Gitara Adriana

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

cloud
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: wt maja 31, 2005 11:33 pm
Skąd: Świnoujście

Gitara Adriana

Postautor: cloud » śr cze 15, 2016 5:06 pm

Wiem, ze gdzies byl temat o sprzecie, ale niestety nigdzie nie moge znalezc...
Czy ktos wie na jakich gitarach na obecnej trasie gra Adrian? Konkretnie chodzi mi o zielona w stylu Iguana Burst, m.in. gra na niej na The Book of Souls, czy ktos moglby podrzucic linka do tej gitary albo jakichs informacji na jej temat?
UP THE IRONS !!!

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Gitara Adriana

Postautor: Dejavu » śr cze 15, 2016 5:57 pm

To jest Jackson, sygnatura Adriana, przypuszczam że oprócz koloru nie różni się niczym (albo może coś w przetwornikach?) z tym jego wcześniejszym modelem Jacksona - jak dotąd widziałem je w wersji z klonową podstrunnicą i z palisandrową podstrunnicą, korpus w tańszym modelu z lipy, w droższym z olchy. Dokładniejszy opis sobie spokojnie znajdziesz w necie, tutaj jest z oficjalnej Jacksona - http://jacksonguitars.com/guitars/?body_shape=san_dimas.
Chyba że oprócz kolorystycznych zaszły jakieś inne zmiany, ale nie wydaje mi się.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Gitara Adriana

Postautor: PanPrezes » pt lip 15, 2016 2:56 pm

Ten zielony Jackson ma inaczej zamontowany pręt do regulacji krzywizny gryfu. W starszych modelach regulacja była przy główce, a w tym przy korpusie gitary. Ciekawe swoją drogą czy ten model będzie dostępny w sprzedaży.

Deleted User 2259

Re: Gitara Adriana

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 16, 2016 12:51 am

A ta gitara skradziona w Grecji się chyba nie znalazła nie ?

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Gitara Adriana

Postautor: PanPrezes » sob lip 16, 2016 10:46 am

Pewnie nie. Chyba złodziej nie skusił się na zdjęcie z autografami zespołu i kurtkę :lol: Tym bardziej, że to było na rok nim te gitary weszły do sprzedaży i był to prawdziwy rarytas. Sam bym sobie coś takiego powiesił nad łóżkiem, albo zrobił dla tego mały ołtarz.

Awatar użytkownika
Moonrise
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: śr cze 23, 2010 9:44 am
Skąd: Poznań

Re: Gitara Adriana

Postautor: Moonrise » śr sie 10, 2016 11:22 pm

Wiecie może jak ze wzmakami w studiu i w trasie? Zmieniło się coś od poprzedniej płyty i trasy?

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Gitara Adriana

Postautor: Papa » czw sie 11, 2016 12:06 am

Wygrzebałem gdzieś w temacie o nowej płycie:
Dave z Colinem Pricem, który jest jego technicznym, eksperymentowali z nowymi wzmacniaczami i kolumnami Victory w poszukiwaniu starego, ''Daveowego'' brzmienia z TNOTB i ponoć im się to udało. :wink: Dave również ponoć nagrał wszystkie swoje ścieżki na Les Paulu.
Więcej nie kojarzę. Jak się czegoś dowiem (w wolnym czasie przejrzę oficjalny magazyn), to coś napisze.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Gitara Adriana

Postautor: Dejavu » czw sie 11, 2016 12:49 pm

Swoją drogą to chyba gdzieś w inną stronę poszły te poszukiwania brzmienia Dave'a z TNOTB, bo brzmi zdecydowanie inaczej. Ja uważam, że lepiej.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Gitara Adriana

Postautor: PanPrezes » czw sie 11, 2016 3:43 pm

Jak na moje ucho to gitary na BoS brzmią dużo ciemniej i bardziej po amerykańsku, niż na poprzednich płytach. Tak jakby użyli do ich nagrania wzmacniaczy z lampami 6l6.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość