Koncertowe przewidywania

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: KingCrimson95 » śr lut 07, 2024 10:19 am

Z klamrą pełna zgoda, i to dla mnie jedyny argument za Śląskim ;)
A brzmieniowy w porównaniu z PGE Cię nie przekonuje? :)
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: pz » śr lut 07, 2024 10:24 am

Nie byłem na "nowym" Śląskim, ale myślę, że gorzej niż w Warszawie nie jest. Pamiętam, że do koncertów w Chorzowie przed remontem nie miałem większych zastrzeżeń co do dźwięku.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: zgo » śr lut 07, 2024 10:26 am

Sanatorianie: Śląski czy Basen Narodowy?

Rzeczywistość: Olympiastadion czy Letnany? :mrgreen:
Oba. I to minimum :)

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: johnny_o » śr lut 07, 2024 10:26 am

A brzmieniowy w porównaniu z PGE Cię nie przekonuje? :)
W przypadku AC/DC? Nie! :D

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: KingCrimson95 » śr lut 07, 2024 10:27 am

Nie byłem na "nowym" Śląskim, ale myślę, że gorzej niż w Warszawie nie jest. Pamiętam, że do koncertów w Chorzowie przed remontem nie miałem większych zastrzeżeń co do dźwięku.
Znaczy się to ja nie wiem czy to patriotyzm lokalny, ale dla mnie Śląski jest bez porównania brzmieniowo z PGE na korzyść oczywiście tego pierwszego.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Saimon1995 » śr lut 07, 2024 10:41 am

Nie byłem na "nowym" Śląskim, ale myślę, że gorzej niż w Warszawie nie jest. Pamiętam, że do koncertów w Chorzowie przed remontem nie miałem większych zastrzeżeń co do dźwięku.
W porównaniu do Narodowego, to niebo a ziemia. Po oddaniu Śląskiego po remoncie byłem na Gunsach, Rammsteinie, Dawidzie Podsiadło oraz sanah. I za każdym razem wychodziłem zadowolony. I złego słowa na akustykę nie mogłem powiedzieć.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1226
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: johnny_o » śr lut 07, 2024 10:54 am

Też nie byłem na nowym Śląskim, ale przed remontem wielokrotnie i już wtedy dźwięk był o wiele lepszy niż na Narodowym. Ale właśnie lokalny patriotyzm i wygoda każą mi przymykać oko, poza tym przy skrzeczącym Brianie prawie wszystko jedno ;)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: pz » śr lut 07, 2024 11:24 am

Jedynym plusem narodowego jest dla mnie lokalizacja. 30 minut spacerem. To jednak trochę mało.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

boo_radley
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1052
Rejestracja: pn lip 09, 2018 8:00 am

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: boo_radley » śr lut 07, 2024 11:39 am

Stadion Śląski nie nadaje się na robienie poważnych koncertów:-) Primo: jest tam murawa, której na Narodowym nie ma. Brak tejże znacząco uławtia wjazd samochodów ze sprzętem plus rozstawianie sceny. i nie jest to mój wymysł, tylko wspominała o tym jedna z zagranicznych ekip technicznych przy okazji jakiegoś koncertu na PGE przed pandemią. Nie pamiętam którego, ale Live Nation zamieściło wtedy filmik z przygotowań do tej imprezy i jakiś zagraniczny pracownik z ekipy stawiającej sceny o tym mówił. Secundo: gdzieś czytałem czy słyszałem w jakimś materiale video (nie wiem czy nie tym samym), że na PGE jest o wiele lepszy dostęp do komunikacji światłowodowej na płycie stadionu. Tertio: o takich "drobiazgach" jak o niebo lepsza widoczność na Narodowym z trybun niż z przestarzałego pod względem konstrukcji Śląskiego nie trzeba wspominać, bo poruszono ten temat setki razy z okazji meczów piłkarskich. Pod tym względem Śląski to dziadostwo. I wreszcie sprawa dźwięku. Już nie będę się po raz n-ty powtarzał, ale było już mnóstwo koncertów na Narodowym, które brzmiały bardzo dobrze - chociażby DM czy RHCP, sanah czy Podsiadło w ubiegłym roku :-) Przykłady pierwsze z brzegu.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3634
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Shedao Shai » śr lut 07, 2024 11:46 am

xD

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Saimon1995 » śr lut 07, 2024 11:47 am

Jeśli Podsiadło na Narodowym brzmiał dobrze, to ja mam 2 metry wzrostu i rude włosy.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Żelazny » śr lut 07, 2024 11:48 am

Dobrze że ekipie Rammstein z pierdylionem ton sprzętu tego nikt nie powiedział

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Saimon1995 » śr lut 07, 2024 11:49 am

Dobrze że ekipie Rammstein z pierdylionem ton sprzętu tego nikt nie powiedział
Podobno im to mówili, ale muzycy powiedzieli, że mają to gdzieś i na upartego chcą zagrać na Śląskim. :mryellow:

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: thorgal_30 » śr lut 07, 2024 12:03 pm

Poza tym co to za argument ze słabą widocznością na trybunach skoro Sanktuarianie albo na barierkach albo w bliskiej ich okolicy ;-) argument nie nadaje się na niniejsze forum ;-)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Mr. M » śr lut 07, 2024 12:09 pm

Poza dźwiękiem, który jest zdecydowanie lepszy na Śląskim, Studnia to lepsza opcja pod każdym innym względem (stety niestety): lokalizacyjne i transportowo dla większości kraju, biznesowo (w Warszawie znajdzie się dużo przypadkowych osób, które pójdą, bo akurat coś dużego się dzieje), noclegowo (na Śląsku baza noclegowa jest pełna przy wydarzeniu na kilkanaście tysięcy ludzi, a co dopiero na koncert na ponad 50 tys., dobrze to było widać przy ostatnim Rammsteinie) i być może też technicznie, o czym pisał wcześniej boo.

Jednak, niezależnie od tego, gdzie zagrają, to ten jeden raz trzeba będzie się wybrać :B

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: pz » śr lut 07, 2024 12:27 pm

Poza tym co to za argument ze słabą widocznością na trybunach skoro Sanktuarianie albo na barierkach albo w bliskiej ich okolicy ;-) argument nie nadaje się na niniejsze forum ;-)
Bardzo słuszna uwaga.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: KingCrimson95 » śr lut 07, 2024 12:56 pm

Stadion Śląski nie nadaje się na robienie poważnych koncertów:-) Primo: jest tam murawa, której na Narodowym nie ma. Brak tejże znacząco uławtia wjazd samochodów ze sprzętem plus rozstawianie sceny. i nie jest to mój wymysł, tylko wspominała o tym jedna z zagranicznych ekip technicznych przy okazji jakiegoś koncertu na PGE przed pandemią. Nie pamiętam którego, ale Live Nation zamieściło wtedy filmik z przygotowań do tej imprezy i jakiś zagraniczny pracownik z ekipy stawiającej sceny o tym mówił. Secundo: gdzieś czytałem czy słyszałem w jakimś materiale video (nie wiem czy nie tym samym), że na PGE jest o wiele lepszy dostęp do komunikacji światłowodowej na płycie stadionu. Tertio: o takich "drobiazgach" jak o niebo lepsza widoczność na Narodowym z trybun niż z przestarzałego pod względem konstrukcji Śląskiego nie trzeba wspominać, bo poruszono ten temat setki razy z okazji meczów piłkarskich. Pod tym względem Śląski to dziadostwo. I wreszcie sprawa dźwięku. Już nie będę się po raz n-ty powtarzał, ale było już mnóstwo koncertów na Narodowym, które brzmiały bardzo dobrze - chociażby DM czy RHCP, sanah czy Podsiadło w ubiegłym roku :-) Przykłady pierwsze z brzegu.
To teraz tak: Odnośnie murawy. Istnieją podkłady chroniące murawę, które zakładam, że Stadion Śląski posiada, skoro jest w jakimś stopniu przygotowany do organizacji wydarzeń nie tylko o charakterze sportowym. Jeśli nie, ogarniają do tego podwykonawcę. Co do kwestii komunikacji światłowodowej nie jestem w stanie tego zweryfikować, ale zakładam, że taki Rammstein przykładowo przyjeżdża z własnymi systemami i ma je naprawdę jedne z najbardziej zaawansowanych na świecie i jakoś obleciał dwa koncerty na Śląskim. Więc to też dla dużych graczy nie będzie stanowić problemu.

Argument o widoczności trybun -> byłeś na nowym Śląskim czy opierasz tezę na zasadzie - "przeczytałem", "widziałem"? Co do kwestii technicznych różniących konstrukcyjnie oba stadiony to nie znam ich, więc nie będę się wypowiadał. Na pewno nie powiedziałbym, że konstrukcja nowego Śląskiego jest przestarzała, nawet jeśli jest w jakimś stopniu oparta o stary stadion. Co do sprawy dźwięku, nie tacy jak Ty czy ja wypowiadali się na temat akustyki na Narodowym jeśli miał być czymś więcej niż stadionem. Odsyłam tutaj:

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114 ... ychac.html

https://natemat.pl/429743,dlaczego-konc ... -ekspertem

I co ciekawe masz tam też wątek odnośnie Rammsteina, który przypominam - zagrał trzy sztuki na Śląskim w ciągu ostatnich 6 lat.

Jedyne co broni studnię to fakt, że to jest Warszawa i tutaj lokalizacyjnie i transportowo jest półka wyżej niż Śląsk.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

kalectwo
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: czw mar 16, 2023 12:31 pm
Skąd: При́пʼять

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: kalectwo » śr lut 07, 2024 1:53 pm

To teraz tak: Odnośnie murawy. Istnieją podkłady chroniące murawę, które zakładam, że Stadion Śląski posiada, skoro jest w jakimś stopniu przygotowany do organizacji wydarzeń nie tylko o charakterze sportowym.
Ah się przypomina Poznań 2014, gdzie podkładów nie było, i już po Slejerze pod sceną zaczęło się bagienko robić.

Awatar użytkownika
KingCrimson95
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: ndz lut 04, 2024 5:51 pm
Skąd: Brzeszcze

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: KingCrimson95 » śr lut 07, 2024 1:55 pm

To teraz tak: Odnośnie murawy. Istnieją podkłady chroniące murawę, które zakładam, że Stadion Śląski posiada, skoro jest w jakimś stopniu przygotowany do organizacji wydarzeń nie tylko o charakterze sportowym.
Ah się przypomina Poznań 2014, gdzie podkładów nie było, i już po Slejerze pod sceną zaczęło się bagienko robić.
Poznań dał ciała wtedy ewidentnie. Jest to drogi "sport" te podkłady, bo przykładowo na Śląskim to koszt około pół miliona złotych, który bierze na siebie operator stadionu:

https://www.slazag.pl/zabezpieczenie-bi ... na-zlotych

Z tym, że te pół miliona to tak naprawdę kropla w morzu w kosztach organizacji takiego wydarzenia, więc nie wydaje mi się to być wielkim problemem.
Koncertowo 2024:
25.04. - Glenn Hughes - Kraków
13-14.07. - Summer Fog Festival - Katowice
17.10. - Deep Purple - Katowice
21.10. - Fish - Kraków
21.11. - Sepultura - Katowice

https://www.last.fm/pl/user/DarkenHue
https://zewkultury.pl

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: kam » ndz lut 11, 2024 10:24 pm

Jutro o 9 rano naszego czasu AC/DC wypuszcza newsy. Mam nadzieję, że chodzi już o tę trasę i koncert w PL. We wtorek z kolei Pearl Jam ogłasza koncerty w Europie - Polski brak na liście.


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości