The Parchment - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
18
41%
9
8
18%
8
8
18%
7
3
7%
6
3
7%
5
1
2%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
1
2%
1
2
5%
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 12:00 pm



"Jest to dla mnie śmiechu warte".
Dokładnie takich "argumentów" (tj. na poziomie trzepaka pod śmietnikiem) się spodziewałem. Czyli gdy ten sam zespół po paru dekadach zmienia wizję, to już wyklucza możliwość porównywania jego płyt między sobą. Aha. Szlochać to musiała osoba, która kiedykolwiek podjęła się karkołomnego wyzwania, by nauczyć cię logicznego myślenia.

Tekst "najpierw napisz 300 utworów tej klasy a potem się mądrzyj" tylko potwierdza, że inteligencją to ty gospodarujesz skrajnie oszczędnie. Świetnie, że tylko muzycy Iron Maiden mogą oceniać muzykę Iron Maiden, bo dokładnie to wynika z tych twoich infantylnych wysrywów.

Nie pasuje mi po prostu, gdy jakaś ameba się wymądrza, śmieszny chłopcze. Twoje opinie tylko zaśmiecają to forum nic więcej.
Olewam cię po całości kmiocie, masz wyraźne problemy z czytania ze zrozumieniem. A amebo to sobie możesz do starej mówić.
Przeczytać ze zrozumieniem ten twój ściek myślowy może chyba tylko osoba o podobnym stopniu upośledzenia jak ty, nieszczęsna ofiaro kryzysu w polskim systemie edukacji.

Kolejny raz się mylisz - "amebą" mogę nazywać bez problemu ciebie, skoro zwracasz się tak miło do swojej starej to już nie mój problem.

To określenie idealnie pasuje do gamoni, którzy przypieprzają się do innych (jeżeli masz problemy z pamięcią, kmiocie, przeczytaj swoje wcześniejsze brednie), rzucają jakieś debilne tezy, a gdy trzeba ww. tezy uzasadnić, nie mają nic do powiedzenia.
Swoje uzasadnienie napisałem, skoro nie widzisz to może przetrzyj oczy ze śluzu który Ci tam ktoś zostawił. Poza tym skoro masz masz problem z przeczytaniem tego co piszę to ofiare kryzysu w polskim systemie edukacji masz przed lustrem.
Problemem jest najczęściej postawa tych osób, które za wszelką cenę bronią "świętości Maiden". Często nie dopuszczają do siebie tego, że ktoś ma inne zdanie.

"Ja uwielbiam nowy album. To moja opinia i mam do niej prawo. A Ty jak śmiesz uważać, że to jest słaba płyta?".

Klasyka tematu.
Jeśli to do mnie to jesteś w błędzie. Nie jestem zaślepiony tym zespołem i potrafię dostrzec babole które odwalają. Nie mam również problemu z tym że ktoś krytykuje coś co mi akurat się podoba. Akurat z tej rozmowy wynika że nie można mieć innego zdania niż wielcy znawcy bo jest tak jak oni piszą.
W żadnym poście nie stawałem w obronie tego albumu.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Parchment - opinie

Postautor: MaidenFan » pn kwie 11, 2022 12:21 pm

Problemem jest najczęściej postawa tych osób, które za wszelką cenę bronią "świętości Maiden". Często nie dopuszczają do siebie tego, że ktoś ma inne zdanie.

"Ja uwielbiam nowy album. To moja opinia i mam do niej prawo. A Ty jak śmiesz uważać, że to jest słaba płyta?".

Klasyka tematu.
I uważasz, że na forum nie występuje postawa „mnie się nie podoba, moja opinia, ale jak śmiesz uważać, że to jest dobra płyta?”?
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2022 1:12 pm przez MaidenFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Parchment - opinie

Postautor: gumbyy » pn kwie 11, 2022 12:32 pm

Problemem jest najczęściej postawa tych osób, które za wszelką cenę bronią "świętości Maiden". Często nie dopuszczają do siebie tego, że ktoś ma inne zdanie.

"Ja uwielbiam nowy album. To moja opinia i mam do niej prawo. A Ty jak śmiesz uważać, że to jest słaba płyta?".

Klasyka tematu.
I uważasz, że na forum nie występuje postawa „mnie się nie podoba, moja opinia, ale jak śmiesz uważać, że to jest dobra płyta?”
Napisałem, że tak uważam?

Ci którym nie pasuje byli niejednokrotne "przeganiani" z tematów: "jak wam się nie podoba, to po co piszecie" itp.

Zresztą... nie chce mi się dalej pisać :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » pn kwie 11, 2022 12:40 pm

Parchement można porównywać do The Tame, skoro Steve zerżnął głowny riff ze swojego dzieła napisanego 40 lat wcześniej :D

A i Maideni wydali ok 160 utworów, nie 300.

No ale dobra, ja 300 utworów nie wydałem, mądrzył się nie będę. Mam nadzieję, że jak koledze kiedyś przywiozą gównianą pizzę do jedzenia to pokornie ją zje z uśmiechem na ustach, bo sam 300 placków nie ukręcił.

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 12:46 pm

Parchement można porównywać do The Tame, skoro Steve zerżnął głowny riff ze swojego dzieła napisanego 40 lat wcześniej :D

A i Maideni wydali ok 160 utworów, nie 300.

No ale dobra, ja 300 utworów nie wydałem, mądrzył się nie będę. Mam nadzieję, że jak koledze kiedyś przywiozą gównianą pizzę do jedzenia to pokornie ją zje z uśmiechem na ustach, bo sam 300 placków nie ukręcił.
Mi tylko chodziło o to, że po napisaniu takiej ilości materiału, pomysłów na killery vide lata 80-te zaczyna z czasem brakować. Pojawiają się wypalenie, autoplagiaty, gówna a czasem coś ciekawego.

Porównanie z plackami nie trafny bo tu chodzi o jakość wykonania a sam pomysł.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Geri666 » pn kwie 11, 2022 12:49 pm

Parchement można porównywać do The Tame, skoro Steve zerżnął głowny riff ze swojego dzieła napisanego 40 lat wcześniej :D

A i Maideni wydali ok 160 utworów, nie 300.

No ale dobra, ja 300 utworów nie wydałem, mądrzył się nie będę. Mam nadzieję, że jak koledze kiedyś przywiozą gównianą pizzę do jedzenia to pokornie ją zje z uśmiechem na ustach, bo sam 300 placków nie ukręcił.
Mi tylko chodziło o to, że po napisaniu takiej ilości materiału, pomysłów na killery vide lata 80-te zaczyna z czasem brakować. Pojawiają się autoplagiaty, gówna a czasem coś ciekawego.
No spoko, ale nie dziwmy sie, że ludzie który naprawdę zęby zjedli na tym zespole mogą czuć się rozczarowani brakiem pomysłów, koncepcji, rozwleczeniem.

Ja serio uważam, że ten album byłby dobry, gdyby tam siadł dobry producent, Harrisa złapał za te kudły i nie bał się tam rządów twardej ręki wprowadzić. Wszystko by skrócił, coś inaczej zaaranżował wywalił tu intro, tu outro, część utworów na b-sides by poszła. Dostalibyśmy esencję bez autoplagiatów i wszyscy byśmy byli zadowoleni.

A tak to ja mam wrażenie, że co 5 lat spotykają się już nawet nie koledzy, co biznesmeni, grają sobie jam saession, stwierdzają, że w sumie to jest git i później my to dostajemy jako pełnoprawny produkt.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2022 12:53 pm przez Geri666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Parchment - opinie

Postautor: gumbyy » pn kwie 11, 2022 12:52 pm



A tak to ja mam wrażenie, że co 5 lat spotykają się już nawet nie koledzy, co biznesmeni, grają sobie jam saession i później my to dostajemy jako pełnoprawny produkt.
Ale tak właśnie jest. Muzycy nawet o tym mówili w wywiadach. Nie komponują razem materialu, sola są improwozowane itp.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 1:01 pm

Parchement można porównywać do The Tame, skoro Steve zerżnął głowny riff ze swojego dzieła napisanego 40 lat wcześniej :D

A i Maideni wydali ok 160 utworów, nie 300.

No ale dobra, ja 300 utworów nie wydałem, mądrzył się nie będę. Mam nadzieję, że jak koledze kiedyś przywiozą gównianą pizzę do jedzenia to pokornie ją zje z uśmiechem na ustach, bo sam 300 placków nie ukręcił.
Mi tylko chodziło o to, że po napisaniu takiej ilości materiału, pomysłów na killery vide lata 80-te zaczyna z czasem brakować. Pojawiają się autoplagiaty, gówna a czasem coś ciekawego.
No spoko, ale nie dziwmy sie, że ludzie który naprawdę zęby zjedli na tym zespole mogą czuć się rozczarowani brakiem pomysłów, koncepcji, rozwleczeniem.

Ja serio uważam, że ten album byłby dobry, gdyby tam siadł dobry producent, Harrisa złapał za te kudły i nie bał się tam rządów twardej ręki wprowadzić. Wszystko by skrócił, coś inaczej zaaranżował wywalił tu intro, tu outro, część utworów na b-sides by poszła. Dostalibyśmy esencję bez autoplagiatów i wszyscy byśmy byli zadowoleni.

A tak to ja mam wrażenie, że co 5 lat spotykają się już nawet nie koledzy, co biznesmeni, grają sobie jam saession, stwierdzają, że w sumie to jest git i później my to dostajemy jako pełnoprawny produkt.
Ja się absolutnie nie dziwię. Shirley w spółce z harissem to najgorsza mieszanka i jedyne co im wyszło to Rock in Rio, jednak skoro nie dostał kopa 10 lat temu to teraz to nie nastąpi.

A o tym pisałem. Hajs się zgadza, płyta sprzedaje się zadowalająco, bilety na koncerty schodzą. Wg nich wszystko jest git i w sumie mnie to nie dziwi.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Parchment - opinie

Postautor: MaidenFan » pn kwie 11, 2022 1:03 pm

Problemem jest najczęściej postawa tych osób, które za wszelką cenę bronią "świętości Maiden". Często nie dopuszczają do siebie tego, że ktoś ma inne zdanie.

"Ja uwielbiam nowy album. To moja opinia i mam do niej prawo. A Ty jak śmiesz uważać, że to jest słaba płyta?".

Klasyka tematu.
I uważasz, że na forum nie występuje postawa „mnie się nie podoba, moja opinia, ale jak śmiesz uważać, że to jest dobra płyta?”
Napisałem, że tak uważam?

Ci którym nie pasuje byli niejednokrotne "przeganiani" z tematów: "jak wam się nie podoba, to po co piszecie" itp.

Zresztą... nie chce mi się dalej pisać :lol:
O kurcze, biedni, przeganiani, poszkodowani ludzie :lol: :lol:

Zabrakło mi pytajnika na końcu, to nie było żadne stwierdzenie. :cry:

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2620
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Frank Drebin » pn kwie 11, 2022 1:21 pm



Olewam cię po całości kmiocie, masz wyraźne problemy z czytania ze zrozumieniem. A amebo to sobie możesz do starej mówić.
Przeczytać ze zrozumieniem ten twój ściek myślowy może chyba tylko osoba o podobnym stopniu upośledzenia jak ty, nieszczęsna ofiaro kryzysu w polskim systemie edukacji.

Kolejny raz się mylisz - "amebą" mogę nazywać bez problemu ciebie, skoro zwracasz się tak miło do swojej starej to już nie mój problem.

To określenie idealnie pasuje do gamoni, którzy przypieprzają się do innych (jeżeli masz problemy z pamięcią, kmiocie, przeczytaj swoje wcześniejsze brednie), rzucają jakieś debilne tezy, a gdy trzeba ww. tezy uzasadnić, nie mają nic do powiedzenia.
Swoje uzasadnienie napisałem, skoro nie widzisz to może przetrzyj oczy ze śluzu który Ci tam ktoś zostawił. Poza tym skoro masz masz problem z przeczytaniem tego co piszę to ofiare kryzysu w polskim systemie edukacji masz przed lustrem.


Pisanie per "ameba" do "starej", "śluz na oczach" - ktoś cię musiał w przeszłości (?) mocno skrzywdzić, niezła patologia. Prawie bym ci współczuł, gdybyś nie uosabiał słownikowej definicji idioty.

Dostałeś proste pytanie, cyt.: "dlaczego niby nie można porównywać utworów, które dzieli blisko 40 lat".

Przypomnę wspaniałomyśłnie twoje własne odpowiedzi, bo - jak widać - wywołane ww. patologią skutki zespołu FAS to dla ciebie przeszkoda nie do przeskoczenia.

"Jest to dla mnie śmiechu warte i tyle". - subiektywna opinia, nie mająca nic wspólnego z zadanym pytaniem. To, że taka opinia padła, potwierdza tezę o twoim wrodzonym debiliźmie, nieumiejętności czytania ze zrozumieniem i brakach w edukacji podstawowej. Sad but true.

"Argumentem jest to że 40 lat temu mieli zupełnie inną wizję i pomysły na utwory niż teraz. Widać to na każdym nowym albumie". - Ależ argument. Głęboki jak biedaszyb w Pierdziszewie Górnym. Porównanie dotyczy 2 utworów tego samego zespołu, który cały czas gra te kawałki sprzed 40 lat w prawie takim samym składzie. Na tych samych/podobnych instrumentach. Wytęż te śladowe ilości szarych komórek, które ci zostały po terapii denaturatem w życiu płodowym i wyjaśnij, dlaczego ta "inna wizja" miałaby być jakąkolwiek barierą dla takich porównań.

"Poza tym młody zespół, mieli pełno werwy, pomysłów itp" - Skoro doszedłeś do wniosku (brawo), że teraz tych pomysłów nie mają (albo mają ich mniej), to znaczy że grają gorszą muzykę. Sam sobie zaprzeczasz i dokonujesz takich porównań, świński glucie.

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 1:44 pm

Weź chłopczyku pal laczki ode mnie już. Najpierw sprowadzasz tę pseudo dyskusje na poziom wyzwisk a potem mi je wytykasz. Jesteś upośledzony psychicznie i żal mi czasu na obrzucanie się błotem.
Śmieszą cie moje argumenty? Mam to w dupie.
Co do reszty tekstów w moją stronę, jestem 100% pewien że jesteś doskonałym przykładem pizdy internetowej i na żywo już byś tak nie pyskował. Szkoda że do tego nie dojdzie.
Żegnam twoją dramatyczną postać i na kolejne steki ujm w moim kierunku nie reauguje.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2620
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Frank Drebin » pn kwie 11, 2022 1:57 pm

Weź chłopczyku pal laczki ode mnie już. Najpierw sprowadzasz tę pseudo dyskusje na poziom wyzwisk a potem mi je wytykasz. Jesteś upośledzony psychicznie i żal mi czasu na obrzucanie się błotem.
Śmieszą cie moje argumenty? Mam to w dupie.
Co do reszty tekstów w moją stronę, jestem 100% pewien że jesteś doskonałym przykładem pizdy internetowej i na żywo już byś tak nie pyskował. Szkoda że do tego nie dojdzie.
Żegnam twoją dramatyczną postać i na kolejne steki ujm w moim kierunku nie reauguje.
Typowa pizda internetowa najpierw się przypierdala, a potem ucieka z płaczem i jest to idealne streszczenie twojej żałosnej aktywności w tym temacie, kolorowy chłopcze.

"Na żywo" to przede wszystkim nie mam za wiele wspólnego z patusami, więc faktycznie, odpadzie społeczny, szansa na użeranie się z takim menelem jak ty jest wyjątkowo niska.

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 2:13 pm

Skończyłeś się faflunić? To teraz odmaszeruj bo zaśmiecasz temat.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2620
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Frank Drebin » pn kwie 11, 2022 2:21 pm

Skończyłeś się faflunić? To teraz odmaszeruj bo zaśmiecasz temat.
Oprócz problemów z logicznym myśleniem i pamięcią, cierpisz na poważne zaburzenia funkcji poznawczych:

to przecież ty, gamoniu, przypierdalasz się pierwszy, wyjeżdżasz z jakimiś z dupy wziętymi teoriami i robisz pierdolnik na forum, wykłócając się z kilkoma osobami. Jak widać obcowanie ze śmietnikiem weszło ci w krew nawet w świecie wirtualnym.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4434
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Cold » pn kwie 11, 2022 2:56 pm

Z obelgami to Panowie przesadzacie obaj. I o obydwu używane słownictwo świadczy nie najlepiej :evil: Proponowałbym więc nieco zbastować.

Ad rem: po upływie ponad pół roku dla mnie The Parchment to wciąż kawałek z takiej półki co The Thin Line Between Love and Hate czy To Tame a Land. Pięknie wchodzi...

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 2:59 pm

Ku*wa forum chyba jest do tego żeby wymieniać swoje poglądy i spostrzeżenia a nie przyklaskiwać tak jak powie wielki znawca bo on wie najlepiej. Z nikim się tu nie wykłócałem i nie obrażałem.
Z jakimi wyjechałem teoriami ? To że uważam że muzyk po 40 latach jest wypalony i bezsensu porównywać killery ze złotej ery do dzisiejszych kotletów? To jest dzwina teoria twoim zdaniem? Jebn*j się w łeb. To ty jesteś jak wrzód na dupie i wiecznie drążysz ,bo musisz postawić na swoim. Ciężko do łba przyjąć że ktoś może myśleć inaczej , a skoro tak jest to na pewno debil bo przecież ty jesteś intelekt roku i nikt mądrzejszy.Pierdzielisz historie jaki to ze mnie patus i menel a sam pokazujesz poziom dzieciaka z podstawówki.
Powiedziałem ci już , odjeb się ode mnie i tyle.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2022 3:13 pm przez marekkraw, łącznie zmieniany 2 razy.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4434
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Cold » pn kwie 11, 2022 3:03 pm

A co wspólnego z wymienianiem się poglądami mają określenia typu: gamoń, idiota, k**wa, wrzód na dupie, pizda, upośledzony psychicznie, etc. etc? Trzeba się wyluzować - jak mawiał klasyk.
Ostatnio zmieniony pn kwie 11, 2022 3:05 pm przez Cold, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
marekkraw
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 339
Rejestracja: wt wrz 28, 2021 5:10 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: marekkraw » pn kwie 11, 2022 3:05 pm

A co wspólnego z wymienianiem się poglądami mają określenia typu: gamoń, idiota, k**wa, wrzód na dupie, pizda, upośledzony psychicznie, etc. etc?
Tak to nie ma nic wspólnego, bezsensowne obrzucanie błotem które ten typ zaczął.
Vengeance will be mine, take what is yours and leave you to die, Fortune unachieved, riddled with spite, destroying your life, Liar that you are, facing yourself; you think you're a star.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4434
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Cold » pn kwie 11, 2022 3:12 pm

Dla podgrzania atmosfery - twierdzę, że po 30 lub nawet 40 latach muzycy mogą stworzyć coś świeżego i zaskakująco dobrego. Takich przykładów może nie ma na pęczki, ale o dziwo jest tego trochę; np. "Firepower" Judasów, ostatni Saxon, czy genialny powrót Exodus na "Tempo of the Damned". A jeśli chodzi o Maiden, to kilka kawałków z wieku XXI jest naprawdę genialnych i należą one już do klasyki.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: The Parchment - opinie

Postautor: Zakkahletz » pn kwie 11, 2022 3:20 pm

Panowie Frank Drebin i marekkraw, bardzo Was proszę, skończcie z tym. Wymieniliście serię ciosów, nikt nie musi się czuć dłużny nikomu, więc przestańcie.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości