Death Of The Celts - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
2
5%
9
3
7%
8
2
5%
7
7
17%
6
7
17%
5
1
2%
4
2
5%
3
5
12%
2
3
7%
1
6
15%
0
3
7%
 
Liczba głosów: 41

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 1:01 am

Przepraszam, ale uważam, że trzeba naprawdę nie znosić heavy-metalu i życzyć mu źle by dobrze się wypowiadać o tym kawałku. Przecież to jest karykatura. Gdybym teraz spotkał jakiegoś mrocznego nastolatka, który słucha Mgły, Furii i innych tego typu grup i chciał przekonać, że jednak heavy-metal to nie jest muzyka dziadów i to puścił to zabił by mnie śmiechem. To wstyd w ogóle gdzieś pokazywać. To jest tak odtwórcze, mdłe, nieciekawe, że aż szkoda, że ktoś z tym będzie kojarzył Iron Maiden. Natomiast taki Parchment już by takiego dzieciaka mógł przekonac, że jednak Irony nie takie dziadusie.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Emilio » sob wrz 04, 2021 1:25 am

Ja tam słysze jeden faktycznie wieśniacki/biesiadny fragment. Ale całość nie jest aż tak tragiczna jak sądziłem z opisów. Ne wiem, może dlatego, że ja lubię nieco "zdziadziałe" klimaty w irlandzkich/folkowych rytmach ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

CzytojestNoweIM?
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 143
Rejestracja: wt sie 24, 2021 2:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: CzytojestNoweIM? » sob wrz 04, 2021 1:29 am

Wiesz, ja też lubię takie klimaty. Tylko, że jak recenzenci mi przez miesiąc mówili, że to Clansman part.2 to się napaliłem . Gdy napisali, że sola przypominą utwór tytułowy z Black Rose Thin Lizzy to już całkowicie. Dostałem taki se kawałek w zasadzie, no nic może jakiegoś bardzo złego ( takie są TIme Machine i Zagubiony!) ale takiego nijakiego, że w zasadzie nie ma sensu do tego wracać. Jeden Clansman już jest.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: blackcocker » sob wrz 04, 2021 1:40 am

Przepraszam, ale uważam, że trzeba naprawdę nie znosić heavy-metalu i życzyć mu źle by dobrze się wypowiadać o tym kawałku. Przecież to jest karykatura. Gdybym teraz spotkał jakiegoś mrocznego nastolatka, który słucha Mgły, Furii i innych tego typu grup i chciał przekonać, że jednak heavy-metal to nie jest muzyka dziadów i to puścił to zabił by mnie śmiechem. To wstyd w ogóle gdzieś pokazywać. To jest tak odtwórcze, mdłe, nieciekawe, że aż szkoda, że ktoś z tym będzie kojarzył Iron Maiden. Natomiast taki Parchment już by takiego dzieciaka mógł przekonac, że jednak Irony nie takie dziadusie.
Nikt kto kurwa słucha Maiden by tak nie powiedział, a co dopiero ktoś kto słucha wyżej wymienionych :lol: :lol: :lol:
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: blackcocker » sob wrz 04, 2021 11:01 am

No to zaczynamy trylogię kloców Harrisa. Szczerze, nie do końca rozumiem tyle porównań do Clansmana, ale może słoń nastąpił mi na ucho. Na razie ani jakiejś przejmującej melodii, minęła już ponad minuta, a ja czuję... nic. Nawet nie pamiętam już pierwszego motywu XD Ok wjechał clansman, już rozumiem XD zwrotki słabe, nie podoba mi się ten motyw i linia wokalna. Ponad 3 minuty zleciały a ja już nie pamiętam jak się zaczynał ten numer, jestem już strasznie nim zmęczony, on nic nie robi, nie porusza, nie zapada w pamięć, nie wkurwia. Jest tak nijaki jak tylko może być nijaka muzyka. Naprawdę rzadko tak nie miałem, że nie wiem co powiedzieć o numerze, i to w bardzo negatywnym znaczeniu. O jakiś riff szybszy, też nijaki. I ten "pochód", nie kupuję. Czemu te melodyjki są tak folkowo wesołe, nie znoszę tego. Mam ochotę już tą bezkształtną masę przeskipować. Tragedia. To jest tak bez jaj, bez niczego. Kurwa i znów ten motyw z dupy. Okej było nijak, teraz już jest irytująco, sraka. O super, znów solówki które są. O znów outro = intro, piękna klamra panie stefan. 3/10
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: gumbyy » sob wrz 04, 2021 2:00 pm

Szczerze, nie do końca rozumiem tyle porównań do Clansmana, ale może słoń nastąpił mi na ucho.

Ok wjechał clansman, już rozumiem XD
:lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Emilio » sob wrz 04, 2021 2:32 pm

Zastanawiałem się gdzie słyszałem już refren do Celta i już wiem. To przecież Nomad. To refrenowe "Spirits..." zaintonowane właściwie tak samo jak lata temu "Nomad..."
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Metalophil » sob wrz 04, 2021 10:19 pm

Faktycznie przegięcie pały w kwestii podobieństwa całej konstrukcji do Clansmana. Nie no, masakra...I w ogóle nic tu nie przykuwa uwagi na dobrą sprawę. Daję 3, no bo jednak aż taka żenada żeby dawać 1 czy 2 to to może nie jest...

Awatar użytkownika
Widmoo
-#Invader
-#Invader
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 03, 2015 9:07 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Widmoo » sob wrz 04, 2021 10:45 pm

To mógłby być całkiem fajny kawałek, gdyby wywalić z niego sekcję od 5 do 7 minuty.
To ride the storm to an empire of the clouds...

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Frank Drebin » ndz wrz 05, 2021 10:05 am

A mi się ten numer nawet zaczyna podobać, słucham go z przyjemnością. Na pewno zaliczyłbym go do tej lepszej części (ogólnie niezbyt udanej) płyty. Fajne, klimatyczne intro i outro, a Bruce w końcu brzmi b. dobrze - tak, jak powinien brzmieć biorąc pod uwagę jego obecną formę. Wokalnie w tym utworze jest lepiej od wszystkiego na AMOLAD, TFF i TBOS. Można by jedak znacznie skrócić środkową część instrumentalną i właśnie te niepotrzebne dłużyzny to największy minus Celtów. 7/10 na zachętę.

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2375
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Sadek » ndz wrz 05, 2021 11:20 am

Ten utwór to taki Sign of the Clansman, tylko że o kilka poziomów niżej. Zupełnie zbędny, bezpłciowy.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17037
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: pz » ndz wrz 05, 2021 11:53 am

Tak między 2005 a 2008 rokiem to miałem maratony słuchania Iron Maiden po 10-15 godzin dziennie.

pfff Invader słuchał DT 40h bez przerwy, ale jechał na prochach wtedy :P
I wszyscy mu kibicowali. "jeszcze jeden numer, jeszcze jeden numer" :lol:

Celtowie najsłabsi obok Lost. Muzyczna mizeria, w tekst się jeszcze nie wsłuchiwałem.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Saimon1995 » pn wrz 06, 2021 11:03 am

Najsłabszy numer na płycie, podtrzymuje to. Niestety, mało co tu się dzieje. Numer się dłuży i brzmi jak posklejany z kilkunastu pomysłów.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Siwy » pn wrz 06, 2021 11:31 am

Gdyby się kończył na mniej więcej 5 minucie, to nie bylby taki zly… z drugiej strony jest to dosyć zabawny twór i nawet niezle się przy nim bawię, wiec jakiejs tragedii strasznej nie ma :p

Awatar użytkownika
Pawlo84
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2424
Rejestracja: pn lis 11, 2019 9:51 am

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Pawlo84 » pn wrz 06, 2021 11:48 am

Nuuuuuuuda - 4/10

Rainmaker
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 14, 2003 12:38 pm
Skąd: Lublin

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Rainmaker » pn wrz 06, 2021 12:19 pm

Niby faktycznie zrzynka z Clansmana i mocno to słychać - a jednak bardzo przyjemnie mi się słucha tego kawałka. Mimo długości w ogóle mnie nie nudzi, a zlatuje bardzo szybko.
Nawet Saper Raz się Myli :D

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Geri666 » śr wrz 15, 2021 4:33 pm

Spróbowałem tego przesłuchać jeszcze rez i nadal uważam, że to jeden z najgorszych kawałków Maiden w historii.

Gdybym miał podac jakąs analogię, to jest to taka herbata zaparzona po raz dziesiąty z tej samej torebki.

Ile tu jest plagiatów to głowa mała.

1. Intro zerżnięte z https://www.youtube.com/watch?v=_b2Q9LMmzI8
2. Zwrotki to jakaś tragedia. to jest normalne szanty do bujania. Takiewgo czegoś to słucham do kotleta i piwka w knajpie rybnej.
3. Refren to Nomad.
4. Okolice 6 minuty - te pochody gitarowe - to jest autoplagiat z Empire Of The Clouds. Tam grali to samo w środku!
5. No i końcówka to jest taki Clansman tylko przecedzony przez kilka sit.

Słabizna 1/10

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Schizoid » śr wrz 15, 2021 4:43 pm

Ja już nawet nie pamiętam jak to leci.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: Geri666 » śr wrz 15, 2021 5:30 pm

Ja już nawet nie pamiętam jak to leci.
To polecam przesłuchać. Tylko najpierw wypłyń jakimś kutrem na wodę, żeby te szanty lepiej wchodziły :D

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Death Of The Celts - opinie

Postautor: dostoevsky » czw wrz 16, 2021 12:40 pm

Jestem na etapie słuchania poszczególnych utworów z płyty zamiast całości, a dziś wróciłem do "Death of the Celts".

Spodziewałem się kaszany, ale ten utwór nie jest wcale taki tragiczny. Raczej maidenowy średniak "z momentami", ale absolutnie nie nazwałbym go badziewiem. Coś w stylu "Shadows of the Valley" z poprzedniej płyty. Jest okej. 7/10.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości