Najbardziej niedoceniane zespoły

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Lipa » czw sie 17, 2017 12:34 pm

O Flapjacku ktoś jeszcze pamięta? Turbo w okresie z Litzą, Protector, Exumer ;>

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14701
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: LukaSieka » czw sie 17, 2017 12:40 pm

O Flapjacku ktoś jeszcze pamięta? Turbo w okresie z Litzą, Protector, Exumer ;>
Flapjack nigdy nie słuchałem. O czasach Turbo z Robertem w składzie gdzieś już wcześniej pisałem. "Dead End" to na prawdę dobra płyta. "One Way" nie tak udana, ale posłuchać mogę. O Protector i Exumer pisaliśmy keidyś zdaje się w tym temacie o Thrash Metalu viewtopic.php?f=4&t=11578&start=20 ........
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Lipa » czw sie 17, 2017 12:43 pm

O Protector i Exumer pisaliśmy keidyś zdaje się w tym temacie o Thrash Metalu viewtopic.php?f=4&t=11578&start=20 ........
Akurat czytam ten temat :)

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Mr. M » czw sie 17, 2017 4:50 pm

O Flapjacku ktoś jeszcze pamięta?
Jeszcze jak, Juicy Planet Earth wspaniała płyta :)
Chociaż fakt faktem, że obecnego zespołu Litzy słucha mi się chyba najlepiej ze wszystkich jego wcieleń :B

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Lipa » czw sie 17, 2017 6:52 pm

O Luxtorpedę Ci chodzi? Mi oni szczerze nie siedzą zbyt dobrze prócz jednej płyty :P

Awatar użytkownika
Seventy1
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 17, 2017 6:39 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Seventy1 » sob sie 19, 2017 9:54 pm

Moim zdaniem, niedoceniany zespół to taki, który pomimo przychylności krytyków, nie zdobył sławy. Dobrym przykładem będzie masa zespołów wykonujących rock progresywny. Ja znam tylko dwa zespoły wykonujące ten gatunek, które przebiły się do mainstreamu: Pink Floyd oraz Genesis (co prawda, rock progresywny oni wykonywali na początku swojej działalności, ale mimo wszystko) Yes? Ten zespół ma znane dwie piosenki: Roundabout który swoją popularność zawdzięcza anime JoJo's Bizarre Adventure (ta piosenka była grana w endingu. Lwia część komentarzy jest od fanów tego anime -> https://www.youtube.com/watch?v=-Tdu4uKSZ3M ) natomiast Owner Of A Lonely Heart był już znany w latach 80.

Niedoceniany jest również zespół Antestor. Ten zespół wykonuje Black Metal...chrześcijański. Wielu uważa, że grają bardzo dobrze, ale tró metale z wiadomego powodu ich nie lubią :p https://www.youtube.com/watch?v=TSKqm6e0rRc

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Schizoid » sob sie 19, 2017 10:17 pm

Ja znam tylko dwa zespoły wykonujące ten gatunek, które przebiły się do mainstreamu: Pink Floyd oraz Genesis
Nie no, jeszcze King Crimson kojarzy masa osób. Porcupine Tree i Steven Wilson to obecnie też znana marka.

A z unblack metalem to już poważniejsza sprawa. On jest skierowany do specyficznego grona odbiorców i akurat ten zespół chyba jest doceniany przez grupę docelową. Ale tu już wchodzimy do filozofii black metalu. Bo tak naprawdę takiego surowego, nie atmosferycznego blacku, słucha mi się dość dziwnie, kiedy nie ma w nim odpowiednich liryków. To jednak buduje pewną atmosferę, a unblack jest jej zupełną odwrotnością. Niekiedy ta postać rogatego aż się prosi o wpisanie w wers, stąd też jego brak na np. ostatniej płycie Ghosta (który przyzwyczaił mnie do okultystycznej tematyki), odbieram dość negatywnie. Ale co kto lubi, to mogą być tylko moje spostrzeżenia.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Seventy1
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: czw sie 17, 2017 6:39 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Seventy1 » sob sie 19, 2017 10:25 pm

Zespoły takie jak King Crimson znają ludzie którzy chociaż trochę interesują się muzyką rockową, zwykli śmiertelnicy nawet nie słyszeli o takich zespołach. Wcześniej wspomniane przeze mnie Pink Floyd i Genesis można dość często usłyszeć w radio, może nazwy danej kapeli ludzie nie kojarzą, ale piosenki jak najbardziej.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Schizoid » sob sie 19, 2017 10:39 pm

Myślę, że wiadomą okładkę King Crimson kojarzy bardzo wiele osób :) I muzykę też.
Zresztą tu trochę poszerzasz dobrą wg. mnie definicję niedocenianej kapeli. Dla mnie niedoceniana może być Absolva, Iced Earth, Blue Cheer. Niedoceniana przez słuchaczy szeroko rozumianych brzmień rockowych, alternatywnych. Bo jednak jeśli mówimy generalnie o "zwykłych śmiertelnikach", to 99% rocka jest przez nich niedoceniane. I nie tylko. Do miłośników Led Zeppelin trafiają raczej tylko wybrani twórcy jazzowi. Po prostu każda muzyka ma grono odbiorców, do których jest skierowana, a radio bywa mixem tego wszystkiego...
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Lipa » ndz sie 20, 2017 6:54 pm

Kojarzy ktoś Thrasher Death? Zespół z Chojnic uformowany w 1985r (wtedy pod nazwą Trolle), jeden z świetnych polskich thrash metalowych zespołów, trochę zapomniany, bo jeśli o promocje chodzi, czy wydawanie płyt nie dali z siebie zbyt wiele. Potencjał był, ale na kilku demówkach, składance i dwóch płytach się skończyło. Coverował ich nawet sam Vader.
https://www.youtube.com/watch?v=1O5IMkP9PTg
https://www.youtube.com/watch?v=pAwIGJIwRzk

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14701
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: LukaSieka » pn sie 21, 2017 12:02 pm

Kojarzy ktoś Thrasher Death? Zespół z Chojnic uformowany w 1985r (wtedy pod nazwą Trolle), jeden z świetnych polskich thrash metalowych zespołów, trochę zapomniany, bo jeśli o promocje chodzi, czy wydawanie płyt nie dali z siebie zbyt wiele.
Tutaj kiedyś coś o nich pisałem viewtopic.php?t=9015&start=40 . O nich i o innych dobrych starych polskich kapelach. Thrasher Death kiedyś był ok, ale później pojawiło się wiecej ciekawych zespołów na naszym podwórku.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Vengenz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 496
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Vengenz » ndz kwie 21, 2024 1:20 am

To może ja pokuszę się o listę najbardziej przereklamowanych zespołów, bo takiego tematu nie mogę znaleźć w wyszukiwarce (niektórych jestem fanem, ale co tam):

Led Zeppelin
Gunsi
AC/DC
Rammstein
Opeth
Halloween
Blind Guardian
Saxon
Accept
Death
Sabaton
Muse
Slayer
Pantera
Anthrax
King Crimson
Tool (czy jak to się pisze)
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Emilio » ndz kwie 21, 2024 1:29 am

O King Crimson czy Death bym akurat nie powiedział, że są przereklamowani.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Vengenz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 496
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Vengenz » ndz kwie 21, 2024 1:33 am

O King Crimson czy Death bym akurat nie powiedział, że są przereklamowani.
No widzisz może takiego sukcesu nie osiągnęli jak AC/DC np, ale mają wśród fanów proga King Crimson otoczkę niemal kultową, lubię, słucham, byłem na koncertach, ale trochę za bardzo są przeceniani imo, podobnie jak Death.

Riverside oczywiście bym dodał, ale ich nie lubię. Jak widzę polskiego Wilsona czyli Mariusza Dudę, to beka zawsze.
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1227
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: johnny_o » wt maja 07, 2024 8:54 pm

Szczególnie w Polsce na pewno Wishbone Ash - powinni być wspominani jednym tchem z największymi.

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3335
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: paulek » wt maja 07, 2024 11:42 pm

Do przereklamowanych z całą pewnością Dream Theater, te wszystkie Oasis, Blur, Stone Roses, i inksze kilkupłytowe badziewia.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 718
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Dzosef » śr maja 08, 2024 5:20 pm

To może ja pokuszę się o listę najbardziej przereklamowanych zespołów, bo takiego tematu nie mogę znaleźć w wyszukiwarce (niektórych jestem fanem, ale co tam):

Led Zeppelin
AC/DC
Opeth
Halloween
Blind Guardian
Saxon
Accept
Death
Slayer
King Crimson
Najdebilniejszy post w historii forum XD

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5486
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Sardi » śr maja 08, 2024 5:21 pm

szanuję za wycięcie Toola XD
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Vengenz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 496
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Najbardziej niedoceniane zespoły

Postautor: Vengenz » śr maja 08, 2024 5:23 pm

troche długo mu to zajęło, tak czy inaczej dzieki za atencje, i miłego smarowania
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość