The Book Of Souls - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
37
61%
9
12
20%
8
8
13%
7
1
2%
6
0
Brak głosów
5
2
3%
4
1
2%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: matik » sob sie 29, 2015 1:28 am

Jan jest bezcenny dla tego zespołu . Wnosi niepowtarzalne pomysły .
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: krusejder » sob sie 29, 2015 9:46 am

10/ 10
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
mistrzu
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: śr sie 25, 2010 5:15 pm
Skąd: Jastrzębie Zdrój

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: mistrzu » sob sie 29, 2015 11:14 am

Od razu slychać, że to utwór Gersa. Miejscami irytują mnie te autoplagiaty Janicka...co nie zmienia faktu, że świetny utwór, trochę takie wolniejsze i mroczniejsze Dance of Death, słychać również echa Powerslave. Na koncercie świetnie się sprawdzi, ciekawe za co się Bruce przebierze? :D za szamana? :D

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Journeyman666 » sob sie 29, 2015 2:08 pm

MVP pierwszego dysku to bez wahania Bruce. Ten kawałek brzmi jak wzięty z TOS z kariery solowej. Bruce wprowadza na tej płycie tak niesamowity klimat, że aż brakuje słów żeby to opisać. Riff z początku urywa dupę, podobnie jak intro. Te klawisze w tle przyprawiają o ciarki. Mam wrażenie, że Dave odrobinę bez weny na tym albumie. Kolejne jego solo, które niby nie jest złe ale dobre też nie.

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2459
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob sie 29, 2015 3:23 pm

Na początku i w końcówce mamy Talismana :lol: W pierwsze części utworu genialny orientalny nastrój. Od 6 minuty już klasyczna maidenowa gitariada, 2 razy pojawia się temat z Losfer Words :D Znów wspaniałe solówki, zwłaszcza Adriana
10/10

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: ironlemon » sob sie 29, 2015 9:30 pm

BTW, moim pierwszym skojarzeniem jak usłyszałem break z tego kawałka było nie "Montsegur", a to (w 5:09):

https://www.youtube.com/watch?v=z9ILgmMP6U4

:D

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Saimon1995 » ndz sie 30, 2015 12:51 pm

Oj, to będzie killer koncertowy na przyszłorocznej trasy i to jaki! Riff wgniata w ziemię (zdecydowanie najlepszy na płycie). Świetna maidenowa galopada w stylu Powerslave (słychać wspomniane Losfer Words). Już nie mogę się doczekać go na żywo. Nie boję się tego stwierdzić, że to najlepszy utwór tytułowy od czasu 7 Syna. Dyszka musi być, nie ma innej opcji. :)

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: remi » ndz sie 30, 2015 10:04 pm

10/10
I będę tu bronił Janicka, żadnego autoplagiatu tutaj nie stwierdzam. Wiadomo, że akustyczne intro może być podobne do tego z Legacy czy Talismana, jednakże kompozycja, struktura utworu, klimat, słowa i potencjał koncertowy jest naprawdę oryginalna i zasługują na najwyższą ocenę.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: WICKER MAN » ndz sie 30, 2015 11:41 pm

Absolutne 10/10. Swoją drogą obok Brightera i Montsegur to chyba najcięższy numer w dorobku Dziewicy... :twisted: Wyjątkowo mroczny, klimatyczny i wgniatający w ziemię ciężarem... Już wyobrażam sobie jego koncertową inscenizację z Bruce'm w stroju szamana, z pióropuszem, totemami na scenie i pochodniami - 7-my Syn w wersji live może wypaść przy tym blado! 8)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: PanPrezes » ndz sie 30, 2015 11:42 pm

Jak dla mnie to nic innego jak Powerslave w wersji środkowoamerykańskiej. Ten sam klimat i geniusz, chyba dzieło życia Jana.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 01, 2015 10:49 am

Bez dwóch zdań najlepszy utwór na albumie i na 90% dla mnie najlepszy utwór Iron Maiden od czasów Dance of Death. O ile Talisman czy Legacy Janicka miały swoje wady to tutaj tak samo jak na kompozycji tytułowej z Dance of Death nie ma ani jednego zbędnego dźwięku. Niektóre momenty wokalne i gitarowe są naprawdę wspaniałe, a klimat utworu poraża.
Bez urazy dla Steve'a ale Janick po raz kolejny sprawdził się zdecydowanie lepiej jako kompozytor, tytułowa kompozycja wręcz przygniata pasją, wykonaniem i klimatem Red and the Black.

Ocena mocne 9/10!

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: sajki » wt wrz 01, 2015 11:10 am

Znakomity numer, top 3 płyty. Rewelacyjny refren (znów skojarzenia z "Chemiccal Wedding", są pomysły, jest bardzo dobrze. Ale jest też fragment żywcem skopiowany z Losfer Words. ;)

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: MaidenFan » wt wrz 01, 2015 1:26 pm

10/10. Zdecydowanie najlepszy na płycie.
Gdzie te dodane refreny, o których mówił Janick?

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Emilio » wt wrz 01, 2015 4:39 pm

IMHO najlepszy numer na płycie. Nie nudzi (Co czasami zdarza się w autorskiej kompozycji Harrisa z tej płyty) pełna ciekawych motywów i chwytliwych melodii. Brak tu infantylnych przyśpiewek w refrenie, wszystko jest takie jak powinno. 10/10
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Budziol » wt wrz 01, 2015 8:38 pm

Chyba najlepszy. 10. Kolana

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Saimon1995 » wt wrz 01, 2015 9:39 pm

Chyba najlepszy. 10. Kolana
Pełna zgoda. Im więcej tej płyty słucham (a wkręciła mi się niemiłosiernie) to utwierdzam się w przekonaniu, że to najlepszy utwór tytułowy od 1988 i najlepszy utwór na albumie. Czapki z głów.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: remi » wt wrz 01, 2015 10:32 pm

Bo tych kilku dniach, nadal najczęściej go słucham.
Póki co mam "gęsią skórkę" podczas refrenu BoS i ostatniego segmentu Empire (przed outrem)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 02, 2015 9:27 am

Od samego początku mój faworyt a z każdym odsłuchem jeszcze bardziej wkręca mi się w łepetynę. Ciężki, mocny zarówno konstrukcyjnie jak i wokalnie. Od razu biegałem po pokoju udając, że gram ten charakterystyczny riff wyobrażając sobie koncert na przyszłorocznej trasie. Po dołożeniu scenerii i całej otoczki pirotechnicznej etc. będzie zamiatał koncerty. Świetny utwór tytułowy i nie potrzebuje wersji koncertowej, żeby to fanom uświadomić jak było np z DoD. Mistrzostwo Janicka, który jest najmniej przesiąknięty Maiden. Wydaje mi się, że tylko on i Becur mają w sobie rock and rolla i płyną pod prąd. Reszta jakby powoli poddała się wartkiej rzece.

Gdybym mógł dać dałbym 11/10.

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Rainmaker. » czw wrz 03, 2015 12:08 am

(słychać wspomniane Losfer Words)

No właśnie słychać, tylko po co wydłużać tak długi numer o zagrywki z Losfer Words... ale ogólnie ok, taka świeższa wersja tytułowego Dance Of Death - naciągane 8/10 :D

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 1:25 pm

Powtórzę się ale to jedyny utwór na albumie na którym nie zmieniłbym nic. Właśnie na taki epik czekałem i tak myślałem, że jeśli już to skomponuje go Janick a nie Steve. Na ostatnich trzech albumach to Janick był odpowiedzialny za najbardziej udane utwory Iron Maiden ( Dance of Death, The Legacy, The Talisman).
Bruce Dickinson śpiewa tu naprawdę znakomicie i faktycznie jakieś porównania do Powerslave są uzasadnione. Podobają mi się liczne smaczki wokalne, zwłaszcza w pierwszej części utworu. W drugiej jest wyborna, klasyczna Ironowa jazda, zwłaszcza ze znakomitym wejściem kogo? a jakże oczywiście Adriana Smitha !! Book of Souls gitarowo to zdecydowanie jego płyta.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość