Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: erosinho » czw sty 07, 2016 12:08 pm

Można było mieć obawy o sprzedaż po nie najlepszym TFF. Młodsze grono fanów też woli ściągnąć plik niż kupić płytę...Ale jak widać maidenowa wiara stanęła na wysokości zadania. Teraz pozostało tylko odliczać czas do koncertu.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » czw sty 07, 2016 12:10 pm

Jeszcze powinno się potwierdzić na liście Złotych CD ZPAV...

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » pt sty 08, 2016 1:38 pm

Piszę, bo "AMOLAD", "FLIGHT666", "LAD" przekroczyły progi a na "Związku" nie podali wówczas - burdel!

Deleted User 2259

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Deleted User 2259 » pt sty 08, 2016 2:11 pm

erosinho a najgorsze jest to, że Ty czy ja (no ja trochę młodszy jestem) w ich wieku to jakoś potrafiło sobie oszczędzić/jakoś zarobić pieniądze na płytę, a teraz śmigają 16-17 latki z jakimiś nowymi telefonami/tabletami (nie znam sie na tym) niektóre wielkości ich głowy a na płyte szkoda lub wolą wydac na używki, nie moja sprawa, ale po prostu to się zmieniło niestety, kwestia priorytetów.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » pt sty 08, 2016 2:13 pm

I wartości, szcunku dla czyjejś pracy twórczej...

Deleted User 2259

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Deleted User 2259 » pt sty 08, 2016 2:17 pm

+1 oczywiście są pewnie wyjątki, ale myślę że mało, nawet znam takich co mają po 30+ stać ich na płyty, ale mówią, że w się w to już nie bawią sobie wolą ściągnąć a o tych spotify żeby chociaż tam zapłacić i dać zarobić kapeli to chyba nie słyszeli...

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » pt sty 08, 2016 2:26 pm

To choć niech te bilety kupią! Ja kocham płyty zwłaszcza winyle :)

Hospes
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: wt mar 20, 2012 6:39 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Hospes » pt sty 08, 2016 10:11 pm

Tak to już jest. Kwestia podejścia do sprawy. Jeden sympatyk Iron Maiden stwierdzi: bardzo lubię słuchać takiej muzyki, ciągnie mnie do niej choćby od czasu do czasu, dobrze jest odpocząć przy niej, spokojnie sobie wysłuchać, wtedy po prostu przyjemniej się na duszy robi - a więc zawsze kupię płytę i nie ma po prostu innej opcji. Drugi z kolei sympatyk podejmuje inną decyzję: fakt, muza super, na pewno na jakiś koncert się wybiorę, może nawet niejeden, ale po co mam płytę kupić? Wydatek dosyć spory, a na dodatek nie zależy mi aby posłuchać z cd czy tam winyla. Pociągnę z internetu, mam takie fajowe głośniczki, znajdę plik HD i już - wystarczy.
To tylko takie duże uproszczenie, ale skąd się biorą takie decyzje? Czy po prostu tylko rzecz gustu? Jeden i drugi posłuchają Iron Maiden, ale z różnych źródeł. Czy może ten który nie kupi płyty jest gorszym fanem? Nie tak zagorzałym? A może muzyka, słuchanie jej nie jest jednak aż tak ważna w życiu i ma to odbicie w (nie)kupowaniu płyt? Czy może po prostu jest to tylko kwestia ekonomiczna? Chociaż z drugiej strony chyba nawet ktoś kto ma skromne przychody może jednak "uciułać" w końcu na zakup płyty?
"Still my heart calculate and pray"

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Dejavu » pt sty 08, 2016 10:31 pm

W zdecydowanej większości jest to kwestia priorytetów i najczęściej to mówienie, że kogoś "nie stać" oznacza po prostu, że muzyka zajmuje niską pozycję na liście priorytetów, na tyle niską, że pieniądze ktoś woli wydać na milion innych rzeczy. Oczywiście nie zawsze, ale według moich obserwacji bardzo często tak bywa, podobnie również z jeżdżeniem na koncerty.

Ja płyty kupuję. A czy ktoś inny kupuje i dlaczego albo jaka jest sprzedaż płyty - kompletnie mnie to nie obchodzi.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » pt sty 08, 2016 10:43 pm

Wymówka ma to do siebie, że zawsze jakoś się znajdzie ... :)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: gumbyy » sob sty 09, 2016 7:35 am

Ja płyty kupuję. A czy ktoś inny kupuje i dlaczego albo jaka jest sprzedaż płyty - kompletnie mnie to nie obchodzi.
Mam dokładnie tak samo.

A swoja drogą to Złota Płyta = 10 tyś. sprzedanych sztuk. Trzeba przyznać, że to jest bardzo niski próg i jak na tak popularny zespół to dosyć długo to trwało. Nawet nie chcę myśleć ile tych płyt sprzedają w Polsce te mniej medialne kapele...
www.MetalSide.pl

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » sob sty 09, 2016 12:36 pm

Wiesz realnie rzecz biorąc - to jest wyższa liczba, bowiem od 2015 r. zaostrzono wymogi (sprzedaż realna a nie 'ilość kopii w magazynach po zamówieniu') i zliczane są TYLKO OKREŚLONE, KONTROLOWANE SIECI. Identycznie jest ze sprzedażą biletów koncertowych, jaka ujawnia Billboard. Także całościowo rzecz biorąc mogło pójść jakieś 12-13 tyś no i to jest jednak drogi, podwójny album. Ta cena przynajmniej młodszych nabywców - odstraszała (z kilkoma nawet rozmawiałem). Jest dobrze - nie ma co narzekać!
A te mniej medialne kapele nie sprzedają u nas nawet 1000 kopi :)

Awatar użytkownika
joseba
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 446
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 9:38 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: joseba » sob sty 09, 2016 1:16 pm

sam się przyznam, że płyt Maiden z przeszłych lat nie kupowałem, często wiązało się to w tamtych czasach z ekonomicznością, ale zawsze z tyłu głowy była myśl, że kiedyś tę dyskografię zbiorę. płyty na bieżąco nabywałem w momencie wydawania od AMOLAD, o ironio wtedy koszt krążka jest dużo wyższy, niż w późniejszym czasie...

gdzieś na forum obiło się o uszy, że Rod i spółka planują wydać kolejną reedycję, stąd w znanych sieciach ceny starszych płyt oscylowały ok 30 zł za krążek. taniej już być nie może i w ten sposób uzupełniłem do 3premier pozostałe 13 wydawnictw, a dodatkowo dvd Early Days, LAD oraz Maiden England. w sumie zebranie dyskografii Maiden równa się m/w biletowi GC z Poznania, więc ostatecznie nie jest to wielki koszt. sam dojazd samochodem ze Śląska do Wielkopolski wiąże się z wyższymi kosztami, niż wspomniane płyty...

tu rozchodzi się o chyba o wygodę, o przyzwyczajenie do ogólnej dostępności wszystkiego w necie. poza tym człowiek se myśli, że zawsze te pieniądze wydać może na coś innego. tyle, że w zdecydowanej większości nie będzie pamiętał na co je przeznaczył, a za dyskografię ulubionego zespołu nigdy nie będzie żałował wydanej złotówki

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: gumbyy » sob sty 09, 2016 11:54 pm

Także całościowo rzecz biorąc mogło pójść jakieś 12-13 tyś
Czyli połowa ludzi, którzy byli na ostatnim koncercie nie kupiła sobie tej płyty...
www.MetalSide.pl

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » ndz sty 10, 2016 12:03 am

Ściągnęła z netu...

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: hipcio_stg » ndz sty 10, 2016 10:22 am

Także całościowo rzecz biorąc mogło pójść jakieś 12-13 tyś
Czyli połowa ludzi, którzy byli na ostatnim koncercie nie kupiła sobie tej płyty...
Myślę, że więcej niż połowa. Ostatecznie dużo ludzi kupiło więcej niż jedną kopię, lub winyle deluxy i standardy.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » ndz sty 10, 2016 11:21 am

Tak, jak mówiłem, ważne gdzie kupowali. Tylko określone sieci dystrybucji są brane pod uwagę przy rozliczaniu sprzedażny... moim zdaniem, nie jest do końca uczciwe, bo przecież płyta sprzedawana jest wszędzie - to nigdy nie będzie pełny obraz. Wszystko ustawione jest pod wygodę dzialu marketingu i sprzedażny w danej korporacji...

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: mic7 » ndz sty 10, 2016 7:14 pm

A wiesz może ,które sieci dystrybucji sa brane pod uwagę a ,które nie ?
a BTW to jest niedorzeczne ,przecież to całkowicie zaciemnia obraz sprzedaży..... :facepalm:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » ndz sty 10, 2016 7:56 pm

Te największe - chyba na ZPAV powinny być informacje, Empik i MM oraz Saturn na 100%. Wiem, że niedorzeczne, dlatego do tych "oficjalnych" statystyk podchodzę z rezerwą :)

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: mic7 » ndz sty 10, 2016 8:29 pm

To jak kupiłem deluxe i winyla TBOS (zwykłe CD kupiłem w MM) w sklepie internetowym EMP to nie zostało doliczone do Złotej Płyty?????


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości