Setlista Maiden England World Tour 2014

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3422
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Emilio » śr lis 05, 2014 3:29 pm

Na 100% skoro na poprzedniej trasie nie było.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Michał » śr lis 05, 2014 3:38 pm

Na 100% skoro na poprzedniej trasie nie było.
Obyś się nie mylił bo będę zły :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » śr lis 05, 2014 4:54 pm

Spalcie mnie, ale...zdecydowanie bardziej od "Hallowed..." cenię sobie "The Clansman" i bardzo bym chciał go usłyszeć na następnym koncercie Maiden. Nie obraziłbym się też za "Brave New World" albo "Only the Good Die Young".

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Dejavu » śr lis 05, 2014 5:44 pm

Ja tak samo. Chociaż Clansman czy tym bardziej Only the Good Die Young to życzenia które się nie spełnią ;) A szkoda.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » śr lis 05, 2014 5:58 pm

Co do "Clansmana", to możemy dyskutować. To jest dość lubiany utwór, którego kojarzy każdy fan Ironów. Wersja z Dickinsonem wielu się spodobała. Na razie pozostaje tylko nadzieja.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14722
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: LukaSieka » śr lis 05, 2014 6:50 pm

Ja tak samo. Chociaż Clansman czy tym bardziej Only the Good Die Young to życzenia które się nie spełnią ;) A szkoda.
Czemu? Przecież grali "The Clansman" już w Polsce z Dickinsonem. Na pewno predzej zagraliby to niż wspomniany "Only The Good Die Young".
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Michał » śr lis 05, 2014 6:59 pm

Co do "Clansmana", to możemy dyskutować. To jest dość lubiany utwór, którego kojarzy każdy fan Ironów.
Fan powinien kojarzyć wszystkie piosenki zespołu, a przynajmniej te wydane na albumach :mryellow:
Ale zgadzam się z wami, że Clansman mógłby pojawić się w secie. Mimo iż wolę wersje z Blazem to Bruce też daje radę. Ale jak nie zagrają HBTN to spotkają się z moim gniewem :twisted:.

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: likipiki » śr lis 05, 2014 7:42 pm

Np. grali w Spodku w 2003. O ile pamiętam, to wyszło całkiem ok. Choć ja z tego koncertu najmilej wspominam Bring Me Your Daughter (...), to jest koncertowy killer. Mogłoby powrócić do setu (chyba, że powróciło w ostatnich latach, bo nie śledziłem pilnie).

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » śr lis 05, 2014 7:59 pm

Mimo iż wolę wersje z Blazem to Bruce też daje radę
A dla mnie ze wszystkich wykonań z ery Blaze , Clansman jest the beściak :)

Na przyszło rocznej trasie raczej nie ma co się spodziewać fajerwerków:
5 Kawałków z nowej , 6-7 standardów , z 2-3 z ostatnich płyt i zostają 2 ewentualne perełki :)

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9525
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » śr lis 05, 2014 8:56 pm

na bank wróci.
I to jest konflikt interesów :) Wyjadacze chcą innych kawałków, ludzie którzy chodzą na nich okazjonalnie (większość na koncercie chcą klasyków. Ale granie trzy lata pod rząd dokładnie tą samą niemalże setlistę to przegięcie nawet jak na IM. Nikt nie mówi o rewolucji, ale zagranie ID w tym roku jak dla mnie już by było spełnieniem marzeń!

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » śr lis 05, 2014 9:10 pm

Podejrzewam, że z TFF poleci "Coming Home" i może "El Dorado". Reszta utworów jest za długa, a wiadomo, że 5 godzinnego koncertu Ironi nam nie zaserwują (a szkoda :D). Jeśli Steve pójdzie sobie pisać utwory do Adriana, to można się spodziewać melodyjnych i stosunkowo krótkich numerów. Z tego, co pamiętam, ostatnio do Janicka się udał. Z AMOLAD chciałbym usłyszeć "These Colors..." albo "Different World". No i dalej marzy mi się "Still Life", chociaż długo już tego nie grali. Ciekawie mogłoby wypaść "Lighting Strikes Twice" w wykonaniu obecnego wokalisty.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9525
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Budziol » śr lis 05, 2014 9:14 pm

nie chće wyrokować, choć to i tak wróżenie z fusów, alwe obawiam się, że TFF czy AMOLAD oleją zupełnie w setliście :/

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » śr lis 05, 2014 9:35 pm

Nie wykluczone...Maideni sami sobie trochę strzelają w kolana. Ich muzyka zawsze była bardzo łatwo przyswajalna (z wyjątkiem kilku utworów, ewentualnie płyt). Takie zespoły jak Judas Priest grały mniej melodyjnie i prawdopodobnie dlatego IM jest najpopularniejszym zespołem metalowym. Najnowsze płyty nie mają już tych melodii. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że brnięcie dalej w kierunek obrany na AMOLAD to samobójstwo. Jasne, ten zespół to jest marka i masa wiernych słuchaczy, jak i dzieciaków kupi najnowszy album, ale czy będzie on tym, na co wiele osób czeka? Właśnie ostatnio Ironom brakuje utworów w stylu "The Evil That Men Do". To były kawałki, które zapisały się już na zawsze w muzyce rockowej. Wątpię, by "The Man Who Would Be A King" zdetronizował takie "Run to the Hills", więc zespół powinien przemyśleć, czy warto nagrywać nowy album w stylu TFF.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Dejavu » śr lis 05, 2014 10:16 pm

, alwe obawiam się, że TFF czy AMOLAD oleją zupełnie w setliście :/
Możliwe że tak będzie, chociaż o ile dobrze pamiętam, to w pierwszej części trasy promującej TFF weszły jakieś kawałki z AMOLAD i BNW (?) - może tym razem też sięgną po coś z tych płyt.
Ich muzyka zawsze była bardzo łatwo przyswajalna (z wyjątkiem kilku utworów, ewentualnie płyt). Takie zespoły jak Judas Priest grały mniej melodyjnie i prawdopodobnie dlatego IM jest najpopularniejszym zespołem metalowym.
Ja się z tą tezą nie zgodzę. Nie wydaje mi się by Judas Priest było ciężej przyswajalne, wręcz z tego co czytam tutaj na forum to część Iron Maiden jest dużo trudniej przyswajalna dla niektórych, ze względu na długie kompozycje. Pod względem utworów, Judas Priest jest raczej mniej pokomplikowane.
Najnowsze płyty nie mają już tych melodii.
I znowu się nie zgodzę. Dla mnie to ciągle jest Iron Maiden i to słychać. Te ostatnie płyty nie są jakąś znowu radykalną zmianą, dla mnie są lekką zmianą, która zresztą była do przewidzenia już wcześniej. A melodie są :)
ale czy będzie on tym, na co wiele osób czeka?
I tak i nie. Wszystkich nigdy się nie zadowoli, fajnie by było gdyby się nie oglądali na fanów tylko nagrali to na co mają ochotę. Mam nadzieję, że są jak najbardziej zbliżeni do takiego podejścia.
Właśnie ostatnio Ironom brakuje utworów w stylu "The Evil That Men Do". To były kawałki, które zapisały się już na zawsze w muzyce rockowej. Wątpię, by "The Man Who Would Be A King" zdetronizował takie "Run to the Hills"
A ja jak patrzę na te krótsze utwory z ostatnich płyt to mam wrażenie że są zrobione jakby trochę na siłę, może pomijając Different World, ale np. taki Alchemist z ostatniej płyty to moim zdaniem najsłabszy kawałek na TFF. Co do The Man Who Would Be A King, to na przykład ja uważam ten numer za nieporównywalnie lepszy niż RTTH który swoją drogą moim zdaniem jest jednym z najbardziej przereklamowanych kawałków Maiden.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » śr lis 05, 2014 10:30 pm

No i w końcu ciekawy wątek. Przyznam, iż w ostatnich kilku latach w repertuarze IM dominują kompozycje długie, wielowątkowe i dość pokomplikowane. Czy to źle - nie wiem?! Maiden od początku nagrywali zarówno takie epickie kloce, jak i typowe strzały w cel i to się zawsze sprawdzało. Kilka ostatnich płyt to jednak zdecydowanie przewaga tych "tasiemców" nad rasowymi, metalowymi wałkami typu "RTTH".

Sądzę, że przywrócenie dawnych proporcji między szybkimi kompozycjami a epickim obliczem grupy wyszło by na dobre nowemu albumowi, tyle tylko że kwestią otwartą pozostaje jakość tych krótkich kompozycji?!! W przypadku ostatnich albumów było z tym kiepsko, niestety...

Co do Priest... nie, przecież oni zrobili masę supermelodyjnych kompozycji, nawet całe albumy ewidentnie komponowane pod rynek amerykański i radio - np. "Turbo" czy "Point Of Entry". To był znacznie łatwiejszy materiał dla postronnego słuchacza niż jakikolwiek album IM wydany w latach '80. Sądzę, że IM byli o wiele lepszymi kompozytorami, byli zawsze bardziej wszechstronni niż Priest. W sumie ekipa Halforda dawała radę w szybkich,motorycznych kompozycjach z jednostajnym rytmem, kiedy próbowali to urozmaicać wychodziło raczej dość koślawo.

Dla IM stworzenie ambitnej, wielowątkowej kompozycji (jak HBTN czy Rime...) nie było problemem. Ja sobie nie wyobrażam takich rzeczy w wykonaniu Priest - wyszłaby makabreska w stylu "Nostradamusa" czy "Loch Ness" z 2005. ;-)
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2014 8:23 am przez RALF, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Dejavu » śr lis 05, 2014 11:58 pm

O właśnie. Ostatnie dwa akapity wypowiedzi Ralfa - nic dodać nic ująć, właśnie o to mi chodziło w porównaniu Maiden z Judas Priest.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » czw lis 06, 2014 8:22 am

Zainteresowanych odsyłam do lektury "Obrońców Wiary" Danielsa, to historia Priest napisana z prawdziwą swadą ale jednocześnie z dystansem do głównych bohaterów - opisano co i jak. Jak bardzo nie lubili IM a za brak sukcesu na miarę ekipy Harris'a obwiniali... wszystkich, tylko nie siebie. Wiele nagranych płyt zawierało wolty stylistyczne, będące świadomą próbą "załapania się na koniunkturę rynku", raz pudel-metalową, raz thrashową czy nawet nu metalową ("Demolition"). Komercyjnie z różnym skutkiem. Ta książka może otworzyć Wam oczy...

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9472
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Schizoid » czw lis 06, 2014 8:38 am

Nie będę się na Ironów wściekał. To dla mnie tylko muzyka, więc nawet, jeśli wydadzą nowy, "walcowaty" album, to kupię go zaraz po premierze. Co do Priest i Maiden, to dla mnie dwa różne światy. Trzeba pamiętać o tym, że Halford z kolegami byli prekursorami, którzy jakby nie było, utorowali drogę dla Iron Maiden. Te płyty z lat '70, SWOD, SAS...one nie mają tych melodii. "Turbo" to był skok na kasę, co nawet mówił Rob. Ludzie z Judas Priest byli też bardziej prości, niż ci z Iron Maiden. Oni byli z Birmingham, musieli grać ciężko :p W skład Ironów wchodzi między innymi Bruce, który ma bardzo dużą wiedzę historyczną. Logiczne jest więc, że ci drudzy mogą sobie w kompozycjach pozwolić na więcej. Zmiany stylu Judasów często były powodowane przez różne czynniki. "Painkiller" powstał przez stres, który zespołowi zafundował proces, o którym chyba każdy słyszał. "Demolition", które brzmi zupełnie inaczej, powstało, bo dalej chcieli być na topie. Istotny jest też w tym przypadku brak Roba Halforda i objęcie sterów przez Gelnna Tiptona. Ogólnie, Judasi mieli trochę dobrych tekstów. "Victim of Changes" jest (niestety) bardzo prawdziwe, "Beyond the Realms of Death" zawsze porywa. Zespoły owszem nie przepadały za sobą. Jakby nie było, to lata '80 były złotą erą metalu. Mimo wszystko to była konkurencja. K.K. Downing wściekał się, bo na zdjęciach z koncertów nie wiedział, czy to on, czy Dave. Mimo, że bardziej cenię sobie twórczość Judas Priest, to bardziej chwytliwe kompozycje ma Iron Maiden. Owszem, ci pierwsi mieli naprawdę duże hity. Ponoć "You've Got Another Thing Comin'" dalej można usłyszeć w radiu amerykańskim. I nie jestem ślepy. Wiem, że Priest nagrało kilka albumów, by się przypodobać słuchaczom. Ale weźmy takie DOTF...to jest jeden z najlepszych albumów metalowych, jakie znam. Polecam solowe albumy Halforda. Widać, że gość jest wierny jednemu stylowi.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: WICKER MAN » czw lis 06, 2014 12:04 pm

nie chće wyrokować, choć to i tak wróżenie z fusów, alwe obawiam się, że TFF czy AMOLAD oleją zupełnie w setliście :/
Myślę, że właśnie zagrają coś z obu płyt - np. "El Dorado" i "These Colours Don't Run"... Tak samo jak spodziewałbym się reprezentantów BNW ("The Wicker Man" lub tytułowy) i być może także z "Dance of Death"... Raczej usłyszymy, podobnie jak w 2011, mix nowych kawałków (5 nowych + 3-4 z ostatnich płyt) oraz największych hitów... Gdyby "przemycili" w setliście chociaż jeden dawno nie grany kawałek to byłby szczyt. :B

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: RALF » czw lis 06, 2014 12:07 pm

Oby tylko wszystko było w końcu dobrze nagłośnione. Ja bym się nawet cieszył, gdyby zagrali szereg nowszych rzeczy. Ciekawe, jak będzie wyglądała oprawa trasy - mogliby wymyślić coś ekstra, to w końcu 40-lecie działalności. No i to milczenie zespołu dłuży się strasznie :idea:


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość