O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Zakkahletz » czw wrz 02, 2021 9:37 pm

Nomad to ja, przez lata głęboko zakonspirowany, ale odkąd pod nickiem mam #Nomad, zacząłem odczuwać przemożny imperatyw, żeby zrobić coming out i właśnie go robię, ja to Nomad. :B
Dobra próba panie J., ale nie łykam tego ;) ;) ;)
Zupełnie słusznie, Panie P. ;)

Ja - po staroświecku - czekam na jutrzejszą premierę. Zasiadam wygodnie jutro wieczorem, w weekend dalej dozuję "Senjutsu" w całości. I mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu nie zamienię się w smerfa Marudę :D
+ 1

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » czw wrz 02, 2021 9:40 pm

Wiecie co? Chyba macie rację, to Nomad. Pamiętam, że zawsze pisaľ 'heavy-metal' z myślnikiem, tak i napisał teraz. Ale styl mu się zmienił przez lata.

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 9:53 pm

Nie Nomad tylko ThunderBird.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Pierre Dolinski » czw wrz 02, 2021 9:58 pm

Ktoś kto krytykuje nawet używając wulgaryzmów tego wysrywu Harrisa nie jest malkontentem tylko normalnym człowiekiem i uczciwym fanem zespołu. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Zespół miał 6 lat, wspaniałe warunki finansowo-techniczne. Mogli zrobić dosłownie wszystko przez ten czas. Nagrali w 2019 jakieś zlepki kawałków, potem Smallwood powiedział, że mają być gotowe utwory i na siłę to doklejali. Mają w dupie fanów i to słychać w każdej nucie tego albumu.
Szczera prawda między oczy. I za to Cię lubię.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Siwy » czw wrz 02, 2021 10:01 pm

Ja mam spodziewaną kontynuację poprzednich dwóch albumów. Nie ma fajerwerków, ale nie jest tak żle, żebym odwracał się od zespołu. Co prawda nie mam od wczoraj czasu, żeby usiąść i na raz wciągnąć całą płytę, ale trochę się obawiam, że ten dzień nigdy nie nadejdzie... Jadnak mocno się dziwię tym, którzy wychwalają ten album pod niebiosa, no bo spójrzmy prawdzie w oczy, nie ma czego wychwalać. Ot Dziadkowie grają to, do czego nas przyzwyczaili przez ostatnie 10 lat...

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 10:03 pm

Ktoś kto krytykuje nawet używając wulgaryzmów tego wysrywu Harrisa nie jest malkontentem tylko normalnym człowiekiem i uczciwym fanem zespołu. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego. Zespół miał 6 lat, wspaniałe warunki finansowo-techniczne. Mogli zrobić dosłownie wszystko przez ten czas. Nagrali w 2019 jakieś zlepki kawałków, potem Smallwood powiedział, że mają być gotowe utwory i na siłę to doklejali. Mają w dupie fanów i to słychać w każdej nucie tego albumu.
Szczera prawda między oczy. I za to Cię lubię.
Dzięki za miłe słowa, ale uwierz mi, że wolałbym nigdy takich słów nie napisać. Poprzednie trzy albumy były bardzo przeciętne, ale tu przeszli samych siebie. To jest już poziom bardzo niski i potwierdza się teza, że im dłuższa przerwa między płytami tym gorszy album.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4433
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Cold » czw wrz 02, 2021 10:15 pm

AMOLAD przeciętny? To bardzo dobra płyta!

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: CzytojestNoweIM? » czw wrz 02, 2021 10:21 pm

U mnie to wygląda mniej więcej tak, debiut-fajna rozgrzewka, momentami znakomity debiut, od Killers of Seventh Son-klasa światowa, flagowe albumy dla gatunku, No Prayer i Fear-fajne hard-rockowe granie z mieliznami ale przeważają dobrze rzeczy, X Factor ciekawy kompozycyjnie, odkrywczy, Brave New World blisko poziomu lat 80, Dance of Death niżej niż BNW ale przyjemnie, z momentami naprawdę bardzo dobrymi. Trzy ostatnie mam właśnie za przeciętne dlatego, że na każdy dobry moment przypada niepotrzebny. Nie tyle same albumy są nierówne co utwory są nierówne, nie ma kompozycji doskonałych, jest kilka beznadziejnych. Od tych albumów wyżej też stawiam Virtual XI.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Clanowy » czw wrz 02, 2021 10:45 pm

U mnie to wygląda mniej więcej tak, debiut-fajna rozgrzewka, momentami znakomity debiut, od Killers of Seventh Son-klasa światowa, flagowe albumy dla gatunku, No Prayer i Fear-fajne hard-rockowe granie z mieliznami ale przeważają dobrze rzeczy, X Factor ciekawy kompozycyjnie, odkrywczy, Brave New World blisko poziomu lat 80, Dance of Death niżej niż BNW ale przyjemnie, z momentami naprawdę bardzo dobrymi. Trzy ostatnie mam właśnie za przeciętne dlatego, że na każdy dobry moment przypada niepotrzebny. Nie tyle same albumy są nierówne co utwory są nierówne, nie ma kompozycji doskonałych, jest kilka beznadziejnych. Od tych albumów wyżej też stawiam Virtual XI.
Tu się zgadzam ale chyba jest nas tylko dwóch;) W temacie się nie wypowiadam.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: sajki » czw wrz 02, 2021 10:46 pm

Trzech. Też wolę VXI od wszystkiego po DoD.

Deleted User 2259

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Deleted User 2259 » czw wrz 02, 2021 10:47 pm

Czterech

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Clanowy » czw wrz 02, 2021 11:00 pm

To robimy Virtual 40%. Na zdrowie :pijak:
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4433
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Cold » czw wrz 02, 2021 11:32 pm

Herezje, Panowie :facepalm:
Virtual XI - "cienkusz, deresz, istna lura, mętne, kwaśne nad pojęcie" - jak to mawiał Papkin Józef :wink:

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 12:01 am

Virtual XI uważałem za najsłabszy album Iron Maiden tylko, ze to było przed wydaniem A Matter of Life and Death. Uważam, że musi być jakaś ogromna różnica w nagrywaniu płyt do 2003 roku i po roku 2003. Do Dance of Death to było jakieś takie dopracowane i nastawione na to by to słuchacz a nie muzycy byli zadowoleni. Dokładnie to samo jest z Deep Purple. Tylko, że tam cezurą jest album Purpendicular.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Schizoid » pt wrz 03, 2021 12:05 am

No nie wiem, odbiór Now What!? i Infinite był zdecydowanie pozytywny, hale koncertowe podczas ostatniej trasy pełne...Myślę, że ostatnimi laty muzyka Deep Purple zadowala zarówno słuchaczy, jak i autorów.

Zresztą nie rozumiem, dlaczego dzieło miałoby w pierwszej kolejności podobać się odbiorcy. Nie na tym polega akt twórczy, nie taki jest jego cel.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Geri666 » pt wrz 03, 2021 12:06 am

Zresztą nie rozumiem, dlaczego dzieło miałoby w pierwszej kolejności podobać się odbiorcy. Nie na tym polega akt twórczy, nie taki jest jego cel.
Myślę, że Nomad byłby zadowolony jakby naklepali w ciągu 5 lat 5 albumów w stylu Powerslave, od szablonu, jak gwiazdki pop - taśmowo. Ważne, że słuchacz zadowolony xd

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: CzytojestNoweIM? » pt wrz 03, 2021 12:09 am

Nie nagraliby takich albumów bo już nie mają w sobie takiej determinacji. Zresztą to samo dotyczy się każdego innego albumu z lat 80. Na tamtych albumach czuć, że gra zespół, który ma coś do powiedzenia, potem to im dalej to gra zespół, który jedynie coś odtwarza, z chlubnym wyjątkiem w postaci X Factor czy nawet momentami na Fear of the Dark.

Nie wiem czy też to zauważyliście, ale mi początek Parchment kojarzy się motywem przewodnim Conquest to Paradise Vangelisa.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4433
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Cold » pt wrz 03, 2021 12:15 am

Now What!? Purpli to jak dla mnie świetny album. Najlepszy od czasów Perfect Strangers.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Geri666 » pt wrz 03, 2021 12:19 am

Nie wiem czy też to zauważyliście, ale mi początek Parchment kojarzy się motywem przewodnim Conquest to Paradise Vangelisa.
A riff pod zwrotkę, to riff z To Tame a land :p

Deleted User 622

Re: O nowym albumie i singlu - dla malkontentów

Postautor: Deleted User 622 » pt wrz 03, 2021 10:30 pm

Byłem tu. Ziew motzno, ale zero zaskoczenia po ostatnich wydawnictwach. I w pełni zgadzam się z Nomadem :pijak: :x :B
Wracam słuchać BNW.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości