno temu był tu zarejestrowany, pamiętam że zanim tu trafiłem informacje o Miaden czerpałem z jakiegoś fanpage na stronie rockmetal.

Od początku bardzo mi się tutaj podobało, często była poruszana w dyskusjach poważna tematyka, ale można też było sporo się pośmiać. Przez forum przewinęło się wiele inteligentnych osób, z którymi można było prowadzić wielogodzinne dyskusje na poziomie, co mnie skłoniło właśnie do regularnego obserwowania, a następnie w toku jakiejś dyskusji postanowiłem wziąć w niej czynny udział, dlatego się zarejestrowałem i tak już 10 lat wkrótce minie. Sanktuarium odwiedzam regularnie od tych 10 lat i zawsze znajduje się u mnie wśród ulubionych stron. Obecnie jestem mniej aktywnym użytkownikiem, ale wynika to raczej z faktu, że po prostu nie ma już tylu dyskutantów i tylu dyskusji, a ci którzy obecnie się pojawiają nie mają jakoś żarliwości co dawniejsi. Najbardziej zapadła mi w pamięć rozmowa z Kirkiem_Paździochem na temat cywilizacji. Pamiętam, że każdy post, czy to z jednej, czy z drugiej strony to było niemal wypracowanie. :) Nie sposób również pominąć działu polityka i wszystkich tematów okołopolitycznych, które z początku były zakazane przez administrację, ale potem powoli, powoli co raz bardziej zyskiwała ta dziedzina swoje miejsce na forum, które z czasem stało się polem do prowadzenia regularnych, czasem również bardzo burzliwych (ale jednocześnie bez inwektyw i w pokojowej atmosferze) dyskusji. Z Markiem przegadaliśmy dziesiątki godzin, co rusz to spierając się w wielu kwestiach, a w szczególności w kwestii Unii Europejskiej. :) To tu spotkałem również dość spore grono fanów JKM. :)

Oczywiście przechodząc do użytkowników nie można zapomnieć o postaci Vlada, który budził chyba największe kontrowersje i był najbardziej znanym użytkownikiem forum. :) Osobiście bardzo lubiłem czytać jego wypowiedzi i w sumie jakoś nigdy się nie zdarzyło by między nami doszło do jakiegoś spięcia. :) W sumie w wielu kwestiach podzielaliśmy swoje poglądy, więc nie było ku temu powodów. Szkoda, że osoby, o których wspomniał Kobi w którymś momencie zrezygnowały z aktywnego uczestnictwa, bo zdecydowanie nadawały forum koloryt, a w ich miejsce jakoś nikt nowy się nie pojawił. Obecnie niewiele się pisze na forum, rzadko pojawiają się nowe posty, a przecież chociażby w polityce ciągle coś się dzieje.

Pamiętam również, że swego czasu funkcjonował czat Sanktuaryjny, również i tam toczyły się zarówno śmieszne, jak i poważne dyskusje.

Podsumowując spędziłem na forum setki godzin i mimo, że już tyle tu nie przesiaduję, to jednak wciąż regularnie (co dwa-trzy dni) rzucam okiem co w trawie piszczy. :)
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości