The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Frost No
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: czw sty 03, 2013 9:17 am

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Frost No » ndz sie 30, 2015 6:09 pm

Pomysły na muzyke Ironowe fajnie do przodu czasami az nie dowierzam .

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: wojteq » śr wrz 02, 2015 12:36 am

Czy ktoś dostał tego Metal Hammera z UK zamawianego przez ich stronę? Cokolwiek? Bo u mnie dalej cisza, to normalne, że tyle im schodzi na wysłanie jednej gazety z kraju do kraju?

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Budziol » śr wrz 02, 2015 8:14 am

Tak na przesylki z UK sie troche czeka

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Saimon1995 » śr wrz 02, 2015 10:16 am

Trzeba spokojnie poczekać. Choć, nie ukrywam, że już chciałbym mieć swojego Młotka w ręce. I poczytać. :)

A tak wgl to w dobrych Empikach da się go znaleźć. Ostatnio byłem w Krakowie i tam MH spokojnie sobie leżał. Cena - 40 z hakiem, więc opłaca się czekać na przesyłkę z UK. Taniej wychodzi, ale wiadomo, że Empik zarobić także musi.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: wojteq » śr wrz 02, 2015 11:57 am

Tak na przesylki z UK sie troche czeka
Akurat zamawiałem swego czasu często na Amazonie.uk i wiem, że ten tydzień, dwa trzeba poczekać, bo (jak sobie gdybam) w takim cyklu transportuje się towar z UK do kontynentalnej Europy. Właśnie sprawdziłem po dacie mojego posta z forum, że równo 2 tyg. dziś mija :D A myślałem, że to jakoś dłużej było :P

FaithNoMore - o proszę, nie sprawdzałem w Empikach, bo zasugerowałem się, że ktoś pisał, że tam nie będą mieć. Ja akurat wolałbym dodać te 5 zł i mieć już w rękach od paru dni, ale już trudno :P

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Budziol » śr wrz 02, 2015 4:10 pm

W Lodzi w epikach brak.

BTW co z Ralfem sie dzieje?!
Tyle.mial do powiedzenia przed przesluchaniem, a teraz?
Chyba ze zaszyl sie i.czeka na.premiere ;-)

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Mr. M » śr wrz 02, 2015 4:39 pm

Dzisiaj "W Tonacji Trójki" usłyszałem Tears of a Clown i zdecydowanie wzrosły moje oczekiwania przed piątkiem. Dziwię się, dlaczego to nie jest singiel radiowy, o wiele lepiej by brzmiał niż Speed of Light. Jeśli Dickinson śpiewa tak na całej płycie to zacieram ręce na resztę :)

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: dostoevsky » śr wrz 02, 2015 4:48 pm

Dziwię się, dlaczego to nie jest singiel radiowy, o wiele lepiej by brzmiał niż Speed of Light.
Jesteś w stanie wyobrazić sobie reakcję niektórych fanów, gdyby wypuścili akurat ten numer jako singiel 14 sierpnia?

Już samo wypuszczenie Speed of Light spotkało się z negatywnymi komentarzami ze strony części fanów. Niektórzy na tym forum po raptem 5 minutach muzyki mieli wątpliwości co do jakości całego albumu, i wypisywali swoje żale na temat śpiewu Dickinsona.

A "Tears of a Clown" może jeszcze zostanie singlem.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: RALF » śr wrz 02, 2015 4:55 pm

Tak, czekam spokojnie i nie chcę się niczym sugerować.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: WICKER MAN » śr wrz 02, 2015 5:57 pm

Jeśli Dickinson śpiewa tak na całej płycie to zacieram ręce na resztę :)
Bruce zaśpiewał najlepiej od czasów "Brave New World" - w jednym z wywiadów sam przyznał nieskromnie, że odwalił wokalnie kawał dobrej roboty i zaśpiewał fenomenalnie. 8) I, wcale nie ze względów na problemy zdrowotne, to Bruce nadał blasku albumowi, a jego kompozycje, teksty oraz sam performance niesamowicie dużo wniosły do płyty jako całości... #2 na podium należy się Nicko, który po nieco nudnym bębnieniu na TFF (może poza When The Wild Wind Blows ze wspaniałym groove'm) pokazał, że mimo 63 lat na karku nadal potrafi niesamowicie zagrać, tym razem z większym feelingiem, bo wcale nie szybkość jest tu najważniejsza. No i #3 - Adrian, który tym razem wziął się za krótsze kompozycje i dzięki niemu mamy na płycie takie cudeńka jak Tears of a Clown czy Death or Glory, nie wspominając o mega klimatycznym The Great Unknown. 8) Szacun dla Steve'a za to, że po latach "zamordyzmu" w zespole zdecydował się nieco wycofać (cóż, tylko nieco - nadal maczał palce w 7 z 11 kawałków!) i nie ingerować w twórcze działania duetu Smith/Dickinson oraz dopuścił do głosu samego Bruce'a. Dzięki temu powstało trzymające równy poziom dzieło pokroju "The Book Of Souls", którego chyba mało kto się spodziewał po nieco nudnym i przewidywalnym "The Final Frontier". :pijak:

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Deleted User 2259 » śr wrz 02, 2015 6:00 pm

Nie napisałeś co sądzisz o Janicku, bo o Dejvie już czytałem :P, no i jeszcze jedno jedno może na to wycofanie Harrisa w pewnym stopniu miało też British Lion.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: WICKER MAN » śr wrz 02, 2015 7:31 pm

Nie napisałeś co sądzisz o Janicku, bo o Dejvie już czytałem :P, no i jeszcze jedno jedno może na to wycofanie Harrisa w pewnym stopniu miało też British Lion.
Janick udowodnił już, że kompozytorsko jest bardzo cennym ogniwem w zespole - nie było albumu, na którym nie znalazłby się co najmniej jeden wymiatacz przez niego napisany ("Ghost of The Navigator", "Dance of Death", "The Legacy" i może nieco mniej magiczny "The Talisman", by wymienić kilka). Jeśli zaś chodzi o solówki to... jest to typowe janickowe granie, ale słucha się go lepiej niż męczenia Dave'a - całkiem udają mu się niektóre sola. 8)

Steve tuż przed nagrywaniem/komponowaniem płyty przeżył dwie tragedie - śmierć bliskiego przyjaciela oraz kogoś z rodziny. Stąd też wchodząc do studia nie był tak przygotowany jak na wcześniejszych płytach i posiłkował się dokonaniami kolegów, np. solowymi demówkami Bruce'a. Info z jednego z wywiadów, bodajże dla brytysjskiego Metal Hammera.

Deleted User 4783

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Deleted User 4783 » śr wrz 02, 2015 10:05 pm

jeśli tak było Wicker, to nie ma się wcale co dziwić 'Arryemu, ale na albumie aż 7 utworów jest współtworzonych przez Steve'a, więc nie wydaje mi się, żeby był tak słabo przygotowany... chociaż kolosy Bruce'a biją resztę utworów na głowę!

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: matik » śr wrz 02, 2015 10:10 pm

Teraz już wiem , czemu słyszę dużo klimatów z solowego Bruce'a na albumie , co jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem . Zawsze chciałem , żeby Maiden nagrali płytę w klimatach TCHW czy TOS . Wyszło im to na dobre , bo album jest znakomity , klimatyczny i ciężki :dance:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: wojteq » śr wrz 02, 2015 11:14 pm

Teraz już wiem , czemu słyszę dużo klimatów z solowego Bruce'a na albumie , co jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem . Zawsze chciałem , żeby Maiden nagrali płytę w klimatach TCHW czy TOS . Wyszło im to na dobre , bo album jest znakomity , klimatyczny i ciężki :dance:
Usłyszę płytę w piątek, lecz cieszy mnie to, co napisałeś, bo właśnie od usłyszenia TOS chciałem, żeby Ironi nagrali w końcu taki album bardziej "Bruce'owy".

The_Alchemist - z tego, co czytałem w wywiadach, to Steve w wielu kompozycjach w pewien sposób się udzielał tak, że do niego przychodzili z gotowym pomysłem i on najwyżej dodawał swoje, pomagał poprawić itd. Mogę się tylko domyślać, że tak jest dużo łatwiej, niż tworzyć całe własne kompozycje.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: gumbyy » czw wrz 03, 2015 12:27 am

The_Alchemist - z tego, co czytałem w wywiadach, to Steve w wielu kompozycjach w pewien sposób się udzielał tak, że do niego przychodzili z gotowym pomysłem i on najwyżej dodawał swoje, pomagał poprawić itd. Mogę się tylko domyślać, że tak jest dużo łatwiej, niż tworzyć całe własne kompozycje.
Janick mówił, ze w jego kawałku Steve pododawał refreny i zwiększył ilość powtórzeń w zwrotkach.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: wojteq » czw wrz 03, 2015 1:27 am

gumbyy, no właśnie o to mi chodziło w moim poście :)

Awatar użytkownika
joseba
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 446
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 9:38 pm

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: joseba » czw wrz 03, 2015 12:27 pm

w empiku w pozycjach bestsellera:
- tygodnia: 1miejsce TBoS Deluxe Edition, 2miejsce TBoS Stadard
- miesiąca: 1mejsce TBoS Deluxe Edition, 6miejsce TBoS Stadard

LINK

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: RALF » czw wrz 03, 2015 12:33 pm

Po tygodniu powinien być TOP 3 w Polsce!

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: vanyorick » czw wrz 03, 2015 12:38 pm

Niemiła Pani z Saturna przed chwilą powiedziała, że płyta z kurierem będzie jutro około 10:00, płyta spokojnie dostępna 11:00-12:00. Info z Poznania ale pewnie gdzie indziej będzie podobnie...


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości