When The River Runs Deep - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
7
21%
9
14
42%
8
3
9%
7
3
9%
6
5
15%
5
0
Brak głosów
4
1
3%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 33

Deleted User 804

When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Deleted User 804 » czw sie 13, 2015 10:59 pm

Temat do dyskusji o nowym utworze Iron Maiden.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Dejavu » pt sie 28, 2015 7:10 pm

Słucham i już po połowie kawałka mogę śmiało powiedzieć, że dziwię się, że ten numer nie został singlem. Podoba mi się intro, główny riff (taki mocno hard rockowy) w solówce Dave lekko przesadził z kaczką, ale i tak dość niezła, później Janick w swoim stylu - podoba mi się.


edit: jeszcze Adrian. Najciekawsze solo w utworze. I bardzo chwytliwy, dobrze zaśpiewany refren. Ostatnie kilkanaście sekund kończą się podobnie jak Eldorado.
Ostatnio zmieniony pt sie 28, 2015 7:12 pm przez Dejavu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: vyrus » pt sie 28, 2015 7:12 pm

fajna linia wokalu od 52s
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: dostoevsky » pt sie 28, 2015 7:34 pm

Jaja w imadle, jak to mawia Bruce. Ale przy wyższych partiach we wstępie bardzo daje radę.

Pierwsze skojarzenie po intro - Man on the Edge. :)

Muzycznie jak do tej pory jest świetnie. Chyba najlepiej od BNW. Ale to dopiero pierwsze wrażenia, i przede mną mnóstwo muzy. :)

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Scoobany » pt sie 28, 2015 9:57 pm

Ten kawałek bije Speed of Light na głowę, a przecież SoL bardzo mi się podoba. Jest ta melodyjność i moc.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Geri666 » pt sie 28, 2015 11:02 pm

Pierwsze skojarzenie po intro - Man on the Edge. :)
Moje pierwsze - Back in the Village

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: dostoevsky » pt sie 28, 2015 11:12 pm

Pierwsze skojarzenie po intro - Man on the Edge. :)
Moje pierwsze - Back in the Village
Samo intro (i zakończenie) jak najbardziej.

Leżę w łóżku i słucham teraz płyty po ciemku, ale otworzyłem laptopa żeby napisać, że to genialny utwór. Takiego Alchemista zjada na śniadanie bez popitki. :)
Słucham i już po połowie kawałka mogę śmiało powiedzieć, że dziwię się, że ten numer nie został singlem.
Nie został, bo po co tak świetny utwór dawać na pierwszego, przedpremierowego singla. :)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: matik » sob sie 29, 2015 1:00 am

Alchemist to przy nim trzecia liga ( sorki) . Bruce jest wielki znów ! Moja głowa robi nieskoordynowane ruchy w dół i w górę . Kapitalny numer , te riify !! Dobrze , że nie został singlem , bo teraz mam miłą niespodziankę :dance:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: sajki » sob sie 29, 2015 9:45 am

Moim zdaniem jeden ze słabszych- rozwala go niepasujący refren. Niepotrzebne zwolnienie.

Awatar użytkownika
mistrzu
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 25, 2010 5:15 pm
Skąd: Jastrzębie Zdrój

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: mistrzu » sob sie 29, 2015 11:17 am

Świetnie, bardzo świeży i energiczny utwór. Podoba mi się śpiewa Bruce'a. Czuje tutaj echa BNW, nie wiem dlaczego ale pasowałoby mi do tamtej płyty. Kapitalnie mi się tego słuchało w nocy o blasku księżyca hahah.

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: ironlemon » sob sie 29, 2015 1:14 pm

A mnie się to zwolnienie w refrenie podoba jak cholera. Właśnie dzięki temu nie jest to "kolejny generic rocker". Lubię takie nietypowe jak na tak sztampowy gatunek pomysły :D

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: dostoevsky » sob sie 29, 2015 1:17 pm

Jak do tej pory ironlemon wyręcza mnie w pisaniu postów, bo po raz kolejny się zgadzam w stu procentach. ;)

To jest świetny numer - zatkało mnie tym bardziej, że po The Red and the Black spodziewałem się wypełniacza. A tu niespodzianka. Dysk 1 to jest cios za ciosem.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Journeyman666 » sob sie 29, 2015 1:58 pm

Po raz kolejny to napiszę, każdy z utworów na tej płycie ma w sobie coś niesamowitego i zarazem różni się od innych. To zwolnienie w refrenie to właśnie jedna z takich rzeczy. Wokal super, gitary super, refren chyba jest najlepszą częścią tego kawałka. Póki co moim zdaniem najsłabszy na płycie ale mimo to bardzo dobry.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2459
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob sie 29, 2015 3:06 pm

Typowo maidenowa jazda, coś jakby The Alchemist, tylko duuuuuużo lepszy. Kapitalne zwolnienie w refrenie. Kolejny mocny kandydat do „reprezentacji” koncertowej.
9/10

The Black Boss
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 11, 2013 9:41 pm

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: The Black Boss » sob sie 29, 2015 9:19 pm

A według mnie to intro przypomina trochę "Moonchild". Choć czy ja wiem czy jest lepszy od "Speed of Light"... Niby bardziej rozbudowany i skomplikowany, bo "Speed of Light" nauczyłem się grać na gitarze dzień po wydaniu, a to rzadkość, bo jestem kijowy na gitarze i wielu utworów Maidenów nie zagram, a ten przyszedł mi z taką łatwością... Tego pewnie bym nie zagrał. Nie ma za to takiej chwytliwości jak "Speed of Light", nie mija tak szybko. Sekcja instrumentalna - bardzo dobra, choć jak pisałem, nie tak bardzo chwytliwa. Sekcja wokalna - jak zawsze Bruce się spisuje. Aaa... le ja pierdzielę. Utwór tak czy siak dobry, mocne 8/10. Motyw, który jest na początku i na końcu podoba mi się najbardziej.
@Down
Faceci z DragonForce to nie są pedały. Byłem na ich koncercie i później Chińczyk sobie latał po klubie z piwem. Facetów nie podrywał.
Ostatnio zmieniony sob sie 29, 2015 9:58 pm przez The Black Boss, łącznie zmieniany 1 raz.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: PanPrezes » sob sie 29, 2015 9:25 pm

Mi ten początkowy motyw kojarzy się z początkiem jakiegoś utworu pedałów z Dragonforce, tylko już nie pamiętam jakiego. Co do samego kawałka, jak dla mnie zdecydowanie najlepszy z tych krótszych na płycie, świetnie wyszło to zwolnienie w refrenie.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: Saimon1995 » ndz sie 30, 2015 12:56 pm

Panowie - jak słychać - potrafią napisać jeszcze przekonujący szybki numer w ich stylu. Zdecydowanie lepszy od The Alchemist, dla mnie to taki młodszy kuzyn The Mercenary, który również bardzo lubię. No i to świetne zwolnienie w okolicach refrenu. Kozak numer.

Ode mnie dziewiątka.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: sajki » ndz sie 30, 2015 1:29 pm

Byłby dobry numer, gdyby nie słaby refren, zagrany i zaśpiewany bez polotu.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: remi » pn sie 31, 2015 1:30 pm

Zdecydowanie mój ulubiony numer z "nie-epickich". Daję maxa, gdyż jest po prostu najlepszy z konkurencji (SoL, ToC itp.) i najczęściej go słucham by sobie przerwać półgodzinne mini-maratony BoS+EoC.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: When The River Runs Deep - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 01, 2015 10:41 am

Naprawdę gdy go usłyszałem pierwszy raz, a potem jeszcze drugi, trzeci to za kolejnymi razami utwierdzałem się jak jest bardzo dobry. Wzruszyło mnie, że się doczekałem takiego kawałka Iron Maiden. Na coś takiego czekałem. Wreszcie agresywny, zadziorny ale i melodyjny rocker z pazurem. Coś trochę pod Man on the Edge, trochę nawet pod szybkie kawałki na Piece of Mind/ Powerslave. Czuć ręke Adriana Smitha, który umie takie utwory robić. Po raz kolejny na albumie Bruce daje z siebie wszystko. W zasadzie to po genialnym tytułowym mój nr. 2 na albumie choć to może się jeszcze zmieniać.

Ocena 8,5/9, w tych granicach czyli już naprawdę bardzo dobrze.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości