Death Or Glory - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
5
11%
9
14
32%
8
11
25%
7
12
27%
6
2
5%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Dejavu » śr wrz 02, 2015 10:49 am

A ja utwierdzam się w przekonaniu, że jest to najsłabszy utwór na płycie. Nie oznacza to, że jest zły, ale dla mnie wraz ze Speed of Light trochę odstają od reszty. Nawet Speed of Light podoba mi się nieco bardziej.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 1:49 pm

Bardzo fajny utwór, ale zachwytów moich kolegów nie rozumiem. To dobre, solidne granie jednak faktycznie to co teraz najlepsze w Iron Maiden znajduje się w długich utworach. Book of Souls pokazuje to ostatecznie.

Największe plusy? chyba zadzior w zwrotkach w głosie Bruce'a i drugie solo gitarowe (kogo?). Niezbyt podoba mi się za to główny riff i refren.

Jeśli jednak porównać z Alchemistem z Final Frontier to jest to dużo lepszy utwór.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Dejavu » czw wrz 03, 2015 6:47 pm

drugie solo gitarowe (kogo?)
Adrian.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: brezdi » pn wrz 07, 2015 8:42 am

Bardzo fajny utwór, ale zachwytów moich kolegów nie rozumiem. To dobre, solidne granie jednak faktycznie to co teraz najlepsze w Iron Maiden znajduje się w długich utworach. Book of Souls pokazuje to ostatecznie.

Największe plusy? chyba zadzior w zwrotkach w głosie Bruce'a i drugie solo gitarowe (kogo?). Niezbyt podoba mi się za to główny riff i refren.

Jeśli jednak porównać z Alchemistem z Final Frontier to jest to dużo lepszy utwór.
Większość zgoda, tylko mi jak najbardziej nie przeszkadza główny riff i refren ; )

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: krieg » pn wrz 07, 2015 9:04 am

Bomba utwór, zadziorny, ostry i dynamiczny, świetnie prezentuje się na tle epików. Nie rozumiem dlaczego wyżej stawia się płaczące go klauna ( z tych krótkich ). Cóż, gusta i guściki.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Journeyman666 » pn wrz 07, 2015 6:39 pm

Wiem, że utwory trzeba jakoś zaczynać ale jest to kolejne intro na tej płycie, które jakoś mi nie pasuje do reszty utworu. Zwrotki znakomicie zaśpiewane, wszystko brzmi dosyć ciężko, mocno, utwór ma kopa. Kawałek w sam raz na rozpoczęcie drugiej płyty. Przy pierwszym przesłuchaniu traktowałem ten utwór odrobinę jako wypełniacz ale przy którymś przesłuchaniu się obronił i moim zdaniem prezentuje się bardzo dobrze. 8/10

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: soulburner » śr wrz 16, 2015 9:41 am

Przy pierwszym odsłuchu płyty w ogóle ten utwór mi nie przypadł do gustu. Nie wiem w sumie dlaczego, jakoś wydał mi się dziwny... Mogło to być zmęczenie po CD1, bo już przy drugim przesłuchaniu całości tak wgryzł mi się w mózg, że "słyszę" go w głowie najczęściej, często przytupując w rytm perkusji stojąc w kolejce w sklepie :D
Chyba nie ma ani jednego elementu, który by mi przeszkadzał, fajne riffy, boska perkusja, doskonałe melodie, fajny tekst, świetnie solówki (szczególnie Adrian!)... no sam miód :)
You must gather your party before venturing forth.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: dostoevsky » sob wrz 19, 2015 12:39 am

"I ride a blood red triplane!" :) Świetny jest ten moment. :)

W ogóle mało kto chwali intro, natomiast ja w nim słyszę start silników i odjazd. Super!

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 29, 2015 11:57 pm

Gdy się go słucha nawet przez 5 sekund nie ma się wrażenia, że to utwór o militariach, jest zbyt wesolutki a dwógłos w refrenie kasuje całą heavy-metalowość. Do tego ten riff, którego nie da się słuchać, jakieś takie dziwne wejście nie przypominające w niczym Iron Maiden. Zwrotki solidne, solówki nawet bardzo dobre, ale znów jakiś element psuje odbiór całości.

Deleted User 1499

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » czw paź 08, 2015 10:38 am

A mi ten utwór podchodzi i jak najbardziej widziałbym go w secie. Ma odpowiedniego kopa , fajny i dość ciężki riff , refren prosty i dobrze by się sprawdził live.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Geri666 » czw paź 08, 2015 11:30 am

Gdy się go słucha nawet przez 5 sekund nie ma się wrażenia, że to utwór o militariach, jest zbyt wesolutki a dwógłos w refrenie kasuje całą heavy-metalowość. Do tego ten riff, którego nie da się słuchać, jakieś takie dziwne wejście nie przypominające w niczym Iron Maiden. Zwrotki solidne, solówki nawet bardzo dobre, ale znów jakiś element psuje odbiór całości.
Ojej, wesolutki jak prawie całe PoM (Trooper, Die with your boots on, Quest for fire), dwugłos jak w refrenie Fight of the Icarus, który skasował całą heavy-metalowość. :D

Utwór świetny, tego brakowało na poprzednich płytach. Takich fajnych rockerów nawiązujących do lat 80.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: dostoevsky » czw paź 08, 2015 11:34 am

Przecież wszystkie utwory o wojnie powinny być smutne, nie znacie się.

Deleted User 1499

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » czw paź 08, 2015 11:47 am

Aces High też zbytnio militarią nie zajeżdza :P

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw paź 08, 2015 1:50 pm

Jeśli już porównujemy z Trooper czy Aces High to jest nokaut.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Geri666 » czw paź 08, 2015 2:01 pm

Ale jeden i drugi jest o militariach i jest wesoły :D

Trudno, żeby 30 lat po wydaniu PoM i Powerslave panowie nagrywali takie same utwory. Po pierwsze czasy i trendy w muzyce się zmieniły. Po drugie, gdyby nagrywali w kółko te same patataje na tym samym patencie, to wszyscy by krzyczeli, że nie są ambitni, że zjadają ogon. Po trzecie natury się nie oszuka i Bruce nigdy już nie zaśpiewa jak w latach 80 (może to i lepiej, bo teraz ma lepszą technikę, niż wtedy).

Podsumowując - porównywanie Troopera z Death or Glory ma sens tylko wtedy, gdy dostaniemy oba utwory na jednej trasie. Wtedy porównamy co lepiej brzmi i co ma lepszego kopa. Na żywo - w formie i wieku takim, w jakim są muzycy Maiden.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw paź 08, 2015 2:24 pm

To może z Tailgunnerem, też lekko hard-rockowy, też wesoły, tekst również o lotnictwie. Według mnie utwór z 1990 roku jest znacznie lepszy, przede wszystkim lepsze jest wejście i refren. To dwa najsłabsze elementy Death or Glory, a wiadomo chyba, że w krótkim utworze wstęp czy riff początkowy są bardzo ważne. Death or Glory nie jest zupełnie złym utworem, ma pewne plusy, zwrotki są bardzo fajne, drugie solo Adriana bardzo udane. Całościowo jednak utwór taki sobie.

Deleted User 2259

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 10:57 pm

6... czy znajdzie sie tutaj jeden walek/ ktory podskoczy do 8? nawet na marmoladzie mam taki jeden...

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5486
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Death Or Glory - opinie

Postautor: Sardi » sob lip 01, 2017 11:02 pm

z tego co Ci zostało to tylko Tears, czy Empire mogą imho, reszta to takie mocne średniaki
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość