Nowa wersja forum

Regulamin, kwestie techniczne i organizacyjne związane z forum, info o Fan Klubie

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Nowa wersja forum

Postautor: likipiki » wt mar 10, 2015 11:06 pm

No to może zrób print screena i pokaż nam swój świat :D
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Deleted User 804

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 804 » śr mar 11, 2015 1:21 am

Ale to dotyczy całego działu forum. A gdzie jest indywidualnie dla tematu?
A była kiedyś taka opcja? :)
Czy można zmienić grafikę informującą o nowych postach? np.
teoretycznie można, ale wtedy trzeba by było wymyślić też jakiś obrazek na ogłoszenie i przyklejony temat
Maly avatar nad postem mam w phonie
A ja dalej widzę tylko mini-avatar nad rangą po lewej stronie, dużego nie widzę ani po lewej ani po prawej.
Ok teraz już wiem o co wam chodzi :) Macie po prostu za małą rozdzielczość ekranu :P By forum się w miarę wygodnie czytało szerokość tekstu posta nie może być za mała, wiec w przypadku gdy miejsca jest za mało avatar i nazwa użytkownika jest przerzucana nad treść posta. Taki efekt możecie zaobserwować na telefonach z małą rozdzielczością ekranu, lub tez zwężając okno przeglądarki :wink:
gorzej widać, gdzie się zaczyna post
przeceż tak samo posty są rozdzielone linią i każdy jest na innym tle niż posty obok. :wink:
najbardziej mi brakuje wyraźnego oddzielenia tematów przyklejonych od reszty
zobaczę czy da radę jakoś sprytnie to poprawić nie zwiększając znacznie ilości kodu do przetworzenia przy generowaniu strony.
Można w ustawieniach przywrócić ruch prawostronny, tzn. taki układ, że posty są po prawej, a awatary po lewej?
w ustawieniach nie bardzo. Pogrzebie w kodzie to może uda się przerzucić avatary chociaż dla jasnej wersji.
A ja mam pytanko czy tak jak w starym forum są gdzieś statystyki jeśli chodzi o użytkowników czyli :łączny czas przebywania na forum ,ilość postów ,data ostatniego logowania i tak dalej bo teraz widzę tylko listę użytkowników.
Date ostatniego logowania(ostatniej aktywności masz w porfilu). Reszty statystyk już nie ma(przynajmniej nie wiedziałem by skrypt je oferował :wink: ).
- ... jak się wybierze z listy nieprzeczytanych jeden i przejdzie do tematu, to jest jedynie opcja "wróć do działu xxx", albo trzeba od początku klikać "więcej" i potem "nieprzeczytane posty", przydałoby się pod tematem link w stylu "wróć do listy nieprzeczytanych postów" (chyba że jest, a ja jestem ślepy)
możesz po prosu kliknąć cofnij w przeglądarce(lub klawisz backspace) :wink:
- bardzo fajny pomysł z tymi kolorowymi ikonkami rozróżniające nieprzeczytane/przeczytane posty - też by ułatwiło szybkie zorientowanie się w podforum
Teraz też przeczytane masz odróżnione kolorem od nieprzeczytanych, no chyba że u Ciebie z jakiegoś powodu nie działa to wtedy będę musiał sprawdzić.
Czemu nie widzę avków po prawej stronie, używam Firefoxa.
Sprawdź czy nie zablokowałeś sobie może ich przez adlocka :) Jeśli to nie pomoże to zapisz proszę stronę i podeślij mi ją na pw to sprawdzę czy to problem kodu, czy też Twojej przeglądarki.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » śr mar 11, 2015 7:54 am

Jeżeli chodzi o jakieś grafiki to mogę pomóc. Zajmuję się po godzinach fotografiką jak i samą obróbką graficzną. Podaj ile potrzebujesz grafik pod jakie tematy i w jakich rozmiarach px mają być. Myślę, że też różne obrazki skutecznie oddzielą tematy podklejone od standardowych. Mogę również nasmarować jakieś rangi, inne buttony etc. Preferujesz pliki png?

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Siwy » śr mar 11, 2015 11:40 am

gorzej widać, gdzie się zaczyna post
przeceż tak samo posty są rozdzielone linią i każdy jest na innym tle niż posty obok. :wink:
to być może u mnie tego nie widać, albo mój daltonizm nie pozwala mi tego widzieć ;) (korzystam z jasnej wersji forum)


a tak w ogóle to nie było jakiejś opcji - skrótu cytowania części posta a nie całego, czy sobie to wymyślam, czy jest ale nie zauważyłem?

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » śr mar 11, 2015 11:49 am

Zaobserwowałem bota co oferuje leki na potencje. Na początku myślałem, że ktoś coś w dziale rozmowy o niczym, ale to w temacie o koszulkach fanklubowych na poprzednią trasę.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Budziol » śr mar 11, 2015 3:11 pm

Zablokowany uzytkownik, posty usuniete mozna pocwiczyc bylo ;-)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Dejavu » śr mar 11, 2015 3:12 pm

Ja mam pytanie odnośnie tematów w których ktoś niedawno coś napisał. W poprzedniej wersji forum takie tematy przesuwały się do góry, czy da się zrobić, żeby i w tej wersji tak było?

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Nowa wersja forum

Postautor: likipiki » śr mar 11, 2015 6:12 pm

Zablokowany uzytkownik, posty usuniete mozna pocwiczyc bylo ;-)
Jakbyś jeszcze poczyścił dział o koncertach, to by było znakomicie :P
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: Nowa wersja forum

Postautor: kobi » śr mar 11, 2015 7:47 pm

przy okazji może warto by było zrobić porządek ze zbyt wielką liczbą przyklejonych tematów? To powinny być tylko najważniejsze/najgorętsze tematy, a np. w Kawiarni wiszą jako przyklejone:

TYPER- XX Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - Brazylia 2014

Typer Mundial 2014 (Komentarze)

T-Mobile Ekstraklasa 2012/2013 - TYPER

itp.

Deleted User 804

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Deleted User 804 » czw mar 12, 2015 1:44 am

Jeżeli chodzi o jakieś grafiki to mogę pomóc. Zajmuję się po godzinach fotografiką jak i samą obróbką graficzną. Podaj ile potrzebujesz grafik pod jakie tematy i w jakich rozmiarach px mają być. Myślę, że też różne obrazki skutecznie oddzielą tematy podklejone od standardowych. Mogę również nasmarować jakieś rangi, inne buttony etc. Preferujesz pliki png?
Podeślę Ci pliki które trzeba by było podmienić w podziale na jasna i ciemną wersję strony. Jakby Ci się udało coś z tym zrobić byłoby fajnie.
to być może u mnie tego nie widać, albo mój daltonizm nie pozwala mi tego widzieć ;) (korzystam z jasnej wersji forum)
prędzej stawiałbym na dziwne ustawienia monitora :P Podeśli pls na priv printscreena
a tak w ogóle to nie było jakiejś opcji - skrótu cytowania części posta a nie całego, czy sobie to wymyślam, czy jest ale nie zauważyłem?
:wink: najpierw zaznaczasz wybrany kawałek posta, a później klikasz guzik cytujesz. Wtedy z zaznaczeniem masz cytat wybranej części, a bez cytat całości.
Jakbyś jeszcze poczyścił dział o koncertach, to by było znakomicie :P
wywaliłem wszystkie jego posty, plus dołożyłem dodatkowe zabezpieczenie przy rejestracji
przy okazji może warto by było zrobić porządek ze zbyt wielką liczbą przyklejonych tematów? To powinny być tylko najważniejsze/najgorętsze tematy, a np. w Kawiarni wiszą jako przyklejone:
. wydaje mi się ze chyba wszystkie stare już odkleiłem, ale jakby jeszcze coś wpadło wam w oko to dajcie pls znać.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Nowa wersja forum

Postautor: thorgal_30 » czw mar 12, 2015 8:26 pm

Pytanie - pojawiło mi się powiadomienie, ze ktoś mi wysłał PW, kiedy klikam na to, to pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień do czytania wiadomości czekających na odbiór. WTF?
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Budziol » pt mar 13, 2015 6:15 am

Tez tak mam i caly czas przy kopercie 3 nieprzeczytane

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » pt mar 13, 2015 7:41 am

Ale macie PM czy powiadomienia? Bo część powiadomień trzeba tylko odhaczyć i oznaczyć jako przeczytane (a to tylko informacja odnośnie jakiegoś ruchu na forum).

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Budziol » pt mar 13, 2015 7:57 am

A wysylales do mnie ? :-)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Szajba » pt mar 13, 2015 8:02 am

Pytanie - pojawiło mi się powiadomienie, ze ktoś mi wysłał PW, kiedy klikam na to, to pojawia się komunikat, że nie mam uprawnień do czytania wiadomości czekających na odbiór. WTF?
Mnie akurat PW działają bardzo dobrze ;)


Forum w wersji mobilnej wygląda fajnie bardzo, wiec może Tapa?






:B
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » pt mar 13, 2015 9:09 am

Wysyłałem PM. Moja skrzynka działa poprawnie - otrzymuję i wysyłam PM.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Nowa wersja forum

Postautor: Mikojaski » pt mar 13, 2015 9:42 am

szajba co ty z tym tapem, co to wgl jest?
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Nowa wersja forum

Postautor: hipcio_stg » pt mar 13, 2015 10:04 am

Deleted User 804 dostałeś moją PM z grafikami?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Nowa wersja forum

Postautor: gumbyy » pt mar 13, 2015 11:09 am

Tez tak mam i caly czas przy kopercie 3 nieprzeczytane
Chyba jest limit na ilość PM w skrzynce. Trzeba część starych usunąć i będzie można odczytać te nowe ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: Nowa wersja forum

Postautor: vanyorick » pt mar 13, 2015 12:35 pm

A czy jest opcja, że otwarty temat ustawia się automatycznie na poście nieprzeczytanym? Teraz trzeba dodatkowo klikać.


Wróć do „Forum Organizacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość