If Eternity Should Fail - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
33
42%
9
21
27%
8
14
18%
7
5
6%
6
6
8%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: dostoevsky » sob sie 29, 2015 1:27 pm

A moim zdaniem na początek koncertu idealny... to na pewno był celowy zabieg ze schowaniem solówek Adriana, bo właściwie to numer bez sekcji solówkowej.

Końcowy tekst powoduje u mnie ciary... i ta gitara akustyczna, od razu przypomina się Prophecy z Siódmego Syna. Mega, mega.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Dejavu » sob sie 29, 2015 1:56 pm

Też uważam, że jako pierwszy utwór na koncercie nada się świetnie, szczególnie ze względu na genialne, klimatyczne intro.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2459
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob sie 29, 2015 2:42 pm

Cudowny początek! Jak dołącza cały zespół, od pierwszych sekund nie mamy żadnych wątpliwości czyjej płyty słuchamy. Wspaniały śpiew Bruce’a! No i gdy mamy wrażenie, że wszystko już się kończy następuje jeszcze ta akustyczna końcówa z "nawiedzonymi głosami". Geniusz absolutny !!! 9/10

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: dostoevsky » sob sie 29, 2015 5:02 pm

Ktoś już wstępnie rozkminił outro, więc wrzuciłem je sobie do podpisu. ;)

Co za opener!

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Mikojaski » sob sie 29, 2015 6:38 pm

@Dejmien, jak geniusz absolutny to dlaczego nie dycha ;)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Saimon1995 » ndz sie 30, 2015 12:54 pm

Takiego świetnego openera to nawet ja się nie spodziewałem. Intro - znowu ciary na plecach, które utrzymują się przez cały utwór. Bardzo szybko wpadający w głowę refren, plemienna perkusja w środku (brawo Nicko!), no i to złowieszcze outro. Jak na razie - top3 utworów z The Book of Souls. Szczenę muszę znowu zbierać z podłogi.

10/10 (na koncertach to też będzie killer).

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: WICKER MAN » ndz sie 30, 2015 7:18 pm

Pierwszy porządny, klimatyczny otwieracz płyty od czasów "Sign Of The Cross", "Moonchild" czy "Caught Somewhere In Time"... Absolutna miazga. Kawałek ma niesamowity potencjał koncertowy. Cieszę się, że po kilku przeciętnych rockerach z ostatnich płyt ("The Final Frontier", "Different World", "Wildest Dreams") Panowie zdecydowali się otworzyć album naprawdę mocnym kopnięciem. :dance: A do tego ten klimat solowego Bruce'a... Poezja. 8)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: remi » ndz sie 30, 2015 10:01 pm

Pierwszy porządny, klimatyczny otwieracz płyty od czasów "Sign Of The Cross", "Moonchild" czy "Caught Somewhere In Time"... Absolutna miazga. Kawałek ma niesamowity potencjał koncertowy. Cieszę się, że po kilku przeciętnych rockerach z ostatnich płyt ("The Final Frontier", "Different World", "Wildest Dreams") Panowie zdecydowali się otworzyć album naprawdę mocnym kopnięciem. :dance: A do tego ten klimat solowego Bruce'a... Poezja. 8)
Wszystko prawda, ale o ile Final Frontier jako otwieracz umiałem sobie w 2010r wyobrazić, o tyle teraz nawet nie wiem, do której sekundy będzie leciała muza z taśmy:)
Muszą to fajnie zaaranżować. Chyba, że zaczną koncert od czegoś innego niż pierwszy kawałek na płycie jak podczas X Factour :wink:

Moja ocena 9/10.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: WICKER MAN » ndz sie 30, 2015 11:42 pm

Wszystko prawda, ale o ile Final Frontier jako otwieracz umiałem sobie w 2010r wyobrazić, o tyle teraz nawet nie wiem, do której sekundy będzie leciała muza z taśmy:)
Muszą to fajnie zaaranżować. Chyba, że zaczną koncert od czegoś innego niż pierwszy kawałek na płycie jak podczas X Factour :wink:

Moja ocena 9/10.
O to bym się nie bał - nagrają video jak przed Moonchild i The Final Frontier z ostatnich tras, z którym będzie współgrała gra świateł i odsłonięcie scenografii... Już mam ciary na plecach na samą myśl o tym wstępie. :twisted:

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: SebastianArcheo » pn sie 31, 2015 1:58 am

Jestem zdumiony. Utwór marzenie. Początek iście progresywny w stylu Yes. Dalej wypadkowa wczesnego Dio i solowego Dickinsona... wokal Brucea przenikliwy i magiczny. Słychać jego fascynację frazowaniem Ronniego Jamesa Dio. I w środku gitarowy styl Maidenow. Tak to jest to. Calosc wieńcza klasyczne motywy niczym w . Heaven and Hell. Sabbath . Cudeńko!

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Rafaello » pn sie 31, 2015 12:10 pm

Jeden z lepszych na płycie. Pierwsze riffy po intrze przypominają odrobinę Kinga Diamonda :) To tylko mała dygresja, ale kawałek jest świetny!

The Black Boss
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 11, 2013 9:41 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: The Black Boss » pn sie 31, 2015 2:14 pm

Jestem zdumiony. Utwór marzenie. Początek iście progresywny w stylu Yes. Dalej wypadkowa wczesnego Dio i solowego Dickinsona... wokal Brucea przenikliwy i magiczny. Słychać jego fascynację frazowaniem Ronniego Jamesa Dio. I w środku gitarowy styl Maidenow. Tak to jest to. Calosc wieńcza klasyczne motywy niczym w . Heaven and Hell. Sabbath . Cudeńko!
Dziwne. Ja tam słyszę tylko Iron Maiden.

Deleted User 5147

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 5147 » pn sie 31, 2015 7:52 pm

Jak dla mnie to najlepszy utwór na płycie, no i najlepszy otwieracz od The Wickerman. Wszystko tutaj gra, klimatyczne intro, wokal, podkład rytmiczny, solowki...No i gra Nicko, dawno chłop tak super nie bębnił...ten krótki moment gdzie są tylko bębny i gitara...cudo

karlo
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 31, 2015 6:34 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: karlo » pn sie 31, 2015 8:45 pm

Dobry numer przywołujący stare piękne wspomnienia z wcześniejszych najlepszych płyt : Seven Son... , Brave New World... ... ... ...

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: ir0nka94 » pn sie 31, 2015 9:44 pm

Na razie jeden z moich faworytów na tej płycie, genialne :). Jako otwieracz na koncertach byłby idealny :)

Awatar użytkownika
Howkins
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 16, 2015 1:09 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Howkins » pn sie 31, 2015 10:10 pm

Na razie jeden z moich faworytów na tej płycie, genialne :). Jako otwieracz na koncertach byłby idealny :)
Zgadzam się... Utwór rewelacja i tak naprawdę to jest jedyny utwór do którego nie miałem żadnych zastrzeżeń i wchłonąłem go w całości od razu ;)
Fight for you planet !!

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 01, 2015 10:45 am

Niestety mi nie podszedł, nie podoba mi się refren, za dużo kombinowania w zwrotkach, za mała szybkość jak na otwieracz. Nawet udane wejście szybkich gitar w środku jakoś nie pasuje do całości. Mam z nim problem, przede wszystkim jako otwieraczem a już zwłaszcza jeśli miałby otwierać koncerty, choć staram się teraz o trasie nie myśleć.

Brak oceny, dlatego, że liczę, że go dla siebie jeszcze odkryję.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Budziol » wt wrz 01, 2015 8:35 pm

Czy najlepszy? Nie wiem ma mocna konkurencje, ale.dla.mnie zasluzona 10

Deleted User 5155

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 5155 » wt wrz 01, 2015 8:39 pm

Jako intro - bez uwag. Ale raczej bez ostatniej minuty.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Saimon1995 » wt wrz 01, 2015 9:36 pm

Ktoś tu pisał, że nie będzie pasował jako opener. A dla mnie wręcz przeciwnie. Już sobie wyobrażam to intro puszczone z taśmy (z jakimś dodatkowym filmikiem, jak na poprzednich trasach), a na scenie jakieś atrybuty, scenografia odnosząca się do Majów. Ciary gwarantowane.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość