SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: hipcio_stg » ndz cze 03, 2018 6:35 pm

U Azjatów musiało być karaoke :D

Awatar użytkownika
daveaVu
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 84
Rejestracja: pn cze 13, 2011 8:30 pm

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: daveaVu » ndz cze 03, 2018 7:42 pm

Tak tylko wtrącę..

Czytam wątek od godziny, słucham setlisty, wstałem na moment z kanapy a mój dwuletni synek podbiegł i złapał za leżącą słuchawkę (nigdy wcześniej tego nie robił). Uśmiech od ucha do ucha.

Śpieszmy się kochać Maiden, może niedługo odejdą :) Każda trasa, jak ta, na której wchodzą poziom wyżej jeśli chodzi o scenografię i oprawę jednocześnie serwując nie grane od lat kawałki to perła i traktujmy to jak perłę :) Będzie co opowiadać dzieciakom.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: MaidenFan » ndz cze 03, 2018 9:49 pm

Ktoś w komentarzu pod tym filmikiem z Sign of the Cross napisał, że Nickowi rozsypała się stopa w połowie numeru, ale nie wiem ile w tym prawdy.
Coś w tym jest, bo jakiś łysy koleś jest za perkusją i coś tam grzebie :D

Deleted User 4783

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: Deleted User 4783 » ndz cze 03, 2018 9:55 pm

ten trooper genialne xD a że czasem się chłopaki rozjadą w jakimś kawałku to dla mnie tylko na plus. Od razu widać, że grają live a nie jadą z playbacku. To cały urok koncertów, zawsze może pęknąć struna, zje...ć się mikrofon czy nagłośnienie. Ale czy właśnie nie takie rzeczy pamięta się latami?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: gumbyy » ndz cze 03, 2018 10:00 pm

ten trooper genialne xD a że czasem się chłopaki rozjadą w jakimś kawałku to dla mnie tylko na plus. Od razu widać, że grają live a nie jadą z playbacku. To cały urok koncertów, zawsze może pęknąć struna, zje...ć się mikrofon czy nagłośnienie. Ale czy właśnie nie takie rzeczy pamięta się latami?
Albo najzwyczajniej ktoś zapomni co ma właśnie robić, czy też się zamyśli o jakiejś piękności z barierki ;) Dla mnie też takie akcja koncertowe są fajne i pamiętam je szczególnie. Tak jak akcja Bruce na "No More Lies" we Wrocławiu :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: Pati » ndz cze 03, 2018 10:17 pm

ten trooper genialne xD a że czasem się chłopaki rozjadą w jakimś kawałku to dla mnie tylko na plus. Od razu widać, że grają live a nie jadą z playbacku. To cały urok koncertów, zawsze może pęknąć struna, zje...ć się mikrofon czy nagłośnienie. Ale czy właśnie nie takie rzeczy pamięta się latami?
Albo najzwyczajniej ktoś zapomni co ma właśnie robić, czy też się zamyśli o jakiejś piękności z barierki ;) Dla mnie też takie akcja koncertowe są fajne i pamiętam je szczególnie. Tak jak akcja Bruce na "No More Lies" we Wrocławiu :)
Wrocław to nie dwie akcje? Po pierwsze walnął się w tekście, a po drugie wspinaczka po rusztowaniu? :D

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: MaidenFan » ndz cze 03, 2018 10:21 pm

Pamiętam też akcję z 2011 z Moskwy, gdzie Bruce chyba pobiegł przebierać się na Trooper'a, a reszta zaczęła grać Wicker Mana i później pierwszą zwrotkę zaśpiewał ze zmienionym tekstem:
https://youtu.be/aW8T7sMznxE
Takich śmiesznych wpadek jest setki, można założyć osobny temat żeby tu nie śmiecić :D

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: Scoobany » ndz cze 03, 2018 11:25 pm

To jeszcze ja dodam kolejny fail - dosyć świeży, bo z Run to the Hills w Sztokholmie. Nie wiem co śmieszniejsze, komentarz Bruce'a "What song could this possibly be", czy fail któregoś z gitarzystów na samo wejście w 7. sekundzie. :D

https://www.youtube.com/watch?v=B6-iP7Q6E54

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: hipcio_stg » pn cze 04, 2018 7:25 am

Odstawili RTTH na chwilę i proszę... Coraz bardziej niestety uświadamiam sobie, że to zwykłe chłopaki z East Endu... Poza gigantycznym marketingiem niewiele się zmieniło. Chłopakom nadal brakuje wykształcenia muzycznego :) Grają proste tonacje, w dużej mierze proste aranże. Jak dołożyć do tego wpadki przy maksymalnie ogranych kotletach, które tłuką od 30 lat to mamy odpowiedź, dlaczego nie grają wielu utworów. Po prostu nie są w stanie ich zagrać.

Wiem, że marudzę, i wielką markę wylewam jak wiadro popłuczyn, ale tak to zwyczajnie widzę. Wszystko ma jakiś tam urok, ale utwory nigdy nie zagrane na trasach promujących album zaczynam traktować jak zapełniacze. Równie dobrze mógł je nagrać zespół muzyków sesyjnych. Brakuje mi czasami wiary, że chłopacy nagrali Alexanrda, czy Empire... albo zrobili to jak na szkolnej kartkówce. Przegrali 5 min przed wejściem do studia, jakoś zarejestrowali i do śmietnika. Kolejne minuty wbite, można sprzedawać album, aaa i nie bójcie się i tak nie będziemy tego grali... :pijak:

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: Bon Dzosef » pn cze 04, 2018 8:58 am

Myślę, że to nie brak umiejetnosci, tylko raczej lenistwo. Zagranie Alexandrow czy innych To Tame a Land wymagaloby dużo dłuższych prób. Helloween miał przed PU kilka miesięcy prób ;) . Nie wyobrażam sobie tego u Maiden.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: hipcio_stg » pn cze 04, 2018 10:46 am

Muzycy weselni grają podczas nocy ok 120 utworów. Co przekłada się na ok 120 solówek i robią to bez popity. Często i gęsto są to utwory grane naprawdę na wysokim poziomie. Ot taka różnica pomiędzy rzemieślnikami, a artystami. Co drudzy jak się pomylą to im się brawo bije, jak pomylą się ci pierwsi to trzeba flaszkę zabrać.

Jak można mówić o lenistwie? Przecież IM to główny dochód i praca na pełen etet, a nie dwa tygodnie przed nagraniami.

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 05, 2017 10:32 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: longestday » pn cze 04, 2018 10:51 am

Widzę, że kolega ostatni raz na weselu był we wczesnych latach 80. kiedy kapele weselne grały w 100% na żywo i w pełnym składzie. Tak się składa, że doskonale znam ten temat: na weselach króluje muzyka "z klawisza" i pół-playback.

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 05, 2017 10:32 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: longestday » pn cze 04, 2018 11:13 am

Widzę, że Pan hipcio_stg to arystokrata/elyta rodem z TVNu i z góry na buraków z East Endu. Bankowo Maiden potrafią zagrać wszystko ze swojego repertuaru, ale na koncertach wybierają utwory które po prostu lubią grać, a nie spinać się przy każdej nutce. Nie robią prób przed każdym koncertem, grają (oprócz pieniędzy) dla radości z samego grania muzyki, dla kontaktu z publiką. Wolę 'proste tonacje" Iron Miaden niż dzieła muzycznych profesorków w stylu Vai, Satriani... Uwielbiam np. Dream Theater (z płyt i live), ale zdecydowanie wolę żywioł, radochę koncertów Maiden niż stojących w miejscu i spiętych (skupionych na każdej nutce) Myung'a, Petrucci'ego (kontakt z publicznością niemal zerowy). Uwagi Pana hipcia_stg przypominają mi zmasowany atak na Larsa Ulricha: jaki to on cienki, jakie błędy popełnią... Tylko, że facet brzmi świetnie w swoim repertuarze. Repertuarze najbardziej kasowego metalowego bandu ever (bo ogólnie najlepszy jest Iron Maiden!!!).

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: gumbyy » pn cze 04, 2018 12:31 pm

ten trooper genialne xD a że czasem się chłopaki rozjadą w jakimś kawałku to dla mnie tylko na plus. Od razu widać, że grają live a nie jadą z playbacku. To cały urok koncertów, zawsze może pęknąć struna, zje...ć się mikrofon czy nagłośnienie. Ale czy właśnie nie takie rzeczy pamięta się latami?
Albo najzwyczajniej ktoś zapomni co ma właśnie robić, czy też się zamyśli o jakiejś piękności z barierki ;) Dla mnie też takie akcja koncertowe są fajne i pamiętam je szczególnie. Tak jak akcja Bruce na "No More Lies" we Wrocławiu :)
Wrocław to nie dwie akcje? Po pierwsze walnął się w tekście, a po drugie wspinaczka po rusztowaniu? :D
Pomyłki z tekstem nie pamiętam. Ale rusztowanie i szarpanina fana (co poleciał w górę za Bronkiem) z ochroniarzem jak najbardziej. Przez to Bruce "nie dojechał" na zwrotkę i wrócił w trakcie refrenu.

Prośba o wydzielenie tematu :)
www.MetalSide.pl

frostNO
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 20
Rejestracja: pn lis 20, 2017 10:06 pm

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: frostNO » pn cze 04, 2018 1:38 pm

Jako ze na liscie zyczen na obecnej trasie juz nic sie nie zmieni proponuje do odcinania krakowskich koncertow zarzucic nowy Amorphis czas ucieknie bez niepotrzebnego bicia piany .

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: wojczi » pn cze 04, 2018 2:32 pm

Jest na Youtube koncert nazwany albatros follows on, jest kilka mini błędów. Pamiętam jeszcze koncert na którym mylili nawet kolejność piosenek, aż Bruce spierdzielił Adriana i kazał mu w końcu przejrzeć na oczy.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: hipcio_stg » pn cze 04, 2018 2:48 pm

Jest na Youtube koncert nazwany albatros follows on, jest kilka mini błędów. Pamiętam jeszcze koncert na którym mylili nawet kolejność piosenek, aż Bruce spierdzielił Adriana i kazał mu w końcu przejrzeć na oczy.
:facepalm: po 3-4 koncercie trasy setu w ogóle nie powinni sobie przyklejać. Przecież i tak się nic nie zmieni. A jeszcze się pomylą...

Mam coś dziś słabszy dzień dla Amigosów. :pijak:

EDIT:
Widzę, że Pan hipcio_stg to arystokrata/elyta rodem z TVNu i z góry na buraków z East Endu. Bankowo Maiden potrafią zagrać wszystko ze swojego repertuaru, ale na koncertach wybierają utwory które po prostu lubią grać, a nie spinać się przy każdej nutce. Nie robią prób przed każdym koncertem, grają (oprócz pieniędzy) dla radości z samego grania muzyki, dla kontaktu z publiką. Wolę 'proste tonacje" Iron Miaden niż dzieła muzycznych profesorków w stylu Vai, Satriani... Uwielbiam np. Dream Theater (z płyt i live), ale zdecydowanie wolę żywioł, radochę koncertów Maiden niż stojących w miejscu i spiętych (skupionych na każdej nutce) Myung'a, Petrucci'ego (kontakt z publicznością niemal zerowy). Uwagi Pana hipcia_stg przypominają mi zmasowany atak na Larsa Ulricha: jaki to on cienki, jakie błędy popełnią... Tylko, że facet brzmi świetnie w swoim repertuarze. Repertuarze najbardziej kasowego metalowego bandu ever (bo ogólnie najlepszy jest Iron Maiden!!!).
Taki dla przykładu Czesław Niemen czy M. Jackson by ich wszystkich wyrzucił ze składu. Ćwiczy się w domu i na próbach. Na koncercie ma być diamentowo! Czesław tylko raz zwracał uwagę muzykowi...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: gumbyy » pn cze 04, 2018 4:41 pm

A z naszego podwórka to swego czasu Peter z Vadera miał w zwyczaju robić "odprawy" po koncercie. Brał muzyków i każdego rozliczał z błędów i pomyłek. Na zasadzie " w tym kawałku spóźniłeś wejście, a tam pochrzaniłeś coś innego". Ponoć punktował najmniejsze potknięcia i to przed wszystkimi :) Chłopaki motywację mieli sporą, żeby po kolejnym koncercie Generał nie opierdzielił ;)

Taki dla przykładu Czesław Niemen czy M. Jackson by ich wszystkich wyrzucił ze składu. Ćwiczy się w domu i na próbach. Na koncercie ma być diamentowo! Czesław tylko raz zwracał uwagę muzykowi...
No właśnie u Maiden jest to wszystko raczej tak na szybkości robione. Numery z karuzeli, żeby nie ogrywać nowych, prób za wiele nie ma (Helloween przed Pumpkins United - kilka miesięcy), do hali wpadają na ostatnią chwilę itd. Wpaść, zagrać i koncert z głowy. Ot takie rockndrollowe podejście w którym Jan przoduje ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1753
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: erosinho » pn cze 04, 2018 5:01 pm

Przecież to są wirtuozi, jeżeli włożą w zagranie dowolnego kawałka całe serce i 100% koncentracji to mogą zagrać wszystko i wszędzie. Po prostu grają na luzie, nie spinają się na starość, show i tak się świetnie sprzedaje, a ewentualne pomyłki dodają realizmu występom.

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 533
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: SPOILER: Setlista Legacy of the Beast Tour - Dyskusja

Postautor: wojczi » pn cze 04, 2018 5:44 pm

OCoraz bardziej niestety uświadamiam sobie, że to zwykłe chłopaki z East Endu... Poza gigantycznym marketingiem niewiele się zmieniło. Chłopakom nadal brakuje wykształcenia muzycznego :) Grają proste tonacje, w dużej mierze proste aranże. Jak dołożyć do tego wpadki przy maksymalnie ogranych kotletach, które tłuką od 30 lat to mamy odpowiedź, dlaczego nie grają wielu utworów. Po prostu nie są w stanie ich zagrać.
Muzycy Iron Maiden zjadają swoimi umiejętnościami większość muzyków na świecie... co w takim przypadku ma powiedzieć Hammett, który posiada wykształcenie muzyczne, a też często się myli. Ja pierdole, w Polsce jak w lesie, byleby się do czegoś przyczepić. Zaraz się okaże, że zrobili karierę na ładną twarz i tak w ogóle to się do niczego nie nadają.


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość