Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Który z nich cenisz bardziej?

British Steel
13
38%
Painkiller
21
62%
 
Liczba głosów: 34

Deleted User 2259

Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Deleted User 2259 » pt lis 29, 2019 4:22 pm

Tak jak w temacie.

Deleted User 2259

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Deleted User 2259 » pt lis 29, 2019 4:22 pm

Głos na Painkiller

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14695
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: LukaSieka » pt lis 29, 2019 4:54 pm

Głos na British Steel
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Bon Dzosef » pt lis 29, 2019 5:23 pm

Painkiller

British Steel to nawet nie jest bardzo dobra płyta
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5397
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: mic7 » pt lis 29, 2019 6:14 pm

Zdecydowanie Painkiller

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: blackcocker » pt lis 29, 2019 6:40 pm

BS to nawet nie jest dobra płyta :D głos zdecydowanie na Painkillera
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Deleted User 7842

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Deleted User 7842 » pt lis 29, 2019 7:08 pm

No wiadomo, że Painkiller.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Michał » pt lis 29, 2019 7:09 pm

Painkiller bez chwili zwątpienia
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Schizoid » pt lis 29, 2019 7:48 pm

BS jest niesamowicie przereklamowane. Płyta ważna, ale nie wybitna. Natomiast Painkiller to już zupełnie inna sprawa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4207
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: AncientMariner » sob lis 30, 2019 10:34 am

BS jest niesamowicie przereklamowane. Płyta ważna, ale nie wybitna. Natomiast Painkiller to już zupełnie inna sprawa.
To samo można powiedzieć właśnie o Painkiller. Na rzucone hasło: Judas Priest, prawie każdy odpowiada Painkiller

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Schizoid » sob lis 30, 2019 10:41 am

Dla mnie Painkiller to definicja metalu. Płyta spójna, maksymalnie dopracowana i świetnie zagrana. W gruncie rzeczy jest to wypadkowa tego, co robili przez wcześniejsze 15 lat, ale zrealizowane bardzo starannie i odpowiednio jak na datę wydania. Halford przez sesje nagraniowe miał chwilowe problemy z głosem, bo tak się starał w studiu. Sam numer tytułowy jest trochę ograny, ale dla mnie te 6 minut pokazuje wszystko to, o co chodzi w tym gatunku.

British Steel ma kilka bardzo mocnych strzałów i trochę dużo słabszych. United to taka muzyczna pierdoła, Living After Midnight słucham tylko w wersjach koncertowych. Hicior Breaking The Law to w gruncie rzeczy tylko niezły utwór. Ten album robią mi Steeler (to gitarowe szaleństwo pod koniec!), The Rage i Rapid Fire. Nie mogę powiedzieć, bym kupował to wszystko w całości. Przy Painkillerze blednie, tak samo przy DOTF, SWOD, SFV.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14695
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: LukaSieka » sob lis 30, 2019 10:57 am

Dla mnie Painkiller to definicja metalu. Płyta spójna, maksymalnie dopracowana i świetnie zagrana. W gruncie rzeczy jest to wypadkowa tego, co robili przez wcześniejsze 15 lat, ale zrealizowane bardzo starannie i odpowiednio jak na datę wydania. Halford przez sesje nagraniowe miał chwilowe problemy z głosem, bo tak się starał w studiu. Sam numer tytułowy jest trochę ograny, ale dla mnie te 6 minut pokazuje wszystko to, o co chodzi w tym gatunku.
Nie no, bez przesady. Downing i Tipton nasłuchali się Riot, Pantery i nagrali płytę bardzo podobną do tych dwóch kapel. Tak na prawdę to jest tam więcej pomysłów zaczerpniętych z Riot niż wypadkową tego co grali przez ostatnie lata. Nic tam odkrywczego nie było, a już tym bardziej wyjątkowego. "Thundersteel" Riot bije na głowę "Painkiller". A za te zrzynki z Riot "The Privilege Of Power" Downing, Hill i Tipton powinni dostać mocnego kopa.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3127
Rejestracja: wt lis 24, 2015 8:29 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Djuk_416 » sob lis 30, 2019 11:25 am

BS jest niesamowicie przereklamowane. Płyta ważna, ale nie wybitna. Natomiast Painkiller to już zupełnie inna sprawa.
To samo można powiedzieć właśnie o Painkiller. Na rzucone hasło: Judas Priest, prawie każdy odpowiada Painkiller
W Polsce np teraz wszystkie dzieciaki kojarzą Judas Priest tylko z Painkiller. I uważam ze to najbardziej przereklamowany album Priest. Gadałem z jednym gościem przed koncertem w 2018 pod spodkiem, był z siedemnastoletnim synem i kolega w podobnym wieku. Obaj mieli koszulki Painkiller. Jak powiedziałem że mój ulubiony album to Stained Class to tylko spojrzeli na siebie, zrobili zdziwione miny i zapadła cisza. O jakichś Rocka Rollach albo Sin After Sin to nawet nie wspominałem bo zrobiła by się dziwna atmosfera podejrzewam

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5907
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Adrian S.O.S. » sob lis 30, 2019 11:42 am

bez dwóch zdań głos na British Steel. Tak jak przedmówcy uważam że na Painkiller jest zbyt dużo plagiatów. Miałem przyjemność słyszeć Thundersteel jeszcze przed Painkiller i wcale mnie ten Judas tak nie porwał jak większość którzy poza Judas Priest, Iron Miaden, Manowar i Dio nie znają nic z heavy metalu

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: krusejder » sob lis 30, 2019 3:19 pm

Głos na Defenders of the Faith
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: widman » sob lis 30, 2019 7:30 pm

Wolę zdecydowanie Ram It Down od Painkiller i ankieta z dupy moim zdaniem.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4207
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: AncientMariner » sob lis 30, 2019 8:05 pm

Wolę zdecydowanie Ram It Down od Painkiller i ankieta z dupy moim zdaniem.
Ram it Down jest jedną ze słabszych płyt późniejszych Judasów. O wiele lepsza niz Painkiller i Ram it Down jest Defenders

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3509
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Felcio » ndz gru 01, 2019 11:29 am

Już kiedyś pisałem tu na forum że keidy wyszedł Painkiller strasznie kojarzył sie z Thundersteel. Wszystko praktycznie - tytuł, muzyka, okładka. Przykre jest to że Thundersteel i Power Metal nie odniosły takiego sukcesu na świecie. To samo kolejna płyta Riot - The Privilege of Power która ukazała się pół roku przed Painkiller. Judas nagrał takie same pomysły i płyta zawojowała cały świat. Wystarczy znana nazwa i sukces z dobrą muzyka graną wcześniej przez Riot, Sanctuary, Pantere jest pewny. Painkiller to taka wypadkowa Thundersteel, Refuge Denied i Power Metal. Dziwne ze tak mało ludzi to dostrzega i wynosi przeciętny Painkiller na piedestał. No ale wiadomo to Judas Priest

Deleted User 7649

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Deleted User 7649 » pn gru 02, 2019 1:32 am

British Steel

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Pojedynek Tytanów: British Steel vs. Painkiller

Postautor: Bon Dzosef » pn gru 02, 2019 1:43 am

Już kiedyś pisałem tu na forum że keidy wyszedł Painkiller strasznie kojarzył sie z Thundersteel. Wszystko praktycznie - tytuł, muzyka, okładka. Przykre jest to że Thundersteel i Power Metal nie odniosły takiego sukcesu na świecie. To samo kolejna płyta Riot - The Privilege of Power która ukazała się pół roku przed Painkiller. Judas nagrał takie same pomysły i płyta zawojowała cały świat. Wystarczy znana nazwa i sukces z dobrą muzyka graną wcześniej przez Riot, Sanctuary, Pantere jest pewny. Painkiller to taka wypadkowa Thundersteel, Refuge Denied i Power Metal. Dziwne ze tak mało ludzi to dostrzega i wynosi przeciętny Painkiller na piedestał. No ale wiadomo to Judas Priest
Naprawdę nie rozumiem takich porównań. Thundersteel to świetna płyta, ale przecież Painkiller ma zupełnie inne brzmienie. Może podobne tempa, ale nawet na poziomie kompozycji to zupełnie inne piosenki.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości