Ostatnio słucham albumy...

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: widman » czw lip 14, 2022 2:42 pm

Album zarówno od strony graficznej jak i muzycznej to bardzo dobra płyta.
Szorstki, duszny jak już powiedziano, taki w stylu pierwszej połowy lat 80. Możliwe, że po końskiej dawce przepychu, spandexu i syntezatorów na dwóch ostatnich płytach w końcu lat 80. Maiden zapragnęli przebrać się w jeansy i bezrękawniki i zagrać drapieżne, trochę nawet hard rockowe klimaty.
Ja bardzo lubię No prayera. Od początku mi przypadł do gustu. Wolę go bardziej niż Fear, który jest zdecydowanie za długi i ma kilka zamulaczy. Na No Prayer jeszcze Dickinson był w zespole zarówno umysłem jak i ciałem i to się czuje, bo potem wiadomo jak było.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: remi » czw lip 14, 2022 4:03 pm

Ostatnio z gramofonu nie schodzi British Lion i soundtrack do Diablo 2.

Neon
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10838
Rejestracja: sob cze 08, 2019 7:47 pm
Skąd: Kozienice

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Neon » czw lip 14, 2022 6:01 pm

Ostatnio słucham albumu Iron Maiden "Powerslave".

Deleted User 8107

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Deleted User 8107 » wt gru 26, 2023 7:16 am

Od Number do Synka tylko (ewentualnie jeszcze Fear) reszty mi się nie chce słuchać wcale i robię przerwę od tych płyt na kilka lat (a Senjutsu to już raczej nie puszczę, 10 odsłuchań i wystarczy)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: gumbyy » wt gru 26, 2023 11:15 am

U mnie w ostatnich tygodniach:

SiT (ten to w jakiś przesadzonych ilościach :D), oraz 7 syn, BNW, A Real Live One, TXF, Powerslave...
www.MetalSide.pl

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Piotr Lange » wt gru 26, 2023 2:09 pm

Senjutsu, TBoS, Powerslave, Synek, Killers, Live After Death, Rio.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: blackcocker » wt gru 26, 2023 4:06 pm

Ostatnio (w czerwcu) słuchałem SiT, bardzo dobry materiał
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Pawlo84
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2423
Rejestracja: pn lis 11, 2019 9:51 am

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Pawlo84 » śr gru 27, 2023 6:59 am

SiT, Senjutsu, Killers i TXF

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Clanowy » czw gru 28, 2023 9:55 pm

W całości ostatnio Senjutsu. Wcześniej tylko Fear of the Dark poleciał w całości.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: wojakwojak » pt gru 29, 2023 9:39 am

Nights of the dead live in mexico (czy jakoś tak) - koszmar!!!!!! Wokal fatalny, pianie, instrumentalnie krzywizny, jakieś amatorskie wstawki na rajdzie i hihacie, rozjazdy. To nawet nie jest godne bycia nieoficjalnym bootlegiem..........ale z drugiej strony, jak się słucha "nowszych" koncertówek innych zespołów, to też jest słabo (nawet ostatnie Rushe były słabe wokalnie). Pytanie czy to znak wieku emerytalnego muzyków czy może tak to zawsze wyglądało na prawdę, a w latach 70 i 80 dostawaliśmy płyty "live plus 90% overdubs in the studio" (vide Live and Dangerous), a teraz dostajemy po taniości dźwięk z linii z konsolety, po prostu bez żadnej obróbki.
Tak czy siak, przy tym Mexico takich Donnington i Live/Dead One słucha się fantastycznie:)! Jak się po latach okazuje, wcale nie są takie złe. Największą zaletą Mexico jest fakt, że grają For The Greater Good Of God.
PS. Ja Donnington i LIve/Dead zawsze lubiłem bardziej niż Maiden England.....3, 2, 1....teraz można rzucać pomidorami w ekran.

Deleted User 8107

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Deleted User 8107 » ndz gru 31, 2023 10:25 am

PS. Ja Donnington i LIve/Dead zawsze lubiłem bardziej niż Maiden England.....3, 2, 1....teraz można rzucać pomidorami w ekran.
Nie no nikt w Cb nie bedzie rzucać niczym myślę, ja wolę Maiden England, ale Live/Dead ma świetny przekrój setowy, wujek był w Ostravie w 93 i opowiadał, że Dickinsonowi juz sie nie chcialo, ale i tak koncert sie bardzo podobał. Sporo jedynki i piece of mind. Lubie te koncertówke. Zreszta Maiden do flight666 ma same dobre koncerty, en vivo juz mi sie mniej podobalo, ale sa gusta i guściki. Tego meksykańca nawet nie słuchałem.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: gumbyy » ndz gru 31, 2023 1:16 pm

[quwujek był w Ostravie w 93 i opowiadał, że Dickinsonowi juz sie nie chcialo
To nawet słychać na koncertówce, trochę odpuszczania i śpiewania na pół gwizdka.
www.MetalSide.pl

Deleted User 8107

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Deleted User 8107 » ndz gru 31, 2023 1:18 pm

Ale plus taki, że po koncercie spotkał McBraina, Murraya i chyba Harrisa/Dickinsona, już nie pamiętam jak mi to opowiadał, mogę dopytać, jak ktoś zainteresowany. 21 lat wtedy miał.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Schizoid » ndz gru 31, 2023 1:38 pm

z drugiej strony, jak się słucha "nowszych" koncertówek innych zespołów, to też jest słabo (nawet ostatnie Rushe były słabe wokalnie). Pytanie czy to znak wieku emerytalnego muzyków czy może tak to zawsze wyglądało na prawdę, a w latach 70 i 80 dostawaliśmy płyty "live plus 90% overdubs in the studio" (vide Live and Dangerous), a teraz dostajemy po taniości dźwięk z linii z konsolety, po prostu bez żadnej obróbki.
Nie ma co porównywać wokalistów w wieku emerytalnym z ich młodszymi o 30 lat wersjami... Zwłaszcza tych, którzy śpiewają bardziej zaawansowane rzeczy niż Jagger.

Sporo starych kapel wydaje w ostatnim czasie nagrania archiwalne, bez żadnych dogrywek i innych tego typu zabiegów upiększających. To całkiem fajny sposób na weryfikację ich formy w danym czasie. Wiem, że Thin Lizzy wydało dość obszerny box z koncertami z czasów LaD i z tego co słyszałem, to nie sposób narzekać na ich poziom.

Maiden o zbyt daleko idącą ingerencję w materiał źródłowy bym nie posądzał. Według mnie zarówno Live After Death, jak i Maiden England mają sporo niedociągnięć (chodzi mi o wokal) i myślę, że jakby chcieli podreperować te nagrania, to Bruce brzmiałby totalnie inaczej. Nie mówiąc nawet o kolejnych koncertówkach. Pewnie coś tam ulepszali, ale w niewielkim zakresie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: sajki » ndz gru 31, 2023 2:22 pm

Rock in Rio to akurat jest mocno poprawione, niestety w ten zły sposób.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ostatnio słucham albumy...

Postautor: Schizoid » pn sty 01, 2024 3:53 pm

Ale Rock in Rio to już nie lata 70/80, o których pisał Wojakwojak. W późniejszych latach pewnie nie mieli oporów przed takimi działaniami, ale te klasyczne materiały live są po prostu na tyle niedoskonałe, że wykluczam znaczącą ingerencję w zarejestrowany materiał.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość