Tears Of A Clown - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
15
29%
9
14
27%
8
7
13%
7
4
8%
6
2
4%
5
8
15%
4
1
2%
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: dostoevsky » ndz wrz 13, 2015 3:22 pm

Do tego utworu ostatnio bardzo chętnie wracam. Fantastyczny!

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: Saimon1995 » ndz wrz 13, 2015 10:01 pm

Im dłużej katuję The Book of Souls, tym na jednego z większych faworytów wyrasta Tears of a Clown (obecnie w pierwszej "trójce", obok tytułowego oraz Empire), a refren chodzi za mną już od dłuższego czasu i m.in. umila czas przy goleniu. ;)

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: soulburner » śr wrz 16, 2015 9:30 am

Świetny utwór, który nadaje się doskonale na singiel. Podczas odsłuchu aż autentycznie robi się mi smutno, a solówki... zgadzam się z określeniem "cudeńko" ;)
You must gather your party before venturing forth.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: gumbyy » śr wrz 16, 2015 9:32 am

Świetny utwór, który nadaje się doskonale na singiel.
No zdecydowanie tak. Mi podpasował ten kawałek od pierwszego odsłuchu. Taki spokojny, melancholijny. No i Bruce fajnie - spokojnie (bez szarżowania) - śpiewa.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: erosinho » śr wrz 16, 2015 9:36 am

Też bardzo mi się podoba. Fajnie, lekko zaśpiewany, bez zadęcia i patosu. Do tego fajne melodie i tekst.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 16, 2015 9:41 am

I solówki ;)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: hipcio_stg » śr wrz 16, 2015 10:43 am

Ocena wzrosła z 8 na 9/10.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: MaidenFan » czw wrz 17, 2015 1:05 pm

Jak dla mnie najlepszy z tych krótkich :)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: matik » sob wrz 19, 2015 11:04 pm

Wprowadza mnie w stan głębokiej zadumy , w tym jego moc i siła. Uwielbiam go słuchać .
Who motivates the motivator

seba1305
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 19, 2015 9:11 pm

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: seba1305 » sob wrz 19, 2015 11:19 pm

Najlepsze, albo przynajmniej jedne z najlepszych solowek na albumie. Ta pierwsza (Adrian?) fenomenalna. Piękny tekst i świetny wokal Bruce'a. Od początku wpadła mi w ucho.

Deleted User 2259

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » czw wrz 24, 2015 3:51 pm


Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: beaviso » czw wrz 24, 2015 10:16 pm

Utwór ze zdecydowanie dobrą koncepcją, w tym ze wspomnianą solówką. Byłby dobry na uspokojenie... Ale jakoś nie mogę go słuchać. Po prostu pojawia się w nim kilka razy motyw, zmieniający na chwilę rytm, który całkowicie mnie wybija z nastroju, a wręcz irytuje - szczerze nie lubię takiego stylu, jaki reprezentuje ten fragment (pewnie domyślacie się. o które momenty chodzi) i brzmi to dla mnie zupełnie obco. Nie takich zagrywek chcę słuchać w wykonaniu Maiden.

M.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: hipcio_stg » pt wrz 25, 2015 8:04 am

Utwór ze zdecydowanie dobrą koncepcją, w tym ze wspomnianą solówką. Byłby dobry na uspokojenie... Ale jakoś nie mogę go słuchać. Po prostu pojawia się w nim kilka razy motyw, zmieniający na chwilę rytm, który całkowicie mnie wybija z nastroju, a wręcz irytuje - szczerze nie lubię takiego stylu, jaki reprezentuje ten fragment (pewnie domyślacie się. o które momenty chodzi) i brzmi to dla mnie zupełnie obco. Nie takich zagrywek chcę słuchać w wykonaniu Maiden.

M.
To co chcesz słuchać przez 40 lat twórczości tylko bonanzę? Daj spokój. Równe proste granie proponują na poloTV . :pijak:

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: beaviso » pt wrz 25, 2015 8:54 am

Utwór ze zdecydowanie dobrą koncepcją, w tym ze wspomnianą solówką. Byłby dobry na uspokojenie... Ale jakoś nie mogę go słuchać. Po prostu pojawia się w nim kilka razy motyw, zmieniający na chwilę rytm, który całkowicie mnie wybija z nastroju, a wręcz irytuje - szczerze nie lubię takiego stylu, jaki reprezentuje ten fragment (pewnie domyślacie się. o które momenty chodzi) i brzmi to dla mnie zupełnie obco. Nie takich zagrywek chcę słuchać w wykonaniu Maiden.

M.
To co chcesz słuchać przez 40 lat twórczości tylko bonanzę? Daj spokój. Równe proste granie proponują na poloTV . :pijak:
No. I co z tego? Tak, właśnie bonanzę. Bonanza mi brzmi, bonanza mnie prowadzi, a przy takich "złamaniach rytmu" jak w Clownie po prostu dostaję arytmii, krztuszę się itd. Jeśli na tym ma polegać geniusz i dojrzałość, to dziękuję, wystarczyło mi kilunastoletnie mieszkanie z siostrą katującą na fortepianie Rachmaninowa i paru innych karkołomnych kompozytorów.
A Maiden to przecież heavy metalowe Polo TV. Ich melodie można zagrać na dziecięcych cymbałkach, a cały sekret tkwi w aranżacjach.

M.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: gumbyy » pt wrz 25, 2015 9:20 am

Bonanza mi brzmi, bonanza mnie prowadzi
O to to.. też uwielbiam te mejdenowe patatajki/galopady :)
a cały sekret tkwi w aranżacjach.
Otóż to :) Ostatnio panowie trochę stracili do tego "dryg" :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: dostoevsky » pt wrz 25, 2015 10:07 am

Bonanza mi brzmi, bonanza mnie prowadzi
O to to.. też uwielbiam te mejdenowe patatajki/galopady :)
Niedawno czytaliśmy o zjadaniu ogona przez Maiden, dziś dowiadujemy się, że im bardziej jako zespół będą przewidywalni tym lepiej.
a cały sekret tkwi w aranżacjach.
Otóż to :) Ostatnio panowie trochę stracili do tego "dryg" :)
Ostatnio czyli kiedy? Moim zdaniem nie mamy na TBOS radykalnego odejścia od tego co grali na ostatnich płytach, i całkiem nieźle im to wychodzi - do tego stopnia, że niektórzy stawiają AMOLAD wyżej od BNW, Powerslave i POM. ;)


Swoją drogą, gumbyy, jeśli muzyka nie wzbudza we mnie żadnych emocji, to nie miałbym ochoty siedzieć na forum i o tym pisać. Oczywiście żartuję i nie odbieram Ci prawa do krytyki, nawet wielokrotnej - po prostu wątpię, aby Twoje niezadowolenie przekonało innych, że TBOS "szału nie robi". ;)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: gumbyy » pt wrz 25, 2015 10:17 am

Niedawno czytaliśmy o zjadaniu ogona przez Maiden
Nie przypominam sobie, żeby coś takiego napisał...
Ostatnio czyli kiedy?
"TFF" i "TBOS" :)
Swoją drogą, gumbyy, jeśli muzyka nie wzbudza we mnie żadnych emocji, to nie miałbym ochoty siedzieć na forum i o tym pisać. Oczywiście żartuję i nie odbieram Ci prawa do krytyki, nawet wielokrotnej - po prostu wątpię, aby Twoje niezadowolenie przekonało innych, że TBOS "szału nie robi". ;)
A ja coś takiego gdziekolwiek napisałem? Że IM nie wzbudza we mnie żadnych emocji? :roll: Uwielbiam ten zespół i większość ich płyt. Co nie znaczy, że każda jest idealna...

A po drugie ja NIKOGO NIE PRZEKONUJĘ do niczego. Po prostu wyrażam swoją opinię na dany temat. Naprawdę dziwi mnie to, że wyrażenie swojej (innej) opinii na dany temat jest odbierane jako "hejt" na zespół/płytę, albo próbę przekonania kogoś do swoich "poglądów". Każdy odbiera muzykę (i ogólnie sztukę) na swój własny sposób i chyba po to jest forum, żeby o tym rozmawiać i wymieniać opinie?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: dostoevsky » pt wrz 25, 2015 10:25 am

Swoją drogą, gumbyy, jeśli muzyka nie wzbudza we mnie żadnych emocji, to nie miałbym ochoty siedzieć na forum i o tym pisać. Oczywiście żartuję i nie odbieram Ci prawa do krytyki, nawet wielokrotnej - po prostu wątpię, aby Twoje niezadowolenie przekonało innych, że TBOS "szału nie robi". ;)
A ja coś takiego gdziekolwiek napisałem? Że IM nie wzbudza we mnie żadnych emocji? :roll: Uwielbiam ten zespół i większość ich płyt. Co nie znaczy, że każda jest idealna...

A po drugie ja NIKOGO NIE PRZEKONUJĘ do niczego. Po prostu wyrażam swoją opinię na dany temat. Naprawdę dziwi mnie to, że wyrażenie swojej (innej) opinii na dany temat jest odbierane jak "hejt" na zespół/płytę, albo próbę przekonania kogoś do swoich "poglądów". Każdy odbiera muzykę (i ogólnie sztukę) na swój własny sposób i chyba po to jest forum, żeby o tym rozmawiać i wymieniać opinie?
Zupelnie mnie nie zrozumiałeś widzę. Pisałem o TBOS, nie o Maiden jako zespole - odnosiłem się do Twoim słów o tym, że najnowszy album "szału nie robi".

Co do drugiej części Twojego posta - przecież ewidentnie pisałem go z przymrużeniem oka (ile jeszcze winków miałem dodać? ;) ). Zwróć tylko uwagę na pierwsze zdanie - otóż o średniej jakości albumie, takim, który to ani ziębi ani grzeje, w ogóle nie chciałoby mi się pisać. Przecież do niczego Cię tu nie zmuszam, tylko dzielę się z Tobą swoją opinią. :)
Niedawno czytaliśmy o zjadaniu ogona przez Maiden
Nie przypominam sobie, żeby coś takiego napisał...
Przepraszam, nie sprecyzowałem - to moja własna obserwacja krytyki albumu na forum, nie dotyczyła konkretnie Twoich wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: Dejavu » ndz wrz 27, 2015 12:53 pm

Przepraszam, nie sprecyzowałem - to moja własna obserwacja krytyki albumu na forum, nie dotyczyła konkretnie Twoich wypowiedzi.
Też takie tendencje (nie tylko na forum) zauważyłem.

Każdy ma swój gust. Ktoś pisał o tym fragmencie, że nie pasuje rytmicznie i tak dalej... a moim zdaniem jest świetny i baaardzo mi się podoba, do tego stopnia, że przy każdym odsłuchu czekam na ten riff.

Odnośnie krytyki płyty (płyt) - każdy ma do tego prawo i nic w tym złego, mnie dziwi tylko (i piszę to bez żadnej złośliwości, serio) po co osoby które płyty nie lubią albo uważają że jest najwyżej średnia, poświęcają jej tyle czasu. Po co o niej piszą. To jest dla mnie trochę niezrozumiałe, ja zwykle jeśli nie lubię jakiejś płyty, staram się nie poświęcać jej ani trochę swojego czasu ;)

Deleted User 1499

Re: Tears Of A Clown - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 27, 2015 2:02 pm


Odnośnie krytyki płyty (płyt) - każdy ma do tego prawo i nic w tym złego, mnie dziwi tylko (i piszę to bez żadnej złośliwości, serio) po co osoby które płyty nie lubią albo uważają że jest najwyżej średnia, poświęcają jej tyle czasu. Po co o niej piszą. To jest dla mnie trochę niezrozumiałe, ja zwykle jeśli nie lubię jakiejś płyty, staram się nie poświęcać jej ani trochę swojego czasu ;)
To jest panie kolego potrzeba zwrócenia na siebie uwagi.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości