If Eternity Should Fail - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
33
42%
9
21
27%
8
14
18%
7
5
6%
6
6
8%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 30, 2015 9:00 am

Dla mnie czołówka TOP3. Będę bronił zawsze tego utworu. Ja osobiście czuję w nim 100% tego czego chcę czuć od Maiden. Jedyne co to bym poprosił trębacza o zagranie wstępu.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: beaviso » śr wrz 30, 2015 9:16 am

Refren jeden z najlepszych jakie Maiden zagrało po 2000.
Solówek w tym utworze jako takich nie ma - i bardzo dobrze że od nich odpoczywamy - bo "obowiązkowe" solówki kończą się czasem popisem mało porywającym. Maiden AD2015 w kwestii solówek wypada niestety duuużo gorzej niż Maiden AD1986.
To co Kolega nazwał solówkami, słyszalne po części instrumentalnej jako tło dla refrenu, jest właśnie tym - tłem. Dla mnie brzmi świetnie, dodając do porywającego refrenu bogatą aranżację instrumentalną. W tym kawałku, mimo że Dickinsona, nawet Harris ma swoje momenty. No cóż - "Maiden firing on all six cylinders!"

M.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2550
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: mad » pt paź 02, 2015 9:06 pm

Istotnie porywający refren - jeden z najlepszych Maidenowych w ogóle. Za cholerę się nie nudzi. Dźwięczy mi w uszach przynajmniej jeszcze przez całe Speed Of Light.

Deleted User 2259

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 10:10 pm

Jak na dźwiek z yt, to rewelacji nie ma, poki co malo w glowie zostaje, refren wcale mi sie nie podoba, daje 7, jak na pierwszy raz, wiecej napisze, jak sie juz oswoje z tym krazkiem, Dicki zmeczony

Edit : wlaczylem orginal speed teraz :lol:, bo tamto to jakis syf był, wreszcie dźwiek nawet ok, nie moge sie doczekac jak to na wiezy pojdzie.5 minuta czuje tutaj virtuala

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Dejavu » pn lip 03, 2017 1:07 pm

Jak na dźwiek z yt, to rewelacji nie ma, poki co malo w glowie zostaje, refren wcale mi sie nie podoba, daje 7, jak na pierwszy raz, wiecej napisze, jak sie juz oswoje z tym krazkiem, Dicki zmeczony

Edit : wlaczylem orginal speed teraz :lol:, bo tamto to jakis syf był, wreszcie dźwiek nawet ok, nie moge sie doczekac jak to na wiezy pojdzie.5 minuta czuje tutaj virtuala
Prawie dwa lata czekałeś na odsłuch i zacząłeś od jakiejś skaszanionej wersji :D

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Lipa » pn lip 10, 2017 11:03 pm

Jak dla mnie jeden z najlepszych kawałków które mogą rozpoczynać koncerty czy też w tym przypadku płytę.

Deleted User 5800

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 5800 » wt lip 11, 2017 11:19 am

Jak dla mnie jeden z najlepszych kawałków które mogą rozpoczynać koncerty
Rzeczywiście genialny otwieracz, ale ten wstęp mógłby lecieć w całości z taśmy - tak jak Moonchild ostatnio na trasie 2012-14. Pojawienie się na raz całego składu na scenie byłoby bardziej efektowne :) No, ale co ja tam wiem... nawet nie udało mi się na żaden koncert z trasy pojechać. Bazuję tylko na nagraniach. Szczególnie Wacken 2016.

Sam utwór jest jednym z moich ulubionych na TBOS. Jedynie wstęp dość nudny. Mam tu na myśli wokal, który trochę trąci "Sattellite 15...", za którym nie przepadam. Szczerze jednak mówiąc nie wyobrażam sobie czym mieliby to zastąpić. Może się z resztą przekonam do tego z czasem. Reszta kawałka jest zaś wspaniała. Szczególnie ścieżka wokalna z naciskiem na piękny refren oraz doskonała część instrumentalna w środku. W ogóle ma jakiś taki klimat, którego bym się po nowym IM nie spodziewał (na plus). Potem jest jeszcze tylko ta badziewna recytacja, za którą obcinam jeden punkt w ankiecie, ale i tak 9/10.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Schizoid » wt lip 11, 2017 11:54 am

Jak dla mnie jeden z najlepszych kawałków które mogą rozpoczynać koncerty
Rzeczywiście genialny otwieracz, ale ten wstęp mógłby lecieć w całości z taśmy - tak jak Moonchild ostatnio na trasie 2012-14. Pojawienie się na raz całego składu na scenie byłoby bardziej efektowne :) No, ale co ja tam wiem... nawet nie udało mi się na żaden koncert z trasy pojechać. Bazuję tylko na nagraniach. Szczególnie Wacken 2016.
Uważam dokładnie tak samo. Dodatkowo we Wrocławiu było jeszcze jasno, kiedy koncert się zaczynał, więc wrażenia jeszcze mniejsze...Pewnie w halach lepiej się to odbiera.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: beaviso » wt lip 11, 2017 2:04 pm

Kiedy Bruce śpiewa wstęp, nieważne że zawsze "obok", to podniecenie i ciśnienie sięga zenitu. Wspaniały moment!

Sam utwór świetny. Maiden 100%, ale w świeżym wydaniu. Cudowne brzmienie gitar i miły odpoczynek od kawy i wuzetki, tzn. obowiązkowej solówki. Część instrumentalna z wieńczącą harmonią gitarową to kwintesencja tego, co kocham. Ulubiony moment, by audio w samochodzie podkręcić na MAX i zajechać z odpowiednim przesłaniem do narodu :)

M.

Awatar użytkownika
Sara
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 71
Rejestracja: pn maja 24, 2021 6:29 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Sara » pn sty 31, 2022 10:42 pm

Piękny utwór! Czuć solowego Bruce'a, więc musi być świetnie, nie ma innej opcji. Tu wszystko jest genialne od początku do końca. Bardzo podoba mi się to intro z trąbami (czy jak kto woli syntezatorami brzmiącymi jak trąby), mroczny klimat, to "so here is the soul of the man" - cudo. Człowiek z zaciekawieniem tego słucha, jakby oglądał jakiś spektakl. Potem dynamiczna część, refreny i zwrotki trzymają bardzo wysoki poziom. Refreny może ciut za dużo razy powtórzone, ale są tak miłe, że wcale się to nie dłuży. Końcówka z monologiem Bruce'a również ciekawa, ma klimat i przywodzi na myśl album The Chemical Wedding, gdzie chyba w trzech utworach było takie zakończenie. Znakomity wybór jeśli chodzi o otwieracz płyty i koncertów - jest wręcz do tego stworzony. Jeden z najlepszych na tej (moim zdaniem bardzo dobrej, ja tam uwielbiam nowe IM) płycie, zdecydowanie 10/10.
I am the man who walks alone.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości