Hell On Earth - opinie

Wszystko na temat nowej płyty.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
27
54%
9
11
22%
8
5
10%
7
2
4%
6
3
6%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
2
4%
1
0
Brak głosów
0
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 50

spider89
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: sob sty 30, 2010 5:08 pm

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: spider89 » ndz wrz 05, 2021 1:24 pm

Świetny kawałek na zakończenie tej płyty, fajny wstęp po intro na samym początku 😉

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3351
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Siwy » pn wrz 06, 2021 12:26 pm

Dla mnie jest dobrze. Typowy Harris, typowe Maiden. Fajnie dobrany na zakończenie płyty.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Clanowy » pt wrz 10, 2021 2:39 am

Znowu słucham i ta wolniejsza część jednak jest bardzo przygnębiająca. Cały czas mam wrażenie, że to koniec, że już nic nowego nie będzie.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
berbeluch
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 15, 2021 10:57 am

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: berbeluch » śr wrz 15, 2021 11:12 am

Bardzo podoba mi się intro i outro, mega klimatyczne! Jak zaczynają się galopady to zbieram szczękę z podłogi! Jak dla mnie najlepszy utwór Maiden w ostatnich 20 latach! :D

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: mimski » wt wrz 21, 2021 8:10 pm

Zdecydowanie najmocniejsza kompozycja na plycie. Wyjatkowo intro pasuje, bo dobrze wprowadza w nastroj utworu. Mysle, ze gdyby w innych utworach unikali wciskania intro na sile, to wowczas zabieg ten akurat w tym numerze niemal nikogo, by nie razil. Jedynie outro bym skrocil i skonczyl utwor w 10:05. Z powodu zbednie przedluzonego zakonczenia daje 8. Jesli chodzi o trzon utworu to jest bardzo dobry, wokal pasuje idealnie, gitary gadaja jak trzeba, jest melodyjnie, ale bez slodzenia, perka nadaje przyjemny rytm. Utwor zostaje w glowie i sobie go nuce przy robocie.
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Geri666 » pt wrz 24, 2021 12:52 pm


Hospes
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: wt mar 20, 2012 6:39 pm

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Hospes » pt wrz 24, 2021 10:03 pm

Nie jestem za pan brat z angielskim. Gościu pozytywnie ocenił ten utwór, czy raczej tak nie bardzo? Odniosłem wrażenie, że chyba dobrze ocenił ten kawałek? Co takiego powiedział z ciekawszych rzeczy?
"Still my heart calculate and pray"

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Mikojaski » sob wrz 25, 2021 1:02 pm

Nie jestem za pan brat z angielskim. Gościu pozytywnie ocenił ten utwór, czy raczej tak nie bardzo? Odniosłem wrażenie, że chyba dobrze ocenił ten kawałek? Co takiego powiedział z ciekawszych rzeczy?
Bardzo pozytywnie, fajny tekst, sympatyczne przejścia, i że ma nadzieję że to nie ostatni album Ironów bo mają jeszcze wiele do powiedzenia
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Frank Drebin » sob wrz 25, 2021 3:42 pm

Przecież w tych wszystkich wyreżyserowanych video z niby sponatnicznymi reakcjami chodzi o to, żeby się podlizać fanom danej kapeli/gatunku muzycznego i zdobyć trochę subskrybcji. Przynajmniej taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu kilkunastu takich filmów, w których żadne słowa poważniejszej krytyki nie padły.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Emilio » sob wrz 25, 2021 3:56 pm

Przecież w tych wszystkich wyreżyserowanych video z niby sponatnicznymi reakcjami chodzi o to, żeby się podlizać fanom danej kapeli/gatunku muzycznego i zdobyć trochę subskrybcji. Przynajmniej taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu kilkunastu takich filmów, w których żadne słowa poważniejszej krytyki nie padły.
Akurat gość bierze do analizy najlepsze kawałki róznych kapel, takie do których można by sie poważnie dopie****ć nawet nie tyka ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3684
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Geri666 » sob wrz 25, 2021 5:33 pm

Zgadzam się, że 99% kanałów commentary to gówno nastawione pod klikanie, ale tu akurat nie trafiłeś.

Koleś jest z tego co kojarzę dyrygentem, rozpierdziela te kawałki harmonicznie, wyłapuje każdy dźwięk czy akord ze słuchu. Podchodzi do tych utworów głównie analizując tekst i harmonię (W przeciwieństwie do innych kanałów, gdzie wszytsko jest "wow, amazing!!!!").

Mało tego, wiele rzeczy mu się nie podoba i wyraża się o tym w sposób wyważony.

Maidenów akurat lubi, ale każdemu prawie kawałkowi dostaje się za tę samą progresję akordów e D C. Były utwory które mu totalnie nie podpasowały o czym mówił wprost np Keeper of the seven keys, czy jakieś Dragonforce gówniane.

Polecam śledzić ten kanał bo jest ciekawy od strony kompozytorskiej i strony muzycznej. W całym zalewie tego reaction videos szamba, ten akurat warto śledzić. Gość ma ucho, warsztat i kompetencje, by te utwory (ich brzmienie, harmonie, melodie, aranżacje) profesjonalnie oceniać.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2619
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Frank Drebin » sob wrz 25, 2021 6:40 pm

Geri666, no to zwracam honor, brzmi ciekawie.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2550
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: mad » sob wrz 25, 2021 6:53 pm

Super, ale powinno być więcej o muzyce, mniej o tekście.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: remi » sob wrz 25, 2021 8:02 pm

Gościa oglądam od początku. Nie przepada np za Alexander The Great - uważa, że całość piosenki prowadzi do super solówek i wokół tego zbudowano resztę muzyki. Najlepsze jak gra te kawałki Maiden na pianinku ze słuchu.
Znając go- po filmikach widać że mu mega siadło Hell on Earth.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Clanowy » wt wrz 28, 2021 12:58 am

Słucham tego kawałka i wydaje mi się, że to niesamowite jak tekst pasuje do tego co we mnie się gotuje. Wszystko mnie wkurwia, burmistrz mojej gminy, inspektor w starostwie, nauczyciele w szkole córek, przedszkolanki w grupie trzeciej córki (wiem, najlepiej przerzucić się (KS :lol: ) na islam).

Jest kilka interpretacji, że to o pandemii ale mi się wydaje, że to jednak utwór dziadka, który mówi, że dla młodych to już samo gówno zostaje na tym świecie i róbta co chceta. Sam się takim dziadkiem czuję. Przejebane nasze dzieci mają.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: MaidenFan » wt wrz 28, 2021 3:54 am

Utwór powstał na początku 2019 roku, także nie jest o pandemii.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Metalophil » wt wrz 28, 2021 11:01 am

O czym by to nie było, to utwór jest 10/10 i z każdym kolejnym odsłuchem tylko się w tym utwierdzam.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: dostoevsky » śr paź 06, 2021 11:12 pm

Gościa oglądam od początku. Nie przepada np za Alexander The Great - uważa, że całość piosenki prowadzi do super solówek i wokół tego zbudowano resztę muzyki. Najlepsze jak gra te kawałki Maiden na pianinku ze słuchu.
Znając go- po filmikach widać że mu mega siadło Hell on Earth.
Też oglądam ten kanał. Naprawdę bardzo ciekawy i godny polecenia.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: Dejavu » czw paź 07, 2021 1:48 pm

Również go lubię, co jest w moim przypadku dość nieoczywiste, bo zazwyczaj nie lubię YouTuberów z tym ich krzykliwym stylem bycia. Ten gość faktycznie ma coś ciekawego do powiedzenia.

Dla zainteresowanych typowo muzyczną treścią (mocno od strony teorii) polecam też kanał Ricka Beato. Zajmuje się trochę inną muzyką niż Maiden (chociaż kto wie, może się tam pojawią kiedyś) ale jest rewelacyjny i właśnie bardzo odległy od tego "śmiesznego" stylu jaki prezentuje spora część twórców na YT.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Hell On Earth - opinie

Postautor: beaviso » śr paź 27, 2021 3:22 pm

No dobra, powiem to.

Nie pamiętam już kiedy jakiś kawałek IM tak bardzo mi się spodobał.

Nie potrafię wymienić wszystkich utworów z nowej płyty, a tym bardziej nie znam kilku z nich w ogóle - odpadły po pierwszym przesłuchaniu. Ale Hell on Earth - on mi nie wszedł - on moje drzwi wywalił z futryną, wtargnął siłowo i natychmiast :jee: Nucę go bez przerwy, zasypiam z nim w głowie, budzę się z nim, słucham na okrągło, znam co do stuknięcia Nicko. Nie potrzebuję niczego innego, no może poza małym resetem przy Stratego i WOTW tylko po to, by następnie 5x posłuchać HOE. Owszem, intro trochę przeganiam naprzód, a końcówkę ucinam puszczając kawałek od nowa :D Może i szablonowe te melodie, ale idealnie pode mnie, no i jeszcze te słowa. Do cholery, Stefan, dzięki!

M.


Wróć do „Senjutsu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość