Wykonawcy z najgorszymi fanami

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17037
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: pz » pt maja 21, 2021 2:14 pm

Są też fani jednego utworu. Blackmailer wymienił Dorosłe Dzieci, ale równie dobrze może być Fear of the Dark, a swego czasu pamiętam fanów Metallicy czekających tylko na Whisky in the Jar :D
Jezu Chryste to nawet nie jest numery Mety xD
No, to było szokujące przeżycie :D

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: gumbyy » pt maja 21, 2021 3:25 pm

Są też fani jednego utworu. Blackmailer wymienił Dorosłe Dzieci, ale równie dobrze może być Fear of the Dark, a swego czasu pamiętam fanów Metallicy czekających tylko na Whisky in the Jar :D
Tak, darcie mordy "FOTD" na trasie "The Early Years" :lol: :facepalm:

ps.
fani IM przed każdą trasą też liczą na "Aleksandra" ;) :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9277
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: blackcocker » pt maja 21, 2021 6:15 pm

O, zapomniałem o MANOWAR! :D
Zapomniałeś wyjść z hali 8)
hujl \m/
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Dejavu » sob maja 22, 2021 12:40 am

Slayer, Manowar, Metallica, Iron Maiden, Nocny Kochanek, ciekawym przypadkiem sekciarstwa bywają też fani Wintersun

Zrobiłbym też osobną kategorię dla wszystkich, którzy po prostu przestali słuchać muzyki i zatrzymali się z nastawieniem "nowe złe, kiedyś to było, a teraz to nie ma" - niezależnie od ulubionych zespołów.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Siwy » ndz maja 23, 2021 3:34 pm

Zrobiłbym też osobną kategorię dla wszystkich, którzy po prostu przestali słuchać muzyki i zatrzymali się z nastawieniem "nowe złe, kiedyś to było, a teraz to nie ma" - niezależnie od ulubionych zespołów.
O! to ja! :P

Co do Mety, to bym dodał tych, co chodzą na koncerty tylko dla Nothing Else Matters. Najlepszym przykładem było Big4 w 2010 r. To jest siła komercji jednego wałka!

A krzyczenie FOTD w 2005 w Chorzowie :facepalm: aczkolwiek mając wtedy lat prawie 18, będąc na drugim koncercie tego zespołu w moim życiu, trochę należałem do tej kategorii fanów, którzy wierzą, że polska publiczność jest najlepsza i że może dla nas zrobią ten wyjątek i wyjdą na jakieś jeszcze dodatkowe bisy :B

To, co mnie najbardziej irytowało kiedyś, to właśnie ci wszyscy trve metale i jak nie znasz członków każdego, według nich, liczącego się zespołu, od Mety po Carpatian Forest i nie chodzisz na odpowiednią liczbę koncertów w super klubie "undergroundowej piwnicy", to wcale nie jesteś trve. Oczywiście w Warszawie należało chociaż raz w tygodniu wpaść na barbakan i najebać się tanim winem, inaczej też nie było się trve i krieg. Nie wiem czy taka postawa wyrosła razem z moimi rocznikami, czy dalej trwa wśród licealistów...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: gumbyy » ndz maja 23, 2021 4:37 pm

należałem do tej kategorii fanów, którzy wierzą, że polska publiczność jest najlepsza i że może dla nas zrobią ten wyjątek i wyjdą na jakieś jeszcze dodatkowe bisy :B
Hehe... no swego czasu było sporo takich osób, które tak uważały ;)
www.MetalSide.pl

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Siwy » ndz maja 23, 2021 4:58 pm

należałem do tej kategorii fanów, którzy wierzą, że polska publiczność jest najlepsza i że może dla nas zrobią ten wyjątek i wyjdą na jakieś jeszcze dodatkowe bisy :B
Hehe... no swego czasu na Sanktuarium było sporo takich osób, które tak uważały ;)
poprawiłem ;)

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2850
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Lando » ndz maja 23, 2021 11:14 pm

ceiekawym przypadkiem sekciarstwa bywają też fani Wintersun.
Napiszesz coś więcej? :) Bo aż jestem ciekaw :)
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: gumbyy » ndz maja 23, 2021 11:22 pm

należałem do tej kategorii fanów, którzy wierzą, że polska publiczność jest najlepsza i że może dla nas zrobią ten wyjątek i wyjdą na jakieś jeszcze dodatkowe bisy :B
Hehe... no swego czasu na Sanktuarium było sporo takich osób, które tak uważały ;)
poprawiłem ;)
:lol:

Na S też :wink:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Bon Dzosef » pn maja 24, 2021 11:26 am

O, to można dopisać takich typowych ludzi jeżdzacych tylko na stadionowe koncerty, byli na Mecie, Maidenach, Ramsztajnie i SOAD, znaja tylko najwieksze hiciory słuchane na youtube i w antyradiu, ale w życiu nie byli na klubówce jakiegoś zespołu z trzeciej ligi.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Zdan » pn maja 24, 2021 11:51 am

O, to można dopisać takich typowych ludzi jeżdzacych tylko na stadionowe koncerty, byli na Mecie, Maidenach, Ramsztajnie i SOAD, znaja tylko najwieksze hiciory słuchane na youtube i w antyradiu, ale w życiu nie byli na klubówce jakiegoś zespołu z trzeciej ligi.
Stadionowi fani muzyki ;) Ale tacy chyba są raczej nieszkodliwi z tego co obserwowałem.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Dejavu » pn maja 24, 2021 3:38 pm

ceiekawym przypadkiem sekciarstwa bywają też fani Wintersun.
Napiszesz coś więcej? :) Bo aż jestem ciekaw :)
No generalnie chodzi o bezkrytyczne zapatrzenie w pana Jariego (utalentowany koleś i generalnie bardzo lubię muzykę Wintersun) i KAŻDA jego decyzja odnośnie działalności zespołu i całej logistyki z tym związanej jest bezkrytycznie przyjmowana przez tych fanów. Jakiś czas temu robili zbiórkę na studio, zbiórkę na nagranie nowej płyty, jakieś tego typu rzeczy - jak ktoś powie, że to trochę śmieszne (zwłaszcza w kontekście tego, że po tej zbiórce na płytę wypuścili swój najgorzej brzmiący album) to staje się wrogiem publicznym nr.1. Wiadomo, że takie zapatrzenie w zespół dotyczy psychofanów praktycznie wszystkich zespołów, ale odnoszę wrażenie, że tutaj sekciarstwo jest mocniejsze, możliwe że tak się wydaje przez naprawdę specyficzne pomysły i inicjatywy lidera zespołu.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Zakkahletz » pn maja 24, 2021 4:04 pm

Jakiś czas temu robili zbiórkę na studio, zbiórkę na nagranie nowej płyty, jakieś tego typu rzeczy
W ogóle u naszych północno-wschodnich sąsiadów (bo wbrew powszechnej opinii Finlandia do nich należy) zajebiście jest być, nawet średnio znanym, muzykiem, nie tylko metalowym. Państwo hojnie cię wspiera, wystarczy trochę się za tym zakręcić, a jak tego ci mało, to robisz internetowe zbiórki na hore curki, sprzedajesz merch etc.

Awatar użytkownika
Daveastate
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1009
Rejestracja: czw mar 05, 2020 7:46 am

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Daveastate » pn maja 24, 2021 6:16 pm

Nocny Kochanek to jest szczyt żenady jeśli chodzi o fanbase (muzycznie subiektywnie też), po prostu aż ciarki wstydu jak widzę zachowanie i sposób bycia tych ludzi się okropnie potęgują. Przez nich traktuję Nocnego Kochanka jako disco polo dla ludzi którzy uważają swój gust za zbyt wybitny na disco polo (podczas gdy to ten sam poziom)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17037
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: pz » pn maja 24, 2021 9:52 pm

Nocny Kochanek to jest szczyt żenady jeśli chodzi o fanbase (muzycznie subiektywnie też), po prostu aż ciarki wstydu jak widzę zachowanie i sposób bycia tych ludzi się okropnie potęgują. Przez nich traktuję Nocnego Kochanka jako disco polo dla ludzi którzy uważają swój gust za zbyt wybitny na disco polo (podczas gdy to ten sam poziom)
Czyżbyś bywał stałym bywalcem koncertów NK, że tak dobrze znasz ich fanbase. Nie podejrzewałem Cię o to :lol:

Publiczność NK to w większości "gimbaza", typowa publiczność juwenaliów. Popić, podrzeć japę itp.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Schizoid » pn maja 24, 2021 9:54 pm

No i właśnie dlatego o nich ostatnio zapominam. Nie ma Juwenaliów, nie ma Andżejów i innych wesołych amatorów muzyki z pazurem. Ale fakt, te komentarze z Antyradia czy innych muzycznych wyroczni dają raka jak mało co.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Zdan
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9898
Rejestracja: wt sty 29, 2019 12:29 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Zdan » pn maja 24, 2021 9:56 pm

Nie będę Kochanków bronił ale powiem tak - jest popyt to jest i podaż ;) Tyle ode mnie ;)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17037
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: pz » pn maja 24, 2021 10:10 pm

Nie słucham Antyradia (ani nie czytam strony), więc nie wiem. Na koncertach oczywiście bywałem nie raz i się nie wstydzę. :D

A co do popytu, to niedługo będzie można sprawdzić czy wciąż jest (albo czy rodzice pozwolili iść). ;)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Daveastate
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1009
Rejestracja: czw mar 05, 2020 7:46 am

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Daveastate » pn maja 24, 2021 10:28 pm

Nocny Kochanek to jest szczyt żenady jeśli chodzi o fanbase (muzycznie subiektywnie też), po prostu aż ciarki wstydu jak widzę zachowanie i sposób bycia tych ludzi się okropnie potęgują. Przez nich traktuję Nocnego Kochanka jako disco polo dla ludzi którzy uważają swój gust za zbyt wybitny na disco polo (podczas gdy to ten sam poziom)
Czyżbyś bywał stałym bywalcem koncertów NK, że tak dobrze znasz ich fanbase. Nie podejrzewałem Cię o to :lol:

Publiczność NK to w większości "gimbaza", typowa publiczność juwenaliów. Popić, podrzeć japę itp.
Absolutnie! Ale po prostu fani zjawiali się na innych koncertach/festach/gigach/dyskusjach :)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Wykonawcy z najgorszymi fanami

Postautor: Dejavu » wt maja 25, 2021 1:01 pm

Jakiś czas temu robili zbiórkę na studio, zbiórkę na nagranie nowej płyty, jakieś tego typu rzeczy
W ogóle u naszych północno-wschodnich sąsiadów (bo wbrew powszechnej opinii Finlandia do nich należy) zajebiście jest być, nawet średnio znanym, muzykiem, nie tylko metalowym. Państwo hojnie cię wspiera, wystarczy trochę się za tym zakręcić, a jak tego ci mało, to robisz internetowe zbiórki na hore curki, sprzedajesz merch etc.
Prawda, chociaż Jari z Wintersun poszedł jeszcze dalej i on generalnie utrzymuje, że jego muzyka jest tak epicka, że nie może jej nagrać w zwykłym studiu nagraniowym, a to, które miał w tamtym czasie również jest niewystarczające (co jest oczywiście bzdurą :wink: ), zatem tak jak mówiłem, dość specyficzny człowiek. Ale same płyty są całkiem dobre - jak już uda mu się nie puścić focha, nie kasować i zaczynać od nowa (i takie rzeczy się zdarzały), nie biadolić o niewystarczającym sprzęcie itd.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DeJMIeN Wielki i 0 gości