08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

GrzegorzCantara
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1128
Rejestracja: pt lip 06, 2012 6:05 pm
Skąd: Warszawa

08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: GrzegorzCantara » śr sie 12, 2015 11:57 am

Agencja Automatik zaprasza na koncert Godspeed You! Black Emperor. Legendarna kanadyjska grupa po raz pierwszy zagra w Warszawie! GY!BE wystąpią w niedzielę 8 listopada w stołecznym klubie Progresja.

Z radością informujemy, że 8 listopada na jedynym koncercie w Polsce będzie można usłyszeć i zobaczyć kultową formację Godspeed You! Black Emperor. Kanadyjski kolektyw zagra w stołecznym klubie Progresja i będzie to ich pierwszy występ w Warszawie. Godspeed You! Black Emperor słyną z niezwykle intensywnych i długich koncertów, którym towarzyszą fascynujące analogowe wizualizacje z taśm szpulowych i lampowych projektorów. Muzyka grupy, która w swej twórczości łączy eklektyzm post-rocka, potęgę epickiej muzyki gitarowej, śmiałość improwizacji i skupioną ekspresję nowej klasyki trafia do fanów z najróżniejszych zakątków dźwiękowego świata. Trzy gitary, dwie perkusje, dwa basy, wiolonczela i skrzypce sprawiają, że GY!BE na scenie potrafią zabrzmieć potężnie, a dynamiką nie ustępują mistrzom rockowego hałasu czy klasycznej orkiestrze.

Zespół zyskał ogromne uznanie za sprawą znakomitego debiutanckiego albumu „F♯A♯∞”, który obok „OK Computer” Radiohead, „Von” Sigur Rós oraz „Millions Now Living Will Never Die” Tortoise, wyznaczył pole muzycznych poszukiwań drugiej połowy lat 90. Popularności Kanadyjczykom przysparzała też otaczająca ich działania niezwykła i tajemnicza aura. Enigmatyczne wywiady, wieloznaczne apokaliptyczne wizje, polityczne zaangażowanie, rzadko publikowane zdjęcia prowokowały liczne interpretacje i domysły. Grupa mieszkała i pracowała wspólnie w wyremontowanym magazynie „Hotel2Tango”, który łączył funkcję sali prób, manufaktury, squatu i sali koncertowej. Po trzech albumowych wydawnictwach, GY!BE w 2003 ogłosili kilkuletnią przerwę w działalności. Po powrocie na scenę w 2010 roku zespół zaproszono do kuratorskiej opieki nad jedną z edycji cyklu All Tomorrow Parties, zaś w 2013 roku Kanadyjczycy supportowali Nine Inch Nails podczas trasy koncertowej „Tension Tour”. Wiosną tego roku ukazało się kolejna znakomita pozycja w dyskografii grupy - album „Asunder, Sweet and Other Distress”, zawierający materiał komponowany już po reaktywacji przez ostatnie kilka lat.

Album został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. „Rzeczy zdają się większe, ważniejsze, bardziej zuchwałe i naładowane emocjami, gdy rozbrzmiewa muzyka Godspeed (…) Przez lata nie stracili nic z pierwotnej siły, która sprawia, że to coś więcej niż kolejny znakomity zespół” - pisał recenzent Stereogum. Już wkrótce tej niezwykłej mocy doświadczymy podczas koncertu Kanadyjczyków w Warszawie - 8 listopada w klubie Progresja

Bilety w sprzedaży od jutra za pośrednictwem Biletomat.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl oraz klubu Progresja.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3715
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: Shedao Shai » śr sie 12, 2015 1:50 pm

Ale CZAD! Będę na 100%!!!

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1599
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: kam » śr sie 12, 2015 4:34 pm

I ja również.

Dobrze, ze Progresja, a nie np. Proxima.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1599
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: kam » ndz lis 08, 2015 11:48 pm

Wróciłem własnie i stwierdzam, że było grubo, naprawdę niesamowity występ. Nagłośnienie świetne. Do niczego się nie mogę przyczepić.

Awatar użytkownika
Addie
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 290
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 10:31 am

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: Addie » pn lis 09, 2015 8:19 am

O której skończyli grać?

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1599
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: kam » pn lis 09, 2015 9:16 am

równo o 23.

Awatar użytkownika
Addie
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 290
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 10:31 am

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: Addie » pn lis 09, 2015 8:14 pm

Dobrze, bo straciłem tylko 10 min koncertu (pół kawałka). :) Koncert świetny, jeszcze lepiej niż na offie parę lat temu.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1599
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: kam » wt lis 10, 2015 7:47 am

Niby straciłeś tylko 10 min, ale za to jakie! Właśnie druga połowa "The Sad Mafioso" to istna petarda.

Nie mam porównania do Offa - nie byłem. Ale wiem, że na pewno nie odpuszczę kolejnego koncertu GY!BE ;-)

Awatar użytkownika
Addie
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 290
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 10:31 am

Re: 08/11/2015 - Godspeed You! Black Emperor / Warszawa

Postautor: Addie » wt lis 10, 2015 8:35 am

Jak większość drugich połów post-rockowych kawałków. :) Pewnie, te 10 min to też strata, ale bałem się, że stracę godz. Chodziły słuchy, że GYBE grają 3-godzinne sety, ale to chyba już przeszłość.


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości