Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Premiera 03/09/2021

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Premiera 03/09/2021

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 8:55 am

Chciałbym by w tym temacie zamieszczane były wszystkie konkretne informacje. Jest tu kilka osób, które mają wiedzę z pierwszej ręki więc mogą się tu wykazać.

Uważam, że nowy album to będzie dopiero 2020 rok dlatego, że muzycy nie zdążą przygotować pomysłów w tym roku. W lipcu zaczyna się dość długa trasa amerykańska i gdyby wtedy miał wyjść album to nie byłoby to w stylu Iron Maiden. Trasa kończy się we wrześniu i myślę, że zespół dopiero wtedy wejdzie do studia i finalnie ten album nagra. Nawet jeśli już mają jakieś próby za sobą i są jakieś zalążki pierwszych kompozycji. Zostało zbyt mało czasu. Tak więc obstawiam, że album wyjdzie w lutym/marcu 2020 roku, w kwietniu i w maju zagrają w kilku miastach USA (pewnie Floryda rozpocznie), być może w Azji i w Ameryce Południowej. Na wakacje zrobią dużą trasę w Europie. W 2021 roku skoncentrują się na Stanach, które w 2020 odpoczną bo będą miały koncerty w 2019 roku. Tak bym to widział.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: pucha » śr maja 08, 2019 9:12 am

Chyba ziom nie śledzisz aktualnych doniesień. Zespół był jakiś czas temu w Paryżu i nagrywał w Guillame Tell Studios album - to w zasadzie potwierdzone info. Jeśli dobrze to umiejscowiłem w czasie, to nagrywali od marca do drugiej połowy kwietnia. Więc wydaje się że wieści o nowym albumie to kwestia czasu, pytanie czy połączą to z tour czy ogłoszą dopiero po jego zakończeniu.

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 9:14 am

Skąd wiesz, że to co teraz nagrywali to nie była koncertówka z trasy Legacy of the Beast? Nawet jak nagrywali jakieś utwory to przecież nie wiadomo czy mają już całość.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: MaidenFan » śr maja 08, 2019 9:22 am

Przecież nie lecieli by wszyscy do Paryża zeby nagrać 3/4 utwory :D Nicko już na Florydzie, album nagrany.

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 9:42 am

W takim razie pytanie kiedy zostanie on wydany? . Book of Souls też został przesunięty ale wtedy były oczywiste powody.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: MaidenFan » śr maja 08, 2019 9:45 am

Zapewne pierwsze konkrety po trasie.

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 9:48 am

Pozostańmy przy swoim zdaniu. Myślę, że to będzie wyglądało inaczej niż mówicie. Pierwsze wzmianki będą dopiero pod koniec roku i album zostanie wydany już w 2020 roku. Czy album został już nagrany czy nie to tylko wie zespół, Shirley i Smallwood. Chciałbym się mylić, im szybciej ten album będzie tym lepiej bo już długo nie ma nowej muzyki od Iron Maiden. Na dzień dzisiejszy bardziej niż na koncertach zależy mi na nowej muzyce, trochę ich już się widziało.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: pucha » śr maja 08, 2019 10:11 am

Album został nagrany - tyle jest akurat oczywiste i potwierdzone z pewnych źródeł. Poza tym nigdy chyba nie zdarzyło się jeszcze w historii Maiden, żeby zespół zbierał się w całości w studiu nagraniowym tylko po to żeby miksować koncertówkę (pomijam już że koncertówki nie miksuje się w takich miejscach jak "Guillame Tell" w Paryżu, a tym bardziej nie nagrywa się w studiu tylko na koncercie, ale ufam że był to jedynie niefortunny skrót myślowy).
Co do daty wydania, cóż, to pewnie póki co wróżenie z fusów. Zresztą, skoro zakończyli nagrywki w okolicach końcówki kwietnia, to jeszcze album czeka żmudny proces miksów i masteringu, który również swoje potrwa. Powstrzymam się więc od wróżb.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Pierre Dolinski » śr maja 08, 2019 10:24 am

O łatwowierny człowieku. Przecież nie raz w historii rocka koncertówki dogrywano w studio, poprawiano elementy zdupczone live tak, żeby na albumie było cacy glacy. Maiden nie są zespołem świętszym od pozostałych i grzech retuszu nie jest im obcy. Jak można być takim idealistą, żeby nadal wierzyć, że oficjalne koncertówki są w całości efektem tego co ludzie usłyszeli na koncercie?? Z pewnością nie wierzysz w świętego Mikołaja, dziewictwo Madonny ani inne podobne rzeczy, a wierzysz w to, że Maideni nie poprawiają nagranych koncertów na użytek oficjalnych wydawnictw?
Zaznaczam, że mój post nie miał nikogo obrazić ani wyszydzić i niech to będzie początek poprawnych relacji.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: pucha » śr maja 08, 2019 10:33 am

Pierre Dolinski, zgadzam się w całej rozciągłości z tym co napisałeś. Być może nie wyraziłem się jasno :) Bardziej chodzi mi o to, że jak band robi poprawki do koncertówki to:
a) nie wynajmuje renomowanego studia specjalizującego się w realizacji albumów studyjnych;
b) nie siedzi w tym studiu dwa-trzy miesiące.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Pierre Dolinski » śr maja 08, 2019 10:38 am

Jeśli to był album, to szybko im poszło i mam obawy, że mogą to być odrzuty pomysłów z poprzednich sesji, czyli może to nie być nic świeżego, tylko stara konserwa.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Bon Dzosef » śr maja 08, 2019 10:38 am

Ale nie musieliby się wszyscy zbierać, żeby coś poprawić w koncertówce i o to się rozchodzi ;)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: MaidenFan » śr maja 08, 2019 10:47 am

Jeśli to był album, to szybko im poszło i mam obawy, że mogą to być odrzuty pomysłów z poprzednich sesji, czyli może to nie być nic świeżego, tylko stara konserwa.
2 miesiące to nie tak krótko.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: pucha » śr maja 08, 2019 10:54 am

Ja bym powiedział że 2 miechy to dość dużo :)

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Metalophil » czw maja 09, 2019 9:40 am

Ja bym powiedział że 2 miechy to dość dużo :)
A w porównaniu z jedynką Black Sabbath to wręcz wieczność :D

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: krusejder » czw maja 09, 2019 11:48 am

Nie zdziwiłbym się, jakby płyta 6-7 numerów - wyszła na wiosnę. I trasa z nówką w 2020 po Europie.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
wojczi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 532
Rejestracja: pt cze 12, 2015 12:24 am

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: wojczi » czw maja 09, 2019 12:09 pm

Widzę dwie opcje:
1.Do setu wchodzi singiel za Wickera, lub The Evil... I od pierwszego koncertu mamy zapowiedzianą płytę.
2. Na koniec ostatniego koncertu na trasie Bruce zapowiada nową płytę i podaje jej nazwę i datę premiery.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: MaidenFan » pt maja 10, 2019 10:02 am

Prace w Paryżu zostały zakończone. Teraz Shirley udaje się do Londynu, by tam spotkać się ze Stevem i jakimś gościem. Będą miksy :)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Pierre Dolinski » pt maja 10, 2019 5:56 pm

Obawiam się trzypłytowego albumu z 18 utworami po 10 minut. Wróż Jackowski podczas rozmowy telefonicznej mówił mi, że widzi wannę z przelewającą się wodą.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 8097
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Nowa studyjna płyta Iron Maiden. Co wiemy na dziś?

Postautor: Vorgel » pt maja 10, 2019 6:05 pm

Są już tytuły trzech utworów

1. The Greatest of the Greatest Greats (10:23)
2. Spiritualismatic (13:18)
3. Coludy Farts (8:15)


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości